Şimdi Ara

Trojani yok edemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gecenlerde windows essential bilgisayarda virus oldugunu saptadi. nasil oldugunu tam hatirlamiyorum ancak bisekilde bu trojani windows essential kaldiramadi. daha sonra ikinci bi arama yapmama ragmen bir daha da trojan uyarisi vermedi. programi guncelledim ama sonuc ayni. daha snra windows essentialin bi sekilde trojan kontolu altina girip uyari vermeyi kestigini dusundugum icin internetten VIPRE adli baska bir program indirerek bilgisayari tarattim. taramada iki tane trojan buldu

Trojan.Win32.Jpgiframe(v)
    Trojan.Win32.Generic!BT

heh neyse buldu simdi kaldirir derken VIPRE bu iki trojani silmede hata olustugunu bildirdi. bi daha tarattim windiwos essentiala ne olduysa aynisi bu programa da oldu ve trojani kaldiramadigi halde uyari vermeyi kesti. onu da birakip bu sefer windowsun malware tarayicisi ile tarattim bilgisayari. yaklasik 6-7 saat surdu ama bisey bulamadi.

bu arada trojani ilk buldugumdan beri otomatik acik email adresimden tanidiklarima link icerikli mail gitmeye basladi.

nasil kurtulurum bilen var mi arkadaslar?

• emsisoft anti-malware,avira,avast programlarını bi dene bakalım
  • COMBOFİX
  • eğer kişisel bilgisayarınsa resimlerini filan yedekleyip format at. 1 saat sonra tertemiz kullan.
  • guvenli kipte acip silmeyi deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.