Şimdi Ara

Trojan Nasıl Temizlenir? [YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler son 1 aydır bilgisayarda bazı psikopatlıklar başladı. İnterneti acayip ağırlaştı, kendi kendine CD-Rom kapağını açmaya başladı, ara sıra acayip kasmaya başladı, özellikle çok geç açılması beni tedirgin etti. İnternetten araştırdım, bu trojan belirtisiymiş. Format atmak istemiyorum çünkü çok uzun sürüyor bir günümü harcamak istemiyorum. Ancak çok zorlanırsam tabii ki mecburen atacağım. Hangi programı kullanırsam daha yararlı olur?

Combofix'i bir kere kullandım açıkçası pek bir fark görmedim ancak millet harbiden çok iyi diyor onu kullanacağım başka ne yapmalıyım akıl verin lütfen...

• beyler cevap verin D:
  • combofix ile taratıp sonu alamadıysan formatla gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkojan falan yemissin sanırım. format at gitsin
  • aynen formatladım gitti. arada cd'yi çıkarmaya devam etti zor zoruna attım :D @Beckham'ın Varisi @Lightning_Warrior
  • yine atabilmissin bizim arkadas harddiski cöpe atmıstı
  • açık söyliyim bi an korktum ama pek zorlanmadım. pc açılışta dondu, cd den ön yükleme yapmak için bir tuşa basın kısmında tuşa bastım bootmgr eksik dedi kapadı pcyi, kaç kez default çektirdi biosa, yükleme yapmadan önce yine cd den ön yükleme yapmak için bir tuşa basın kısmında cd yi dışarı attı falan ama attık sonuçta :D @Beckham'ın Varisi
  • sabırlısınız
  • iyi ki :) bu virüsler çok değişik kendini de kaldırtmıyor. combofix kullanmaya çalıştım kullanamadım kapadım pcyi taktım cdyi :D
  • eger turkojansa combofixin babası gelse silemez
  • yok zaten format atmak istiyodum ne zamandır da biraz erindim açıkçası :D
  • İlk olarak bilgisayarınızın arama penceresine gelerek “ regedit ” yazın ve arama yapın.

Karşınıza çıkan regedit seçeneğini tıklayarak açılan pencerede HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE/ dosyasını bulmalısınız. Bu klasöre tıklayarak şüpheli yazılım araması yapmanız gerekir.

Trojan virüsü olduğundan şüphelendiğiniz ya da emin olduğunuz dosyayı silerek bilgisayarınızdaki bu virüsten kurtulabilirsiniz.

Kaynak: https://bitdefender.com.tr/trojan-nedir//

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.