Şimdi Ara

Trojan acil yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, dün akşam dalgınlığıma denk geldi ve steamden link atan adamın linkini açtım Avast virüs algıladı dosyayı sildi. Tabi sonrasında ben riske atmayıp malwarebytes ile taradım ve generic.trojan çıktı. Tüm maillerim kayıtlıydı hepsinin şifresini değiştirdim 2 adımda doğrulama koydum, steam e postasında değiştirdim ve çıkış yaptım. Bugün farklı bir antivirüs kurulurken ekrana iki kelime beyaz Rusça yazı geldi ve adamın erişimde olduğunu anladım. Steam hesabımın ve maillerimin riske girme olasılığı varmıdır ve format atsam kökünden gidermi bilgilendirirseniz sevinirim.
    Not: Çalıştır/cmd/net user yaptığımda sadece admin guest pc çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wonderboy06 -- 7 Ağustos 2017; 14:17:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Format at bütün diskleri sil yeniden kur Windows'u sonra da modemi sıfırla. Bir sıkıntı kalmaz.
  • Zemana AntiMalware ile tara.
    https://www.zemana.com/tr-TR/Download
  • Scalh kullanıcısına yanıt
    İnternet ağına bulaşmış olabilirimmi trojan? Bağlanmış cihazlara bir sorun olurmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: wonderboy06

İnternet ağına bulaşmış olabilirimmi trojan? Bağlanmış cihazlara bir sorun olurmu?

Bazı virüsler bulunuyor modem üzerine bulaşarak belirli adresleri yönlendiriyorlar. Örneğin bir virüs vardır siz google.com yazıyorsunuz o reklam sitesine atıyordu. Onun gibi bir şey. Siz modemi sıfırlayın, bütün wifi şifresinizi oturum adını şifresini değiştirin yeterli.
  • Bilgisayar kafayı yedi çok yavaşladı birden ve çökmeye başladı. Tek çare format kaldı, bilgisayarcıya götürücem ve diskleri biçimlendirtip format atıcam başka yapmam gereken bir şey varmı? İnternete bağlı mobil cihazlarada bir şey yapmam gerekirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: wonderboy06

Bilgisayar kafayı yedi çok yavaşladı birden ve çökmeye başladı. Tek çare format kaldı, bilgisayarcıya götürücem ve diskleri biçimlendirtip format atıcam başka yapmam gereken bir şey varmı? İnternete bağlı mobil cihazlarada bir şey yapmam gerekirmi?

Trojan olduğu için tehlikeli. Android ve IOS cihazlara bir şey yapmanız gerekmez. Ancak modemi sıfırlamadan önce ağa başka Windows bilgisayar bağladıysanız onu da götürün baksınlar var mı diye. Sıfırladıktan sonra bağladıysanız sıkıntı yok.
  • Scalh kullanıcısına yanıt
    Başka pc bağlı değildi ağa. Teşekkürler yardımlarınız için.

• Sen tüm bu şifre değişimlerini trojen bulaştıktan sonra, trojen bulaşan makine üzerinden mi yaptın? Eğer öyle yaptıysan değiştirmiş olduduğun şifrelerin risk altında.
  • Belki de şifrelerini değiştirdiği için hepsini öğrendi.
    Hesaplarına girmeseydi öğrenemezdi.
  • Şimdi Öncelikle. Genellikle Benim Yaptığım Eset İle Silmek Bugüne Kadar Trojen leri Sildi Hesaplarıma da. Ama Geçen Bi Virüs Bulaştı Bir Türlü Gitmeyince De Mecbur Format Attım. Bence Sende Bi Format At Nolur Nolmaz.!
  • Virüsleri ne kadar silerseniz silin yine de sistemdeki etkisi kalır. En iyisi formattır.
  • Eğer bu olaydan sonra USB bellek gibi depolama aygıtlarını bilgisayara taktıysanız onları da gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
    Bir de bilmediğiniz linkleri açmadan önce linki VirusTotal ile taratmanızda yarar var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.