Şimdi Ara

trigonometri nasil halledilir ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-991671A40 -- 4 Ocak 2016; 22:12:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende dinlemedim nasıl yakalarım okulu arkadaşlar bi yardımcı olun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle simetri,apotemi veya herhangi bir trigonometri anlatan kitap(internetten video izlemeyin) Sonra trigonometrinin 1. Ve 3. Kısmını bitirene kadar çalışın(dönüşüm ters dönüşüm ve teoremleri sonradanda çalışabilirsiniz ama tavsiyem çalışın) Sonra 1sb den cila yapın. En önemlisi oturunca dersin başına kafanıza zorla sokana kadar kalkmayın

Ve bi taktik vereyim yokda yürürken kafanızdan trigonometrik denklem felan çözün açıların bölgesini bulmaya çalışın formülleri uygulayın(araba çarpmasn)

• simetri lys mat seti var ya 4 kitap biraz pahalıya patlar ama 2.kitabını tek bulabilirsen kesinlikle ondan çalış derim ben ondan hallettim üstüne fen bilimleri çizgiüstü ve karekök çözdüm şuan çok ekstrem bir şey gelmezse çok rahat çözüyorum tavsiye ederim 3lüyü genel tüm konular içinde aynı şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbaros1907

simetri lys mat seti var ya 4 kitap biraz pahalıya patlar ama 2.kitabını tek bulabilirsen kesinlikle ondan çalış derim ben ondan hallettim üstüne fen bilimleri çizgiüstü ve karekök çözdüm şuan çok ekstrem bir şey gelmezse çok rahat çözüyorum tavsiye ederim 3lüyü genel tüm konular içinde aynı şekilde

Mat2 için simetriyi öneriyomusunuz ?
  • Simetriyi bi zamanlar çözmeye çalıştım çok sıkıldım o kitabın trtrigo hariç bittiği için atmıştım geçen yıl :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-991671A40 -- 4 Ocak 2016; 22:29:15 >
  • Aman Vermez A kullanıcısına yanıt
    İlk 3 kitabını beğendim. 4. Kitabında limiti çözmüştüm ama çok yetersizdi yani türevini felan çözmmedim daha ama limiti çöptü

Matematiğin konu anlatımı nerdeyse tüm kitaplarda aynı. Ama her kitabın kendi stili var trigodan korkuyosanız fasikül veya çözümlü bir şey alabilirsini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheContortionist -- 4 Ocak 2016; 22:30:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bager1222

İlk 3 kitabını beğendim. 4. Kitabında limiti çözmüştüm ama çok yetersizdi yani türevini felan çözmmedim daha ama limiti çöptü

Matematiğin konu anlatımı nerdeyse tüm kitaplarda aynı. Ama her kitabın kendi stili var trigodan korkuyosanız fasikül veya çözümlü bir şey alabilirsini

Elimde bunlar var hedefim lys için 30 net yapmakta başka soru bankası var bunları bitirirsem sonra fasikül felan mı çözsem bide fasikül olarak öneriniz nedir ?
  • Aman Vermez A kullanıcısına yanıt
    4. kitabı çözmedim o konuda bi şey söyleyemem türev integral limit için ama ilk üç kitabı bence kesinlikle faydalı benim biraz temelim vardı ama trigodan korkuyordum çok aşırı örnek var o yüzden çok güzel öğretiyor biraz uzun ama
  • Tavsiye;
    1.oturup adamakilli tum formulleri ezberle gerekirse kafanda kodlamalar yap ben oyle yapmistim.
    2.formulleri ezberleyip ezberlemedigini sorular uzerinden test et
    3.geometrik sekilli sorular var bazilarinda geo bilginle bile cozebiliyosun yani geon iyiyse avantajin var.
    4.ben yapamiyorum bu işi dersen zaten yapamazsin.kendine inancin olsun.
    5.rahatca,sakince zamana yayarak ogrenmeye calis kendini ogrenmek zorunda hissedipte uzerinde baski olusturma.
    6.Fasikuller var esen ya da apotemi varsa alabilirsin bu yayinlar iyidir.
    7.daha lys ye cok var ogrenmemen icin ileri derecede gerizekali olman lazim

• Bireycmatik kullanıcısına yanıt
    Tamamdır, yapacağız bir şeyler 😂

• Hadi bakalim kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.