DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
::::TRİGER KAYIŞI İLE İLGİLİ TÜM PAYLAŞIMLAR::::
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
181
Cevap
9
Favori
441.685
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> ::::TRİGER KAYIŞI İLE İLGİLİ TÜM PAYLAŞIMLAR::::
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      245 Mesaj
      01 Nisan 2007 00:54:17
      Forumdaki yardımlaşma ruhunun tarihini özetliyor sanırım bu konu...

Sn. Emre'ye teşekkür ederim.
      |
      |

• Er
      8 Mesaj
      18 Haziran 2007 01:34:25
      Arkadaşlar orjinal triger kayışı yerine daha sıradan veya farklı tip bi kayış takılırsa araca performansda bi değişiklik olabilir mi acaba?Geçenlerde aracı bakıma götürdük ve triger kayışını değiştirdik fakat araçın hızlanmasında hissedilir bi azalma oldu..gerçi o gün sadece kayış değişmedi ama merak ettim?
      |
      |

• Er
      12 Mesaj
      26 Haziran 2007 15:23:53
      allah kahretmesin bu kayışı..arkdaşımda 2001 model opel vectra var araca 86.000 km deydi geçen gün degiştirmiş 550 ytl ye mal olmuş...
      |
      |

• Yarbay
      3707 Mesaj
      26 Haziran 2007 16:35:30
      Bende Clio Symbol var 2001 .Ben de orjinalini aldım rulmanıyla beraber.Made in France.65 ytl orjinal parça+20 ytl de işçilik verdim toplam 85 ytl ye maloldu..Usta 30 ytl istedi 20 ytl verdim.İşte sIrf bu yüzden Özellikle Avrupa araba hayatta almicam.İlk arabam Citröen'den neler çektim bu parça pahalılığı konusunda.Ama artık rahatım Allah'a şükür.Teşekkürler RENAULT.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stres -- 26 Haziran 2007; 16:36:32 >
      |
      |

SONY PS3 1TB / PHİLİPS 720SA DVD PLAYER / SONY NS360 DVD PLAYER / PHİLİPS 47PFL6877 / PIONEER VSX 921 AV-R 7.1 / MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0 / DEFİNİVE PRO SUB 100 / SUPRA PLY 3.4/S SPEAKER CABLE / MONSTER XPHP SPEAKER CABLE / SUPRA SUBLİNK SUBWOOFER CABLE / MONSTER HDMI KABLO 750 HDS HİGH SPEED
    • Yarbay
      3759 Mesaj
      27 Haziran 2007 23:08:08
      quote:

Orjinalden alıntı: I_shot

Arkadaşlar orjinal triger kayışı yerine daha sıradan veya farklı tip bi kayış takılırsa araca performansda bi değişiklik olabilir mi acaba?Geçenlerde aracı bakıma götürdük ve triger kayışını değiştirdik fakat araçın hızlanmasında hissedilir bi azalma oldu..gerçi o gün sadece kayış değişmedi ama merak ettim?

sanmam. triger sadece motorun yanma,sıkıştırma,ateşleme,egsoz zamanlarını ve bunalra göre olan subap zamanlarını düzenliyor. performansınız başka bir şeyden düşmüş olabilir. rneğin yakıt hava karışımını kurcaladılarsa
      |
      |

Mobil imza versek?
    • Er
      1 Mesaj
      28 Haziran 2007 11:31:01
      merhaba. bende citroen c3 (2003) dizel var. triger kayışı kaç km de bir değişiyor? bilen var mı?
      |
      |

• Yarbay
      3707 Mesaj
      28 Haziran 2007 17:22:10
      Arkadaşlar benim clio symbolün devir daimin değişmesi lazımmış,su kaçırıyormuş.Bu parçanın su kaçırmasının trigier kayışıyla ilgisi var mı acaba?Yani değiştirmezsek bir zararı olur mu?Bazen su ekliyorum 2 ayda bir falan.Usta bir zararı olmaz dedi ama ben yine de size sorayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stres -- 28 Haziran 2007; 17:22:39 >
      |
      |

SONY PS3 1TB / PHİLİPS 720SA DVD PLAYER / SONY NS360 DVD PLAYER / PHİLİPS 47PFL6877 / PIONEER VSX 921 AV-R 7.1 / MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0 / DEFİNİVE PRO SUB 100 / SUPRA PLY 3.4/S SPEAKER CABLE / MONSTER XPHP SPEAKER CABLE / SUPRA SUBLİNK SUBWOOFER CABLE / MONSTER HDMI KABLO 750 HDS HİGH SPEED
    • Binbaşı
      1410 Mesaj
      28 Haziran 2007 17:28:44
      arkadaşlar ben yeni opel astra 1.3 cdti yi alırken araçta triger kayışının olmadığını başka bi sistem kullanıldığını söylediler bi yanlışlık yok di mi?
      |
      |

2010 Audi A3 1.4 TFSI
    • Teğmen
      164 Mesaj
      29 Haziran 2007 21:06:40
      paylaşım çok güzel teşekkrler bendede astra var değiştirmeyi düşünüyorum 100.000 km de vallahi çok korktum yahu 300 ytl dediler devirdayım pompası hariç
      |
      |

• Yarbay
      2164 Mesaj
      30 Haziran 2007 00:03:08
      arkadaşlar reno europada triger kayışı varmı yoksa broadwayler gibi zincirlimi?
      |
      |

2001 Mitsubishi Carisma Avance 1.6
    • Onbaşı
      39 Mesaj
      12 Temmuz 2007 10:05:10
      Arkadaşlar size başımdan geçen bir olayı anlatayım aslında hatırlamak istemediğim bir olay.96 model 1,3 xlarge :) bir toyota corolla almıştım 157 000 deydi alalı iki hafta olmuştu tabi aldıktan sonra bakımlarını yaptırmıştım yağ-filtresi-buji falan triger yok :( tabi o zamanlar bilmiyordum bunun önemli bir parça olduğunu neyse yokuş aşağı bir yerden giderken arabayı boşa aldım biraz gittikten sonra araba stop etti vitese alıp çalıştırmak yerine nasılsa duracam durunca marşa basarım diye düşündüm durdum marşa bastım ve arabadan carrr currr sesler gelmeye başladı herhalde dedim marş dişlisi sıyırıyor.Bir iki daha bastım olmadı sonra arabayı vurdurarak çalıştırmayı denedim :)) tabikide sonuç aynı çalışmıyor.Usta çağırdık falan malum triger diş atlamış bana o zaman 700 ytl ye mal olmuştu.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Temmuz 2007 11:49:45
      quote:

Orjinalden alıntı: MANiN

arkadaşlar ben yeni opel astra 1.3 cdti yi alırken araçta triger kayışının olmadığını başka bi sistem kullanıldığını söylediler bi yanlışlık yok di mi?

aracında triger kayışı yok ama triger zinciri var. 250.000 km de bir değişir
      |
      |

Ford Focus 1.6 Ghia
    • Yüzbaşı
      456 Mesaj
      13 Temmuz 2007 11:58:18
      trigere aman dikkat edin yoksa cebiniz yanar
      |
      |

• Otomobil Uzmanı
      10613 Mesaj

Android Beta Tester
      13 Temmuz 2007 11:58:56
      iyimiş bu araba , benim yeni ford focusta triger var TDCI diye biliyorum .Bu konuda bilginiz var mı? lastik triger olayından nefret ediyorum hangi akıllı çıkardıysa başımıza bu belayı kaldıramadılar gitti.Eskiden hiç böyle problemler yoktu eski araçlarda
      quote:

Orjinalden alıntı: focusmehmet

Alıntıları Göster

aracında triger kayışı yok ama triger zinciri var. 250.000 km de bir değişir
      |
      |

• Binbaşı
      1579 Mesaj
      29 Temmuz 2007 13:40:18
      80 bin bakima gittim, araba 1,4 reno clio rxt 16v 2002 model, 71 de aldigimda tabi satısı triger değişti demişti açmadan da anlamak mümkün olmadığı için inandım, neyse 1,5 yil kadar sorun cikmadi pek snra 80 bin bakımı geldi triger dışında başka epey bir parça değişti, tiger kayışı ekzantrik seti yani birde ordaki su pompasi filan 450 filana mal oldu. ayni yerde 2 tane aracın triger kayışları kopmuştu ve araçlarda 3000 YTL kusur masraflar vardi, triger kayışı değişirken etrafındaki birkac parçanın de ömrü bittiğini gördüler onlar değişti, arabaya bindiğimde araba sanki farkli bir araba idi onceki bazi şikayetlerimin hepsi gitmişti, kısaca triger meselesi çok ciddi bir konu aman ha 400 verip de 3000 ytl odemekten kurtuluyorsunuz
      |
      |

• Yarbay
      2164 Mesaj
      03 Ağustos 2007 20:45:34
      quote:

Orjinalden alıntı: mustyyyyy

arkadaşlar reno europada triger kayışı varmı yoksa broadwayler gibi zincirlimi?

cevap gelmedi arkadaşlar

bilen yardımcı olabilirmi?
      |
      |

2001 Mitsubishi Carisma Avance 1.6
    • Otomobil Uzmanı
      10613 Mesaj

Android Beta Tester
      06 Ağustos 2007 15:23:08
      emin değilim ancak zincirli diye biliyorum .aynı tip motor idi.Ama en iyisini yine renaulcular bilir.
      quote:

Orjinalden alıntı: mustyyyyy

Alıntıları Göster

cevap gelmedi arkadaşlar

bilen yardımcı olabilirmi?
      |
      |

• Otomobil Uzmanı
      10613 Mesaj

Android Beta Tester
      06 Ağustos 2007 15:30:12
      sana sorabileceğin bir site linki veriyorum.Herhalde yedek parça satanlar kesin bilirler.Sonuçta adamlar stokta gözü ile görecekler parçayı.

http://intoko.kijiji.com.tr/c-Oto-Di-er-Vas-ta-Oto-Parcalar-Aksesuar-Oto-C-kma-Yedek-Parca-Oto-C-kmac-Renault-Oto-C-kmac-s-Clio-W0QQAdIdZ18781004
      |
      |

• Çavuş
      57 Mesaj
      06 Ağustos 2007 23:49:05
      emre bey tesekkur ederim verdiginiz bilgileriniz icin.ben duymustum cok onemli oldugunu ve servise verdim polomu zaten.nedir bu diye arastirirken sizin yazinizi gordum.adam 115000 bin kmyol almis 10 yasindaki bir araba bu ve hic triger kayisi degismemis!allah korumus diyelim:)
      |
      |

• Çavuş
      57 Mesaj
      06 Ağustos 2007 23:52:16
      arkadaslar malum triger kayisinin zincir olani da varmis...hangi modellerde bu var acaba?bilen cevaplarsa memnun olurum
      |
      |

Reklamlar
modasor
SEO
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,478
1.2.163

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.