Şimdi Ara

Triger kayış değişimi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
118.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yha Dün Peugeot 407 Premium Edition 1.6 HDİ 110HP 22.xxxkmde olan aracım düz yolda giderken bi anda bi cııı diye bi kayışı gevşek olan doğanlardaki gibi biraz ses verdi sonrada stop etti sonra çalıştırdım bi tekledi arıza ışıgını yaktı çalışıyo ama basen devr alırken tekliyo ve o ses çıkıyor,servise gidicem bakalım ne derdi varmış ilk defa motor arıza lambam yandı 407imin

Şonuç Asistanla Görüştüm Triger Kayışı Yada Silindirlerde Sıkıntı olabilirmi

Simdi Şunu Soruyorum 54.000kmdeki araçta tık bilee yok ama 22.535 kmdeki 407ye noluyo ben partneri bekliyodum dün yazdım çıktım dolşatım peşine bu çıktı başıma nasl iştir bu allah allah

"Sorun Çözüldü Benden Kaynaklı,Soğukken Devrli Kullanmaktan Dolasıyla Silindirlerde Bi Sıkıntı Olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_cakan -- 20 Nisan 2009; 17:32:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Unaysondaj

2004 model Peugeot 206 HDİ arabam var. 85000 km.de , Triger değişimi için Peugeot Turkiye'ye mail attım. Cevap olarak arabamın triger kayışının 180.000 km.de değişmesini öneren yanıt geldi. Servislere sorduğumda ise 1. servis 90000 km.de, 2. servis 120000 km.de değişmesi gerektiğini söyledi. Ben de gelecek yıl arabam 5 yaşında olacağı için kilometreye bakmadan triger kayışını değiştirmeyi düşünüyorum.
    Bence triger kayışı değişimi ile ilgilenenler Peugeot Türkiye'ye mail atarlarsa istedikleri bilgiyi rahatlıkla alabilirler!!!

19.04.2009 cumartesi günü yukarıda modelini belirttiğim arabamın triger kayışını ve devirdaim pompasını değiştirttim. Bu arada arabam 95.000 kmde. yaklaşık 4 saat çalışmadan sonra serviste komple değişim yapıldı (Triger seti ve devirdaim seti). 4 yaş üstü indirimle beraber bana 450 TL ye maloldu. Bilginize!...

• arkadaşlar triger kayışı tek başına değiştirilmez. trigerin yanında devirdaim pompası, şarj gergi bilyalarının da değiştirilmesi gerekir ve aslında pahalı olan bu bilyaların fiyatı. set halinde değiştirirseniz dediğiniz fiyatlara çıkmanız imkansız ve yine set halinde değiştirmezseniz bu parçaların değişmesi için triger kayışının sökülmesi yine gerekecektir.
  • peugeotun hdi modellerinin kayis deyisimi benim bildim ve katolokta yazana gore 160.000km dir benzinlilerin ise 120.000km dir yada her 5yilda bir deyisimi gerekir isterse 20.000km de olsun
  • Arkadaşlar PEUGEOT HDİ ARACLARINIZIN TRİGER DEĞİŞİM KM'Sİ 150.000 KM'DİR, 60.000 KM'DE DEĞİŞEN ALTERNATÖR KAYIŞIDIR.İYİ ÇALIŞMALAR Geçen 407imde Bi Sorun Çıktı Sordum Aldığım Yanıt Bu Sallamasyon Ustaların Sözüne İnanmayın Dedi Yetkili Kişi..!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_cakan -- 24 Nisan 2009; 19:00:45 >
  • quote:

quote:

2004 model Peugeot 206 HDİ arabam var. 85000 km.de , Triger değişimi için Peugeot Turkiye'ye mail attım. Cevap olarak arabamın triger kayışının 180.000 km.de değişmesini öneren yanıt geldi. Servislere sorduğumda ise 1. servis 90000 km.de, 2. servis 120000 km.de değişmesi gerektiğini söyledi. Ben de gelecek yıl arabam 5 yaşında olacağı için kilometreye bakmadan triger kayışını değiştirmeyi düşünüyorum.
    Bence triger kayışı değişimi ile ilgilenenler Peugeot Türkiye'ye mail atarlarsa istedikleri bilgiyi rahatlıkla alabilirler!!!

19.04.2009 cumartesi günü yukarıda modelini belirttiğim arabamın triger kayışını ve devirdaim pompasını değiştirttim. Bu arada arabam 95.000 kmde. yaklaşık 4 saat çalışmadan sonra serviste komple değişim yapıldı (Triger seti ve devirdaim seti). 4 yaş üstü indirimle beraber bana 450 TL ye maloldu. Bilginize!...

merhaba. nerede değiştirdiniz acaba. ben ankara görala sordum triger değişimi 600-700 civarı dediler. 2003 206 sw benzinli için. bunun içinde devir daim pompası bilyalar falan varmı bilmiyorum. birde ankarada değişim yaptıranlar servis ve yetkili, özel servis belirtirlerse sevinirim .

• sanırım kimse buraya uğramaz olmuş. dolayısıyla bu msj da boşa gitti:))
  • quote:

quote:

Merhaba arkadasım biraz gec cevap verdim kusura bakma,
    Ben İzmirde peugeot yetkili servisinde değiştirildi. Servisin ismini vermiyeyım reklam olmasın, Daha önceki mesajda belirttiğim gibi peugeot 4 yaş üstü servis kampanyası vardı, o dönem yapıldı. Şimdi fiyat daha artmıştır. Bilginize!!!

• benimde 2005 model 55.000 km de 206 x-line aracım var. bende geçenlerde 4 tane servisi aradım aldığım cevaplar çok tutarsızdı. iki tanesi 80.000 yada 10 yıl dedi, biri 80.000 yada 5 yıl dedi, diğeri ise 90.000 yada 7 yıl dedi. bu ne tutarsızlık anlamadım. birde peugeot a mail atıp soracağım ve bu şikayetimi ileteceğim. bunlar bir de yetkili servis olacaklar:(
  • quote:

Orjinalden alıntı: francis07

benimde 2005 model 55.000 km de 206 x-line aracım var. bende geçenlerde 4 tane servisi aradım aldığım cevaplar çok tutarsızdı. iki tanesi 80.000 yada 10 yıl dedi, biri 80.000 yada 5 yıl dedi, diğeri ise 90.000 yada 7 yıl dedi. bu ne tutarsızlık anlamadım. birde peugeot a mail atıp soracağım ve bu şikayetimi ileteceğim. bunlar bir de yetkili servis olacaklar:(

arkadaşım. ben sordum. 80000 km yada 4 yıl dediler. en doğrusu bu sanırım. :))) gerçekten diğer araçlarla kıyaslanırsa pahalı...
  • en sonunda peugeot.com a mail attım, dün bir bayan aradı ve 80.000 yada 10 yıl dedi. eminmisiniz dedim:) servisleriniz kafasına göre söylüyor falan dedim ama peugeot un benzinli araçlar için öngördüğü değişim peryodu budur dedi. eyvallah dedim galiba servisler kurnazlık yapmaya çalışıyor
  • bende de 1,6 16V 206 var geçenlerde servise sordum triger olayını 700 lira civarı tutar dediler
    80,000 km ya da 5 yıl dediler bana da
  • quote:

Orijinalden alıntı: tankutbey

quote:

Orjinalden alıntı: francis07

benimde 2005 model 55.000 km de 206 x-line aracım var. bende geçenlerde 4 tane servisi aradım aldığım cevaplar çok tutarsızdı. iki tanesi 80.000 yada 10 yıl dedi, biri 80.000 yada 5 yıl dedi, diğeri ise 90.000 yada 7 yıl dedi. bu ne tutarsızlık anlamadım. birde peugeot a mail atıp soracağım ve bu şikayetimi ileteceğim. bunlar bir de yetkili servis olacaklar:(

arkadaşım. ben sordum. 80000 km yada 4 yıl dediler. en doğrusu bu sanırım. :))) gerçekten diğer araçlarla kıyaslanırsa pahalı...

sakın ola servisin dediğine iltimat etmeyin, aracınızın kullanma klavuzunda yazan değişim zamanları ve bakım içerikleri doğru olandır.. otomatik şanzıman yağına ömürlük diyen nice yetklili servisler var

• quote:

Orijinalden alıntı: fearmutlu

bende de 1,6 16V 206 var geçenlerde servise sordum triger olayını 700 lira civarı tutar dediler

Şaka mı bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: extremeenvy

quote:

bende de 1,6 16V 206 var geçenlerde servise sordum triger olayını 700 lira civarı tutar dediler

Şaka mı bu?

şaka neresinde sence?
  • 307 hdi lerde trigerin bakım kitapçığını okudum 60bin ve katlarında değişmesi gerektiği yazıyor.
  • Bende peugeot ana sayfada 307 1.4 hdi için kitapçığı okudum. 1.4 hdi için 240.000 triger degisimi yazıyor ancak zor koşullar da 120.000 olacaktır diyor. Zor kosullarida acmış Asiri soğuk iklimlerde sık sık soğuk motorun calistirilmasi (taksi) demiş.
  • Özel serviste 120.000 kmde değişen bir triger kayısı gördüm inanılmaz temizdi ters katladım inanmazsınız ama ters katlayinca bile br tane kılcal çatlak yoktu Kayista. Dişleri tertemiz. Yazıları daki silinmemişti.
    Bence bu triger olayı biraz para tuzağı.
  • quote:

şaka neresinde sence?

5 Yıl denmesinde :)

Biraz uzun geldi de...
  • Artık bu peugeotu sevmeyeceğim sevdikçe başına birşeyler geliyor.. malum 2 gündür istanbul kar ve soğuk 2 gündür kullanmadım arabamı bugün sabah işe girmek için marşa bastım birincide almadı 2. de çalıştı ama o da ne kamyon bundan daha sessiz çalışır neyse biraz debelendim ettim etmedim.. biraz ısınınca minübüs sesini yaklaştım ama yine düzelmedi sanko sanayi sitesine çektim bosh car servise soğukta yağ iticilerin bozulmuş olabilir dediler ama ihtimal olarak söylediler böyle bir durum başına gelen bir arkadaş varmı yol bilgisayarında bir sorun yok aşırı gürültülü ama titreme yok hem bezinde hem gazda gürültülü seri devirlenmiyor.. 2. vitesten 3. vitese geçmior.. pejocular lütfen yarfdımmmm
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.