Şimdi Ara

Trendyol express taşıyıcı ol (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
291
Cevap
26
Favori
506.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk giderler baya can sıkıcı gibi.

K1 15bin , Src4 1500 tl , şirket vs.

Tam detayları bilsek iyi olacak.Belki de gözümüzde büyütüyoruz.

Çalışan arkadaşlardan bilgilendirme bekliyoruz.

• last_uk kullanıcısına yanıt

Yıldızlı K1 belgesi yetiyor o 3600-4000 civarı diye biliyorum başta meşakkatli ama sonrası nasıl kimse bilmiyor.Bende bu işi düşünüyorum ama merak ettiğim o kadar çok şey var ki nasıl öğreneceğimi bilmiyorum Mersin’de yaşıyorum bir ofisleride yok hiç trendyol kargocusuna da denk gelmedim izin,yıllık izin olayı nasıl kendi işin gibi diyorlar ama günlük maksimum ve minimum kargo nasıl vesaire vesaire

• Spunch1212 kullanıcısına yanıt

kargoyu ayırmaya nereye gidiliyor trendyol expressin ofisi yok anlaştığı diğer kargo firmaları mı,para olayı günlük mü yatıyor aylık mı

• Herkese iyi forumlar.

Konu ile ilgili duyum ve tecrübelerimi aktarayım.

Yakın bir arkadaşım pandemi sürecinde işleri durduğu için 4 aydır UPS kargonun ürünlerini taşıyorlar bende 1 haftadır onunla beraber çalışıyorum. UPS kargo iki şekil çalışıyor ya paket başına 3.5 + KDV veriyor çalışacağınız bölge ve alacağınız paket miktarını kendiniz belirliyorsunuz yada günlük 220 TL + KDV + yakıt masrafınızı karşılıyor ama çalışacağınız bölgeyi ve paket miktarını firma belirliyor günde 20 pakette verebilir 120 pakette. Firma sizden 5 yaşından küçük panelvan araç (UPS Kargo diğer firmalar 2016 ve üzeri istiyor) şahıs şirketi kurmanızı istiyor ayrıca src ve psikoteknik istiyor. Trendyol, hepsijet ve bir kaç firma buna ek olarak K1 belgesi talep ediyor. UPS için Sabah 8:00 - 8:30 arası dağıtım bölgesine gidip mahalle mahalle ayrılmış kolilerdeki paketleri alıyorsunuz min. 50 paket çıkıyor hergün ortalaması 70-80 altına düşmedi (pandemininde bunda etkisi olabilir) şöyle bir ayrıntıyıda aktarmak isterim arkadaşım kendi hakim olduğu bölgelerin dışında paket almıyor ve biraz ağır çalıştığı için 60-70 paket öğlen 3-4 e kadar bitiriyor ama siz paraya ihtiyacım var derseniz biraz daha geniş yelpazede iş yaparsanız 100 paketin altına düşmezsiniz hatta ben 3-4 de değilde akşam 8-9 a kadar çalışırım diyorsanız 140-150 paketi teslim edersiniz. Çalışacağınız bölgenin yolları paket bırakacağınız noktalarda araç park edeceğiniz yerler varsa tek başınıza çok rahat yapabılırsınız yukarıda söylediğim adetleri. Yaptığımız hesaplara göre kazançlarıda bu şekilde günde ortalama 100 paket bıraktığınızı varsayalım. 3.5 Tl + kdv dediğimizde 350 TL + 63 TL de kdv hadi kdv yi saymayalım çünki fatura kesiceksiniz 350 TL ciro olarak düşünelim. biz fiat doblo ile dağıtım yapıyoruz ve 70-80 paketlik dağıtımda 40-50 liralık mazot yakıyoruz günde bu güzergahınıza göre ve aracınızın yakıt sarfiyatına göre değişiklik gösterebilir. İzmir şartlarında kahvaltı ve öğle yemeği için günlük 20-30 lirada yemek ücreti tutar. Günlük elimize 100 paket üzerinden 350 - 50 mazot - 30 gıda düştüğümüzde 270 lira para kalıyor 5 gün çalıştığımızı varsayarsak 270 X 5 1350 X 4 hafta = 5400 lira aylık ortalama gelir. aylık bağkur primi 900 küsür diye duymuştum defterinizi tutması için muhasebede 200-250 lira para talep ediyor 1100 Lira etti aylık 5400 gelir elde ettık bağkur muhasebe yakıt gıda cıktıgımızda 4300 lira net para kalıyor bu tabıkı sızın calısma saatlerınıze guzergahlarınıza ve dagıttıgınızı pakete gore artabılırde azalabılırde. buna tabı aracınızı bakım sıgorta vb masraflarınızıda eklemek gerekıyor aracınıza ekmek teknenız gözüyle bakıp ona gore ozen vererek kullandıgınızda masraflar minimuma düşecektir.

Tecrübelerimi dilim döndüğünce anlatmaya aktarmaya çalıştım umarım ilgilenen arkadaşlarımız için faydası olmuştur. Geçmiş bayramınızı kutlar sağlıklı günler dilerim.  Nasip olursa bende eylül başında kangoo alıp (sınıfının en az yakan aracı) kendi başıma başlıycam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertcan89 -- 4 Ağustos 2020; 16:59:24 >
  • Merhabalar, Hepsiburada için araştırma yapan var mı acaba? Başvuru yaptık sadece siteden. Şahıs şirketini kurmuş olmak gerekiyor mu başvuru kabulü için yoksa kabulden sonra mı kuracağız? Herhangi bir yaş sınırı göremedim, babam 58 yaşında. Bu işi yapmak istiyor. Yer Sakarya, araba 2011 Renault Kangoo. Hepsiburada 2010 modele kadar kabul ediyor gibi. Trendyol daha yüksek model istiyor. Hangi K1 belgesi gerekiyor o da net değil sayfada okuduğum kadarıyla. İnternette bu sayfa haricinde bilgi yok gibi. Bilgisi olanlar bizle paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcan89

Herkese iyi forumlar.

Yakın bir arkadaşım pandemi sürecinde işleri durduğu için 4 aydır UPS kargonun ürünlerini taşıyorlar bende 1 haftadır onunla beraber çalışıyorum. UPS kargo iki şekil çalışıyor ya paket başına 3.5 + KDV veriyor çalışacağınız bölge ve alacağınız paket miktarını kendiniz belirliyorsunuz yada günlük 220 TL + KDV + yakıt masrafınızı karşılıyor ama çalışacağınız bölgeyi ve paket miktarını firma belirliyor günde 20 pakette verebilir 120 pakette. Firma sizden 5 yaşından küçük panelvan araç (UPS Kargo diğer firmalar 2016 ve üzeri istiyor) şahıs şirketi kurmanızı istiyor ayrıca src ve psikoteknik istiyor. Trendyol, hepsijet ve bir kaç firma buna ek olarak K1 belgesi talep ediyor. UPS için Sabah 8:00 - 8:30 arası dağıtım bölgesine gidip mahalle mahalle ayrılmış kolilerdeki paketleri alıyorsunuz min. 50 paket çıkıyor hergün ortalaması 70-80 altına düşmedi (pandemininde bunda etkisi olabilir) şöyle bir ayrıntıyıda aktarmak isterim arkadaşım kendi hakim olduğu bölgelerin dışında paket almıyor ve biraz ağır çalıştığı için 60-70 paket öğlen 3-4 e kadar bitiriyor ama siz paraya ihtiyacım var derseniz biraz daha geniş yelpazede iş yaparsanız 100 paketin altına düşmezsiniz hatta ben 3-4 de değilde akşam 8-9 a kadar çalışırım diyorsanız 140-150 paketi teslim edersiniz. Çalışacağınız bölgenin yolları paket bırakacağınız noktalarda araç park edeceğiniz yerler varsa tek başınıza çok rahat yapabılırsınız yukarıda söylediğim adetleri. Yaptığımız hesaplara göre kazançlarıda bu şekilde günde ortalama 100 paket bıraktığınızı varsayalım. 3.5 Tl + kdv dediğimizde 350 TL + 63 TL de kdv hadi kdv yi saymayalım çünki fatura kesiceksiniz 350 TL ciro olarak düşünelim. biz fiat doblo ile dağıtım yapıyoruz ve 70-80 paketlik dağıtımda 40-50 liralık mazot yakıyoruz günde bu güzergahınıza göre ve aracınızın yakıt sarfiyatına göre değişiklik gösterebilir. İzmir şartlarında kahvaltı ve öğle yemeği için günlük 20-30 lirada yemek ücreti tutar. Günlük elimize 100 paket üzerinden 350 - 50 mazot - 30 gıda düştüğümüzde 270 lira para kalıyor 5 gün çalıştığımızı varsayarsak 270 X 5 1350 X 4 hafta = 5400 lira aylık ortalama gelir. aylık bağkur primi 900 küsür diye duymuştum defterinizi tutması için muhasebede 200-250 lira para talep ediyor 1100 Lira etti aylık 5400 gelir elde ettık bağkur muhasebe yakıt gıda cıktıgımızda 4300 lira net para kalıyor bu tabıkı sızın calısma saatlerınıze guzergahlarınıza ve dagıttıgınızı pakete gore artabılırde azalabılırde. buna tabı aracınızı bakım sıgorta vb masraflarınızıda eklemek gerekıyor aracınıza ekmek teknenız gözüyle bakıp ona gore ozen vererek kullandıgınızda masraflar minimuma düşecektir.

Tecrübelerimi dilim döndüğünce anlatmaya aktarmaya çalıştım umarım ilgilenen arkadaşlarımız için faydası olmuştur. Geçmiş bayramınızı kutlar sağlıklı günler dilerim.  Nasip olursa bende eylül başında kangoo alıp (sınıfının en az yakan aracı) kendi başıma başlıycam.

faydali paylasim icin tesekkurler.

gunde 100 paket ve baska hic bir yerden geliri olmayani anca kurtarir gibi duruyor acikcasi o da cok cok para kazanma durumu olusturmuyor gorunuyor.

• Boğaziçi YBS kullanıcısına yanıt

Dostum ancak mail atabilirsiniz benim bildiğim 6 yaşından küçük araç istiyorlar belge olarakta src belgesi ve yıldızlı k1 belgesi küçük ölçekli taşımacılık diye.Benimde aklımda soru işaretler çok var tam bilgi alamadım trendyoldan sipariş verdim hatta belki kargoyu getiren trendyol ekspres kargocusu getirir diye oda getirmedi dışarda da denk gelmedim kargocularına

• Dostum öncelikler verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ve seninde geçmiş bayramın kutlu olsun senin bahsettiğin 100 paket tabi varsayım bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor bu iş ilk kurulurken maliyeti yüksek temiz bir doblo alması,src belgesi,yıldızlı k1 belgesi,bu maliyetleri düşününce kalan para çokta iyi değil Bağ-Kuru düzenli ödersen 900 muhasebeci yakıt yemek kazandığından.Birde vergi ayağı var şahıs şirketi olduğu için fatura üst limitin 1400 TL şahıs şirketinde kazanç arttıkça ödeyeceğin vergide artıyor 22.000 TL’ye olan kazançta %15 yinede şimdiden hayırlı olsun bol kazançlar dilerim
  • 1 sene 2 aydir trendyol expresste tasiyiciyim bazilarinizin soyledikleri goreceli olarak dogru bazilarinizin ki alakasi bile yok.

Bi arkadin dedigi gibi
    3.5TL +KDV
    Ilk40 paket 4+KDV

Minimum 70 paket garantisi var atsanda atmasanda

5 yasini geçmemiş beyaz panelvan arac sarti var

Genelde carsamba persembe cuma ve cumartesi 200 paket bandinda pazartesi sali 140 bandinda kaliyor.

Hersey size ait ama bazi arkadaslar cok abartmis yeme icme olayini evde hergun 1 ekmek arasi yaptigimda gayet para harcamadan halledebiliyorum.

Bolge dagilimi guzel ben evden depoya depodan bolgeye son olarak bolgeden eve gittigim halde 4 gunde bir 100 tl yakit kullaniyorum ve bulundugum depoda en uzak bolge benim, yaklasik depo ile dagitim yaptigim bolge arasi tek gidis 19 km

Eger yasiniz 30 ve uzeri degilseniz ilk sene genc girişimci den yarsrlanip 1 sene boyunca bagkur ve vergi odemiyorsunuz herhangi bir devlet odemesi yok

Yildizli k1 ve src4 isteniyor

Ilk 2 ay herhangi bir aracla dagitim yapabiliyorsunuz.

Calisma saatleri benim bulundugum depoda sabah saat 6 da herkes depoda oluyor ve gelen tum mallar ayristirilip yaklasik 2 2.5 saatte sonra kendi malini teker teker zimmetine alip bolgeye dagitima cikiyorsun işin tek yoran kismi depo yaklasik olarak bi 4 saat kadar depoda vakit geciyor.

Kazanci gayet guzel istanbul icin basvuru alinmiyor artik alinanada bakilmiyor cunku hali hazirda istanbul kapasitesinin uzerinde eleman aldi (merkezden soylenen boyle)

Son olarak bu belirttiklerim istanbul icin gecerli olan sartlar

Kardesim canakkaled calisiyor orada 2.5+kdv ve ilk 40 paket 3+kdv digerleri asagi yukari ayni
  • Para olayini sormus bi arkadas onuda aciklayayim ilk 1 ayiniz iceride kaliyor her hafta fatura kesiyorsunuz.

Orn bugun ise basladiniz 1 hafta sonra ilk faturanizi orn 1000tl kestiniz
    4 hafta fatura kestikden sonra 5. Hafta ilk kestiginiz hafta olan 1000 tl carsamba gunu hesabiniza yatiyor 6. Hafta carsamba gunu 2 hafta kestiginiz fatura hesabiniza yatiyor yani haftalik odeme aliyorsunuz ancak 4 hafta geriden gelerek odemeler yapiliyor
  • Izin olayida her pazar izinliyiz. Bayramlarda 1. Ve 2. Gunu izinlisiniz yillik izin vs de yilin dolunca 15 gun bolgeni kapattirim izne cikiyorsun o 15gunluk surecte depoda bolgene gidecek yada gitmek isteyen varsa gidiyor yoksa yerine vekalet ile kendi aracinda sofor calistirabiliyorsun oda yoksa bolgen gelecegin tarihe kadar diger kargo firmalarina veriliyor
  • ınternet dısında herhangı bıyerden basvuru varmı ıstanbul ıcı kesınlıkle alım yapılmıyor mu ? tüm belgeler ve halıhazırda bır sırketım var yardımcı olursanız cok sevırınırim

• Depolardan ise alimi durdurdulsr yani gelip depo ile gorussen sana evrsk hazirlatsa evrağın merkezden bir geçerliliği yok
  • Howercraft H kullanıcısına yanıt
    Merkez işe alımlari durduğuna göre online dan bir şansımızı denemek dışında yapabileceğimiz birşey yok sanırım peki başka bunun gibi ne iş yapabiliriz muadili
  • https://trendyolgo.com/?gclid=CjwKCAjwnK36BRBVEiwAsMT8WCe_Rk5qoH0EQzGk9bEiPdXL16TJ7ke1Q4_WndiFRKGdxcnHUnGWHhoCHUUQAvD_BwE

Sitesinde motorla da oluyor yazıyor.Bu konu hakkında bilgisi olan yok mu?

Motorla yaptığında nasıl oluyor?

• fameka F kullanıcısına yanıt
    Go ve express birbirinden bağımsız biri kargp bir digeri market ve gida, go anlasmali restoran, kafe, marketlerin paketlerini belirtilen yerden alip belirtilen musteriye götürüyorsun
  • Howercraft H kullanıcısına yanıt

Gene şirket kurmamızı istiyor mu yoksa nasıl acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Howercraft

1 sene 2 aydir trendyol expresste tasiyiciyim bazilarinizin soyledikleri goreceli olarak dogru bazilarinizin ki alakasi bile yok.

Bi arkadin dedigi gibi
    3.5TL +KDV
    Ilk40 paket 4+KDV

Minimum 70 paket garantisi var atsanda atmasanda

5 yasini geçmemiş beyaz panelvan arac sarti var

Genelde carsamba persembe cuma ve cumartesi 200 paket bandinda pazartesi sali 140 bandinda kaliyor.

Hersey size ait ama bazi arkadaslar cok abartmis yeme icme olayini evde hergun 1 ekmek arasi yaptigimda gayet para harcamadan halledebiliyorum.

Bolge dagilimi guzel ben evden depoya depodan bolgeye son olarak bolgeden eve gittigim halde 4 gunde bir 100 tl yakit kullaniyorum ve bulundugum depoda en uzak bolge benim, yaklasik depo ile dagitim yaptigim bolge arasi tek gidis 19 km

Eger yasiniz 30 ve uzeri degilseniz ilk sene genc girişimci den yarsrlanip 1 sene boyunca bagkur ve vergi odemiyorsunuz herhangi bir devlet odemesi yok

Yildizli k1 ve src4 isteniyor

Ilk 2 ay herhangi bir aracla dagitim yapabiliyorsunuz.

Calisma saatleri benim bulundugum depoda sabah saat 6 da herkes depoda oluyor ve gelen tum mallar ayristirilip yaklasik 2 2.5 saatte sonra kendi malini teker teker zimmetine alip bolgeye dagitima cikiyorsun işin tek yoran kismi depo yaklasik olarak bi 4 saat kadar depoda vakit geciyor.

Kazanci gayet guzel istanbul icin basvuru alinmiyor artik alinanada bakilmiyor cunku hali hazirda istanbul kapasitesinin uzerinde eleman aldi (merkezden soylenen boyle)

Son olarak bu belirttiklerim istanbul icin gecerli olan sartlar

Kardesim canakkaled calisiyor orada 2.5+kdv ve ilk 40 paket 3+kdv digerleri asagi yukari ayni

hocam selam araç için camlı van oluyor mu arkada koltuk olan yoksa tamamen kapalı kasa mı istiyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: mertcan89

Herkese iyi forumlar.

hocam merhaba,

bu ups'ye nereden başvuru yapılıyor ? ben sitesinden baktım bulamadım.google'dan da arattım ama maalesef bulamadım.

bilgilendirebilir misiniz?

teşekkür ederim.

• sosyal medya da reklamlarda ilanları nı gördüm, başvurdum ama kimse aramadı. 5 10 gün sonra kapının önünde fiorino araçla trendyol yazısını görünce çoçuğa sordum çalışma şartlarını. 5000 kalıyor dedi. ilk 40 kargo 4 tl + kdv , sonraso 3,5 tl + kdv imiş. sonra hesapladım da bana pek mantıklı gelmedi. esenyurt bölgesinde oturanlara açık adresini yazayım, gitmek isteyen olursa : akevler mah.pazaryolu cad.1082 sok.başyapıt fırst class residance no:4 esenyurt. ben o adrese de gittim kekonun teki aaçla çıkış yapıyordu lavunya beni vazgeçirmek için her şeyi yaptı. şimdi almıyırlar z boşuna gitme. adamlar kendi akrabasını doldurdu firmaya diye. ama diğer elamanlara baktım hiç biri o kekoya benzemiyordu :) ....

sonea otoup sigara içenlere sordum , abi en az 4500 tl fatura kesiyırsun yani o kadar giderin var kafadan dedi. en fazla 9 bin kazanabilirsin dedi. ona göre hesaplayın. gördüğün gibi şu anda da kargo yok araçlar yatıyor dedi. benim kalbime sinmedi , sıkıntı bastı anlayacağınız. o sebeple sıcak bakmadım.dışarıdan mantıklı ve kolay geliyor ama küçük illerde yapmak daha kolay ve kazançlı olur bence. trafik derdi yok vs. bana 30 tane ufak paket verse elle dağıtsam yeterdi ama :) tabiki öyle bir sistem yok. 5 bin kalsa araç alacaksın vs taksiti ,kaskosu, bakımı , eskime yıpranma payı ...........

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.