Şimdi Ara

Trekkinn'den aşışveriş yapan var mı? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
9
Favori
42.359
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba güvenillir değilmi? atomic kayak kaskı alıcam. 350 tl kargo ile 420 oluyor.

bide adresi yazınca latince yazın diyor

ne yapabilirim? lütfen cevaplayın... ricam..

• Merhaba videomda Trekkinn, Sports Direct, Sport Pursuit gibi sitelerden yaptığım alışveriş tecrübelerimi anlattım. Güven sorunu veya merak ettiğiniz şeyleri video yorum kısmından sorabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yancybrown

Merhaba videomda Trekkinn, Sports Direct, Sport Pursuit gibi sitelerden yaptığım alışveriş tecrübelerimi anlattım. Güven sorunu veya merak ettiğiniz şeyleri video yorum kısmından sorabilirsiniz.

Hocam sağol ama en önemli soruyu cevaplamamamışsın, gümrük? Ne kadar ödedin ve nasıl ödedin?

• Zorkof kullanıcısına yanıt

Gümrüğü ptt kargoya ödüyorsun ürün bedelinin %18'i. Kurye geldiğinde alıyor.

• https://www.snowinn.com/ski-store/oakley-line-miner-prizm-ski-goggles/137093050/p

şu ürünü almak istersem bana toplamda kaç liraya mal olacak? Sadece ürün maliyetine %18 kdv mi eklenecek ? Ötv olacsk mı?

• Diyelim ki 1000 liralık bir ürün aldık. kargo fiyatını site zaten belirtiyor ödeme kısmında. Misal 200 olsun. 1200 lira site kartımdan çekecek Sonra ben 2022 itibariyle yüzde kaç, ne kadar daha kime ödeme yapacağım ürün elime gelene kadar?

• 2022 için gümrük vergisi fiyatlarını bilen var mı

• Yakın zamanda buradan veya herhangi bir tradeinn mağazasından sipariş veren var mı? Gümrük ve kargo süreci, masrafları nasıl oluyor?

• acaba amazon gibi vergi dahil mi yoksa ptt karg ile gelince ek vergi ödüyor muyuz ?

• Daante D kullanıcısına yanıt

21/12 tarihinde sipariş oluşturdum henüz gelmedi ,

öncelikle ürün + kargo bedeli alıyor , ptt kapıda vergisini alıyor diye biliyorum geldiğinde güncelleme yapmış olurum

• Aynen doğru ürün + kargoyu ödüyorsunuz.Geldiğinde kapıda %18 vergi ödeyeceksiniz.

• Bende eşime bir mont almak için sipariş verdim ama kargo üçüncü aşamada kırmızıya döndü ve düzgün bir açıklama da bulamıyorum. Siparişi 08.01.2023 pazar gecesi verdim. Columbia İstiklal caddesi mağazasında deneyip fiyatını sorduğumuz mont 6.750 TL idi ve aynı montu 145 dolara Route sigortalı olarak sipariş ettim. Yani üzerinde %18 KDV eklense bile Columbia TR fiyatının hala yarısını geçmiyor. Ancak siparişi onaylamasına rağmen üçüncü aşamada sorun görünüyor. Bir dönem Columbia ürünlerini TR' ye göndermediklerini okumuştum ama o zaman neden siparişimi onaylayıp, ödemeyi tahsil ettiler? İşlem adımlarında ilk üç adım yeşil görünürken, sondan bir önceki adımda turuncu oldu ve aşağıdaki şekilde bir mesaj görünüyor. İletişim kurmaya çalışıyorum ama sadece bot ile yazışıyoruz. Gönderi müşteriden alınmıştır diyor ama çok saçma bir açıklama. Hiç bir halt anlamadım, yardımcı olur musunuz?

Reason:

View tracking details: Order tracking

Tracking number: RE117080399NL

Details status: Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb)

Courier: PostNL International

Courier contact: 088 22 55 555

More information:

Order :

36048898

Order placed on:

08-01-2023

Total price:

144.91$

Shipping information:

Murat

Download invoice

• Order placed on
    • 08-01-2023
    • In transit to our dispatch centre
    • Preparing for shipment
    • Sent by: 

• 09-01-2023
    • Status of my shipment View more...
    • Delivered

• Onderrrr kullanıcısına yanıt

06.01.2023 tarihinde ürün elime ulaştı , kapıda 368 TL vergi ödedim, oluşturduğum sipariş tutarı 151 USD karşılığına denk geliyordu , tekrar sipariş vermek istedim 6 ocakta sipariş oluşturdum bugün (18.01.2023) hala tedarik aşamısında olduğu yazıyordu kayıt oluşturdum dönüşü aşağıda paylaşıyorum bu yüzden iptal talebi oluşturdum iadeyi bekliyorum .

Dear ONDER,

Thank you for contacting us.

Our most sincere apologies for the delay issues.

Unfortunately the following product has not reached our main warehouse yet, although we had the information that it should have arrived already:

**COLUMBIA Oak Harbor™ Jacket Black XL**

If you do not tell us otherwise we will keep waiting for the product to arrive along the next few working days.

If you cannot wait, please log into My account in order to delete or replace the item from your order

Sorry for the inconvenience. If you have any further questions or concerns, please visit our FAQs page or feel free to contact us via our on-line form available in MY ACCOUNT.

Kind regards and thanks for your understanding.

Maria

Tradeinn Team – Customer service

• Sanırım Türkiyeye coloumbia ürünlerini yollamıyorlar şu an, adresi Almanya yapınca gözüken ürünler Türkiye yapınca gözükmüyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ürünleri yolluyorlardı yeni alınan bir karar bu sanırım. Neden yapıldı böyle bir şey bilmiyorum.

En son 11 ocak 2023 de sipariş verdim columbia ayakkabı şu an kargoda yolda.

Iyi siteydi be Trekkinn'den aşışveriş yapan var mı? 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir haftaya gelir kargolar sıkıntı olmaz.

tradein firması ile görüstügümüzxde bize verdikleri cevap.

kolombiyanın almış oldugu karar bu denildi.

ileride belki değişir belki değişmez , yapacakl bir şey yok .

kolombia için uygun fiyatlı bir siteydi, yine de diğer markalar için uygun

alternetif sitelere bakıp araştıracağız,varsa bildiğiniz site bu post altına yazarsınız.

sağlıcakla :)Trekkinn'den aşışveriş yapan var mı? 

• infesta kullanıcısına yanıt
    Ben bir iki site daha buldum ama onlarda da aynı durum var

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • benim ürün geldi , ptt de .

bu hafta dagıtımı yapılır.

• 10 ocak itibari ile benimde 3 parçadan oluşan alışverişim oldu. Maalesef güncel mevzuatı takip etmediğim için (150 euro üstü için gümrük beyanmesi gerekiyormuş) ürün gümrüğe takıldı.

Alışveriş tutarım 170 euro + Kargoydu. Yeni mevzuat gereği beyanname vermem gerekiyormuş.

PTT'nin kendi anlaşmalı müşavirlik firması UGM (Ünsped ) ile iletişim kurmamı istedi.

Müşavirlik firmasının güncel hizmet bedeli 1230,15 TL + Gümrük Vergisi

Açıkcası ürünü geri göndermeyi düşünüyorum.

İşin saçma tarafı. Ürünlerin Yurtdışı Fiyatı (Mont, Ayakkabı ve Bere) + Yol Masrafım + Hizmet Bedeli + Gümrük Vergisi Dahil Türkiyedeki Columbi'a Montun Parasına denk geliyor.

Aradaki bu fark gerçekten saçma!

• aynısını benim arkadaş yaptı , 150 euro üzeri siparişş verdi.

biz de bilmiyorduk yeni mevzuatı ...

10 bin tl artı masraf çıkartılar, paketi almadan iade işlemini başlattı.

iade süreci daha tamamlanmadı ama site ile görüştü masraf çok çıktı iade etmek istiyorum diye

iade gönderdi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.