DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Traş Makinası Tavsiyesi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
100
Cevap
10
Favori
79.480
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 sonraki >>>
Giriş
      617 Mesaj
      06 Aralık 2011 16:49:10
      Arkadaşlar öncelikle çok konu var biliyorum ama bir tane de ben açiyim dedim. :)

Ben traş makinesi almaya karar verdim. Alacağım traş makinasın'da aradığım özellikler şunlar:

-ıslak, kuru tıraş özelliği ve bunu iyi yapabilmesi.
      -Aparatlı bir şekilde ister 0 (tam sinek kaydı yapan varmı bilmiyorum ama yakın bişey yapabilsin:) ister de kirli sakal şeklinde kesebilsin.
      -Uzun kılları kesebilsin. (vücudun diğer yerlerinde de rahat bir şekilde kullanılabilsin.)
      -Su geçirmesin. (daha önce Premier PS 8001 kullanmıştım, biraz ucuzuna gitmiştim evet ama 2 aya performansı düştü ve bıçakları şaka gibi evet ama paslanmaya başladı :D)
      -Maximum verebileceğim fiyat 150TL. ( oda değeceğine eminsem :) )

Yani istediğim şey makineyi her alanda kullanabilmek, yani hem şekillendiriciye hem traş makinesine vs. ayrı para vermek istemiyorum.(en azından şimdilik)
      Bu konuda ben Braun ürünlerini beğendim. Bana braun'un hangi modelinin uygun olduğunu söyleyebilirsiniz. Bazılarıda Philips iyi diyor o yüzden ikisi arasında kaldım.

Yeterince ayrıntılı anlatmaya çalıştım, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

• Binbaşı
      1789 Mesaj
      06 Aralık 2011 16:59:31
      Banada lazım deneyimlerinizi alalım

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...
    • Yüzbaşı
      370 Mesaj
      06 Aralık 2011 18:30:55
      Forumdaki bazı konuların güncellenmesi yada yıllık olarak arşivlenmesi lazım bence. Misal 'traş makinesi tavsiye 2011' veya 2010-2009..
      Abicim asıl konulara bir giriyorum (traş makinesi, beyaz eşya vs vs) sene bilmem kaç yılında başlamış muhabbet 300 sayfa olmuş konu.
      1. 300 sayfayı kim okuyacak?
      2. 2005 yılındaki ürün ile 2012ye ramak kala ürün arasında kıyaslama yapmanın mantığı nedir?
      3. Aynştaynın akrabası arkadaşlarımız olabilir onlara da cevap vereyim; evet her yorumda tarih saat yazıyor ancak neden bulmak için çaba sarf edeyimki ?!?
      4. saygılar..

Yatırım Tavsiyesi Değildir!!!

C_C
    • Yüzbaşı
      617 Mesaj
      06 Aralık 2011 21:08:13
      Konu günceldir, bir arkadaşın tavsiye ettiği bi ürün var. Bütcemin sınırlarına gelmek zorunda kalacağım ama yinede aradığım performansı alamaya bilirim diye düşünüyorum. (sinek kaydıya yakın traş konusunda)
      ürün: http://www.hepsiburada....m503&categoryId=26012156

• Yüzbaşı
      453 Mesaj
      07 Aralık 2011 19:48:38
      Up.

Arkadaş sanki benim ağzımdan yazmış, yardımlarınızı bekliyoruz.

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      07 Aralık 2011 21:16:58
      quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

Up.

Arkadaş sanki benim ağzımdan yazmış, yardımlarınızı bekliyoruz.

Ayrıntılı yazmaya çalıştım..:)

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      11 Aralık 2011 22:41:34
      /Konu günceldir. Hiçmi tavsiye yok..? :(

• Çavuş
      58 Mesaj
      13 Aralık 2011 14:54:50
      Philips 8420 iyi diyolar.

• Yüzbaşı
      637 Mesaj
      13 Aralık 2011 19:37:30
      quote:

Orijinalden alıntı: asbst

Philips 8420 iyi diyolar.

Panasonicler konusunda gerçekten çok iyidir:

Çok işlevli Bakım kiti istiyorsanız: GY10 modelini
      http://www.hepsiburada....m503&categoryId=26012156

Orta fiyatlı kaliteli bir tıraş makinesi istiyorsanız: 7036 Modelini
      http://www.hepsiburada....7036&categoryId=26012156

ben dahil işyerinden 3 arkadaş kullanıyoruz. çok memnunuz. tavsiye ederim.

• Yarbay
      3394 Mesaj
      14 Aralık 2011 22:48:02
      Panasonic GY10 modeli şarj bitince kabloyla da çalışıyor mu?
      Bi de bu sarjlı tıraş makinelerinin batarya ömürleri nasıl oluyor ortalama?

I keep a cell phone in my pants so i can tell friends ,''Call my ass''
      Anakart:Asus M3N78-VM - İşlemci:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400 (2,8 Ghz) - Ram: 2gb 800mhz - Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB) - Hdd:320 gb 7200rpm
      http://forum.donanimhaber.com/m_41089843/mpage_1/f_/key_//tm.htm
    • Yüzbaşı
      617 Mesaj
      15 Aralık 2011 18:01:56
      quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

Panasonic GY10 modeli şarj bitince kabloyla da çalışıyor mu?
      Bi de bu sarjlı tıraş makinelerinin batarya ömürleri nasıl oluyor ortalama?

Aynen bende o modeli gözüme kestirdim, şarj olayı iyidir diye düşünüyorum. Bugün yada yarın sipariş vericem birini bakalım.

• Yarbay
      3394 Mesaj
      15 Aralık 2011 18:22:55
      remington bi tane modeline 10 yıl motor garantisi veriyor bi sitede gördüm

I keep a cell phone in my pants so i can tell friends ,''Call my ass''
      Anakart:Asus M3N78-VM - İşlemci:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400 (2,8 Ghz) - Ram: 2gb 800mhz - Ekran Kartı:NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB) - Hdd:320 gb 7200rpm
      http://forum.donanimhaber.com/m_41089843/mpage_1/f_/key_//tm.htm
    • Yüzbaşı
      637 Mesaj
      15 Aralık 2011 18:41:21
      quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

remington bi tane modeline 10 yıl motor garantisi veriyor bi sitede gördüm

Tıraş makinesinin motorunu otomobil motoru ile karıştırmayın. Elektrik motoru zaten kolay kolay bozulmaz. Sinbo da alsanız, çok farklı değildir. Önemli olan bıçak, batarya, pcb gibi parçalardır. Bunlara nedense garanti vermezler bu yüzden böyle önemsiz bir şeye takılmayın derim.

• Yüzbaşı
      533 Mesaj
      17 Aralık 2011 04:04:03
      ''mertozel'' kardeş konuyu açtığın çok iyi olmuş ya saolasın=))
      Bende bu aralar traş makinesi bakınıyorum, şöyle adam akıllı bir yorum alan daha da bulamadım.
      Motoru(sağlam,sessiz), bıçakları(keskin,paslanmaz) ve aparatları çok sağlam olmalı.
      Acaba Braun cruzer (3-5-6) kullanan arkadaşlar var mı?
      Varsa eksi ve artılarını söylerlerse çok sevinirim,sevinir, seviniriz, sevinirler...=))

Mesela bunlar nasıldır?
      http://tr.remington-eur...grooming/beard-trimmers/

http://www.braun.com/tr...havers-and-trimmers.html

Yardımlarınız için şimdiden çook çok teşekkürler...

Teknik bilgiler Kung Fu'nun başlangıcıdır, önemli olan felsefesini özümseyebilmektir...-*-*-
    • Yüzbaşı
      617 Mesaj
      17 Aralık 2011 15:34:08
      quote:

Orijinalden alıntı: achellias

Bende bu aralar traş makinesi bakınıyorum, şöyle adam akıllı bir yorum alan daha da bulamadım.
      Motoru(sağlam,sessiz), bıçakları(keskin,paslanmaz) ve aparatları çok sağlam olmalı.
      Varsa eksi ve artılarını söylerlerse çok sevinirim,sevinir, seviniriz, sevinirler...=))

Mesela bunlar nasıldır?

Braun öneririm pahalıdır ama kalitelidir ve genelde memnun kalıyor kullananlar.

Bu arada Panasonic GY10 modelini sipariş ettim, muhtemelen pazartesi yada salı elime ulaşır ve burada yorumlarım. :)

• Yüzbaşı
      533 Mesaj
      18 Aralık 2011 02:57:56
      quote:

Orijinalden alıntı: mertozel

Braun öneririm pahalıdır ama kalitelidir ve genelde memnun kalıyor kullananlar.

Bu arada Panasonic GY10 modelini sipariş ettim, muhtemelen pazartesi yada salı elime ulaşır ve burada yorumlarım. :)

Hmm hayırlı olsun, inşallah güzeldir ya.
      Bende Braun Cruzer'den vazgeçtim zaten ya uzun sakalları kesemiyormuş, nasıl makineyse.Zaten çook pahalı bana göre değildi=))
      Eğer bulabilirsem Ankaradan, Remington'un ''MB4550 Touch Control''(3 yıl garantiliymiş) modelini düşünüyorum şimdilik, ama senin ürünün de iyi çıkarsa ona yönelebilirim yada olmadı başka marka model bir ürün alırım heralde.
      Benim sakal bıyık uzatma, kısaltma, şekil verme takıntım var.Her hafta ayrı model=))
      Islak kullanmasamda olur sadece sakal bıyık kessin, şekil versin, düzeltsin yeter.
      Birde sivilceli bir cilt yapım olduğundan dolayı daha hiç jilet kullanmadım yüzüme.Hep makineyle aldırdım berbere.O yüzden makineyle devam etmek istiyorum.
      ooyy oyy bakalım hayırlısı olsun=))
      Seninde tecrübelerini bekliyorum bu arada...=))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achellias -- 18 Aralık 2011; 2:59:34 >

Teknik bilgiler Kung Fu'nun başlangıcıdır, önemli olan felsefesini özümseyebilmektir...-*-*-
    • Yüzbaşı
      637 Mesaj
      18 Aralık 2011 11:55:52
      Hayırlı olsun. GY10 iyi seçim. Bu modelin şarj ünitesini güzel yapmışlar. metal teması olmaksızın şarjı emerek çekiyor. Buna inductive charging diyorlar. Endüstride bir süredir kullanılmaya başlandı.

• Yüzbaşı
      547 Mesaj
      18 Aralık 2011 16:21:47
      quote:

Orijinalden alıntı: achellias

Mesela bunlar nasıldır?

Dostum braun cruzer 3 black edition kullanıyorum, bakımını falan da eksiksiz yaparım, uzun kılları alan bıçakları çalışmaz oldu, sadece sıfır traşı yapar hale geldi, makineden başından beri tedirgindim zaten, sürekli bozulacakmış gibi bir havası vardı, kısacası hiç tavsiye etmiyorum, şimdi ben de yeni traş makinesi arıyorum, sanırım panasonic alıcam ben de..

• Yüzbaşı
      533 Mesaj
      18 Aralık 2011 21:13:23
      Valla hadi alında bakalım artık bizde hangisi iyi hangisi kötü karar verelim ona göre yani=)))
      Bende Remington ve Panasonic arasında kaldım...

• Onbaşı
      21 Mesaj
      18 Aralık 2011 22:37:11
      Bende traş makinesi bakıyorum.En iyisi philips diyorlar.Alıpta memnun olan arkadaş varmı onu sormak lazım galiba....

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.