Şimdi Ara

Transparan tuş takımlı LG GD900 mayıs ayında piyasaya sürülebilir (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
0
Favori
44.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • faruk bende öyle bir problem olmadı şimdiye kadar büyük ihtimal yazılımsal bir problem olabilir saygılar..
  • @farukkilic: Cihazı satacağım için fazla kurcalayamadım ama bence parçaların bitrate değeri yüksek mi, ona bakabilirsiniz. Farklı albümler vb deneyin isterseniz. Ya da en son ihtimal; fabrika ayarlarına geri dönmeyi deneyebilirsiniz... Umarım bir işe yarar
    Saygılarımla...

http://forum.donanimhaber.com/m_38496153/tm.htm
    Güncel ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAZIL -- 17 Mart 2010; 9:46:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAZIL

@farukkilic: Cihazı satacağım için fazla kurcalayamadım ama bence parçaların bitrate değeri yüksek mi, ona bakabilirsiniz. Farklı albümler vb deneyin isterseniz. Ya da en son ihtimal; fabrika ayarlarına geri dönmeyi deneyebilirsiniz... Umarım bir işe yarar
    Saygılarımla...

http://forum.donanimhaber.com/m_38496153/tm.htm
    Güncel ...

o müzik menüsündekinin donmasının sebebi ViRÜS aynısı bende de olmuştu tarama yapıp içindeki virüsleri silince ağılaşma gitti ve tekrar eski haline döndü yani hafıza kartını bir taratmak gerekiyor

• güzel görünüyor..
  • Bugün GD900 ile ilgili yeni bir şey öğrenmiş olduk,

Turkcell kullanıyorsanız ve 3G ile görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız, Turkcell GD900 ü desteklemiyor,Çağrı merkezini aradık, teknoloji uzmanı olan kişi ile görüştük dediği " cihazda 3G olabilir ama bizim teknik incelemede araştırmamız lazım, şu an için GD900 ile 3G ile görüntülü konuşmayı desteklemiyoruz" oldu.Zaten turkcellin 3 G desteklediği cihazlar listesinde malesef GD900 yok

Cihazı Turkcell le kullanmayı düşünenlere bilgi olsun
  • O listede benim kullandığım HTC Touch Diamond 2 de yok Belki de Vodafon' un anlaşmalı verdiği cihazların desteklemesinde bir sorun vardır :
    http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/lg-crystal-gd-900-kampanyasi.php
    http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/htc-kampanyasi.php

• quote:

Orijinalden alıntı: airikarus

Bugün GD900 ile ilgili yeni bir şey öğrenmiş olduk,

Turkcell kullanıyorsanız ve 3G ile görüntülü görüşme yapmak istiyorsanız, Turkcell GD900 ü desteklemiyor,Çağrı merkezini aradık, teknoloji uzmanı olan kişi ile görüştük dediği " cihazda 3G olabilir ama bizim teknik incelemede araştırmamız lazım, şu an için GD900 ile 3G ile görüntülü konuşmayı desteklemiyoruz" oldu.Zaten turkcellin 3 G desteklediği cihazlar listesinde malesef GD900 yok

Ben turkcell hattımla GD900 ile bir çok kez sorunsuz bir şekilde görüntülü görüşme yaptım
  • kktc fiatı 655 TL fiyat nasıl sizce??
  • Garantili mi?
  • evet garantili arkadaşım.
  • Bence iyi fiyat dostum ;)
  • yanlız telefonun video kaydı peki iyi değil n86 video kaydı vga olmasına rahmen ondan daha iyi çekiyor ki lg video kaydı çözünürlüğü güya daha iyi. artı resimlere zoom yapma özelliği iphone gibi yapmışlar ama biraz geç yanıt veriyor buda yeni versiyonla düzeltilirmi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airikarus

Bugün GD900 ile ilgili yeni bir şey öğrenmiş olduk,

Ben ocaktan beri sürekli kullanıyorum görüntülü görüşmede bi problem yaşamadım...

Arayan olduğunda ekranın gelmemesini bende yaşadım sonrada farkettim ki ekranın üstündeki sensörü kapatınca ekran kararıyor o yüzden biri aradığında hoparlör ve çevresinin kapatılmaması lazım...

Benim yaşadığım tek problem se Wi-Fi kullanırken youtube a girememem ... DNS ayarları nereden değiştiriliyor bilen varsa lütfen yardım etsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuArEzzzMa -- 29 Mart 2010; 23:42:23 >

• arkadaşlar bende 1-2 ay içinde bu telefonu almayı düşünüyorum bnm için önemli olan telefonun tipi internet gücü ve gezinme kolaylığı bide kamerasının kötü fotoğraf çekmemesi. bu telefonla bu aradığım şeyleri sorunsuz ve rahat yapabilirmiyim kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..
  • Nihayet ben de bir adet Crystal edindim

Her şeyden önce ele çok iyi oturan bir cihaz bu kesin.. İlk anda çizilmeye müsait dursa da kalitesini hissettiriyor, o kadar kolay yıpranmayacağını anlıyorsunuz.

İlk birkaç saatlik kullanım sonucu yorumlarım şöyle:

(Son kullandığım 3 telefon sırasıyla Sony Ericsson W980i, LG KU990 VIEWTY ve Samsung S8300 UltraTOUCH. Her biri ile ilgili yaptığım incelemeler cihazların forumlarında mevcut)

+Sürgüsü çok düzgün. Eksen kayması, boşluk yok. Kullandığım en rahat sürgülü telefon.
    +Dokunmatiği müthiş hassas. S8300'ün rezalet amoled'inden sonra ilaç gibi geldi. Kıyaslanabileceği tek dokunmatik iphone diyebilirim, ondan ne daha iyi ne daha kötü.
    +Menüleri son derece hızlı. Hiç bir takılma yok.
    +Gördüğüm en iyi kişiselleştirilebilen telefon. Ana menüden tutun, dört yan menüye kadar her şeyi kafanıza göre düzenleyebiliyorsunuz.
    +Ekranı çok net.
    +Multitouch hem resimlerde, hem tarayıcıda, hem de dökümanlarda (pdf, doc gibi) çalışıyor. İphone kadar anında değil ama en fazla yarım saniyelik bir gecikme oluyor işlemi bitirmesinde.
    +Alt tuş takımını hem dokunmatik hem de düz tuş takımı gibi kullanabiliyorsunuz.
    +Müzik dinlerken sürgüyü kapattığınızda tuş kilidi hemen etkinleşmiyor. Multimedya kullanımına devam edecekseniz bu işe yarıyor. (DÜZELTME: Sürgüyü kapattığınızda ana ekranda değilseniz tuş kilidi devreye girmiyor. Bu genel bir işlem olmuş; herhangi bir işle uğraşırken sürgüyü kapatırsanız tuş kilidi halen açık kalıyor yani ana ekrandaki dokunmatik aktif kalıyor.
    +Şarjı şimdilik çok iyi gidiyor. Telefonu baştan aşağı kurcaladım, resimlerimi attım, 2 saat kadar mp3 dinledim şarjı hala azalmamış görünüyor.
    +Beraberinde gelen aksesuarlar da gayet başarılı. Kulaklık çok kaliteli. (bir sennheiser da değil ama)
    +Bluetooth veya Wireless ağları arayıp listelemesi 1-2 saniye sürüyor.
    +Kamerasının flaşı çok güçlü. Dış mekan çekimlerinde bile yeterli olacak seviyede.

Gelelim ilk eksilere:

-Tuş kilidi tuşu çok ters yerde (telefonun sol üst köşesi, açma kapama tuşu aynı zamanda) Eski ku990'ım tam baş parmağın oturduğu yerdeydi, onu aratıyor.
    -Mesaj yazarken telefonu yan çevirip Q Türkçe tuş takımına geçtiğinizde nokta "." veya virgül "," tuşları kayboluyor; bunları girmek için ingilizce klavyeye dönmek zorundasınız. (aynı şey smiley yapma konusunda geçerli değil, o kolay oluyor)
    -Dolby 5.1 ses emülasyonu başarılı değil gibi. s8300'de çok daha güzel oluyordu. Belki dinlediğim parçalar öyle denk geldi, belki de kulaklıktan bilemiyorum. (DÜZELTME: ikinci el aldığım ürüne arkadaş başka bir kulaklık koymuş sanırım, eski s8300'ümden kalma kulaklığı taktığımda samsung'dan daha güzel bir ses kalitesi aldım. (evet, ben de yaptım aynı şeyi samsung'umu satarken :P))
    -S-Class arabirimi ilk anda insanın kafasını karıştırıyor. Gerçi bir kaç saatlik kullanımdan sonra eski telefonundan daha rahat kullanmaya başlıyor insan.
    -Yes-No tuşlarının dokunmatik olması bence çok kötü olmuş. Eliniz yanlışlıkla basıveriyor, ana menüye dönüveriyorsunuz işin ortasında.
    -İlk çektiğim resimlerin kalitesi gerçekten düşük. Hiç 8MP gibi durmuyor açıkçası.

Genel itibariyle bu telefonu iyi ki almışım diyorum. Kamera kalitesi haricinde, s8300 bununla karşılaştırılamaz bile. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
    Birkaç gün içinde daha detaylı bir inceleme yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarzanabi -- 8 Nisan 2010; 23:51:35 >

• Arkadaşlar Öncelikle hepinize hayırlı olsun diyorum bir lg kullanıcısı olarak Lg kesinlikle güzel tarz telefonlar yapıyor. Bi arkadaş mp3 ü mesaj sesi yaptığımda 5-6 saniye çalıyor demiş, arkadaşım bu lg lerin genelinde var sanırım işletim sisteminden kaynaklanıyor olsa gerek çünkü benim LG KF510 dada aynı şekilde nokia nın symbian işletim sisteminde bu yoktu telefonda işlem yapınca titriyo diyen arkadaşımızda profillerden dokunmatik titreşim ayarları var bendede olduğu için biliyorum o extra bi özellik isterseniz kapatabilirsiniz, Ben şuan KF510 kullanıyorum 2 yıldır ve cihazım değişimden sıfır olarak geldi ancak ilk gönderdiğim telefonun yanlarında hiç bi sorun olmadı ama yerine gönderilen sıfır telefonun önce açma kapama yaylı tuşu fırladı daha sonra kasasının yan parlak kısımları paslandı kısacası telefon berbat görünmeye başladı tabi crystalde olacağını sanmıyorum, Bende kızaklı ve dokunmatik telefon kullandığım için 2 yıldır benim telefonumun üst modeli diye tabir ediyorum mediamarkt de inceleme fırsatı buldum hafıza kartımı takıp mp3lerimi çaldım bendeki telefondan farkı yoktu sesin aynı telefonun üzerinde plastik kelepçeler olunca ekranı kullanmaya pek fırsat bulamadım ama ben genel olarak hoş buldum telefonu parmak izi kalabiliyor onu belirteyim, Ayrıca bahsettiğiniz arama olduğunda ekranın sönük kalması LG lere özel birşey bence yani benim telefonumda birisi arayınca ekranda yanıp görünüyor kimin aradığı ancak kızağı açtığımda telefonun ekranı sönüyor ve tamamen kapalı gibi gözüküyor telefon bence bu pek problem oluşturmuyor, ancak bende kamera tuşuna basarak ekranda işlem yapmak istediğim zaman açıyorum, bende almak istiyorum kısmetse tabi ancak şuan belli değil lg ile ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplayabilirim bilgim dahilinde.

• gd880 inde avrupada dağıtımı başlanmış yakın bi zamanda burda olur heralde bende crystal almak istiyorum acaba gd880 daha mı ucuz olacak onuda beyendim çünkü ya da gelince crystalin fiyatı düşebilir mi
  • @helmetbond; gd900'ün sıfır fiyatının 700 liranın altına düşmesini beklememek gerekiyor. Şu anda internet üzerinde sıfır garantili gd900'ler 850 liraya kadar düşmüş durumda, bir iphone'un 1500 lira olduğu bir ülkede bu büyük nimet bence

@scarling; Telefon çalarken ekranın kapalı görünmesinin sebebi, ahizenin yanındaki yakınlık sensörünün önünün kapalı olması. telefon çalarken cebinden çıkarmış isen ekran büyük ihtimalle kapalı olacaktır, bu şekilde çalışması gerekiyor zaten. Bunun sebebi telefonu başına yaklaştırdığında bunu algılayıp kulağınla dokunmatik ekranda işlem yapmanı engellemek Ekranı görmek için elinizi-parmağınızı hoparlörün yanındaki sensörün üzerinden çekmeniz yeterli.

Benim telefonum V10D versiyonuydu; bugün kendim V10F'e yükselttim. Pek bir farkı yok gibi. Yapmak isteyenlerin tek ihtiyaç duyacağı program LG Mobile Update Tool.
    Gerekli her şeyi buradan bulabilirsiniz;http://www.lg-phones.org/latest-firmware-for-lg-gd900-crystal.html Tek başına bu programı kurun, telefonun usb kablosu elinizde hazır olsun, 1 saat içinde işi bitiriyor.

Bu arada "." ve "," tuşları için ingilizce q klavye kullananlara tüyo olsun, ingilizce yatay q klavyede o tuşuna basılı tutarsanız ö, c tuşna basılı tutarsanız ç oluyor. Bu şekilde ç,ş,ö,ü harflerini de ingilizce klavye ile kullanabilirsiniz. ı ve ğ harfleri ise olmuyor.

Multimedya, internet ve pil performansını birkaç gün daha kurcaladıktan sonra yazacağım..

• @tarzanabi gd900 ün sıfır garantili 850 tl ye internette olduğunu söylemişin bana burdan yada pm ile o sitelerin linkini atabilirmisin çünkü bu telefonun sıfırına 900 tl den fazla vermek istemiodum.zaten gd880 inde avrupa fiyatı 350€ yani buraya senin söledin fiyata yakın bi fiyata gelir o zamanda tabiki gd900 almak daha mantıklı olur çünkü şeklide özellikleride ondan yüksek..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.