Şimdi Ara

Transformers : Dark Of The Moon (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
540
Cevap
0
Favori
32.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arsenik

2D izledim. Baş ağrısı yok, ohh be

Efektlere diyecek birşey yok, fakat senaryo hakikaten kötü ya. Bir sürü kopukluk var; hem film içerisindeki sahnelerde hemde önceki filmlerle. Optimus sürekli kayıp, ortalıkta yokken ne yaptığı mechul. 3-4 autobot hangi arada esir düştü. Saçmalıklar dersen bir dünya. Misal; madem normal bir sütunu yokedince bütün süreci durdurabiliyorlardı. Neden en iyi korunan chicago'ya saldırdılar. Alakasız bir yerdeki 2-3 decepticon'a saldırsalar daha kolay olurdu. Kırmızı sütunu yoketmeye çalışsalar daha mantıklıydı. Gibi gibi

mantıklı konuşmuşsun :)

katılıyorum

kopukluk hat safhadaydı, tutarsızlık diz boyuydu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _XpLoSiVe_ -- 6 Temmuz 2011; 1:10:05 >

• bugün izledim filmi
    2.sıra orta koltuktaydım
    ilk yarı güzel gibiydi fakat
    ikinci yarı yazıların kaymaya başladı ince detayları görememeye başladım
    ya gözlüğün camına dokundum diye düşünüyorum yada cinemadan kaynaklı birşeydi
  • Bende dün izledim. İlk yarı pek bişey yoktu ama 2. yarı full action vardı Genel olarak çok sevdiğim bir seri Transformers serisi bu filmide beğendim. 1080p dts bekleniyor
    Puanım 8/10
  • film güzeldi hele efekler bitiriyor. 3d olarak izledim 9 tl verdim ve bizde gözlüğü girerken alıyorduk çıkarken veriyorduk (gözlük güneş gözlüğünün çok fazla kalın hali gibiydi). bazı mantıksızlıklar vardı 2 kere dünyayı kurtaran adam işsiz. sonunda kızın yaptığı süperdi
    megatruna gidip sen lider olamayacaksın diğer s.prime olacak dedi megatronu gaza getirdi gitti saldırdı yoksa optimusu gebertiyordu s.prime

puanım 10/9

• Bende az önce geldim filmden ve beklentilerimi hiç karşılamadı. Film gereksiz derecede uzun ve ilk yarı da doğru dürüst aksiyon sahnesi bile yok ikinci yarıda biraz daha toparlansa da genel olarak ilk iki filmin gerisinde bir yapım olmuş benim puanım 7/10.
  • ya birşey soracağım imax de gencturkcell geçerlimi bilen varmı??
  • Uzun bir zaman sonra dublajlı izlediğim ilk film olacak yarın,izleyenler yorum yapabilirmi dublaj nasıl olmuş sırıtan sahne çok fazla varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Uzun bir zaman sonra dublajlı izlediğim ilk film olacak yarın,izleyenler yorum yapabilirmi dublaj nasıl olmuş sırıtan sahne çok fazla varmı?

Dublaj çok iyi sadece başroldeki hatuna pek gitmemiş onun dışında herkesinki bence çok güzel olmuş
  • Gayet güzeldi film. Kanyon Cinebonus'ta RealD 3D ye gittik. Ses haricinde koltuklar, salon ve perdeyi beğendim. LG Cinema 3D TV serisi bir TV sahibi olduğumdan evden yanıma FPR gözlüğümü aldım, bu sayede para vermedim 3D gözlüğe sinemada
  • Film görsel efekt açısından tartışılmaz kesinlikle çok iyiydi fakat senaryo adına çok zayıf kalmış. Tamam efekt için gidiliyor ve o açıdan bakılıyorsa mükemmel film ama ne kadar o amaçla gidilsede insan bazı öğeleri arıyor filmde izlerken. Özellikle filmin ikinci yarısında aksiyon bir başladı film sonuna kadar. Bazı yerlerde mantıksızlıklar gördüm ama bu tarz filmlerde oluyor olur. Başroldeki kızın oyunculuk yeteneği yerlerdeydi. Hiç olmamış tmm güzel fln ama olmamış.
    Efektler hariç bana kalırsa boş bir film.
    Daha iyi efekt teknolojileri çıktığında bu filmin benim için bir değeri olmayacaktır. Bir zamanlar transformers vardı saf çocuğun teki vardı optimus prime diye her bölümde maymun edilen kalite bi karakter vardı dicem.

Yinede herşeye rağmen emeğe saygı eğlendiriyor film.
    İzlemeyenlere tavsiyem gidin 3d izleyin izleyecekseniz film zaten tamamen efekt ya da hiç izlemeyin birşey kaybetmezsiniz.

• Akşam 20:00 seansına gidiyorum bakalım. Burada Xpand 3D var ve bunda izleyenler pek 3D'nin etkisini göremediklerini söylediler, o yüzden gidip başımı ağrıtmak yerine 2D'yi seçtim.
    Imax'ten aşağısını izlemek gereksiz gibi görünüyor 3D için.
  • Xpand çok rahatsız ediyor, film zaten uzun. 6.30 da girdik 9.30 çıktık biz, ilk yarım saat direk reklamdı zaten. 15dk da ara desek gerisi film.
  • Filmin yarısında bizim arkadaşın başı feci ağırdı bana hiç işlemiyor bu 3D 10 saat durmadan bakabilirim.
  • filmden az önce geldim.yorumlara bakarak 2D olarak gittim. Mağdem 2-3 güzel sahnede etkili bir 3d var o halde değmez diyerek 3d 'den vazgeçtim bu film için. filmdeki aksiyon ,efektler o kadar fazla ki perdeye sığmıyor görüş alanınızın dışında kalan bir sürü hareketli şeyler gelip geçiyor nereye bakacağınızı şaşırıyorsunuz.perde büyük olduğu halde ,oturma pozisyonu uygun olduğu halde bazı sahnelerde altyazıları kaçırdığım oldu.

Arkadaşların da dediği gibi filmi izlerken mantık hatalarına bakmam ama gözüme kendisi gelip çarpıyordu bu hatalar.

Ayrıca eve gelince transformers ile ilgili görsel bakayım dedim bir blog sitesi dikkatimi çekti. girmemle sinirim ayağa kalktı. Çünkü o sitede transformers logosu Kutsal Yerimiz Kabe üstüne koyulmuş bir resim vardı.Resmen şok oldum.

Bu siteyi nerelere şikayet edebiliriz?
  • Xpand 3d olarak izledim ve başım ağrıyor şuan Filme gelirsek patırtı kütürtü bolca vardı.Senaryoda ise önceki mesajlarda söylenilen gibi tutarsızlıklar mevcut.Genel olarak sırf efektler için 8/10.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Akşam 20:00 seansına gidiyorum bakalım. Burada Xpand 3D var ve bunda izleyenler pek 3D'nin etkisini göremediklerini söylediler, o yüzden gidip başımı ağrıtmak yerine 2D'yi seçtim.
    Imax'ten aşağısını izlemek gereksiz gibi görünüyor 3D için.

evet gerçekten öyle 3d'nin keyfi Imax'dan alınıyor
    2dyi seçerek iyi seçim yapmışsınız xpand rezalet
  • Ve Michael Bay yine Bay'liğini yapmış. Film propagandadan, emperyalizm vurgusundan ileriye gidememiş yine. Önceki filmler gibi yani.
    Senaryosu 5, oyunculukları 5 zorlasak 6, kurgusu 4, efektleri ise 9 hatta zorlasak 10 alır 10 üstünden.
    Daha önceki sayfalarda da dediğim gibi Bay'in olayına hele de Transformers'ına alıştık artık. Filmden senaryo ya da kurgu beklemeden, efekt odaklı bir beklentim vardı ve bunu da oldukça karşıladı diyebilirim. Sinemada aksiyonu seven biriyim ve aksiyonu bol hatta fazla bir film beklentilerim ölçüsünde beni tatmin etti nihayetinde.
    Kimi yerlere seyirciyi şaşırtacak senaryo ögeleri eklemişlerse de film içinde kopuk sahne epey fazlaydı.

Sentinel'in hain çıkması, şu Decepticon'lara çalışan eleman vs şaşırtıcı ögelerdi.
    Gerçi madem Sentinel Prime gibi bir olay vardı neden bu Megatron 2 filmdir başka işlerle uğraşıyordu da bunu hiç ortaya çıkarmadı o da ayrı mevzu. Yok energonmuş yok allsparkmış.
    Sentinel çok karizmatik bi şeydi ama yazık oldu. Ayrıca yeni CIA direktörü de bi garipti, uymamış gibiydi role.
    Ayrıca bu filmdeki "uzaylı istilası" teması da farklı bir hava katmış filme

Efektler baştan sona iyiydi, yalnızca 1-2 yerde robotlar çok sırıtıyordu "ben bilgisayar ürünüyüm" diye. Genelinde gerçekçiliği fazlaydı.
    Neyse vel hasılı izledik bitti. Bundan 20 yıl öncesinin robot filmlerine bakıyorum bir de bunlara bakıyorum da 20 yıl Holywood'u çok çok geliştirmiş gerçekten.

Filmin çıkışında kuzen " orda Sam yerine Cüneyt Arkın olacaktı ki "Sentinelllll köpppeeeek" dedi mi olayı bitirirdi, Megatron fino köpeğine dönerdi" dedi ki filmin ve sonrasının en güzel anıydı zaten.

• Serinin senaryo konusunda en zayıf halkasıydı ancak efektler ve aksiyon anlamında ise en iyisiydi. Keşke biraz daha senaryoya eğilseler instant classic olabilirdi bu film.

İçimden acaba directors cut için çok mu sahne kesmişlerde bütünlük bozulmuş diye düşündüm ama acemi bir yönetmen de yok ortada, Bay ya gerçekten üvey evlat yaptı senaryoyu ya da makasın ayarını kaçırdı cut versiyonu için.
  • quote:

Ve Michael Bay yine Bay'liğini yapmış. Film propagandadan, emperyalizm vurgusundan ileriye gidememiş yine. Önceki filmler gibi yani.
    Senaryosu 5, oyunculukları 5 zorlasak 6, kurgusu 4, efektleri ise 9 hatta zorlasak 10 alır 10 üstünden.
    Daha önceki sayfalarda da dediğim gibi Bay'in olayına hele de Transformers'ına alıştık artık. Filmden senaryo ya da kurgu beklemeden, efekt odaklı bir beklentim vardı ve bunu da oldukça karşıladı diyebilirim. Sinemada aksiyonu seven biriyim ve aksiyonu bol hatta fazla bir film beklentilerim ölçüsünde beni tatmin etti nihayetinde.
    Kimi yerlere seyirciyi şaşırtacak senaryo ögeleri eklemişlerse de film içinde kopuk sahne epey fazlaydı.

Sentinel'in hain çıkması, şu Decepticon'lara çalışan eleman vs şaşırtıcı ögelerdi.
    Gerçi madem Sentinel Prime gibi bir olay vardı neden bu Megatron 2 filmdir başka işlerle uğraşıyordu da bunu hiç ortaya çıkarmadı o da ayrı mevzu. Yok energonmuş yok allsparkmış.
    Sentinel çok karizmatik bi şeydi ama yazık oldu. Ayrıca yeni CIA direktörü de bi garipti, uymamış gibiydi role.

Efektler baştan sona iyiydi, yalnızca 1-2 yerde robotlar çok sırıtıyordu "ben bilgisayar ürünüyüm" diye. Genelinde gerçekçiliği fazlaydı.
    Neyse vel hasılı izledik bitti. Bundan 20 yıl öncesinin robot filmlerine bakıyorum bir de bunlara bakıyorum da 20 yıl Holywood'u çok çok geliştirmiş gerçekten.

Filmin çıkışında kuzen " orda Sam yerine Cüneyt Arkın olacaktı ki "Sentinelllll köpppeeeek" dedi mi olayı bitirirdi, Megatron fino köpeğine dönerdi" dedi ki filmin ve sonrasının en güzel anıydı zaten.

• quote:

Ve Michael Bay yine Bay'liğini yapmış. Film propagandadan, emperyalizm vurgusundan ileriye gidememiş yine. Önceki filmler gibi yani.

yaptığım yorumu burada görmek şaşırttı.
    Ayrıca yanında az konuşmam gerektiğinide anladım

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.