Şimdi Ara

TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
42
Favori
1.368.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden sadece PLAKA NO ile siteden bakılamıyor... Resmen para kazanmak için sms le işi yürütüyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: B@sT@rD

arkadaslar merhabalar ıkıncı el bı arac aldım tramer den sase numarası ıle sorgulattım falan kayıt bulunamadı yazdı bu benım aracımın kazası olmadıgı anlamına mı gelıyor

Kayıtlı olarak yok, servise birde sanayiye ustaya götür kayıtsız olarak kazası varsa orada belli olur. Birde sigorta uzmanları(ekpertiz) bakabiliyormuş hasarlarına..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 5 Temmuz 2011; 21:14:22 >
  • TAKİP
  • arkadaşlar tramerden sms attığımda aracın 4 adet kazası gözüküyor. sadece hasar 1 de 1250tl yazıyor diğer 3 kazada herhangi bir tutar yazmıyor.
    bu neden olur. acil cevaplarsanız sevinirim. aracı sabah alacaktık.
  • takip..
  • quote:

Orijinalden alıntı: infrared

arkadaşlar tramerden sms attığımda aracın 4 adet kazası gözüküyor. sadece hasar 1 de 1250tl yazıyor diğer 3 kazada herhangi bir tutar yazmıyor.
    bu neden olur. acil cevaplarsanız sevinirim. aracı sabah alacaktık.

tahminim diğer 3 kazada adam suçludur aracı cebinden yaptırmıştır.
  • Arkadaşlar daha önce de yazdım tramere,mesaja vs güvenmeyin.İyi bir ustaya gösterin,expertize sokun.Ben 2 yıl önce küçük bir kaza yaptım.Arkadan çarpma şeklinde.Kaskom olduğundan tampon,sağ çamurluk,kaput değişti.Uzun hikaye aracın başında duramadım experle aralarında ne döndü bilmiyorum.Bu işlemler sırasında 5 -6 ay önce kaldırıma taktığım marşpiyeride beyanda bulunarak yaptırdım.Tramerde kaza tutanağı görünüyor ama hasar 250 TL diyor.Yani marşpiyer tamir masrafı büyük hasar yerine görünüyor.Ben şimdi ne yapayım,çoluğum çocuğum var yalan mı söyleyeyim satarken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panisher

Arkadaşlar daha önce de yazdım tramere,mesaja vs güvenmeyin.İyi bir ustaya gösterin,expertize sokun.Ben 2 yıl önce küçük bir kaza yaptım.Arkadan çarpma şeklinde.Kaskom olduğundan tampon,sağ çamurluk,kaput değişti.Uzun hikaye aracın başında duramadım experle aralarında ne döndü bilmiyorum.Bu işlemler sırasında 5 -6 ay önce kaldırıma taktığım marşpiyeride beyanda bulunarak yaptırdım.Tramerde kaza tutanağı görünüyor ama hasar 250 TL diyor.Yani marşpiyer tamir masrafı büyük hasar yerine görünüyor.Ben şimdi ne yapayım,çoluğum çocuğum var yalan mı söyleyeyim satarken.

Dediğine katılıyorum.Benim aracımda da mesela 3.500 tl lik kaza gözüküyor.

Yetkili servis onarmak yerine değiştirmeyi tercih ediyor.Parça parası işçilik fazla fazla hesaplanıyor işin içinde kasko olunca.

Ben teslim alırken 2.500 tl masraf olduğunu söylediler.Sağ çamurluk,ön tampon,sağ far,ön panel ve ıvır zıvırlarla düşününce yetkili servis için normal bir fiyat

Kasko şirketinden fazla para almak için 3.500 tl göstermişler.

• Kesinlikle kasko sirketinden fazla para almak icin yapiyorlar. Tamponda cokuk mu var? Hemen butun tamponu yaninda park sensorunu vs vs degistir sigortadan guzelcene para al. Komsu veledi on tampona bisikletle vurdugundan catlak ve sis fari yerinden mi kaydi? On tamponu degistir 2 sis farini da yenile.

Her zaman resimlerini cekmek gerek. Yoksa basit seylerden aldiklari para az sey degil.
  • Güzel konu
  • arkadaşlar bu sistem kaskosuz araçlarda sonuç veriyor mu ?
  • İyiymiş...
  • Arkadaşlar şöyle bir sıkıntım var
    tem 2009 da bir araç aldım ilk aracımdı
    2007 model GETZ 1,4 Benzinli

Servise göstertmek yerine ( Kendi adıma bu haraketin hata olduğunu sonradan anladım )
    Tanıdığa gösterdiğimde Mekanik sağlam, Ancak kazası olduğunu ve dolayısıyla boya olduğu anlaşıldı.
    Kapılarda ve tavanda kısmı boyalar var

Satın aldığım arac bayan üzerine kayıtlıydı ama bir akrabası ilgileniyordu,
    Akrabası kazası olduğunu orada öğrenmiş gibi yaptı detayını bilmiyordu
    Belki sahibesi ile her zaman görüşmediği için bu akrabası bilmiyordu

Gösterdiğim usta kazası olunca indirim olursa alınabilecek bir arac dediği için
    15200 den Pazarlık yapıp aracı 14300 e aldım

Sonra anadolu sigortadan zorunlu kaskoyu yaptırdım
    özel kasko için de anadolu sigortadan fiyat istediğimde kara listede dedikleri için yapmadılar
    zorunlu kaskoyu yapıyorlar ama özel kaskoyu yapmadılar burası tuhaf geldi bana

Neyse, kardeşim garanti bankasında old için EUROKA da pers indirimi ile uygun fiyata 2 senedir özel kasko yaptırıyorum,

Sonrasında bunu araştırdığımda ilk sahibinden kazası olduğunu ANK plakası olduğunu tespit ettim
    Çıkan poliçede 2 tane alt alta hasar görünüyordu ( ERGO İSVİÇRE )
    ilk hasarda çarpma - devrilme rücu oranı % 0
    ALt satırda TAM ZiYA- Rucu oranı % 100 ( Yani Pert )

Adamın ismi poliçelerde cıktı ancak telefon numarasına ulaşamadım sigortayı aradığımda tel bilgisini vermediler
    ARacta değişen parçaları söylemişlerdi ama yanılmıyorsam en önemlisi direksiyon hidroliği değişmiş demişti.
    Esas fikri bana resimler verirdi , Kaza resimlerine ulaşmaya calıştım ancak maalesef ulaşamadım

Benim aldığım bayan ( turbanlı ) 2008 de aracı ist dan almış 1,5 sene kullandıktan sonra da ondan ben satın aldım
    Tahminim satılırken kolay satılsın diye eşinin üzerine yapmış
    Ancak int ilanında bayandan satılık diye bir ibare yoktu

Konuyu öylece kapadım

2 senedir kullanıyorum bu ay 3. seneye girdim
    ARacı satmaya niyetim var, satarken neyle karşılaşacağımı bilmek için tekrar araştırayım dedim

SMS ile sorguladığımda 3 tane kaza görünüyor hasar değeri yok gelen SMS de
    HSR 1 / 13.02.2007 çarpma / ilk kaza
    HSR 2 / 01.10.2007 / çarpma / ilk kazadan 8 ay sonrası
    HSR 3 / 29.12.2007 / PERT / ikinci kazadan 2 ay sonrası
    Bu bilgilerin doğruluğu nedir bilmiyorum

Burdaki senaryo bence şöyle : İlk sahibi aynı yıl 2 kere ufak kaza yaptı
    2. kazadan sonra artık aractan nefret eti veya başka bir sebepten aracı pert göstertip parasını aldı
    Sigorta şirketi de aracı alıp İST trafiğine kayıt ettirip satışa koydu ve sattı

Aracıma eski şöförlerden kim binse mekaniği güzel diyor

Yani pert olmuş araç bu kadar iyi olur mu?
    Veya tamir edenler gerçekten cok iyi mi tamir etmişler?
    Servise göstercem ama adamlar özel serviste tamir ettirmişlerse serviste tamirler görünmeyebilir.

Aracım ilk aldığımda 24 bin KM di şimdi 38 bin KM
    Bugune kadar 2010 da bujileri bir kere değiştirdim
    geçen ay ki bakımda da balatalar ve arka poryalı rulmanlar değişti,
    Sonrasında ateşleme bobini değiştirdim.
    Sonra bir de silecek suyu deposunda küçük bir çatlak var suyu ağzına kadar doldurunca kaçırma yapıyor

Yani pertlik arac ne gibi sorunlar çıkartır bilmiyorum ancak ben aracımdan memnunum
    Kimbilir sıfır olsa aracım neler hissederdim bilmiyorum

Geçen ay Karaman a gittim geldim 1700 km yol yaptım, yeri geldi 180 km ye kadar hıza da cıkıyorum

Şimdi bu durumda benim nereye kime başvurmam lazım?
    Bu mağduriyeti nasıl giderebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 8 Ağustos 2011; 1:33:27 >

• Dediğiniz gibi kaskodan para koparmak için aracı pert gösteriyorlar 180 km hıza çıktığınızda herhangi bir sarsıntı hissetmediyseniz araçta şasilerde oynama yoktur sorun yok demektir, araç devrilmiş olabilir tavanı çökmüş olabilir vb. bu perte çıkmasına sebebp olabilmekle beraber şaşilerde bir sorun yaşatmaz
  • akrabamın aracına bakayım dedim ne bir kayıt nede başka birşey allah allah çağhaal sanayidemi toplattı mercoyu yoksa
  • bu tramere üye olmadan araç sorgulatamıyor muyuz? Kayıt olamıyorum da.
  • avea SMS hizmetinden şasi no ile sorgulama yapıldığında her şey çıkmıyor mu?
    Sonuçta Plaka değişse de şasi no değişemez. Bilgisi olan var mı?

ben bu işten ağzı yanan biriyim. Pert arabayı anlamayan "özel servisler" de oluyor. mesela Ankara ERKAY pejo servisi. arabayı alırken oraya göstermiştik araba süper vs dedi, araba pert çıktı. sonra gerçi bi kere de ben pert ettim ama neyse :)

Tecrübem yok ama şasi numarası ile sorgulamadan da bişey çıkmıyorsa "yetkili servis"ten ekspertiz raporu almak
  • türlü türlü denedim böyle bir kayıt bulunamadı diyor benmi hata yapıyorum acaba ???
  • tamamıyla para tuzağı

bir işi ögrenmeden işin sahtekarlık ve üç kağıt kısmını öğrenen mantelite için tam anlamıyla biçilmiş kaftan

çevremde bir çok insan kazaların büyük yüzdesini kendileri hiç bir yasal prosedüre takılmadan tamir ettiriyorlar sorsanız tamamıyla orjinal

siz şimdi sorgulatın bakalım oradan nasıl gözüküyor
  • yine de sigorta sistemine girmeksizin tamir ettirme işinin oranı düşüktür. Sonuçta 2 araba kaza yaptığında suçsuz olan/suçu az olan illaki sigorta sistemini kullanarak aracını bedavaya/ucuza yaptırma isteyecektir.

adamın sigorta sistemine girmemesi için tek başına kaza yapması (duvara çarpması vs) ve kaskosu falan olmaması lazım

ama hala şasi numarasından sorgulanınca sisteme giren her kazanın çıkması lazım gibi geliyor bana
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.