Şimdi Ara

TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
42
Favori
1.368.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

slytech
    Yüzbaşı

20 Kasım 2008; 23:48:04

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27934169

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar merhaba. ben bu durumu yeni öğrendiğim için benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımı olur düşüncesiyle sizlerle paylaşmak istedim.
    link te aracınızın şasi no su plakası veya plaka tc kimlik nosuyla sorgulama yapıp daha önceki sigortalarını ve kazalarını görebiliyorsunuz. aracının geçmişini iyice öğrenmek isteyen bakbilir. ayrıca herhangi bir kazada sizin suç oranınız da görülüyor.

http://www.tramer.org.tr/tramer/policePublicSorgulamalar.mxx?cmd=sorgulamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slytech -- 21 Kasım 2008; 2:22:19 >

çok yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanturkmn

quote:

slytech
    Yüzbaşı

20 Kasım 2008; 23:48:04

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=27934169

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar merhaba. ben bu durumu yeni öğrendiğim için benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımı olur düşüncesiyle sizlerle paylaşmak istedim.
    link te aracınızın şasi no su plakası veya plaka tc kimlik nosuyla sorgulama yapıp daha önceki sigortalarını ve kazalarını görebiliyorsunuz. aracının geçmişini iyice öğrenmek isteyen bakbilir. ayrıca herhangi bir kazada sizin suç oranınız da görülüyor.

http://www.tramer.org.tr/tramer/policePublicSorgulamalar.mxx?cmd=sorgulamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slytech -- 21 Kasım 2008; 2:22:19 >

çok yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler

burda aracıma kendi yaptırdığım kaskodan önce hiçbirşey yok.eski kayıtlar yok sanırsam.
  • Faydalı bir konu olmuş. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecsoft

arkadaslar bu siteyide inceleyebilirsiniz.

www.motaport.com

2-3 gün önce üye olmuştum ama paralı olduğu için bi daha bakmamıştım. bugün mailime "50 kredi kazandınız" diye mesaj gelmiş. Araştırdığım araçlardan 10 tanesine bakma imkanım oldu, iyi oldu
  • -Önemli-

Arkadaşlar hasarsız bildiğim aracıwww.motaport.com da sorgulattım,almadan önceki bir tarih göstererek "hasarlı" diyor,yalnızca tarih var başka hiçbirşey yok.Toplam Hasar=0 tl diyor bu ne saçmalık ? Milletin kafasını neden karıştırıyor bu site ? Aracı kaç tane bilgisayara ve ustaya gösterdim hiçbirşeyi yoktu belli belirsiz "hasarlı" damgası vurmuş beyefendiler !!

işte burda:

Hasar Tarihi: 13.11.2008
    Hasarın Yapıldığı Yer: -
    Hasar Açıklama:(boş)
    Poliçe Türü:Kasko
    Hasar Tutarı: 0

BU NE DEMEK ŞİMDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ragıp Ozan -- 6 Mayıs 2010; 19:47:04 >
  • Bana yardım !?! üstteki mesajım :(
  • aynısı bende de oldu. bir hasar yazıyo ama "0" TL yazıyodu. Özellikle aracın sahibine sordum kaza falan olmadı dedi. sadece arka çamurluk çok hafif eğildi dedi. Eğer "0" dan kasıt çok küçük hasarsa "0" yazıyo olabilir. Tam bilmiyorum ben de yanlış yönlerdirme olmasın.
  • @erosbas bu işi nasıl kesinleştirebiliriz?araçlarımıza neden "hasarlı" damgası vuruyorlar?Bu hakkı kim verdi?

Kaskodan çizik yaptırırsın kasko bozmadan buna da mı hasarlı diyecek bunlar ?!?
  • önemli olduğu için Up !!
  • tam emin değilim dostum, bu işlerden iyi anlayan birinin cevabını beklemek lazım. ben de bu konuda bi cevap bekliyorum. Dediğim gibi kazalı ama "0" yazan, satıcı bir kaç kişiyle görüştüm, onlar iddialı bi şekilde araç hiç kaza yapmadı diyolar. Bir de turkcell veya vodafondan plakanı yaz 5664'e gönder, gelen mesajda ne diyo bakalım. Aynı hasarı vericek mi?
  • benim aldığım kişi de en ufak bir çiziğinin bile olmadığını söylediği gibi bilgisayara da soktum ustalara da gösterdim hepsi bir ağızdan "hatasız" cevabını vermişti.bu sitenin telefonundan arayarak hesap sormak gerek doğru düzgün bilgi vermeden kırmızı renkte "hasarlı" damgası vurmak ne demek diye !
  • -önemli- up !
  • Bu TRAMER ve SMS'le hasar ve kaza sorgulama hem iyi, hem de kötü. İyi çünkü bayandan, doktordan, öğretmenden ve subaydan gibi ifadeleri zamanla da olsa geçersiz kılacak ve daha evrensel bir değerleme sistemine geçişi sağlayacak. Kötü çükü sadece HASAR, TARİH ve KASKO'dan çekilen tutar gösteriliyor. Yani en ufak ve masum bir temas, serviste düzeltme ve aracın değerinin bozulmasına yönelik hiçbir işlem dahi bu HASAR SORGULAMADA büyük bir kazaymış gibi algılanabiliyor.

Kendim de örnek verdim aracımla ilgili (forumda var). Kapının önünde aracım hareketsiz bir haldeyken dikkatsizce park edilen motorsiklet dengesini bozup sol tutamağı aracımın sağ ön çamurluğuna düştü. Göçük oluştu ve boyanması gerekiyordu. Servise götürdüm, servis fabrika spesifikasyonlarına göre ve kusursuzca yaptı ve aracı bana teslim etti. Para de ödemedim, hasarsızlığım da delinmedi ve en ufak bir sorun da çıkmadı ama kendi plakamı TRAMER'de sorguladım ve sonuç HASAR 22.01.2009 ÇARPMA 765 TL yazıyor.

Şimdi ben bunu sildireyim mi? Hayır. Aracı satarken yalan mı söyleyeyim. Hayır. Aracı almak isteyen kişi gider VW Adana Yetkili Bayi ve Servis AYKAN'a ve sorar. Oradan bilgi alabilir. Kendim resim çekmeye bile gerek görmedim. Dünya hali. Herşey olabilir. Aracım battı, yandı, kırıldı mı? Hayır. Aslında hiçbirşey de olmadı ama işin içine KASKO girince otomatik olarak TRAMER de giriyor. Bunu bilen bazı uyanıklar aracı dışarıda kendi cebinden yaptırıyor ki TRAMER'e kayıt düşüp "aracın değeri düşmesin"... Sanki uzman bir kaporta ve boyacı anlamayacak aracın yapılı ve boyalı olduğunu.

O da ayrı bir sorun. Profesyonelce ve yetkili serviste yapılan işlemler ARACIN DEĞERİNİ DÜŞÜRMEZ. Buna alışmamız lazım. Halen dolmuş ve taksi kültürü hakim bizde. Darbe boya var mı. Vuruğu değişeni yok. Olsa ne olur, iyi ki boyatmışsın, teşekkür ederim diyeceğine neden boyattın, öyle bıraksaydın diyip BOYASI SOLMUŞ ama ORJİNAL araba alanlar var. Kendisi çökmüş, ahı gitmiş vahı kalmış, doktora bile gitmez, dişçiye hiç gitmez ama arabası ESKİ ama ORJİNAL.

Daha çok yol katetmemiz gerek.

Taner Göde
  • İmzayla birlikte tam bi köşe yazısı gibi olmuş. Dediklerine tamamen katılıyorum. Babama araç bakıyoruz, bi araba beğeniyorum gösteriyorum babama "boyası,kazası var mı" diyo. Sol çamurluk boyanmış diyorum. "Geç onu o zaman" diyo
    Ne kadar karşı tarafı savunsam da inat işte:D 3 haftadır araba bulamıyorum adama. Hem ikinci el arıyo hem de her gösterdiğime geç bunu diyo. Bakalım bu sene alabilir miyiz bi araba
  • aynı durum bende de var.. :(
  • http://www.hurriyetoto.com.tr/oto/otomobil/detay.php?ilan_id=3882029

nolu aracın kaza yapıp yapmadığını

HASAR plakano

yazarak 5664'e gönderdim.

buradan SMS ile öğrendim ve araç 4 kez kaza yapmış.. SMS ile anında cevap geldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadiryakan -- 20 Mayıs 2010; 18:51:36 >
  • bizim aracın da şehir içinde çok küçük bir çarpmadan tamponda iz bile yokken darbe emici çubuklar kırılmış, tampon değişti serviste hasarlı damgasını vurmuşlar hemen, 1300 lira görünüyor bir de
  • motaport isimli siteyi veren arkadaş çok sağol hem bedava sadece kayıt olmak gerekiyo..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rene54

motaport isimli siteyi veren arkadaş çok sağol hem bedava sadece kayıt olmak gerekiyo..

bedava değil sadece ilk 5 sorgu ücretsiz tanıtım amaçlı, sonrası parayla kredi yüklenip kullanılabiliyor ama birdon çok hesap alınabilir başka kişiler adına yakında 10 milyon üyesi olur buranın, galericilerin, bizim çocuklar yeğenler eşler kardeşler.....
  • Arkadaşlar sormak istediğim bir şey var. Bu sorgulama ile çıkan kazaların içeriğini de görebiliyormuyuz? Yani hasar drumunu hangi parçalarda hasar olduğunu falan?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.