Şimdi Ara

TRAMER DEN ARACINIZIN KAZA GEÇMİŞİNİ SORGULAMA (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
435
Cevap
42
Favori
1.368.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler, Plaka no ve TC nosunu yazınca kaza tutanaklarını görüyorsunuz. Eskiden Plaka ve şase yada motor no ilede görülüyordu. Hepten yok etmemişler bedava bakma durumunu.
  • Arkadaşlar plakadan sorgulama yapabilecek biri var mı pm atarsanız çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

Arkadaşlar plakadan sorgulama yapabilecek biri var mı pm atarsanız çok memnun olurum.

bende ihtiyacım var.netten direkt sorgulayamıyorum
  • Arkadaşlar güncel sorgulanacak bir site var mı? Paylaşırsanız memnun olurum.
  • sariertan kullanıcısına yanıt
    İnternette Şase no ve plaka ilede sorgulama mutlaka olmalı. TC no ile sorgulayınca eski sahiplerinin kazası gelmiyor.
    Eger aracı satan yeni aldıysa TC no ile sorguda zaten hiç bir şey gelmiyor. Mutlaka paralı sorgu yapıp şase no ile sorgulaman gerekiyor.

Diyelim bir araba pazarında dolaşıyorsun ve sürüyle araca göz ucuyla bakıyorsun, zaten yeni araçların tamamında şasi no ön camda görünür yerde. Plaka zaten göz önünde... Yani un var şeker var.
    Pazarlamacı takımıyla muhatap olmadan plaka ve şasi no'yu çaktırmadan cebinden sorgulayıp gerçekten temiz olan aracı bulup onun sahibiyle pazarlık etmek mi mantıklı yoksa her baktığın araç için bir sürü zaman mı kaybedeceksin.
    Milletle konuşunca temiz deseler bile nasıl güveneceksin? Her araç için paralı sorgu yapmak şart mıdır? Hele galericilerin sözüne nasıl güveneceksin?

• Sms ile nasıl sorguluyorduk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her sorgu SMS'te 4 tl sanırım. SMS için 5664 , ücretsiz olarak internetten sorgu isewww.sbm.org.tr

SBM'nin bu uygulamasını paralı yapmasını şikayet yeri isewww.bimer.gov.tr sayfanın yukarısında şikayet yazı örneği var. Bir başvuruda siz yapın ne kadar çok şikayet olursa o kadar çabuk düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 13 Mayıs 2014; 20:57:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Her sorgu SMS'te 4 tl sanırım. SMS için 5664 , ücretsiz olarak internetten sorgu isewww.sbm.org.tr

SBM'nin bu uygulamasını paralı yapmasını şikayet yeri isewww.bimer.gov.tr sayfanın yukarısında şikayet yazı örneği var. Bir başvuruda siz yapın ne kadar çok şikayet olursa o kadar çabuk düzelir.

Yarın ilk işim bu olacak hocam, teşekkürler

• slytech kullanıcısına yanıt
    http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx bu adrestende sorgulatabilirsiniz diğeir sigorta acenteleri için .
  • arkadaşlar para tuzağı olan 5664 e hem plaka ile hemde şaşi no ile mesaj attim km bilgisi gelmedi (2-3 gün geçti aradan) sizce neden gelmemiş olabilir ? km bilgisini öğrenmenin başka bi yöntemi var mı acaba ?
  • Tramer sms de şöyle bir açık var ; eğer aracın plakası degismisse hiçbir hasar kaydı çıkmıyor Şase ile sorgulatsan dahi! Ne zaman ki eski plakayla sorgulama yapıyorsun o zaman hasarlar yeni plaka ve Şase no ile de çıkıyor dikkat edin. O yüzden tramer e güvenmek yerine tanıdık sigortaciya sorgulatmak daha mantikli

• Arkadaşlar, bende 5664 'e mesaj attım.

Kafama takılan SEL diye bir kaza türü geldi bildiğimiz doğal afet olan selmidir tam anlıyamadım, bilen arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim.

Birde ERP türü çarpma var onuda anlayamadım.
  • Arkadaslar sasi noda yazan o harfi ve sifir rakami bazen karisabiliyor. Bu gibi durumlarda sonuçtan nasil emin olabiliriz ?

• Daha önce 2. el araba arayışına girmiştim ve tramer den şase numarası ile çok kolayca araç kaza tutanaklarını sorgulanıyordu. Üstelik bu tutanakları direkt görülebiliyordu. Önceki arkadaşların bahsettikleri gibi, artık bu sorgulama plaka ve kaza yapanın tc kimlik nosu, sigorta poliçe nosu gibi değişebilen kriterlere bağlamışlar. Ya plaka değişmis ise... Neden internetten şase numarası ile sorgulama yapılamıyor...
    İlla telefonla yapılması için diretiliyor. Allah aşkına telefonla gelen mesaj ne kadar açıklayıcı oluyor. Üstelik astronomik mesaj parası.. Amaç ne !!!! Niye böyle yapılıyor.. Araç kaza tutanaklarında yazılan şahsi bilgileri mi koruyorlar.. Araç şase numarasını bilen, bu bilgilere ulaşabilmelidir. Niye iyi niyetli insanlar korunmuyor. Niye her şey bir rant kapısına dönüşüyor... Yazıklar olsun valla yaa....
  • 999999 9 kullanıcısına yanıt
    Daha öncede yazdım sadece şase no ile sorgulamayı herkes yapabilmeli diye..

Plaka değişirse hemen çıkmıyor. Bu arada aracı satıyorlar.
    Resmen pertçilere yarayacak system yapmışlar. Sakın plakası yeni değişmiş araç almayın.

Durumuda bimere şikayet edin.
  • ne saçma yahu ben ne bileyim adamın kimlik numarasını sms'e de 4 lira alıyorlar SOYGUN RESMEN !!
  • Eskiden tramerden şasi no ile sorgulama ücretsizdi.
    Bu sorguda aracın kazası varsa görünüyor hatta kaza tutanakları bile incelenebiliyordu.
    Ben almayı düşündüğüm bir kaç arabadan buradan bakıp vaz geçmiştim.
    Çünkü örneğin birinin plastik olan ön kaputlarının değiştiği görünüyordu.
    Hatasız denilen aracın tamponunun ve arka sinyalinin değiştiği görünüyordu.
    En önemlisi tutanaklarda km bilgisi falanda görünüyordu.
    Parasal açlıklarından ücretsiz olması gereken şeyi ücretli yaptılar.
    Gizlilik uydurmasıyla şasi numarası sorgusunu kaldırdılar.
    Şimdi pert aracın plakası değiştimi tam 1 ay tramerde sorguda görünmüyor.
    O bir ayda hemen aracı birine satıyorlar.
    Trameri BİMER'e şikayet edin.
  • Bir arkadas boyle sms sorgu yapmis yapmis araba alacakti internetten sitelerden plaka baka baka catir catur sms atmis
    500 tl fln fatura gelmisti kafayi yemisti
    Haberi yokmus boyle pahali oldugundan

• Mariachi@ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşınıza söyleyin oda bimer'e şikayet yazsın. Ağlamayana meme yok. Başına geleni açıklasın ne kadar çok şikayet sonunda sonuç...
  • slytech kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğin linke giriyorum ama uyelik istiyor uye ol dedigim zamanda sadece yetkili kisiler uye olabiliyor acenta sirketlero gibi. Nasil yapabilirim cevab verirsen cok sevinirim

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.