Şimdi Ara

Traktör ve EGEA çarpışması.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
3
Favori
8.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kazadan çok neden çarptığı kafama yatmadı arkadan vurabilecek kadar hızlı mıydı yoksa freni mi tutmadı yada traktör mü hatalı ilerliyordu.
  • En fazla 60 ile olmuştur diye düşünüyorum, çarpma noktası yüksekte olduğundan hasar büyük gibi duruyor. 50 km ile olan duvar testi 50. saniyede oranlayın kendi kafanızda Egea HB Euroncap
  • okullar kapandı maşallah konu atan tutanlar derneği geçmiş. Yahu isterseniz bentley getirin demir yığını traktöre çarpmış ne bekliyordunuz iyi bile korumuş yaşam alanını. Araba sahibi olmayı geç cebinde 5 TL obotüs bileti parası olmayanlar araba uzmanlık dersi veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmxksk -- 12 Haziran 2019; 22:14:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Çarptığı şey şu;

Sizce normal değil mi o hale gelmesi? Bu sepet tarzı askılar mühendislikten uzak, mümkün mertebe sağlam olsun diye üretilen şeyler. Bir araç çarparsa ne olur felan düşünüldüğünü sanmıyorum bile üretilirken.
    Bir malzemenin mühendislikten uzak üretilmesi olması o malzemenin mukavemetinin de düşük olacağı anlamına gelmez. Günümüz teknojisinde arabalarda özellikle ön noktalarında belli kısımlar zayıf bırakılarak, çarpışma esnasında darbenin etkisini sönümleyerek yaşam alanı içindekileri korumak amacıyla bilerek yapılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Egea ne kadar güvenlidir bilmem. Euro ncap testlerinde muadillerine göre kötü görünüyor ama 5 yıldız araçların da çok güvenilir olduğunu zannetmiyorum açıkçası. Sahibinden ilanlara az bakarsanız 5 yıldız araçların ön kaputun komple göçtüğü ve hava yastığı patlamadığı çokça kazalı araba resmi bulabilirsiniz.

Kaput gitti diye ölümcül kaza olmaz, mesela 5 yıldız not almış bir test:

Bazı kaza senaryoları da vardır ki euro ncap falan hikaye; bu senaryolarda ölüm kaçınılmazdır:
    Traktör ve EGEA çarpışması..

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Bu mesaj silindi.
    Adam gayet normal fikir beyan etmiş neden bukadar hiddetli bi cevap verdin bu egea düşmanlığı neden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 4 sene evvel bi abimiz 70 80 gibi hızla traktöre otobüs ile çarptı ve rahmetli oldu. Egea düşmanları neyin kafasında

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Ncap falan sormadim ben. Sorduklarima cevap verin yeter. Egea sahibi degilim bastan belirtim.
    Insanlarin para, emek, omrunu katip karistirip birikim yapip bu zor zamanlarda aldiklari mallara neden bu kadar acimasizca, dusuncesizce, okuyanlari uzecek sekilde nasil bu kadar rahat yazabiliyor sunuz? Hangi durum, hangi olay sizleri bu yazilari yazmaya itiyor? Ne yasadiniz ne gordunuz ne yapildi size de, sizin ve sizin gibi bir kac mesaj yukarinizdaki vatandas gibi yazilar yazmaniza sebeb oluyor? Ne olmus bu kazada? demir yiginina giren araba yahu ne bekliyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Ben şahsi görüşümü söyleyim.Öncelikle araç fiyat olarak rakipsiz değil bunu kenarda tutalım.Bu kazada durum iyi gibi gözüksede testlerde aldığı sonuç ortada.Güvenlik herşeyden önemli.Daha önce Egea ile sorun yaşayan kişi sayısıda bir hayli fazla.Malzeme kalitesi vasat(Renault ve Dacia grubunu saymazsak).Ayrıca da Fiat Ambleminin insanların gözündeki durumu ortada.Fiyat olarak da öyle aman aman bir uygunluğu yok.Niye tercih edilsin ki ?

• Egeanın hızı 20-30 arasındaydı herhalde, traktör farkında değil kaza yaptığının.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3K1X

Ben şahsi görüşümü söyleyim.Öncelikle araç fiyat olarak rakipsiz değil bunu kenarda tutalım.Bu kazada durum iyi gibi gözüksede testlerde aldığı sonuç ortada.Güvenlik herşeyden önemli.Daha önce Egea ile sorun yaşayan kişi sayısıda bir hayli fazla.Malzeme kalitesi vasat(Renault ve Dacia grubunu saymazsak).Ayrıca da Fiat Ambleminin insanların gözündeki durumu ortada.Fiyat olarak da öyle aman aman bir uygunluğu yok.Niye tercih edilsin ki ?

Alıntıları Göster
    sayın arkadaşım.
    niye tercih edilmiş edilmemiş umrumda değil. yazdıklarımı neden anlamıyorsunuz? ben bu kazadan bahsediyorum. bu kazada ne gibi eksiklikler var dedim. Şahsi görüşünüz öyle olabilir, bu forumdaki insanların şahsi görüşleri ile gerçek hayat arasında dünya kadar fark var. İnanmıyorsanız kafanızı çıkartıp sokağa bakabilirsiniz. Egea çöp, vw çöp, reno çöp ama evin önüne bakıyorum bu 3 markadan geçilmiyor. demek ki bahsettiğiniz gibi insanların gözünde öyle bir imaj yok, fiyat olarak aman aman uygunluğu var ve insanların işine geliyor. isteyen istediğini alabilir istediğini yerip övebilir. ben arabayıda övmüyorum. bu kazada araba daha ne yapabilir bunu sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisacar

Egeanın hızı 20-30 arasındaydı herhalde, traktör farkında değil kaza yaptığının.
    Traktörün lastiği patlamış yahu daha ne olsun? Arkada kasa da var kasa kurtarmış zaten traktörü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

sayın arkadaşım.
    niye tercih edilmiş edilmemiş umrumda değil. yazdıklarımı neden anlamıyorsunuz? ben bu kazadan bahsediyorum. bu kazada ne gibi eksiklikler var dedim. Şahsi görüşünüz öyle olabilir, bu forumdaki insanların şahsi görüşleri ile gerçek hayat arasında dünya kadar fark var. İnanmıyorsanız kafanızı çıkartıp sokağa bakabilirsiniz. Egea çöp, vw çöp, reno çöp ama evin önüne bakıyorum bu 3 markadan geçilmiyor. demek ki bahsettiğiniz gibi insanların gözünde öyle bir imaj yok, fiyat olarak aman aman uygunluğu var ve insanların işine geliyor. isteyen istediğini alabilir istediğini yerip övebilir. ben arabayıda övmüyorum. bu kazada araba daha ne yapabilir bunu sordum.

Alıntıları Göster
    Öncelikle ben ilk mesajınızı okumadım bu benim hatam kusuruma bakmayın.Kaza ile ilgilide,direkler sağlam duruyor,ağır bir yaralanmada yok,kaza hakkında kötümser değilim.Onun haricinde de ben aktif olarak Türkiye'de yaşayan biri değilim.Kktc'de yaşıyorum(Türkiye sokaklarına çok hakim değilim).Türkiye haricinde genel olarak lüks sınıf BMW,Mercedes ile başlar İnfiniti,Lexus ardından Bentley,RR(ve rakipleri)vs. vs gider bu markalara parası yetmeyen yada paraya ayırmak istemeyen insanlarda genelde Toyota,Mazda,Nissan,Suzuki,Mitsubishi gibi japon araçlarını tercih ederler.Nedeni bellidir Sorunsuzluk ve Güvenlik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 13 Haziran 2019; 0:55:1 >

• Egea tenekedirciler gelir foruma birazdan

• Ya kaç kez diyoruz, anlatıyoruz, açıklıyoruz çevremizdekilere yok abi anlamıyorlar. Günümüzde üretilen araçlar pert olmuş hiçbir önemi yok, asıl önemli olan yolcu kafesi diye tabir edilen kısım. Zaten resimden görüldüğü kadarıyla araç bu konuda görevini hakkıyla yerine getirmiş. Şu anda üretilen araçların tümü yolcu kafesi hariç yumuşak malzemelerden üretilir, nedeni ise çarpışma sırasında oluşan enerjiyi sönümlemek. Ancak bazı kişiler halen şahin doğan ve broadway kafasıyla yorum yaptıkları için bu söylediklerime halen gülenler oluyor bırak gülsünler.

Son bir not: Belirli hızdan sonra hiçbir arabanın sağlamlığı da garanti edilemez.

• testlerden 5 yıldız almış deyip duranlar ömründe hiç kaza görmemiş olmalı
    yahu kardeşim isterse 10 yıldız alsın neticede hepsi teneke

emin olun bu ülkede benim araç 5 yıldız almış diye düşünüp emniyeti boş veren çok kişi var
    30-40 km. hızla dahi çok ters yerden darbe gelse yaralanma yada ölüm olabilir

bunlar çarpışan otomobil değil ,altında hangi araç olursa olsun pür dikkat kullanmaya çalışacaksın
    hele ki aşırı hız ve makas gibi durumlar ise resmen ölüme davetiye çıkartmaktır

diğer konu ise bu aracı almayın ,şu aracı almayın diyenlerin tuhaflığı
    sanki adam dolar milyarderi ve gidip bu araçları alıyor

yahu kardeşim o araçlara ancak gücü yetiyor ,ki çoğunun onlara bile gücü yetmediği için kredi çekip uzun süreler faiz ödemeyi bile göze alan insanlar

"deprem öldürmez ,binalar öldürür" diye bir söz Yalova depremi sonrası söylenmiş ve çok doğru bulunmuştu
    arabalar içinde "arabalar öldürmez ,trafik kurallarına uymamak öldürür" diyebiliriz

sen 200 km.veya daha fazla hız yap ,makas at ,sonra bir tehlike oluştuğunda görürsün o 5 yıldızları ,kafanda dönerken

• Burdaki yorumlardan sunu anliyoruz fiat alabiliriz ozellikle egea.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea, güvenlik bakımından gayet iyi iş çıkarmış.

Yaşam alanında hasar yok, a sütununda hasar yok. Hava yastıkları açılmış.

Onun dışında kaput,ön taraf gibi yaşam alanı olmayan bölgelerin yamulmasının günümüz güvenlik standartları bakımından hiçbir önemi yok.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.