Şimdi Ara

Trafo hakkında yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde bir trafo var bu trafonun üzerinde bir takım değerler var
    0-200-400-460 giriş uçları
    olumiçinölümünedeolsavarçan
    yidinharamolur
    allahpildigipiyapsın
    sendeherşeyvar
    telefonuaçkonuşpanaonudürdedin
    yalankanınaişlemiş
    varçantekaç
    0-24 / 50va
    0-110 / 140va çıkış
    0-200 girişlerinde enerji verince trafo calismiyor
    200-400 girislerine enerji verince çalışıyor
    400-460 girislerine enerji verince çalışıyor
    200-460 girislerine enerji verince kısa devre yapıp sigorta olarak kullandığım ince tel yanıyor
    En yüksek enerjiyi 200-400 girişlerinde veriyor
    Şimdi benim öğrenmek istediğim bu trafo en yüksek kaç amper veya kaç watt güç alabilirim
    Aşağıdaki resimde
    Kırmızı 3 cm
    Yeşil 10 cm
    Mavi 8 cm
    Sarı 4 cm

Bu trafoyu sokup sargilari yeniden sarsam 4 giriş 4 çıkışlı değilde 2 giriş 3 çıkışlı (+ - gnd) olarak sarsan olurmu ?
    Olursa en yüksek kaç watt elde edebilirim ?

Not primer sargı ince tel tahmini 0.40 yada 0.50 4 giriş de aynı
    Skonder sargı iki farklı tel biri tahmini 0.80 ikinci tel 1 mm
    Ben bu trafoyu anfide kullanacağım o nedenle yüksek watt alabilmeliyim bu trafodan maximum kaç volt ve kaç watt güç alabilirim bu konuda bana bilgi verecek ustalara şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ortalama 100w, 150 ye yakın,,,.

Trafo yeniden sökülüp sarılarak , istediğiniz sekonder voltajını elde edebilirsiniz,, sizin için sıkıntı olan durum,,

220v girişi, normalde sekonder sargı için, Primer sargı sağlam ise Primer ellenmez, eğer primerede işlem yapılması gerekirse , fiyatı artabilir,,,

Duruma göre değerlendirin

• Ben primeri de skonderi de sokecem primer 4 değil 2 giriş olacak sekilde saracam skonderi de 4 çıkış li değil 3 çıkışlı yapacam primer ve Skonder sargilarindeki fazlalıkları cikaracagim için daha yüksek güçlü bir trafo elde edebilecegimi düşünüyorum 100 150 değilde 250 300 watt gibi olursa daha yüksek

• Malicarpar1985 kullanıcısına yanıt
    Anladımda, 220 sargı sipir ve kalınlığı , sac kapasitesi sabit olduğundan, daha güçlü sarmak isteseniz bile , sekonder için kalan nüve yeri hine sınırlıdır, örneğin 2*30v için 200 sipir 1mm sarmak sarmak gerekirse, 2*40v için 300 sipir 0.7mm lik yer vardır, buda gücü arttıramayacaginiz anlamına gelir,, çünkü sekonderde 40v için 2mm saracak yer yoktur,,, biraz karışık oldu fakat ,

• Evet karışık oldu ama yine de az çok anladım sayılır elimde bir program var onunla hesaplama yapacağım birde en yüksek ne elde edebiliyorum diye arkadasdan da trafo istedim 10 kg üzeri

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.