Şimdi Ara

Trafikteki magandalar ve yaşadığım olaydan sonra magandalaşmam...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Etrafımdaki insanlar hakkımda hep "sinirleri alınmış" derler,
    Zira içimdeki "Magandayı" geçen gün Silivri yolunda görmüş bulundum.
    -----------------
    Edirneden çıktık yola, otobanda bile 100ü aşmayan, sinyal vermeden dönmeyen, yaya geçitlerinde yayalara yol veren, uzun yolculukları huzurla kat eden biriyimdir,
    Saat 8 civarı Silivride rampayı çıktım, 85-90 la çıkıyorum bu yüzden en sağdayım, 1-2 km geçti önümde 30la filan ilerleyen kamyon belirdi. 100-150 mt kala sinyalimi verdim solumdaki araba da gerimdeydi 10 metre civarı,
    Normalde sinyalimi verdiğim ve sola yanaştığım zaman yol verirler. (ki yol bomboş ve solunda kimse de yok bu arkaşın ve korna çalıyor Renaul europa tarzı bir araçtı)
    Benim kamyona yaklaştığımı gördüğü halde gaza asıldı ve benle yan yana sürmeye devam etti, frene asıldım, yani kamyona yapıştıracaktı beni. Hızım 20-30a düşmüştü , eşimde yanımda çığlık çığlığa.
    Bundan sonrası da benim magandalığım;
    ------------------
    Plakasını almadığım için sadece araba tipini hatırlıyordum, gaza yüklendim, yanlış evet ama makas ata ata o adamı bulmaya çalıştım, eşimde hala şokta yanımda, napıyorsun diye bağırıyor umursamıyorum bile,
    2-3 dakika sonra kendime geldim , insanın cidden gözü dönüyormuş, bulamadım o europayı, iyiki de bulmadım.

• bu iğrenç şarkı sana gelsin o zaman
  • bu gibi durumlarda ilk hareketi yapan kazanır sen işaretini verdikten sonra yola direkt girmeliydin arkada ki araç mecbur yavaşlayacak ama arkadaki araç sana kornalı bir ikaz yapmış dediğim gibi ya araca yol vercektin ya sen ilk hareketi yapacaktın magandalık yok burada.
  • Birader uzun yillar yurtdisinda yasayip memlekete yeni mi dondun yoksa trafige yeni mi cikmaya basladin? Ulkemizde her gun herkesin basina gelen bir sey bu zamanla alisirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kafaya taktığın şeye bak ya ,, eğer sen bunlara takılırsan erken yaşta çöker gidersin
  • Bir keresinde ben de benzer bir olayda kendimi kaybedip adamı yakalamış ve yolun dışına iterek bariyerlere girdirmiştim. Gençlik zamanları işte... Şimdi ise tam bir güvenlik adamıyım, oluyor hayatın bazı dönemlerinde böyle şeyler. Önemli olan mantığı ve kontrolü hiçbir zaman elden bırakmamak.
  • Türkiyede yol verilmez alınır diye boşuna dememişler. Trafikte böyle şeyleri kafaya takmayacaksın.
  • otobanda hızın 100ün altındaysa bu tarz olaylarla muhattap oluyorsun, 120 sabit gitsen daha mutlu ve huzurlu olursun
  • Valla geçmiş olsun hocam. Çok takmamak gerekiyor. Adam uçmuş gitmiş, siz de öfkenizle ve eşinizi korkutmakla kalmışsınız.

Her gün TEM'de 140 km yol gidiyorum, benzer durumları hemen hemen her gün yaşıyorum. Bu da bana şunu öğretti: Trafiği iyi okumak gerekiyor. 10m. gerinizde araç var şerit değiştirmemeniz gerekiyor belirttiğiniz hıza göre, siz ayağınızı gazdan çekmelisiniz ya da fren yapmalısınız, yol diğerinin hakkı; çünkü sol şeritte olan o. Kural bu şekilde en azından.

Ha, insanlık öldü mü, önümdeki kamyona yaklaştığımı görmüyor mu, yol verse ölür mü derseniz, maalesef insanlık ölmüş hocam.
  • Yakalamanıza hiç gerek yok iyiki de yakalamışsınız.Bir gün Bursa çevre yolunda 130 km ile giderken amcamın biri yapıştı nasıl selekyör atıyo hayır yavaş gitmiyorum ve sağım dolu,önüm müsait olsa bende basıcam.Bir süre o şekilde ilerledikten sonra sakin bir şekilde sağa sinyalimi verdim,amcamda yapıştırdı normalde takmam zaten sakin birisiyim bu birde geçerken kornaya basa basa geçti.Hadi bakalım dedim yapıştım tamponuna yanımda kız arkadaşım bana bağırdı beş dk boyunca adamda zaten beş dk sonra sağa çekti.Bende çektim arabayı.İçerden 60 yaşında bildiğimiz bir dede çıktı.Yok beni nabarmış sürdürürmüş falan filan nasıl sövüyoDedim dede Allah'ından bul.Kısacası bulaşmaya hiç gerek yok.Ucunda yaşlı başlı adamı dövmek olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Yakalamanıza hiç gerek yok iyiki de yakalamışsınız.Bir gün Bursa çevre yolunda 130 km ile giderken amcamın biri yapıştı nasıl selekyör atıyo hayır yavaş gitmiyorum ve sağım dolu,önüm müsait olsa bende basıcam.Bir süre o şekilde ilerledikten sonra sakin bir şekilde sağa sinyalimi verdim,amcamda yapıştırdı normalde takmam zaten sakin birisiyim bu birde geçerken kornaya basa basa geçti.Hadi bakalım dedim yapıştım tamponuna yanımda kız arkadaşım bana bağırdı beş dk boyunca adamda zaten beş dk sonra sağa çekti.Bende çektim arabayı.İçerden 60 yaşında bildiğimiz bir dede çıktı.Yok beni nabarmış sürdürürmüş falan filan nasıl sövüyoDedim dede Allah'ından bul.Kısacası bulaşmaya hiç gerek yok.Ucunda yaşlı başlı adamı dövmek olabilir

Emanetle gezen dedeler de var, fazla takılmadan devam etmek iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Yakalamanıza hiç gerek yok iyiki de yakalamışsınız.Bir gün Bursa çevre yolunda 130 km ile giderken amcamın biri yapıştı nasıl selekyör atıyo hayır yavaş gitmiyorum ve sağım dolu,önüm müsait olsa bende basıcam.Bir süre o şekilde ilerledikten sonra sakin bir şekilde sağa sinyalimi verdim,amcamda yapıştırdı normalde takmam zaten sakin birisiyim bu birde geçerken kornaya basa basa geçti.Hadi bakalım dedim yapıştım tamponuna yanımda kız arkadaşım bana bağırdı beş dk boyunca adamda zaten beş dk sonra sağa çekti.Bende çektim arabayı.İçerden 60 yaşında bildiğimiz bir dede çıktı.Yok beni nabarmış sürdürürmüş falan filan nasıl sövüyoDedim dede Allah'ından bul.Kısacası bulaşmaya hiç gerek yok.Ucunda yaşlı başlı adamı dövmek olabilir

İşin ucunda dede vurmakta var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

İşin ucunda dede vurmakta var.

• Kusura bakmayın ama, tamamen haksızsınız. Otoyolda 90la giderken 10 metre arkanızdaki adamın resmen önüne kırmışsınız, adam teşekkür mü edecekti size?

• Sakin. Kimse ile muhatap olmayın. Psikopat dolu memleket.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • El yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanır.. Burası Türkiye, öyle hemen atarlanmayın arkadaşlar emaneti olan olur, bıçak taşıyanı olur..sakin...

• ben bir magandalık göremedim,soldaki araç sana yol vermek zorundamı?solunda araba varsa geçemiyorsan yavaşlayıp o geçince sola geçersin bu kadar basittatrışmak için bahane arıyorsunuz.

• Sıradan bir Ankara trafiği aksiyonu...

• Olur oyle. Bazen gaza basar sola gecersin, bazen sagda kalir frene basarsin. Bunlar hep atmosferik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.B.D(azimBora)

bu gibi durumlarda ilk hareketi yapan kazanır sen işaretini verdikten sonra yola direkt girmeliydin arkada ki araç mecbur yavaşlayacak ama arkadaki araç sana kornalı bir ikaz yapmış dediğim gibi ya araca yol vercektin ya sen ilk hareketi yapacaktın magandalık yok burada.

ehliyet sınavını nasıl geçtin arkadaşım. kurallarda sollama yapmak isteyene yavaşlayıp yol vereceksin diye yazar. işte senin gibiler yüzünden böyle vukuatlar oluyor. arkadaşın da alışması gerekir bunlara. aileni tedirgin edersin yoksa yalnızca. öyle peşinden gazlamalar filan. hiç hoş şeyler değil. ailene güven vermen gerekir. böyle dengesiz tavırlarla korku verirsin ancak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.