Şimdi Ara

Trafikte tartıştığı ve 'kendisine silah dogrultan' kişiyi vuran Emniyet müdürü Beraat etti. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
0
Favori
5.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burda polis haklıydı diye hatırlıyorum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlara bak resmen o adam yerine polis ölse sevinecekler

• burda çıkıp laf yapmış arkadaşlar ama kendileri takip edilip silah doğrultulsa onlarda aynı şeyi yapardı.sana sıkmaya çalışan adama "dur birader 2dk" mı diyeceklerdi?
    ki merhum motosikletten hışımla inip direkt sıkmaya yeltenmiş ancak silahı tutukluk yapmıştı hatırladığım kadarıyla.

yaşanmadan anlaşılabilecek bir olay değil bu ayrıca.

edit. trafikte dalaşıyorlar, merhum evin önüne kadar takip ediyor/tartışma-itişme oluyor.daha sonra merhum evine gidip silah alıp geliyor ve sonrasında olay gelişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 4 Şubat 2016; 11:40:26 >
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Nefsi Mudafa
    O vuran kişi sen olsan sen de ceza almazdın.

• insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı
    3 el ateş etmenin gerekçesi olamaz

• önce başlığı düzelt olayın aslı başka bişey senin attığın başlık başka ..

• Omzundam, elinden, bacağından vurursun meşru savunma olur da bu olmaz işte. Yargı bağımsız değil ki...

• Burada olay vuranın polis olması değil, nefsi müdafaa durumu var. Taşıma ruhsatı olup başına bu olay gelen her kişi aynı muameleyi görür. Kuru sıkıydı, ateş almadıydı ya filan bakılmaz.

Ahmet Şahbaz olayını boşuna katmayın, Şahbaz biriminden ayrılıp millete tekme tokat dalıp, zoru görünce millete rastgele sıkan bir çürük elmadır. Şahbaz düzgün bir polis olsaysı görev yerini terk edip milletin arasına tek dalmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

simdi saplamanın biri gelir kararı savunur dedim, sasırmadım

bu adam asgari ücretle calısan ıscı olsaydı, en az 20 yıl almıstı
    herkes için adalet
    birgün adalet herkese lazım olacak.

Kardeşim sen olayı bildiğine emin misin?
    Bir hayal etmeyi dene trafikte tartışmışsın, eve gidiyorsun hanımınla beraberken takip edip evin önünde silah çekiyor sana adam. Su sıkmak için mi yapar bunu sence? Hem polis adam polis. 2 kere düşünse hata. Sonuna kadar vurmakta haklı. Tetiği çekme imkanı tabi ki vermeyecek karşıya. Şu durumda bile bir maymun zekalı yüzünden hayatı düzeni bozuldu adamın asıl ona yazık. Ölene ise affınıza sığınarak doğal seleksiyon gözüyle bakıyorum ben. Hiç de üzülmem. Yıl olmuş kaç, adamı evine kadar takip et silah çek.. Ama görüldüğü üzere baltayı taşa vurmuş. Polisin kişiliği hakkında en ufak fikrim yok, hatası vardır yoktur bilemem ama burada haklı buluyorum.

• Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Normal silah ile kuru sıkı silah arasındaki ayrım nasıl yapılır? ya da eline silah almış biri hiç senin peşine düştü mü? Biraz empati yap kardeşim. Aynı olay normal birinin başına gelseydi bu kadar haber olmazdı. Ancak söz konusu asker polis olunca medya öcü moduna alıyor. Savcıların öldürüldüğü, teröristlerin askerlerimizi başından vurduğu bir ülkede polis silahlı ve kendini takip eden kişiyi vurur mu ?
    Evet vurur. Hukuken de buna meşru müdafaa denir.
  • jasonmorhyne J kullanıcısına yanıt
    Kardeşim senin başına böyle bir olay gelsin, sen adamı bacağından vur o da senin aileni vursun tamam mı? Bu hoşuna gidecekse sen böyle yapabilirsin. Sonuçta karşıdaki sana haksız yere silah çekenin canı daha kıymetli. Şu yaşanan kafalara bak ya çok enteresan
    @jasonmorhyne

• bu olayı okumuştum adam için dua ettim suçsuz bulunması beni sevindirdi. olay herşeyden önce nefsi müdaafa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetavcı -- 3 Şubat 2016; 19:42:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Bu ne biçim başlık..Amacın ne senin??
    Hatırlatayım istersen o dönemde de aynı şimdide bir fark yok ülke karışık bir yandan ışıd bir yandan pkk diğer yandan dhkp-c devamlı eylem yapıyorlar.Eylemin hedefi ise asker-polis.Herkes eli tetikte bekliyor acaba bir dk.sonra ne olacak diye.Sen böyle bir zamanda elinde silahla Polis lojmanının kapısına dayanırsan ne olmasını bekliyorsun müdürümüz sonuna kadar haklı kim olsa aynı tepkiyi verir

Başlığı begendiremedik,

benim fikrim de farklı değil fakat başlıkta sorun yok. Böyle kalmasinda da sakınca görmüyorum. Ne demeliyim?

O emniyet müdürü serbest!

O serbest

Vuran serbest

Ne yazayım yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

simdi saplamanın biri gelir kararı savunur dedim, sasırmadım

bu adam asgari ücretle calısan ıscı olsaydı, en az 20 yıl almıstı
    herkes için adalet
    birgün adalet herkese lazım olacak.

Kardeşim sen olayı bildiğine emin misin?
    Bir hayal etmeyi dene trafikte tartışmışsın, eve gidiyorsun hanımınla beraberken takip edip evin önünde silah çekiyor sana adam. Su sıkmak için mi yapar bunu sence? Hem polis adam polis. 2 kere düşünse hata. Sonuna kadar vurmakta haklı. Tetiği çekme imkanı tabi ki vermeyecek karşıya. Şu durumda bile bir maymun zekalı yüzünden hayatı düzeni bozuldu adamın asıl ona yazık. Ölene ise affınıza sığınarak doğal seleksiyon gözüyle bakıyorum ben. Hiç de üzülmem. Yıl olmuş kaç, adamı evine kadar takip et silah çek.. Ama görüldüğü üzere baltayı taşa vurmuş. Polisin kişiliği hakkında en ufak fikrim yok, hatası vardır yoktur bilemem ama burada haklı buluyorum.

dogal seleksıyon demek.
    bu zihniyeti iyi bilirim. idama falanda karşı değildirsin zaten
    sen güpegündüz yol ortasında adam 3 kurşun sık. sonra beraat et.

adam öldürdükten dönüp bakmıyor bile.
    kafaya 3 kursun at
    meşru mudafaaa yersen.
    yav şaka gibi memleket.
    bir amerika iki türkiye
    neoliberal iki ülke,
    kapitalizm faşizmdir zaten

aynısını isvecte norvecte yapma.
    adama gün ışıgı göstermezler.

• Herkes her peşine düşeni öldürürse polise gerek yok o zaman. Aynı şeyi normal bir vatandaş yapsa ayvayı yer.

• Bende polis olacam ne güzel canin istediginde cek vur istedigini döv dugmene dokunana 6 ay ceza var nasil olsa ne guzel dunya be

Edit: polisi savunanlar ölen kişi kardeşiniz olsa ayni görüşü savunur muydunuz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsTraLL -- 3 Şubat 2016; 19:51:46 >
  • Konunun başlığı bence yanlış olmuş.

Tartışma ayrı şeydir. Size silah çeken, nişan alan birine doğru silahınızı doğrultup ateş etmeniz ayrı şeydir.

Videoyu izlerseniz, olay tartışma boyutunu çoktan aşmış, silaha karşı koyma, kendini koruma olayına dönmüştür.

Günümüzün terör içindeki şartları, şahıslardan birinin Emniyet Müdürü olması, terör tehdidi, motorsikletli adamın aracı takip ederek Emniyet Müdürünün oturduğu siteye kadar aracı takip etmesi, Emniyet Müdürü gibi Profesyonel silah kullanan birine , evinin önünde silah doğrultması... Ve ölüm.

Bence mahkemenin verdiği karar doğru karardır. Olay meşru müdafadır.

Ölen, ecelini kendi hazırlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcu07

önce başlığı düzelt olayın aslı başka bişey senin attığın başlık başka ..

Olayın aslını kaynak vererek buraya yazar mısınız?

Trafikte Tartışma olmamış mı?

Emniyet Müdürü adamı vurmamis mi?

Ve kaynağını benim verdiğim haberdeki gibi serbest kalmamış mi?

Bunlar olmamış ise kaynak vererek buraya link koyun. Başlığı düzelteyim.
    (sizin üslupla konuşmayacağım)

• mr.big kullanıcısına yanıt
    KENDİSİNE SİLAH ÇEKEN KİŞİYİ VURAN EMNİYET MÜDÜRÜ SERBEST YAZMAYI KENDİNE YEDİREMEDİN Mİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Konunun başlığı bence yanlış olmuş.

Tartışma ayrı şeydir. Size silah çeken, nişan alan birine doğru silahınızı doğrultup ateş etmeniz ayrı şeydir.

Videoyu izlerseniz, olay tartışma boyutunu çoktan aşmış, silaha karşı koyma, kendini koruma olayına dönmüştür.

Günümüzün terör içindeki şartları, şahıslardan birinin Emniyet Müdürü olması, terör tehdidi, motorsikletli adamın aracı takip ederek Emniyet Müdürünün oturduğu siteye kadar aracı takip etmesi, Emniyet Müdürü gibi Profesyonel silah kullanan birine , evinin önünde silah doğrultması... Ve ölüm.

Bence mahkemenin verdiği karar doğru karardır. Olay meşru müdafadır.

Ölen, ecelini kendi hazırlamış.

Hocam, olayın başlangıcı yol verme tartışması, devamında emniyet müdürü ile çocuk kavga ediyor, devamında çocuk emniyet Müdürünü evine kadar takip edip silah çekiyor. Kaynak her yerde...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.