Şimdi Ara

Trafikte sinirlendiğimiz anlar..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendi kendinize söz verirsiniz.. trafikte sinirlenmeyeceğim sakin sakin aracımı kullanacağım diye... gün içinde önünüze kıran, sinyalsiz dönen, sol şeritte ilerlerken sağınızda araba olmasına rağmen arkanızdan sellektör atan insanlar olmasına rağmen sinirlenmemişsinizdir.

evinize sadece 5 km kala rampada bir trafik ışıklarında durursunuz önünüz dede bir minübüs(panelvan) ışıklarda beklerken daha şöför minübüsü geri geri kaçırır ve sizin kornanız arkanızda araba olması durumundan azda olsa freni bırakıp geri kaçmanız yeterli gelmez ve o minübüs geri geri sizin aracınıza çarpar... araçtan inersiniz ve hasara bakarsınız pek bişey yok gibi görünür, minübüs şöförüne " abi arabanı az ileri alda bakalım ne olmuş dersiniz" sakin bir tavırla, adam arabasını ileri alırken bile geri kaçırır ve tekrar vurmayı kıl payı sıyırır... sonra tekrar gelir bakarsınız görünüşe göre sadece plakalık kırılmıştır... hala sakinsiniz ve içinizden abi bişey yok 2 mizede, geçmiş olsun sanada banada hayırlı akşamlar deyip evinize gitmek istersiniz.. ama önce dudaklarınızdan bir soru çıkar ;

abi ne oldu geri mi kaçırdın.. ? adamın şaşkın bakışları altında şöyle bir cevap alırsınız. ;
    yooo ben duruyordum sen geldin arkadan vurdun....
    ya abi gözünü seveyim arkanda bekliyordum arabayı geri kaçırdın korna çaldım freni bıraktım ama genede durmadın vurdun...
    yok sen geldin hızla arkadan vurdun arabada bir sürü kişi var hepsi şahit....

dedikten sonra öyle bir sinir kaplar ki bedeninizi elinizdeki koltuk deyneğini adamın kafasına geçiresiniz gelir....

olay yerinden tartışarak kavga ederek ayrıldıktan sonra, aracınızın kaputunu açar bakarsınız bide ne göresiniz.. minübüs ün arkasındaki basamak tamponunuzdaki panjur un tırnaklarını kırmış ve radyatörünü delmeden yandaki plastık tutamaçlarına vurarak radyatörünüzü yerinden çıkartıp motorla yapışık bir biçime getirmiştir....

bunuda neden yazdım bilmiyorum ama yaklaşık 2 saat önce başıma gelen olay bu şekilde....

belki sizlerde trafikte sizi sinirlendiren, yaya ve diğer şöför durumlarını anlatırsınız güzel paylaşımlar ortaya çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeVaLieR -- 11 Aralık 2013; 0:34:51 >

• Olayın devamı?
    Polis çağırmadınız mı?
  • Geçmiş olsun. Aynısı başıma geldi. Her şeymi aynı olur arkadaş. Yalnız tamponu çatlatmıştı bizim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok geçmiş olsun..bende bu aralar en çok yaşadığım sorun park yeri buluyorum hemen arabanın arkasına biri yanaşıyor çok yaşıyorum bu aralar yakmışım dörtlümü sokacam arabanın arkası çat biri geliyor korna sellektör korna sellektör.En sonunda gençten bir çocuk indim arabadan park edecem çek az geriye dedim kafa yokmu bunu anlayacak deyince uzadı gitti arkadaş illa kötü olmak lazım..

• Ne kadar aşağılık bir insanla karşılaşmışsınız, arabadaki kalabalığa güvenerek pislik yapmıştır muhtemelen. Geçmiş olsun.

• Sırf bu yüzden bence her araçta araç kamerası zorunlu hale getirilmeli.

Türkiye'de arabaya bindiğiniz anda sinirlenmemek mümkün değil hocam. Birine sinirlenmezsiniz, ikinciye sinirlenmezsiniz ama üçüncüde ağzınıza geleni sayarsınız. Birinin hatasına küfretmiyorsanız bile en iyi ihtimalle yolu yapana küfür edersiniz. Belki bir tek bendedir bilmiyorum ama artık her çukura girişimde ağzıma ufak bir şey de olsa istemsiz bir biçimde geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

Olayın devamı?
    Polis çağırmadınız mı?

olayın devamı yok.... adam arabasındaki kalabalığa güvenerek konuşması. benimde engelli ve yanlız olmam. + ilk bakışta araçta bişey görememden dolayı olayı orada kapattık...

polis çağırma olayı yaralanmalı yada ölümlü trafik kazalarında oluyo en kötü yaralanma yoksa anlaşmazlıkta bile polis gelmiyor malesef..
  • cesmuru kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ediyorum.. benim birazdaha fazla imiş sonradan fark ettim. yarin insallah arkadaşlarla kendimiz tamir edeceğiz..
  • Kamerayı bu yüzden kullanıyorum ben de.
    Hani hinlik çakallığı geçtim,,hangi hareketi yaptığını bilmeyecek kadar gerizekalı bir ton adam var trafikte.
  • Bu tarz olayları sık duyar oldum bu aralar. Sanırım sigorta şirketleri veya çarptıkları kişilerden para koparabilmek için bilerek yapılıyor. Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxkoksalxx

çok geçmiş olsun..bende bu aralar en çok yaşadığım sorun park yeri buluyorum hemen arabanın arkasına biri yanaşıyor çok yaşıyorum bu aralar yakmışım dörtlümü sokacam arabanın arkası çat biri geliyor korna sellektör korna sellektör.En sonunda gençten bir çocuk indim arabadan park edecem çek az geriye dedim kafa yokmu bunu anlayacak deyince uzadı gitti arkadaş illa kötü olmak lazım..

çok teşekkür ediyorum hocam.. evet bu olayı bende çok sık yaşıyorum... hatta polisle bile çekişmeye girmiştim... engelli olduğum ve raporum olmasına rağmen koltuk deyneği olmadan yürüyemediğimi görmelerine rağmen aracımda engelli plakası yok diye polis aracını engelli yerinden çek yoksa çeker ve ceza yazarım demişti..

• we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ediyorum.. evet arabasındaki kalabalığa güvenerek pislik yaptı malesef..
  • Vatandaşın her birinin hakkınin bulunduğu park yerini kendine tahsis edenleri görünce .........

• quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass

Sırf bu yüzden bence her araçta araç kamerası zorunlu hale getirilmeli.

Türkiye'de arabaya bindiğiniz anda sinirlenmemek mümkün değil hocam. Birine sinirlenmezsiniz, ikinciye sinirlenmezsiniz ama üçüncüde ağzınıza geleni sayarsınız. Birinin hatasına küfretmiyorsanız bile en iyi ihtimalle yolu yapana küfür edersiniz. Belki bir tek bendedir bilmiyorum ama artık her çukura girişimde ağzıma ufak bir şey de olsa istemsiz bir biçimde geliyor.

evet hocam sonuna kadar katılıyorum size.. araç kamerası zorunlu olmalı...

ama ben yinede trafikte hiç bir şeye sinirlenmeyip sakin kalmaya gayret edicem..

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ediyorum... hiç böyle düşünmemiştim olabilir bence.. saten ben tutanak felan tutmadım... sadece bir plakalıgın ne tutanağı olacak diye düşündüm ve tutanak tutsak adam o vurdu diyecekti ben o geri kaçırdı vurdu diyecektim. fotograflar arka arkayada olunca exper %100 beni suçlayacaktı. hasar kaydım oluşacaktı... saten sigortadan sabıkalıyım. bu 4. tutanağım olacaktı...
  • Çok geçmiş olsun,,,,yaklaşık 10 yıl araba olmadığından trefiğe çıkamamıştım,,2 ay önce araba aldım.Sabahları 5 km mesafede çocuğu işe bırakmak için sabahları çıkıyorum.10 Yıl öncesine kadar ne kadar canavar çoğalmış.Sağda park halinde dururken sinyalsiz 2-3 metreden umursamadan pat diye yola atlayan araçlardan bıktım.
  • Aceleci insanlar beni çıldırtıyor daha bugün denk geldim kaldırımda yürürken bir araba yavaş yavaş gidiyordu yol tek gidiş zaten bir tane okul servisi deli gibi yol istiyor hayır acil bir durumuda yok nedir bu acele sonra tek şerit yolda 2 araba gitmeye çalıştılar otomobil yandan vurdu serviste kapı tarafından ne oldu yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan110

Çok geçmiş olsun,,,,yaklaşık 10 yıl araba olmadığından trefiğe çıkamamıştım,,2 ay önce araba aldım.Sabahları 5 km mesafede çocuğu işe bırakmak için sabahları çıkıyorum.10 Yıl öncesine kadar ne kadar canavar çoğalmış.Sağda park halinde dururken sinyalsiz 2-3 metreden umursamadan pat diye yola atlayan araçlardan bıktım.

çok teşekkür ediyorum cok haklısınız...

evet onlarda var hiç sinyal vermeden yola bakmadan yola atlayıp çarpmaktan kıl payı sıyrıldığımız anlar... bide adamı uyarırsınız yola bakmadan çıkıyosun diye.. bön bön suratınıza bakar yada artistlenir ya işte o çok sinir bozucu...
  • Draqonn kullanıcısına yanıt
    evet hocam saten bu servis şöförleri minübüs otobüs şöförlerinde kendilerine bir güven bir acelecilik var... sanki helaya bişeyler yetiştirecekler...
  • Rampa yukarı durduğumuz yerlerde minibüsçülerin arka tamponuma değecek kadar yaklaşmaları.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.