Şimdi Ara

Trafikte saldırı, mala zarar, tehdit ve SERBEST!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.haber7.com/guncel/haber/3003975-alibeykoyde-trafik-magandasinin-saldirisina-ugrayan-kadin-yasadiklarini-anlatti

https://www.memurhaber.com/trafik-magandasi-kadina-saldirdi-arabanin-ustune-cikti-camlarini-kirdi-video-galerisi-2002348.htm

Bu haberin çok önceden paylaşıldığını biliyorum. Ama bu şekilsiz maganda serbest.

İşte soylunun, erdoğanın Türkiyesi. İstediğinin malına zarar veriyorsun ve hiç bir ceza yok. Hepimiz biliyoruz o tipsiz asla bir zengine bir güçlüye bulaşmaz, abi çeker. Hele silah varsa kuzuya döner.

Türkiyede bitirilmiş olan asayişi, Türkiye de kaosu apaçık gösteriyor bu video. Güçsüze eziyet gelenek olmuş bu ülkede. Sorumlusu bellidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 9 Haziran 2021; 3:48:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ortada zoruna gitme durumu yok. Ortada şucu bucu diye ayrımcılık var. Herkesi insan olarak değerlendirmek gerek. Hala buna basmıyor kafanız. Konuda habere konu olan kadının özellikle "Tesettürlü" olduğunun belirtilmesi ayrımcılığın önünü açıyor işte, tıpki mini etekli diye belirtilmesi gibi. Önemli olan kişinin ne giydiği mi yoksa uğradığı şiddet mi? Ne yani tesettürlü olunca şey mi diyelim "ulan yuh be kapalı kadına da yapılmaz ki bu" ya da minili kadın şiddete uğrarsa "ya o da mini giymiş tabi olur böyle şeyler". İnsanlara dinine, giyimine-kuşamına göre mi merhamet etmeliyiz? Bu şey kafası işte Benim Başörtülü bacılarıma şöyle böyle ettiler kafası...

Ekleme:

Konunun Tesettürlü kadın diye özellikle belirtilerek açılmasından mütevellit otomobil ve otomotiv dünyası ile alakası yok konu dışına taşınsa daha iyi.

• hocam bunlar artık show haber 'e bile çıkmıyor.

sedat peker yokmuş, hiçbir şey anlatmamış gibi yaşamaya devam ediyor savcılar. marmara denizi bitmiş, kanal istanbul yaparsak sorun çözülür diyor hükümet.

gücü yeten, kendi adaletini kendi sağlasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence esas sorun su, kadin olmasi, tesetturlu olmasi ve dis hekimi olmasi ayrimi.

Sonuc olarak suc suctur, kisiden, meslegindem, din , dil ve irkindan. Adalet zaten allahlik acaba haber olabilmek icin bile bu niteliklere sahip olmak mi gerekiyor.Avrupa bizi kiskaniyor 🤫

• Her zaman diyorum ekonomiden daha kötü olduğumuz şeyler var. Ekonomi bir şekilde toparlanır ama bu kafada olan birini eğitmenin yolu yok.

• İfadesinin ardından serbest bırakılacak.

• Başlıkta tesettürlü diye yazmanız iyi olmuş. Bu çok önemli bilgi olmasaydı asla çözemezdik olayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan K.

Başlıkta tesettürlü diye yazmanız iyi olmuş. Bu çok önemli bilgi olmasaydı asla çözemezdik olayı.

yazınca neden zoruna gitti acaba

• Ortada zoruna gitme durumu yok. Ortada şucu bucu diye ayrımcılık var. Herkesi insan olarak değerlendirmek gerek. Hala buna basmıyor kafanız. Konuda habere konu olan kadının özellikle "Tesettürlü" olduğunun belirtilmesi ayrımcılığın önünü açıyor işte, tıpki mini etekli diye belirtilmesi gibi. Önemli olan kişinin ne giydiği mi yoksa uğradığı şiddet mi? Ne yani tesettürlü olunca şey mi diyelim "ulan yuh be kapalı kadına da yapılmaz ki bu" ya da minili kadın şiddete uğrarsa "ya o da mini giymiş tabi olur böyle şeyler". İnsanlara dinine, giyimine-kuşamına göre mi merhamet etmeliyiz? Bu şey kafası işte Benim Başörtülü bacılarıma şöyle böyle ettiler kafası...

Ekleme:

Konunun Tesettürlü kadın diye özellikle belirtilerek açılmasından mütevellit otomobil ve otomotiv dünyası ile alakası yok konu dışına taşınsa daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jon doe -- 8 Haziran 2021; 21:15:10 >
  • Başlığın tesettürlü şeklinde açılmasına neden kızıyorsunuz ki?Benim eşim,kardeşlerim,annem,yengem de tesettürlü.Trafikte hergün bir sürü insan bu ve buna benzer durumlarla saldırıya uğruyor ama ne devletten ne adaletten yana bunu yapanlara karşı birşey yapılmıyor.Tesettürlü olunca belki birşey yaparlar.Yıllarca nemalandıkları başörtüsünden dolayı belki bir adım atarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 8 Haziran 2021; 21:25:55 >
  • Jon doe J kullanıcısına yanıt

Ciddi ciddi cevap vermişsin. Zamanına yazık.  

• cormen kullanıcısına yanıt

Haklısın aslında, boşluğuma geldi

• tesettürlü+kadın+diş hekimi. yani bu üçü olunca daha mı vahşi saldırı oluyor. burda önemli olan bi insana saldırılması. bunu çözmek lazım önce.

• Başlıktaki bilgi yetersiz.

Kadın Hanefi mezhebi mi, Safii mezhebi mi yazmamışsınız.

Ayrıca tarikat mensubu mu, değil mi ? Mensubuysa hangi tarikata mensup ?

Bu bilgiler olmadan trafikte bir kadına şiddet uygulayan birinin serbest bırakılması hakkında nasıl yorum yapılabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 9 Haziran 2021; 0:31:2 >
  • Bu ülkenin en az ekonomi kadar önemli bir sorununun ceza kanunu olduğunu anlamamız lazım. Akıl almaz bir şekilde suça teşvik eden infaz kanunumuz var. Adına müebbet denen ceza bile sayılı sene. AB sevdası uğruna idamı kaldırdık, ancak yersiz bir durumda kasten alınan bir canın karşılığı ancak bir can olabilir. Bu dinen gerekli olduğu gibi, aklen de gereklidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Başlığın tesettürlü şeklinde açılmasına neden kızıyorsunuz ki?Benim eşim,kardeşlerim,annem,yengem de tesettürlü.Trafikte hergün bir sürü insan bu ve buna benzer durumlarla saldırıya uğruyor ama ne devletten ne adaletten yana bunu yapanlara karşı birşey yapılmıyor.Tesettürlü olunca belki birşey yaparlar.Yıllarca nemalandıkları başörtüsünden dolayı belki bir adım atarlar

bunları yazan profilin gittiği bölgedeki insanları beğenmeyip oradakilerin hepsini farklı ırkçı ve ağır şekilde eleştirip konu açması ise, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..

demekki din dil ırk meshep ideoloji yerine sadece insanın kendisine odaklanmak gerekiyor üstündeki kabuğa değil..

• @BlackGhost12

Konu başlığı: Tesettürlü kadın diş hekimine trafikte saldırı!?

Bu nasıl bir başlık böyle. Konuya girince aha dedim yine forumun aktrollerinden biri tesettür edebiyatı soslu "Ülke Gündemi" konusu açtı, şimdi bol bol mağdur edebiyatı yapacaklar. Artık böyleleri yüzünden refleks olmuş. Neyse konun başlığı hatalı burada hemen bir ayrımcılık göze çarpıyor, tesettürlü-tesettürsüz diye. Bunu geçince sırada cinsiyet ayrımcılığı göze çarpıyor ama tesettürdeki kadar değil ama çarpıyor. Bunu geçince meslek grubu ayrımcılığı ortaya çıkıyor. Yani o zaman maganda tesettürsüz, kadın olmayan ve diş hekimi meslek grubu dışındakilere saldırsa o kadar da önemli değil gibi yamuk bir sonuç çıkarılabiliyor.

Konu başlığıyla içerik de tam uyuşmuyor. Haber eski ama sanki yeni bir şey gibi anlatılmış. Yeni gelişme ise bu magandanın serbest bırakılmış olması. Öyleyse konu başlığı "Trafikte bir sürücüye saldıran maganda serbest bırakıldı." olabilir. Hem clickbait yok, hem de ayrımcılık yok, içerikle de gayet uyumlu. Yoksa başlığın hedef aldığı haber eski zaten.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Eğer böyle yazmazsak Lafta Müslüman yönetimimizin umrunda olmuyor.

Eşitlik yanlısıyım, her şey için lakin bu ülke bunu gerektiriyor. Başka yol bırakmıyorlar.

Beni değil, Erdoğan yönetimini linç edin lütfen.

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi mevcut konjonktürde bu şekilde anlaşılıyor. Sanki biri sırf tesettürlü, türbanlı diye bu magandalık yapılmış gibi anlaşılıyor ilk başta. İhtiyacımız olan son şey bu kabak tadı vermiş algının kaşınması. Tek adam rejimi için kendi hak ve özgürlüklerinden feragât etmeyi, kendi yaşam standartlarını düşürmeyi seçen bu aziz milletimiz olduğu sürece linci anca biz yeriz. Tam da bu yüzden başlığı değiştirmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 9 Haziran 2021; 3:46:5 >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

İkna oldum. Başlık değiştirildi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.