Şimdi Ara

Trafikte Neye Korna Çaldığınıza Dikkat Edin (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
9
Favori
8.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soldaki aracı sıkıştırıyor.Sağdan sola adamın önüne atlıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklasik 6 7 yildir arac kullaniyorum, motosiklette 3 yil olacak. Eskiden yani ilk zamanlar diyeyim saygi vardi gercekten. Bunu bir videoda duyduktan sonra daha da dikkatlice dusundum ve dogruluguna destek getirdim.

Yol kapali mi herkes birer birer gecer yol verirdi.

Donus tek seritten mi saglaniyor kuyruk olmasin diye sag serittekine bir asil yoldakine 2 hak verilirdi. Bu gercekten vardi.

Motorda da aracimda da kamera var. Oyle seylere sahit oldum ki cok kez dayak yemekten kurtuldum hakli oldugum halde. Ozellikle tir kamyon ve taksicilerden. Anlatsam konu sapar.

Cok kisiyi de dayak yemekten korudum. Trafik illet bir sey yaptiktan sonra cok pisman oluyorsun varsa vicdanin sizliyor.

Simdi bu arkadas inmis. Olur iner. Herkesin esek saati esref saati vardir. Videoyu yukleyen kendisi ya da degil mesele degil. Mesele videoyu yuklerken basliga korna calarken dikkat edin yazmak. Bakin bu cok ciddi bir cumledir.

Yani diyoe ki bu ulkede hakkinizi gasp ederiz ve siz buna karsi cikamazsiniz. Neden ? Biz gucluyuz. Biz cogunluguz. Biz kahramaniz. Hangi kahraman ? Olsa olsa kül kedisi.

Pisman oldugum seyler oldu trafikte lakin sunu gururla soyleyebilirim ki yaninda kadin olan kimseyle tartismadim. Beni ezmeye gelen adamin aracinda kimse olmamasina ragmen bebek arabasi gordugum icin insani olarak gelecekte neler olabilecegine dair uyardim. Bunu yaparim. Laftan anlasin canimi yesin maddi manevi gelip gecer. Tek bir insan evladi vardir ki iste onlar bu tipler bunlara silahi cikarip gostereceksin. Yanindaki kadina bakmadan guzelce doveceksin. Abla kusura bakma ben boyle seyler yapmam ama bu adamin bunu anlamasi lazim diyerek binip gideceksin.

He kamerayi neden mi takmis ? Trafik kurallarina uymayanlari uyarmak degil kaza maza olursa bi tarafa zarar gelmesin karsiya yuklerim mantigi.

Bakin egitimde mikro ogretim vardir. Ogretmen gelir dersini anlatir ve videoya kaydedilir. Amac eksikliklerj gormektir. Harika bir sistem. Burada kullanilan kamerayla bu arkadasin cok farkli. Amac arac iliskisi.

Bu kadar seyi yazmak tamamen sacmalik ve vakit kaybi benim icin. Ancak suna cok mutlu oldum. Yorumlari gorunce hala trafikte senin benim gibi iyi niyetli bilincli kisiler var. Bu adamlar ara sokaklardan her an cocuk kedi kopek cikar farkedemem diye yavas giden insanlar. Bunlar sarida bekleyip insanlar gecene kadar sabreden kisiler.

Adamsiniz lan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• söyleyecek söz yok müfredeta girmeli okullarda ders olarak okutulmalı trafik magandası kimdir? kime denir?
  • bu sensen veya her kimse eğer sokak ortasında ağzının burnunun kırılıp eline verilmesini hakediyor, ha kaynak yapılır ama arkadaki sövünce de susulur en azından denir ki adam haklı, bu düpedüz yüzsüzlük

ha diğer yandan elin boş adamı için ne uğraşıcam demek de var, o anki zaman kısıtına bağlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Orijinalden alıntı: Mytohology

quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

ben anlamadım ağaç kesme makinesi mi o çalışan? i want to play a game mi dediniz inince?

Merhaba.

İşte orası daha da garip.
    Arkadaki araçtaki şoförün aracı doluydu sanırım ailesi vardı.
    Adam gayet sakin bir şekilde açık olan camından birşeyler söyledi.
    Ama bizim şoferin bağırmasından ne dediğini anlayamadık, bizimkini tuttuk kolundan araca bindirdik.

Keşke manyağın birine denkgelseydiniz. Bakalım tutup çekecek kol bulabilecekmiydiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arabadan inerken iki kere düşünün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gün arabadan indikten sonra, benim gibi birine denk gelmen dileğiyle.. syg

• Burda haklımı sanıyorsun kendini şimdi ?
  • Insallah bir gun bana denk gelirsin. Kafanda demir levye yemedigin icin pek özgüvenli gördüm seni. Dikkat et bir gün ters birisine denk gelirsin topuguna takarlar

Edit : Ayrica seni online olarakta polise şikayet ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tired of waiting -- 7 Mart 2016; 0:33:15 >
  • Her korna calanada arabadan inme

• Benim de rota hatası ya da son anda yapılması gereken istikamet değişikliği vb yüzünden kavşaklarda yanlış yerde kaldığım oldu ama harekete geçmeden önce hep yan taraftaki sürücüye kibarca durumu izah ettim veyahhut sıramı bekledim.

Elbette herkes hata yapar ama aslolan hatayı üste çıkarak değil insanlıkla, medeniyetle halletmektir.
  • @Mytohology bu kadar mesaja, mesajlara atılan beğenilere rağmen foruma şöyle bi baktım da hala üzgün olduğunuzu ifade eden bi mesaj göremedim. Hatalı olduğunuzu kabul etmek kötü birşey değil, aksine efendiliktir. Burda her mesajda merhaba diye ilgi çekmek için kırk takla atacağınıza örnek bi davranış sergileseniz daha kolay erişirdiniz hedefinize, ama ülkem insanı işte...

• Bursa'da çok var bunlardan. Sanki ülkenin her yerinden , özellikle kaynak yapmak için gelmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Bursa'da çok var bunlardan. Sanki ülkenin her yerinden , özellikle kaynak yapmak için gelmişler.

Yanılmıyorsam 3 yıl kadar önceydi, Bursa da bir kavşakta koyu renkli bir Focus kullanıcısı beni sıkıştırıp bir de yetmezmiş gibi kornaya asılmıştı, kabin sigara dumanı dolmuştu 55-60 yaşlarında biriydi. Onun sıkıştırması sonucu kaçırdığım ışık yüzünden yol ortasında kalınca siyah renk C4 lü genç bir sürücü kibar biçimde yol vermişti..

Balıkesir - Ankara arası gidip gelirken Bursa dan her geçişimde sağdan soldan atlayan ticariler vs denk gelir hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 7 Mart 2016; 0:53:54 >
  • Hanzodan bir farkınız yok gerçekten böyle adamlara sinirleniyorum hem suçlu hem güçlü , artist gibi inince bir .ok olduğunu sanıyor eleman , kendini herkülmü sanıyorsun ?Sürücü dua etsin dalgayı vermemişler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XQS -- 7 Mart 2016; 1:05:43 >
  • Vay arkadaş yanında hatun varken hareketlere bak. Delikanlılık ne hallere düşmüş. Bizim Zaman'ımızda bırak arabadan inip suya Ateş etmeyi sesimizi yükseltmezdik rahatsız olur diye.. Şimdiki nesil ılık olmuş resmen yazık

• Mytohology M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Hakan, Hakan yürü bırak
    Merhaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dudullu magandası nedir? Kime denir? Nasıl dudullu magandası olunur? Güzel, belgesel tadında bir video, teşekkürler.
  • Merhaba diye her şeye başlaman kadar itici bir şey yok makro kullansa bile sıkılır insan bu videodan da anlamış olduk nasıl bir insan olduğunuzu

• Çok sinirli bi yapım vardır benim ama hiç böyle haksızken artistlik yapmadım hatta haklıyken bile.İyiki böyle adamlar bana denk gelmiyor. Böyle olaylarda suçlu olduğu halde biri üstüme gelse gözüm döner heralde.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.