Şimdi Ara

Trafikte Hakkımızı Yedirmeyelim - Emniyet Şeridi İhlalleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
4.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jac0B0

ben bağlantı yolunda yoluma devam etmek isterken

TEM'e sapıcak olanların yolumu gasp etmesi üzerine emniyet şeridini kullanıyorum,

TEM'e sapıcak olanlar sol şeridi kullanmasa emniyet şeridini de kimse kullanmaz.

kısas'a kısas !

makas atanlara ve sapağa uçtan katılanlara da cezai işlem uygulanması lazım,

2 arkadaşım, arabayı makas atarak kullanır ve sapağa en sondan katılırlar ben onlara bir şey demem onların araçları sonuçta,

ben emniyet şeridini kullandığım zaman bana kural ihlali yaptığımı söylerler.

nedir bu emniyet şeridi takıntınız ? kural ise kuralların hepsine uyuyor musunuz yoksa diğer 2 arkadaşım gibi misiniz ?

Şaka mısın, kenarda bekleyenler keriz mi? Ben de çekiyorum fotoğraflarını.

Ambulans geliyor, adam sol şeritten gidiyor çünkü sağda böyle çakallar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

quote:

TEM'e sapıcak olanların yolumu gasp etmesi üzerine emniyet şeridini kullanıyorum,

TEM'e sapıcak olanlar sol şeridi kullanmasa emniyet şeridini de kimse kullanmaz.

kısas'a kısas !

2 arkadaşım, arabayı makas atarak kullanır ve sapağa en sondan katılırlar ben onlara bir şey demem onların araçları sonuçta,

nedir bu emniyet şeridi takıntınız ? kural ise kuralların hepsine uyuyor musunuz yoksa diğer 2 arkadaşım gibi misiniz ?

Evet haklisiniz niye boyle bir takintimiz var anlamis degilim. O yolu kullanan insanlar onumuze gecip bizi daha fazla trafikte bekletsinler nolur ki ya onlar zeki geri kalanlar beyinsiz zaten, hem nolcak yangin cikmis itfaiye gececekmis, evinde sagi solu yanan insan var nolacak beklesin beyefendiler gececek, ambulansin icinde can cekisen senin canin degilse bosver onemli degil, olecekse zaten olur. Rahat olun, emniyet seridini gonul rahatligiyla kullanmaya devam edin.

size demek istediğim,

makas atanlara ve sapağa en sondan katılanlara tepki göstermezken emniyet şeridi ihlalinin ne farkı var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

kısas'a kısas !

Şaka mısın, kenarda bekleyenler keriz mi? Ben de çekiyorum fotoğraflarını.

Ambulans geliyor, adam sol şeritten gidiyor çünkü sağda böyle çakallar mevcut.

kenarda bekleyenler TEM'e sapıcak ben trafiksiz yola devam edicem ben keriz miyim sizin trafiğinizi çekicem ?

Ambulansa yol vermediğimi nerden çıkarttınız ?

• Yasal olarak bu tür ihbarlara ceza kesilemez. Ayrıca foto ile şikayet çok saçma olmuş, araç duruyor mu gidiyor mu belli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 15 Temmuz 2013; 2:07:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Yasal olarak bu tür ihbarlara ceza kesilemez.

Neden ceza kesilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

quote:

Neden ceza kesilemez.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/804034-ceza-iddiasi-ortaligi-karistirdi

Yeni tasarıda bunun önü açılacak ama her canı sıkılan foto çeker gönderir, emniyet hepsine ceza yazarsa sokakta foto çekeni öldürürler bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 15 Temmuz 2013; 2:38:17 >

• Ankara'da EGO şeridinde seyredenleri de şikayet edebiliyor muyuz?

Trafikte Hakkımızı Yedirmeyelim - Emniyet Şeridi İhlalleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

Ankara'da EGO şeridinde seyredenleri de şikayet edebiliyor muyuz?

Saatte toplasan 10 otobüs geçmiyor adamlar ego şeridi yaptılar koskoca konya yoluna, ben ömrümde böyle bir saçmalık görmedim, ne otobüs kullananlar memnun zaten metrobüsümsü şeylerden ne de trafiktekiler memnun, gölbaşında oturanlar eskiden tek vasıta giderken şimdi o otobüslere aktarma yapmak zorunda kalıyorlar, arada ben de kullanıyorum kimseye de hiçbir zararım yok, polisin önünden de geçiyorum kimse de bişey demedi, ceza falan da gelmedi, istanbul'daki metrobüs trafiğinin 10'da 1'i olsa kullanmam o ayrı.

fotoğrafta da 1 tane otobüs yok, özellikle fotodaki mevkide bazı zeki arkadaşlar 70 radar var diye en sol şeritten 50 ile gittiklerinden 70'le geçmek mümkün olmuyor, yol da vermiyorlar mecbur en sağdan geçiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 15 Temmuz 2013; 2:48:27 >

• quote:

quote:

quote:

Neden ceza kesilemez.

Yeni tasarıda bunun önü açılacak ama her canı sıkılan foto çeker gönderir, emniyet hepsine ceza yazarsa sokakta foto çekeni öldürürler bu ülkede.

uyarılsada yeter aslında ama doğru makinayı görürse kavga çıkar muhakkak

• quote:

quote:

quote:

quote:

Neden ceza kesilemez.

uyarılsada yeter aslında ama doğru makinayı görürse kavga çıkar muhakkak

konya'da trafik polisi arkadaşım var iri yarıdır da kendisi genç yapılı ama o bile tırsıyor, adam kendi kolunu parçalamış bana neler yapar, çekip vursan başına bela diyor... öyle bir adamın arabası yanlış park etmiş diye ya da kırmızıda geçiyor diye fotosunu çeksen kesin olay çıkar...

neredeyse her sokakta ve kavşakta mobese var, hatalı park edip kırmızıda geçenler oradan rahatlıkla tespit edilebiliyor, sabit radarların yerine hız koridoru uygulaması yapan ortalama hız radarları da artıyor yavaş yavaş... emniyet şeridi ihlalinin yoğun olduğu yerler de genelde istanbul... oralara da eds çözer bu işi... yazılan cezalar bu uygulamaların teknolojik altyapılarını fazlasıyla karşılar

• Arif kullanıcısına yanıt
    Konya Yolu'nun Eskişehir Yolu gibi sürekli tıkanan bir karakteri yok, ekstrem durumlar haricinde trafik hep akıyor.

Bu durumda neden otobüslere ayrılmış bir şerit kullanılsın ki?Otobüsteyken orta şeritlere geçen otobüs şoförüne sövüyorum, arabadayken de otobüs şeridini kullanan sürücülere.Adam EGO şeridinden yardırıp olmayacak yerde lap diye önüme atlıyor.

İyi veya kötü bir kural varsa uygulanması gerekir diye düşünüyorum.

Haftada en az 1 defa 70 uyarısı olan yerin ilerisindeki cepte çevirme görüyorum.EGO şeridini kullananları çevirip ceza yazıyorlar.Her geçen hafta biraz daha azalıyor o şeridi kullanan özel araç sahipleri.

O şerit gerekli ama kullanımı yanlış, en sağ şerit otobüs, dolmuş ve servis araçlarına zorunlu tutulmalı.Sadece bi sol şerit sollama amaçlı kullanılmalı.Bakın trafik nasıl düzene giriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: optiSpice

Konya Yolu'nun Eskişehir Yolu gibi sürekli tıkanan bir karakteri yok, ekstrem durumlar haricinde trafik hep akıyor.

Bu durumda neden otobüslere ayrılmış bir şerit kullanılsın ki?Otobüsteyken orta şeritlere geçen otobüs şoförüne sövüyorum, arabadayken de otobüs şeridini kullanan sürücülere.Adam EGO şeridinden yardırıp olmayacak yerde lap diye önüme atlıyor.

İyi veya kötü bir kural varsa uygulanması gerekir diye düşünüyorum.

Haftada en az 1 defa 70 uyarısı olan yerin ilerisindeki cepte çevirme görüyorum.EGO şeridini kullananları çevirip ceza yazıyorlar.Her geçen hafta biraz daha azalıyor o şeridi kullanan özel araç sahipleri.

O şerit gerekli ama kullanımı yanlış, en sağ şerit otobüs, dolmuş ve servis araçlarına zorunlu tutulmalı.Sadece bi sol şerit sollama amaçlı kullanılmalı.Bakın trafik nasıl düzene giriyor.

Eskişehir yolu gibi otobüs trafiği var mı? 10'da 1'i bile yok... Ama hangi akla hizmetse eskişehir yolunda olması gereken otobüs şeridi konya yolunda? O bahsettiğiniz cepte o şeridi kullananlara ceza yazmıyorlar, yani ben konya yolu dikmen kavşağından dönüyorum oran atatürk sitesinde oturuyordum, her gün kullandığım yol, sabit radardan sonra başka radar aracı daha koyuyorlar, hızdan yazıyorlar, bir de izin verilen saatlerin dışında şehir içinden kaçak geçen otobüs tır gibi ağır vasıtaları çeviriyorlar.

• Hayırlı bir konu olmuş.Yapanın ve uğraşanların eline sağlık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ceza kesilmiyor malesef. Yaptığım bir ihbar sonucu gelen cevap:

"2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, kural ihlalleri ile ilgili denetim ve kontrollerimiz devam etmektedir"
  • Samsung NX300 ile çekilmiş bir fotoğraf daha. İşte fotoğraf makinasını sürekli yanımda taşımanın bir faydasını daha görmüş oldum.

Fotoğrafın özelliği nedir derseniz, emniyet şeridi ihlali yapan bu terbiyesize trafik cezası kestirdim. Biliyorum artk çiçekten, böcekten ve özellikle nardan siz de sıkılmıştınız. Bu sefer farklı bir sanat çalışması ile karşınızdayım.

Bir de utanmaz adam özür dileyeceği yerde bana diyor ki "delikanlıysan diğer arabaların fotoğraflarını da çek" diyor. Benim ne iş yaptığımı biliyormuş gibi biz senin gibi akşama kadar oturmuyoruz diyor. Tabi o öyle konuşunca ben iyice çıldırdım.

Bir aracın daha plaka numarasını verdim 155'e ama şimdi hatırlamıyorum. Bir arkadaşım ceza kesmiyorlar diyor ama artık günahı vebali onların boynuna. Ben hakkımı helal etmiyorum kardeş. Madem müslümanlık. Hakkımı helal etmiyorum bu kadar basit.

EMNİYET ŞERİDİ İHLALİ by fbegemenfb, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

Merhaba Arkadaşlar,

İstanbul'da bir yerden bir yere gitmek iyice çileye dönüştü. Trafikteki araç yoğunluğu, yolların yetersizliği yetmezmiş gibi bir de emniyet şeridini kullanıp nizami giden araçların hakkını gasp eden ve onların daha fazla beklemesine sebep olan o kadar çok araç var ki. Ben de durma noktasına gelmiş Pendik E5 Trafiğinde emniyet şeridini kullanıp insanları iyice çileden çıkaran araçların fotoğrafını çektim ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün sistesindeki ihbar kısmından şikayet ettim.

Fotoğrafların ismini çekildiği tarih ve zamanla değiştirdim ki tam zamanı da belli olsun.

Duyarlı insanlar olarak bu haksızlıkları şikayet edersek hem devlet kazanır (cezalar) hem biz kazanırız azalan emniyet şeridi ihlalleriyle. İlk mesajı güncel tutmaya çalışacağım, sizlerde desteklerseniz ciddi bir sonuç elde edeceğimize inanıyorum.

Şikayet ettiğim örnek fotoğraflar:

Edit: Toplam 42 araç şikayet edildi. Sizlerden gelen şikayetlerle güncellenecektir.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne konu ile ilgili e-mail gönderildi, cevap gelince buraya eklenecektir.

quote:

Sayın İstanbul Trafik Denetle Şube Müdürü,

İstanbul'da bir yerden bir yere gitmek iyice çileye dönüştü. Trafikteki araç yoğunluğu, yolların yetersizliği yetmezmiş gibi bir de emniyet şeridini kullanıp nizami giden araçların hakkını gasp eden ve onların daha fazla beklemesine sebep olan o kadar çok araç var ki. Ben de durma noktasına gelmiş Pendik E5 Trafiğinde emniyet şeridini kullanıp insanları iyice çileden çıkaran araçların fotoğrafını çektim ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün sistesindeki ihbar kısmından şikayet ettim.

Bu konuda Türkiye'nin en büyük otomobil forumu olan donanımhaber sitesinde de konu açtım ve şu an birçok kullanıcı tarafından takip ediliyor. Eğer şikayetleri geçerli bulursanız, birçok insan bu şekilde size şikayet iletecektir.

Link:

http://forum.donanimhaber.com/m_77857329/f_//tm.htm#77857329

Böylece başkalarının hakkını gasp eden sürücüler cezasını çekecek ve emniyet şeridi kaçak kullanımı düşecek, aracını kurallarına uyarak kullanan insanların hakkı yenmeyecektir. Bu konuda sizlerin de desteğini bekliyoruz. İnanıyorum ki siz de desteklerseniz, İstanbul'da kaçak emniyet şeridi kullanımında önemli bir yol katedilecektir.

Bu e-maili de linkteki donanımhaber.com adresine ekliyorum, sizden gelecek cevabı da oraya ekleyeceğim ve böylece insanlar etrafında suç işleyen insanları şikayet etmenin sonuç doğuracağını bilsinler ve bu şikayetler artarak devam etsin. Eğer, sürücülere gerekli cezai işlemler uygulanırsa kısa zamanda insanların şikayet etmesine de gerek kalmayacaktır.

Konuya duyarlılığınızı ümit ediyorum.

Saygılarımla.

Murat *****

Edit: Cevap geldi;

quote:

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, kural ihlalleri ile ilgili denetim ve kontrollerimiz devam etmektedir.

Hakkımızı doyasıya gaspetmeye devam edin, elbet bir gün hesabını soran olacaktır.

Arkadaşlar İstanbul'da emniyet şeridi ihlallerine takmış durumdayım. 2 hafta önce Belediye otobüsüne ceza kestirmiştim. Artık polis durdurmuştu ama ceza kestiler mi bilmiyorum?

Bugün de Kozyatağı'nda polis aracının önünü kestim. Plakası 34 A 4417. Dedim ki, emniyet şeridi ihlallerini neden engellemiyorsunuz. Dedi nerede ihlal var, siz nereden geliyorsunuz, ekiplerimiz var. Dedim Levent'ten geliyorum, FSM'den geçtim, bir tane bile polis yok. Siz dedim gencecik polislersiniz, neden görevinizi yapmıyorsunuz. Başbakanı protesto ediyor olsak Toma'larla gaz sıkarsınız, 25 bin polis getirirsiniz. Mosmor oldu, önce cevap veremedi. Bu arada aracı kullanan polis gülüyor bana. Dedim ki neden gülüyorsun? Bu sefer o da bozuldu.

Sonra yetişemiyoruz demeye başladılar. Dedim ne demek yetişemiyoruz? Bu sefer peki siz neden emniyet şeridini kullanıyorsunuz diye sordum. Bişiler daha ama hatırlamıyorum. En son bana şey dedi polis memuru. Siz bu kadar rahat hareket edebiliyorsanız (polisin önünü kestim ya onu kastediyor) herkes istediği gibi hareket edebilir.

Neyse ben artık uzatmadım. Arabaya bindim. Hareket ettim. Bunları dikiz aynasından kontrol ediyorum emniyet şeridini terk ettiler, kuzu kuzu geçtiler normal şeride. Sonra tabi bununla yetinmedim. Bu sefer 155'i aradım. Dedim bırak dedim özel araçları, sizin polis araçları bile emniyet şeridini kullanıyor. Plakayı falan sordular. Dediler ki, siz artık özel araçları bıraktınız, resmi araçları mı ihbar ediyorsunuz. Dedim evet. Bak her sabah 34 A 0009 kırmızı plakalı bir araç görüyorum, yarın onun da önünü keseceğim dedim. Bir tek rahmetli M. Ali Birand mı vardı bunlarla uğraşacak dedim. Tabi mosmor oldular kesin. Hiç bi işe yaramadıysa da kesin kendilerine olan öz güvenlerini bir sorgulamışlardır.

Biz millet olarak korkak olduktan sonra daha Yusuf Yerkel gibilerinden çok tekme yeriz. Hem de yakında kıçımıza yeriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 13 Haziran 2014; 20:25:57 >

• Yukarıdaki mesajım.
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Gerçekten tebrik ederim. Uğraşmak lazım işlerine nasıl gelirse onunla uğraşıyorlar sesini çıkarmazsan bu işlerin düzeleceği yok sayımız artar ise bakacaklar bu iş olmuyor devamlı şikayet,gürültü. Gazetelerde tvlerde de çek gönder ceza alıyor diye bas bas bağırıyorlar 1 senedir. Gönderdim cevap aynen böyle

''2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu sebeple bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, mail yada dilekçe yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır.''

daha ne diyeceksin ki bu kanuna,nizama. Polis yetişemem der,devlet heryere polis mi dikeceğiz eee video var al işte yok olmaz ona da yazamayız,saçmalık ,devlet kendi ile çelişmekten ne zaman vazgeçecek acaba.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qezgin -- 3 Şubat 2015; 14:20:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qezgin

Gerçekten tebrik ederim. Uğraşmak lazım işlerine nasıl gelirse onunla uğraşıyorlar sesini çıkarmazsan bu işlerin düzeleceği yok sayımız artar ise bakacaklar bu iş olmuyor devamlı şikayet,gürültü. Gazetelerde tvlerde de çek gönder ceza alıyor diye bas bas bağırıyorlar 1 senedir. Gönderdim cevap aynen böyle

''2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nda yer alan fiilleri ihlal eden sürücülere ve araçların tescil plakasına göre idari para cezası karar tutanağının hangi kurum yetkililerince ve hangi durumlarda düzenlenebileceği aynı Kanunun 5, 6, 114, 116 ve Ek-6’ ncı maddelerinde hüküm altına alınmıştır.

Bu sebeple bu tür ihbar veya şikayet konusu trafik kural ihlali yada ihlallerinin somut olarak görevlilerimizce tespiti halinde, uymayanlara kanuni işlem uygulanmakta olup, mail yada dilekçe yolu ile yapılan ihbarlarda ihlal yapan araçlara herhangi bir cezai işlem uygulanamamaktadır.''

daha ne diyeceksin ki bu kanuna,nizama. Polis yetişemem der,devlet heryere polis mi dikeceğiz eee video var al işte yok olmaz ona da yazamayız,saçmalık ,devlet kendi ile çelişmekten ne zaman vazgeçecek acaba.!

Kamera ile fotoğraf ile ceza kesemiyorlar gerçekten. İlla cezayı tebliğ etmeleri gerekiyor. Veya onun gibi bişi.

Zaten ceza kesmeye falan gerek yok. 17-18 yaşlarında iki tıfıl polis koysalar, emniyet şeridinde motora yaslanıp dursalar, o bile yetecek. Onu bile yapamıyorlar.

Ama haksızlık, arsızlık her yerde. Metroda yaşlılara yer vermeyen iki yüzlü gençler, feribotta sırada herkesin önüne geçen makam arabaları, asansörlerde engelli vatandaşların hakkının gasp edilmesi. İnsan iğreniyor resmen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Devlet seni insan yerine koymuyor ben şahsen vatandaş mıyım neyim belli değil! Avrupa'da hele hele Amerika'da sadece trafiği gördükten sonra bile şok olmuştum insana verilen saygıdan ötürü.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.