Şimdi Ara

Trafik sorunu daha fazla büyümesin diye ötvyi savunanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda görüyorum bazen her yer otomobil dolmuş iyiki ötv var iyiki otomobiller pahalı tarzında yorumları yazanlar

Almanyanın toprak büyüklüğü Türkiyenin yarısı nüfusu 83 milyon Türkiyeden 4 milyon daha fazla almanyada otomobil sayısı 61.5 milyon Türkiyede otomobil sayısı 20.5 milyon

Abdde tam sayıyı bilmiyorum fakat oradada otomobil sahiplik oranı bayağı yüksek

buna rağmen bu iki ülkedede trafik sorunu Türkiyeye göre daha az

Buda dünyada otomobil sayısının yoğun olduğu ülkeler:
    Trafik sorunu daha fazla büyümesin diye ötvyi savunanlar

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Clkelere_g%C3%B6re_ara%C3%A7_say%C4%B1s%C4%B1_listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 18 Mayıs 2017; 19:37:16 >

• Oralarda trafik sorununun olmamasi sadece disiplinli ve baskasinin hakkini calmadan herkesin oldugu yeri kabul edip ayni hizda ilerlemesi ile oluyor. Ben bunu bir kaC kez dile getirdim ama maalesef insanlarimiz saniyorki yollari genisletmek lazim. Almanyada Cogu yerde otoyollar sadece 2 serit. Milyonlarca araba var> Nasil oluyor?
    Tabelali sistemle araclarin hizi kontrol ediliyor. Ama herkes uyuyor. Yani ondekinin onune gecmek veya sag sol serit degistirmek degil.
    Mesela 5 km ileride trafik sikisik. Tabelada hemen 100 km hizi beliriyor.Daha sonra 80 sonra 60. Boylelikle trafik sikismiyor. Yani bu kadar basit bir sey. Ama sen gel bunu bizim soforlere anlat
  • 2000watts kullanıcısına yanıt
    Hayır Almanya'da trafik olmamasının nedeni dağıtılan nüfustur Almanya'nın en kalabalık şehri berlinin nüfusu sadece 3.5 milyon.

Tüm dünyada da bu böyle nüfus yoğunluğu trafiğe neden oluyor.

Ha yanlış anlaşılmasın ben ötvnin tamamen kalkmasından yanayım. Ne arabada ne de yakıtta, hiçbir şeyde ötv olmasın.
  • Devamını getirmek gerekirse maldır..akıl tutulması yaşıyordur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya bizi kıskanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 yaşındaki çocuk bile anladı artık İstanbul'un trafik sorununun nedenini. Ülkeyi yönetenlerde biliyor fakat nedendir bilinmez bunu çözmek için hiçbir adım atmıyorlar. Hala deli gibi göç alıyor İstanbul , almaya da devam edecek böyle giderse.

Her şeyi 1 şehire yıkmak yerine birden çok şehre yatırım yapmak işlerine gelmiyor sanırım. Olur da beklenen Marmara depremi şu ekonomik buhran içinde olursa s*çtığımızın resmidir.
  • Dişleri çürümesin diye yemek yemeyenlerle aynı kişilerdir.

• 5 6 tane şehirdeki nüfus 30 35 milyon geri kalan şehirlerde 35 40 milyon.Yükü sırtlayan şehirlerde tabi ki trafik olur.

Nüfusu dağıtamadığımız sürece trafik olacak.Bu saatten sonra İstanbul'un trafiği azalmaz.Londra,Moskova gibi metro ağı örsen bile azalmaz.
  • trafik olmaması için gazı yasaklıycaksın bak bakalım boş beleş araba kullananlar daha arabaya binebiliyomu
  • Trafik sorununun nedeni basit ve tek: bir alanda inanılmaz insan yığılması. İstanbul buna en güzel örnek.

Bu şehre iç göçü engelleyemezsen o sorunlar daima olacaktır.
  • İstanbul bu kadar nufusu naparsanız yapın kaldıramaz yapılacak şey belli azaltacaksınız nufusu bunlar ne yapıyor ? Şehrin kuzeyini de imara açıyorlar 20 yıl sonra İstanbul 25 30 milyon nufuslu olacak yazın bunu bir kenara

Ankarada suç devlette değil yollar yeterli gayet ama insanlar öyle bir araba kullanıyorki nufus yariya insin yine bazi yerler sıkışır

halk eğitilemiyor bir türlü o zaman koyun abi her yere ceza kesen kameralar ceza yiye yiye uslansınlar şuanki durumda kurallara uyan insanlar mağdur oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.