Şimdi Ara

Trafik sigortasinda tavan fiyat uygulamasi ve iade(Tavan Belli Oldu) Uygulama 12 Nisanda Basliyor (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
41
Favori
14.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek ödenen tutarlar iade edilmezse, yeni sigorta yaptırıp eski poliçeyi iptal ettirme hakkı var dimi? Böylelikle kalan sürenin tutarını iade alabiliriz?
  • Ben beklemedim. Biraz önce poliçeyi kestim.

Doğa sigorta 460 lira. Dediğim gibi ben daha fazla indirim beklemiyorum.

Bu fiyatlar devlet zoruyla şirketlere dayatildi yani hiç sanmıyorum li şirketler tavan fiyatlardan aşağı fiyat versinler.

7. Basamak için. Zaten 440 lira fiyat verilmiş yani ben 6. Basamak olduğum halde bugün aldığım fiyat oldukça avantajlı duruyor.

Bekleyip göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih33yucel F kullanıcısına yanıt
    yeni fiyatları veriyor mu?
  • @cagdeg

Hocam, 1-8 arası il grubu derken plakadaki 34 vs rakamlar mı yoksa bağlı olduğumuz ikametgah adresi mi göz önüne alınıyor?

Ve bahsettiğiniz 1. yöntemdeki "fazladan trafik sigorta bedelini geri almak" için nasıl bir başvuru yapmamız lazım?

Ayrıca 1. 2. 3. basamak "Zorunlu Trafik Sigortası Baz Primleri" yanlış olmamış mı? en yüksek prim 1. basamak olarak görünüyor grafikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiogi -- 11 Nisan 2017; 11:54:48 >
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    Artık plakaya bakılmıyor, ikametgah önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

Artık plakaya bakılmıyor, ikametgah önemli

Sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

Ben beklemedim. Biraz önce poliçeyi kestim.

Doğa sigorta 460 lira. Dediğim gibi ben daha fazla indirim beklemiyorum.

Bu fiyatlar devlet zoruyla şirketlere dayatildi yani hiç sanmıyorum li şirketler tavan fiyatlardan aşağı fiyat versinler.

7. Basamak için. Zaten 440 lira fiyat verilmiş yani ben 6. Basamak olduğum halde bugün aldığım fiyat oldukça avantajlı duruyor.

Bekleyip göreceğiz.

Büyük ihtimalle sizin basamakta anca 10 tl lik oynamalar olur. İyi yapmışsınız.
  • Or_By O kullanıcısına yanıt
    Yeni fiyatlar verilmemiş ama cikan haberde her basamak için tavan fiyat verilmiş.

Ben buna göre bir düşündüm ve 6. Basamakta şuan bana verilen fiyat 466 lira fakat yarın kız tavan fiyat uygulaması ile bu 560 liraya çıkıyor yani ben yarım yaptıracak olsaydım bana en 560 lira verme ihtimalleri De var. Aynı zamanda yarın ki yasa ile 7. Basamak için. 444 lira denilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

Yüksek ödenen tutarlar iade edilmezse, yeni sigorta yaptırıp eski poliçeyi iptal ettirme hakkı var dimi? Böylelikle kalan sürenin tutarını iade alabiliriz?

Bu genelgenin yürürlük tarihinden önce akdedilmiş zorunlu trafik sigortası poliçeleri iptal edilerek yeni poliçe düzenlenemez.
    Diyor maddede
  • Nerede yazıyor ?

Haberde değişiklikten önceki poliçeleri iade yapılmayacak yazıyor . İptal ile alakalı birşey bahsedilmemiş.

Sonuçta arabasini satan adam da poliçeyi iptal Edip parasını alacak. Bunun yolunu kapatamazlar.

• arabasini satanlar police iptal etmiyor mu .o denilen baska bir sey bence

• Iade farkli bir sey iptal farkli bir sey.

Benim edindigim bilgi %5 ini keserek iptal edecekler yani iade parayi geri alma durumu yok %5 ceza odeyeceksin eksi policeni eksik alacaksin yenisini yaptiracaksin. Yani kardan zarar edeceksin. Eger aradaki cikacak fark senin odeyecegin cezadan fazla olmali ki degsin iptal etrirdigine

• 1600 lira çıkan şirket aracı (transporter) , 1200 lira civarı teklif çıktı TÜRK NİPPON SİGORTA'dan
    12 nisan gibi tam uygulamaya geçilince biraz daha düşer umarım , bu fiyatlar bile yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: thurus68

quote:

Orijinalden alıntı: digiogi

Yüksek ödenen tutarlar iade edilmezse, yeni sigorta yaptırıp eski poliçeyi iptal ettirme hakkı var dimi? Böylelikle kalan sürenin tutarını iade alabiliriz?

Bu genelgenin yürürlük tarihinden önce akdedilmiş zorunlu trafik sigortası poliçeleri iptal edilerek yeni poliçe düzenlenemez.
    Diyor maddede

maşşallah , kapa kapa, heryeri kapa, vatandaşa delik bırakmayın sakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

Nerede yazıyor ?

Haberde değişiklikten önceki poliçeleri iade yapılmayacak yazıyor . İptal ile alakalı birşey bahsedilmemiş.

Sonuçta arabasini satan adam da poliçeyi iptal Edip parasını alacak. Bunun yolunu kapatamazlar.

genelgeyi bulursanız orada yazıyor
  • Evet şimdi okudum.

Belirli şartlar dışında iptal edilmez yazmışlar. Şimdi o şartlar nelerdir onu öğrenmek gerek

• Arabayı babama satıp geri alsam nasıl olur

• yibo90 kullanıcısına yanıt
    Gerek yok,

özelden PM atıyorum :)
  • Sorgulama yapan yok mu?

Bazı arkadaşlar indirim geldi demiş ama. Ben sorgulamaya çalışıyorum ama hata veriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Gerek yok,

özelden PM atıyorum :)

bir pm ben de istiyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.