Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık iki hafta önce kendi dikkatsizliğim sonucu, çöp tenekesine 40-50 km hızla çarptım. Araç kaskolu şu an hala serviste ve 5000tl gibi bir masrafı çıktı. Araştırdım , bu sene kasko yenilemede %30 hasarsızlık indirimi alamayacakmışım Benim sizlere sormak istediğim, bunun haricinde kasko benden ekstra bir para talep edebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmbty

Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık iki hafta önce kendi dikkatsizliğim sonucu, çöp tenekesine 40-50 km hızla çarptım. Araç kaskolu şu an hala serviste ve 5000tl gibi bir masrafı çıktı. Araştırdım , bu sene kasko yenilemede %30 hasarsızlık indirimi alamayacakmışım Benim sizlere sormak istediğim, bunun haricinde kasko benden ekstra bir para talep edebilir mi ?

direk etmezler, 2 üst mesajdaki arkadaşın başına geldiği gibi yenilemede sigorta primine yansıtırlar....

sigortacıyım ama hasar sonrası primleri görünce Cem YILMAZ'ın " bilete dahil" espirisi aklıma geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Kaskocu arkadaşlar yardımınızı bekliyorum...
    benim 2012 model aracıma geçen sene bisiklet çarptı haliyle kapıyı boyattık çarpan kişi belli değil yani çocuk dolayısıyla aracımı yetkili serviste yaptırdım bu sene kasko yeniletmek istediğimde karşıma çok fahiş fiyatlar çıktı mesela

AXA 7.000 TL
    Ankara sigorta 4.250 tl
    Ankara sigorta 2.800 tl "Yetkili servis istemez isem"
    Anadolu sigorta 3.200 tl
    Ak sigorta 2.195 tl

bu fiyatlarla kasko yaptırmam mantıksı zgibi görünüyor
    üstelik meslek indirimi felanda kullanamadık yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacoım var

7000 tl sizin araç nedir hocam nasıl bir kasko fiyatıdır bu el insaf yani kamyonların kaskosu ancak bukadar çıkıor bsiklet çarptıysa çok hasar olmamıştır ne kadr oldugunu hatırlıyormusunuz keşke kasko yerine cepten yaptırsaydınız allianz ergo güneş groupama aviva bu şirketlerede bakın veya bilgileri yazın yardımcı olayım

• quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Kaskocu arkadaşlar yardımınızı bekliyorum...
    benim 2012 model aracıma geçen sene bisiklet çarptı haliyle kapıyı boyattık çarpan kişi belli değil yani çocuk dolayısıyla aracımı yetkili serviste yaptırdım bu sene kasko yeniletmek istediğimde karşıma çok fahiş fiyatlar çıktı mesela

AXA 7.000 TL
    Ankara sigorta 4.250 tl
    Ankara sigorta 2.800 tl "Yetkili servis istemez isem"
    Anadolu sigorta 3.200 tl
    Ak sigorta 2.195 tl

bu fiyatlarla kasko yaptırmam mantıksı zgibi görünüyor
    üstelik meslek indirimi felanda kullanamadık yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacoım var

vay be hep fiyat verirken içim huzursuz oluyordu fazla çıkıyor diye. En uygun Aksigortada çıkınca bir nebze içim rahatladı.

• Kasko yenileme zamanında kaskodan yaptırılmış olan bir hasarın miktarının önemi var mıdır?500 TL lik yada 5000 TL lik hasarlar farklı farklı mı etkiler kasko ücretini.Yoksa hasarın büyüğü küçüğü olmaz diyerekten önemli olanın hasar dosyası açılmış olması mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

Kasko yenileme zamanında kaskodan yaptırılmış olan bir hasarın miktarının önemi var mıdır?500 TL lik yada 5000 TL lik hasarlar farklı farklı mı etkiler kasko ücretini.Yoksa hasarın büyüğü küçüğü olmaz diyerekten önemli olanın hasar dosyası açılmış olması mıdır?

Önemli olan hasar dosyası açılması yani 5 TL lik de bir hasar olsa 5000 TL lik de bir hasar olsa indiriminiz bir kademe düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

Önemli olan hasar dosyası açılması yani 5 TL lik de bir hasar olsa 5000 TL lik de bir hasar olsa indiriminiz bir kademe düşer.

İndirimin kademesini geçtim de bindirimin kademesini merak ediyorum ben.Örnek fiyatları yazan arkadaşa Axa mesela 7000 TL demiş.İşte bu rakamlar neye göre çıkıyor.Hasarın tutarı mı yoksa sadece hasarın olmuş olmasımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

İndirimin kademesini geçtim de bindirimin kademesini merak ediyorum ben.Örnek fiyatları yazan arkadaşa Axa mesela 7000 TL demiş.İşte bu rakamlar neye göre çıkıyor.Hasarın tutarı mı yoksa sadece hasarın olmuş olmasımı?

Burada birsürü kriter var en önemlisi de dediğim gibi siz o şirketi zarara sokmuşsanız gelecek sene o zararı az da olsa çıkarmak için biraz bindirim oluyor. Fiyatı çıkarırken çarpan oranı artıyor bildiğim kadarıyla. Merkezde olmadığımız için içeriğini bilemiyoruz malesef otomatik geliyor bize fiyatlar. mesela bazen şöyle şeyler de olabiliyor bir müşterimiz 10 senedir kaskosunu yaptırıyor adamın hiç hasarı yok adı da Ali Veli diyelim. Bu Ali Velinin bizde konut sigortası ve sağlık sigortası var. evine 2 kez hırsız girdi bir kez de borusu patladı alt komşuya dahili su hasarı verdi , bir de sağlık poliçesinden yararlandı eşi doğum yaptı kontrollere gitti diyelim. bu adam o şirkette karalisteye girer. kaskosu yenileneceği zaman bu adam zararlı müşteri diye fiyatı yüksek çıkar. O sizin karlılığınıza bağlı yani.

• Yüksek kasko ve trafik bedelini delmek için evli isek eş üzerinden sigortalatabiliyor muyuz ? Bir faydası oluyor mu ?
  • sigortacı arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
    2013 model opel corsa 1.2 essienta aesytronic araç aldım, 2-3 güne kadar teslim alacağım.
    trafik ve kasko sigortası konusunda yardımlarınız bekliyorum.
    tam kasko düşünüyorum.
    T.C., motor ve şase numarasını özelden gönderebilirim.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabialife

sigortacı arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
    2013 model opel corsa 1.2 essienta aesytronic araç aldım, 2-3 güne kadar teslim alacağım.
    tam kasko düşünüyorum.
    teşekkürler.

Aracınız hayırlı olsun
    konuyla ilgili özel mesaj gönderdim dönüş yapmanız durumunda gerekli çalışmayı yapabilirim
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cetinkale

quote:

sigortacı arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
    tam kasko düşünüyorum.
    teşekkürler.

Aracınız hayırlı olsun
    konuyla ilgili özel mesaj gönderdim dönüş yapmanız durumunda gerekli çalışmayı yapabilirim
    Teşekkürler

teşekkür ederim, bilgileri özelden gönderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmbty

Merhaba arkadaşlar, ben yaklaşık iki hafta önce kendi dikkatsizliğim sonucu, çöp tenekesine 40-50 km hızla çarptım. Araç kaskolu şu an hala serviste ve 5000tl gibi bir masrafı çıktı. Araştırdım , bu sene kasko yenilemede %30 hasarsızlık indirimi alamayacakmışım Benim sizlere sormak istediğim, bunun haricinde kasko benden ekstra bir para talep edebilir mi ?

Kimsenin yapmadigini GROUPAMA yapiyor ve arac bedelinizin %40ina kadar olan hasarlarda hasarsizlik koruma teminati altinda oliyorsunuz ve hic bir surprim uygulanmiyor. Groupama Farkini hissedeceksiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gugukkuşu

Yüksek kasko ve trafik bedelini delmek için evli isek eş üzerinden sigortalatabiliyor muyuz ? Bir faydası oluyor mu ?

Hayir ama esinize satis yapabilirsiniz araci fakat yapmadan once esiniz adina bi kasko fiyati cikaralim mantikli avantajli gelirse ozaman yapin derim.
    Saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: tekirli

Sigortacı arkadaşlar yada böyle bir durumla karşılaşmış arkadaşlara sorunumu aktarmak istiyorum.
    Eşimin ve ikinci ad olarak ta benim üstüne gözüken aracı takasa verdik. O şirketten de bir 0 araç aldık. Eski aracımızdaki kaskoyu şimdi yalnızca benim adıma kayıtlı 0 araç üstüne devretmek istiyorum. Bu mümkünmüdür? Ne gibi bir işlem yapmam gerekir?
    Saygılarımla

Groupama olarak esler arasi gecis secenegimiz mevcuttur.bilgileri pm gonderirseniz yada www.yysigorta.com adresimizden teklif formunu doldurursaniz yardimci olalim.saygilarimla

• sigara benzeri maddelerin teması ile meydana gelebilecek yangın dışındaki zararlar NELERDİR
    ?
  • arac alacagiz ama kaskosu cok onemli ilk defa kasko yaptiracagiz fahis bedeller ortaya cikiyor. 2008-2010 arasi civic yada astra alcaz bunlarin ortalama kaskolari ne kadar tutar yardimci olabilecek var mi?

• forumdan sigorta konusunda yardımcı olan arkadaşlara özellikle Ali önal arkadaşıma çok teşekkür ederim. kendisi telefonla arayıp çok yardımcı oldu.
    ancak sattığım aracın sigortasını kullanarak daha önceki sigortacı arkadaşıma yaptırmak zorunda kaldım.
  • arkadaşlar 2007 clio 3 dizel aracım için 618tl genişletilmiş mavi kasko poliçesi yaptırıyorum.
    geçen senelerdeki kaskonun aynısıymış.ancak geçen yıllarda maximum kasko poliçesi diye geçiyordu.
    acaba nasıl fiyat
    anlayan arkadaşlar bişey yazarmı acaba
  • quote:

forumdan sigorta konusunda yardımcı olan arkadaşlara özellikle Ali önal arkadaşıma çok teşekkür ederim. kendisi telefonla arayıp çok yardımcı oldu.
    ancak sattığım aracın sigortasını kullanarak daha önceki sigortacı arkadaşıma yaptırmak zorunda kaldım.

Rica ederim.hayirli olsun.saygilarimla

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.