Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pisnick

Merhaba,
    Yarın nasip olursa yeni aracım ı satın alacağım.
    Şuanki aracımda %50 oranda hasarsızlıklı kasko ve trafik sigortası bulunuyor.

Eski aracımı henüz satmadım ve hasarsızlık indirimlerimi kullanmak istiyorum.

Kasko şirketim (Ray) eski araçtaki kaskoyu 150 TL farkla şubat ayına kadar devam ettireceğimi ve şubatta 600 tl civarına (%60 hasarsızlıkla) yeniletebileceğimi iletti. Eğer sıfırdan kasko alırsam hasarsızlık indirimi ile 900 TL civarı tutacağını belirtti.
    Kaskoyu yeni araca devredip satana kadar eski araca yeni kasko yaptırmayı planlıyorum. Hasarsızlık indirimi olmadan kasko bedeli 1700 TL civarıymış.

Esas sorum trafik sigortasına gelince ise (Axa) eski aracı satmadan yeni araca hasarsızlığın yansıtılamayacağını, hasarsızlık indirimsiz yeni poliçe almam gerektiğini söylediler. Trafik sigortasında hasarsızlık indirimini niye uygulatamıyoruz? Eski aracımın trafik poliçesi 200 TL ödüyorum. Netten baktığım kadarıyla yeni araca indirimsiz 400 TL civarı trafik sigortası bedeli çıkıyor. :(

Yeni aracım 2008 VW Jetta 1.4 TSi 140 BG DSG.
    Yer İstanbul Ümraniye

Yeni Aracınız Hayırlı Uğurlu Olsun...

Özel Mesajla cep numaranızı iletir veya 0543 678 38 68 numaralı telefonu arayabilirseniz, En uygun fiyata aracınızın kaskosunu yaptırmanız için size yardımcı olabilirim...

• arkadaşlar kasko yaptıracağım önce size danışmak istiyorum..

pejo 307 aldım 2004 xr hdi model orjinal üzerinde herhangi bir parça vs yok.. en uygununu anadolu sigorta verdi oda 1300/6 ankara sigorta 1650 ak sigorta 2000 dedi zaten gülmeye başladım.. yani 50.000 tl lik 2010 araba 2 hafta önce ankara sigortadan 900 tl ye sigortalanırken benim bu aracı 1300 vermem mantıklımı? daha uygun önerebileceğiniz bunada mutlaka sor dediğiniz bir sigorta şirketi varmı?? bu şirketlerle daha önce çalıştığım için bunlardan fiyat aldım ben ama 1300 de veresim yok açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-ogm

arkadaşlar kasko yaptıracağım önce size danışmak istiyorum..

pejo 307 aldım 2004 xr hdi model orjinal üzerinde herhangi bir parça vs yok.. en uygununu anadolu sigorta verdi oda 1300/6 ankara sigorta 1650 ak sigorta 2000 dedi zaten gülmeye başladım.. yani 50.000 tl lik 2010 araba 2 hafta önce ankara sigortadan 900 tl ye sigortalanırken benim bu aracı 1300 vermem mantıklımı? daha uygun önerebileceğiniz bunada mutlaka sor dediğiniz bir sigorta şirketi varmı?? bu şirketlerle daha önce çalıştığım için bunlardan fiyat aldım ben ama 1300 de veresim yok açıkçası..

İletişim Kurarsanız Uygun fiyata kasko yaptırmanız için size de yardımcı olabilirim...
  • Merhaba arkadaşlar. Konudaki cevapları tam okumadım göz gezdirerek geçtim. Araba aldım,yarın üzerime geçireceğim acelem var yoksa okurdum:) Her zamanki gibi yine donanımhaberden yararlanıyorum bilgi açısından. Şimdi soruma gelirsem; 2007 Mitsubishi l300 aldım 2.el panelvan tipli. Sigorta yaptırmam gerekiyor,sigortaya ne kadar veririm ? Noterde üstüme alacağım burada ne kadar bir harcamam olur bu konular da yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim herkese iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ketenburak

Merhaba arkadaşlar. Konudaki cevapları tam okumadım göz gezdirerek geçtim. Araba aldım,yarın üzerime geçireceğim acelem var yoksa okurdum:) Her zamanki gibi yine donanımhaberden yararlanıyorum bilgi açısından. Şimdi soruma gelirsem; 2007 Mitsubishi l300 aldım 2.el panelvan tipli. Sigorta yaptırmam gerekiyor,sigortaya ne kadar veririm ? Noterde üstüme alacağım burada ne kadar bir harcamam olur bu konular da yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim herkese iyi forumlar

Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanırsınız inşallah.

Noterde 70 TL civarı bir harcamanız olur. Aracınızın sigorta masrafını belirlememiz için aracınızın plakasına ve ruhsat sahibinin TC kimlin numarasına ihtiyacımız var. Bu bilgileri özel mesaj veya telefonla bana ulaştırmanız halinde sigortanızı uygun fiyata yaptırmanız için yardımcı olmak isterim...

• arkadaşlar umitmuratoglu beyle her türlü kasko işlerinizi halledebilirsiniz. kendisi oldukça ilgili birisi. kasko işinde sigorta firmasından çok ilgili bir danışman işinize daha çok yarar kanaatindeyim herkese kazasız sürüşler
  • arkadaşlar merhaba,
    Bu Cuma günü "0" C-max 1.6 Titanium x full paketi arkadaşımın üzerine indirimden dolayı alıp , bir hafta sonra noter satışıyla üzerime alacağım...
    Ve dünde 6 yıllık aracımı sattım.kasko da %60 , trafikte %20 indirimim var.Bu sigortaları dondurtdum.
    Dolayısıyla yeni araç bir haftalığına da olsa arkadaşımın üzerinde olacağından ruhsat,plaka ve sigortalar onun üzerine olacak vede indirimsiz.
    Soru-1Bu durumda yeni yaptırdığım sigortaları (trafik ve kasko) bir hafta kullanacam.daha sonra gerisini iptal ederler mi? ve parasını geri alabilirmiyiz? Başka bir sigortadan yaptırabilirmiyiz?
    Soru-2Bu da olursa eski sigortadaki indirimlerimi ruhsat değiştikten sonra kullanabilirmiyim?
    Soru-3Plaka değişikliğide söz konusu olduğundan , problem olur mu?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: space41

arkadaşlar merhaba,
    Bu Cuma günü "0" C-max 1.6 Titanium x full paketi arkadaşımın üzerine indirimden dolayı alıp , bir hafta sonra noter satışıyla üzerime alacağım...
    Ve dünde 6 yıllık aracımı sattım.kasko da %60 , trafikte %20 indirimim var.Bu sigortaları dondurtdum.
    Dolayısıyla yeni araç bir haftalığına da olsa arkadaşımın üzerinde olacağından ruhsat,plaka ve sigortalar onun üzerine olacak vede indirimsiz.
    Soru-1Bu durumda yeni yaptırdığım sigortaları (trafik ve kasko) bir hafta kullanacam.daha sonra gerisini iptal ederler mi? ve parasını geri alabilirmiyiz? Başka bir sigortadan yaptırabilirmiyiz?
    Soru-2Bu da olursa eski sigortadaki indirimlerimi ruhsat değiştikten sonra kullanabilirmiyim?
    Soru-3Plaka değişikliğide söz konusu olduğundan , problem olur mu?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Öncelikle hayırlısı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle;
    1. İstediğin zaman iptal ettirebilirsin sorun olmaz (Krediyle alamamış olmalısın zaten başka türlü üstüne alamazsın)
    2.İndirim sadece senin şahsına ait olduğundan yeni ruhsatta senin adına çıkacağından aynı indirimlerle devam edebilirsin
    3.Plaka ile şahsına ait indirim sorun olmaz.

• Merhabalar

Pazar aksamı aracım evin önünde park halinde iken karsı komşum geri viteste aracımın sol arka kapısını vurmuş. İyi niyet çerçevesinde birde gece olmasından dolayı tutanağı ertesi gün dolduralım dedik. Fakat şimdide eşi problem çıkartıyor. Olay anında gece fotografları çekmiştim. Sizce ne yapayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Merhabalar

Pazar aksamı aracım evin önünde park halinde iken karsı komşum geri viteste aracımın sol arka kapısını vurmuş. İyi niyet çerçevesinde birde gece olmasından dolayı tutanağı ertesi gün dolduralım dedik. Fakat şimdide eşi problem çıkartıyor. Olay anında gece fotografları çekmiştim. Sizce ne yapayım.

Siz tutanağınızı tutup tekrar teklif edin, eğer kabul etmezse karakola başvurup tutanak tutturun. Bu arada sigorta acentenize de durumu bildirmeyi unutmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitmuratoglu

quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Merhabalar

Siz tutanağınızı tutup tekrar teklif edin, eğer kabul etmezse karakola başvurup tutanak tutturun. Bu arada sigorta acentenize de durumu bildirmeyi unutmayın...

hizli cevabınız çok teşekkür ederim...
  • Rica ederim. Yardım edebileceğim bir konu olursa çekinmeden arayabilirsiniz...
  • Yakında %90 özürlü bir yakınım için engelli plakalı ötv siz araç alacağım, aracı yakını olarak sadece ben ve çocuğum kullanacak bu durumda kasko yaptırırken nelere dikkat etmeli ve hangi kasko şirketine yaptırmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salp10

Yakında %90 özürlü bir yakınım için engelli plakalı ötv siz araç alacağım, aracı yakını olarak sadece ben ve çocuğum kullanacak bu durumda kasko yaptırırken nelere dikkat etmeli ve hangi kasko şirketine yaptırmalıyım.

Kasko Yaptırırken sigorta şirketinin sürücü kısıtlaması yapmamasına dikkat edin. Bazı poliçelerde aracı sadece şu kişiler kullanabilir gibi ifadeler oluyor.

Birde eğer kasko yaptırmayı düşünüyorsanız bu gün öğlene kadar mutlaka benimle iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Daha önce Forumdan duyurduğum Anadolu Sigorta'da ki %20 özel indirimim kısıtlı sayıda öğlene kadar geçerli durumdadır.

Bilgilerinize sunarım...
  • @umitmuratoglu
    Teşekkür ederim cevabınız için fakat henüz aracı teslim almadım ve plakasıda çıkmış değil, aracı almadan önce neler olmalı diye araştırmaktayım. Bu arada yıllardır çalıştığım AVİVA sigortayı negatif ayrımcılığından dolayı PROTESTO ediyorum, araç engelli plakalı olduğu için kesinlikle kasko yapmıyorlarmış.
    Bulunduğum ildeki yetkili servis ile irtibata geçip anlaşmalı oldukları sigorta şirketleri ile görüşmek galiba en mantıklısı bu diye düşünüyorum.
  • herkese merabalar , sıfır araç aldım ve trafik sigortasinda belirtilen plaka ile aracımın plakası uymuyor .Şase no da sorun yok . İnternetten plakaları sorguladığımda trafik sigortasında yazan plaka ya araç bulunamadı diyor , kendi plakamı kontrol ettiğim de bir sorun yok . Trafik sigortasında ki plakanın farklı olması herhangi bir sorun yaratır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gs_mert

herkese merabalar , sıfır araç aldım ve trafik sigortasinda belirtilen plaka ile aracımın plakası uymuyor .Şase no da sorun yok . İnternetten plakaları sorguladığımda trafik sigortasında yazan plaka ya araç bulunamadı diyor , kendi plakamı kontrol ettiğim de bir sorun yok . Trafik sigortasında ki plakanın farklı olması herhangi bir sorun yaratır mı ?

Sorun olmaz, geçiçi plakayla giriş yapmışlardır. Ama acentenizi arayarak bilgilerin düzeltilmesini isteyin...
  • quote:

quote:

herkese merabalar , sıfır araç aldım ve trafik sigortasinda belirtilen plaka ile aracımın plakası uymuyor .Şase no da sorun yok . İnternetten plakaları sorguladığımda trafik sigortasında yazan plaka ya araç bulunamadı diyor , kendi plakamı kontrol ettiğim de bir sorun yok . Trafik sigortasında ki plakanın farklı olması herhangi bir sorun yaratır mı ?

Sorun olmaz, geçiçi plakayla giriş yapmışlardır. Ama acentenizi arayarak bilgilerin düzeltilmesini isteyin...

Sayın Ümit Bey,

Nurettin hocam, bana sizden ve sizin ilginizden bahsetti.
    Ve özelliklede sizin yönlendirmeniz ile ısrarla Anadolu sigortada karar kıldığını da iletti.
    Ama bu gün bölümde çok yoğun oldukları için ve benimde tek boş günüm
    olması nedeni ile benim ve hocamın kaskolarını birlikte yine
    anadolu sigortadan yaptırdım. Aynen sizin belirttiğiniz şartlarda.

Bu arada hocamın size olan sözünü boşaçıkarmış olduğum için çok özür diliyorum.
    Beni müthiş azarladı bunuda bilmenizi isterim.
    Önümüzdeki senenin kaskolarını da inşaallah sizin aracılığınızda yaptıracağımızı
    belirtir, iyi çalışmalar dilerim.

Selamlar,

• quote:

Orijinalden alıntı: mufit

quote:

quote:

Sayın Ümit Bey,

Nurettin hocam, bana sizden ve sizin ilginizden bahsetti.
    Ve özelliklede sizin yönlendirmeniz ile ısrarla Anadolu sigortada karar kıldığını da iletti.
    Ama bu gün bölümde çok yoğun oldukları için ve benimde tek boş günüm
    olması nedeni ile benim ve hocamın kaskolarını birlikte yine
    anadolu sigortadan yaptırdım. Aynen sizin belirttiğiniz şartlarda.

Bu arada hocamın size olan sözünü boşaçıkarmış olduğum için çok özür diliyorum.
    Beni müthiş azarladı bunuda bilmenizi isterim.
    Önümüzdeki senenin kaskolarını da inşaallah sizin aracılığınızda yaptıracağımızı
    belirtir, iyi çalışmalar dilerim.

Selamlar,

Öncelikle duyarlı yaklaşımınız için teşekkür ederim...

Lütfen kendinizi kötü hissetmeyin. Nurettin Hocamla tanışmak bile benim için büyük bir şerefti. Bu nedenle kendimi kazançlı hissediyorum.

İnşallah önümüzde ki sene poliçenizi takip etme şansını yakalarım. Bu 1 sene zarfında da sizden telefon numaramı kaydetmenizi yaşadığınız en ufak bir sorunda veya merak ettiğiniz herhangi bir konuda dilediğiniz gün ve saatte gönül rahatlığıyla beni aramanızı rica ediyorum...

Hocama selamlarımı iletin.

Saygılarımla...

• Groupama Sigorta Antalya Yetkili Acente her türlü kasko ve sigorta işlerinize yardımcı olunur. 5445030707 www.yysigorta.com Ali ÖNAL
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.