Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.454
Cevap
97
Favori
373.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiat palio hususi otomobilim var %60 hasarsızlık indirimi ile kaskom var. aracımı satıp doblo almayı düşünüyorum ruhsatta hususi kamyonet geçiyo. indirim hakkım aynen devam edermi. etmezmi
  • ark arabam anadolu sig kaskolu
    eski arabam annemin üzerine yeni alıcagım arabayıda kendi üzerime almak istiyorum
    hasarsızlık hakkımız bana devir olmuyormu anneden ogula
    sedece eşler arası oluyor dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgaaaaa

fiat palio hususi otomobilim var %60 hasarsızlık indirimi ile kaskom var. aracımı satıp doblo almayı düşünüyorum ruhsatta hususi kamyonet geçiyo. indirim hakkım aynen devam edermi. etmezmi

Şirketten şirkete değişiyor , ama acenteniz genel müdürlük ile görüşürz , hasarsızlık indirimi kamyonet kullanım tarzlı yeni alacağınız araba için kullanılabilir duruma gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

ark arabam anadolu sig kaskolu
    eski arabam annemin üzerine yeni alıcagım arabayıda kendi üzerime almak istiyorum
    hasarsızlık hakkımız bana devir olmuyormu anneden ogula
    sedece eşler arası oluyor dediler

Doğru söylemişler , birkaç sigorta şirketi eşler arasında hasarsızlık devrini kabul etmektedir. Fakat oğul, kardeş vb. gibi durumlarda hasarsızlık indirimi devredilememektedir.
  • Arkadaşlar bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Budget Oto kiralamadan kiraladığım aracın marjpiyelini ezdim kaldırıma sürtmek suretiyle. Aradım ve bana trafik şube müdürlüğünden hasar tespit raporu alıp bize getirin hiçbir sorun olmaz dediler. Daha önce böyle birşey yaptıran var mı aranızda? Yarın 19 mayıs tatil, böyle bir işlemi yaparlarmı tatil gününde? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Geçmiş olsun , resmiyete dökmenizi istiyorlar sadece , polisler 7 gün 24 saat görevdedirler , tabiki tutanak tutturabilirsiniz ...
  • Yaklasik son 10 senedir buun araclarimi duzenli olarak kaskolatirim.Bu gune dek 1 kez bile hic bir aracim icin kasko kullanmadim cunku allaha sukur bi kazam olmadi kaskoyu kullandiracak kadar.Bu ayin 30 u itibariyle 2 aracimin da kasko suresi doluyor.ve firmalardan teklif aldigimda hasarsizlik indirim oranim artarken her sene oldugu gibi nedense ( ! ? ) daha yuksek fiyatli police cikariyorlar.Bu gune dek devamli en dusuk tutari odeyecegim firmalardan kasko mu yaptirdim.bunlarda genellikle gunes sigorta axa oyak isvicre sigorta ( veya boyle biseydi sanirim) ve eureko arasinda gidip geldi.bu sene 4 yasinda ki aracim icin 700 tl 1 yasinda ki aracim icin 1250 tl fiyat verdiler.ve 1 yasinda ki aracim gecen sene sifir dan yapilan kasko da 1300 tl gibi bisey odemistim.bu sene % 30 hasarsizlik olmasina ragmen 1250 tl fiyat cikardilar en uygun.
    Kisacasi sormak istedigim kaskolar icin siz hangi firma/acenteleri kullaniyorsunuz?
    Umarim yardimci olanlar cikar cunku yaklasik 10 senedir nerdeyse 20 bin tl den fazla kasko ucreti odedim ve her sene extra indirim almama ragmen indirimden onceki bindirimden dolayi daha fazla ucret oduyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Yaklasik son 10 senedir buun araclarimi duzenli olarak kaskolatirim.Bu gune dek 1 kez bile hic bir aracim icin kasko kullanmadim cunku allaha sukur bi kazam olmadi kaskoyu kullandiracak kadar.Bu ayin 30 u itibariyle 2 aracimin da kasko suresi doluyor.ve firmalardan teklif aldigimda hasarsizlik indirim oranim artarken her sene oldugu gibi nedense ( ! ? ) daha yuksek fiyatli police cikariyorlar.Bu gune dek devamli en dusuk tutari odeyecegim firmalardan kasko mu yaptirdim.bunlarda genellikle gunes sigorta axa oyak isvicre sigorta ( veya boyle biseydi sanirim) ve eureko arasinda gidip geldi.bu sene 4 yasinda ki aracim icin 700 tl 1 yasinda ki aracim icin 1250 tl fiyat verdiler.ve 1 yasinda ki aracim gecen sene sifir dan yapilan kasko da 1300 tl gibi bisey odemistim.bu sene % 30 hasarsizlik olmasina ragmen 1250 tl fiyat cikardilar en uygun.
    Kisacasi sormak istedigim kaskolar icin siz hangi firma/acenteleri kullaniyorsunuz?
    Umarim yardimci olanlar cikar cunku yaklasik 10 senedir nerdeyse 20 bin tl den fazla kasko ucreti odedim ve her sene extra indirim almama ragmen indirimden onceki bindirimden dolayi daha fazla ucret oduyorum.

Merhaba,
    Sıfır km araçlara sigorta şirketleri yeni araç indirimi verdikleri için çok uygun fiyatlar çıkabiliyor. Bir sene sonra, eğer hasar yoksa %30 hasarsızlık indirimi alınıyor ancak ilk sene verilen yeni araç indirimi bu kez verilmiyor. Dolayısıyla, genelde ilk seneye göre %30'luk bir fark olmuyor. Siz iyi bir sürücü olduğunuz için en makul fiyatlarla kasko poliçe yaptırmanız mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Yaklasik son 10 senedir buun araclarimi duzenli olarak kaskolatirim.Bu gune dek 1 kez bile hic bir aracim icin kasko kullanmadim cunku allaha sukur bi kazam olmadi kaskoyu kullandiracak kadar.Bu ayin 30 u itibariyle 2 aracimin da kasko suresi doluyor.ve firmalardan teklif aldigimda hasarsizlik indirim oranim artarken her sene oldugu gibi nedense ( ! ? ) daha yuksek fiyatli police cikariyorlar.Bu gune dek devamli en dusuk tutari odeyecegim firmalardan kasko mu yaptirdim.bunlarda genellikle gunes sigorta axa oyak isvicre sigorta ( veya boyle biseydi sanirim) ve eureko arasinda gidip geldi.bu sene 4 yasinda ki aracim icin 700 tl 1 yasinda ki aracim icin 1250 tl fiyat verdiler.ve 1 yasinda ki aracim gecen sene sifir dan yapilan kasko da 1300 tl gibi bisey odemistim.bu sene % 30 hasarsizlik olmasina ragmen 1250 tl fiyat cikardilar en uygun.

Bende 2009 yılında imzamdaki aracı sıfır olarak aldım.
    3.seneye girdim düzenli olarak kaskosunu yaptırdım.Kasko yaptırırken 8-10tane firmadan teklif alırım ve Hyundai yetkili servisi ile anlaşmalı mı,araç teminatı ne kadar gibi önemli noktalara göre eleme yaparım.
    Ben düzenli olarak daha az ödedim.
    Şöyleki;

2009 Yılı 0 Araç 600TL Anadolu Sigorta
    2010 Yılı %30 Hasarsızlık 555TL MapFree Genel Sigorta
    2011 Yılı %40 Hasarsızlık 510TL Fiba(Sompo Japan)Sigorta
  • Merhaba,

Arkadaşlar geçen gece 1sularında park halindeki aracıma öndeki minibüs geri geri gelip vurdu ve biraz hasar oluştu.. Gece telaşla tutanağı bulamadım arabada yarın buluşuruz diye tlflarımızı aldık adamla ama 3gün oldu adam sallıyor beni bahaneler uydurup. bende tutanak tutmak istiyorumki onun sigortası karşılasın.

Adamın bu tutumu devam ederse ne yapabilirim? çarpan minibüsün plakası fotoğraflarda mevcut benimkide mevcut. vurdu kaçtı desem ne olur?? sigortam Groupama Kasko Alliaz şirketlerine ait.

trafik polisi bişey yapabilir mi sigorta bilgilerini vermiyor desem??
  • Eğer o şekilde karakola başvurursan ancak mahkeme yoluyla işini halledersin. Sen ilk anda ruhsatını alacaktın adamın o koşacaktı peşinden. Ne yap yap onu bir şekilde kafala. Sen kendi bilgilerini vs doldur ve o adam gidip ben hazırladım sen de ver bilgilerini hemen halledelim de. Onu ikna edemezsen mahkemeyle uğraşmaya değmeyeceği için kaskonu bozdurmak zorunda kalacaksın maalesef:(
  • arkadaşlar bende alacağım 96 expres aracıma sigorta yaptırmak istiyorum.
    Araç şuan sigortadan bağlanmış durumda.
    satışını alıp sigortasını yaptıracağım ve aracı otoparktan çıkartacağız.
    daha önce üzerime sigorta yaptırmadım üzerime herhangi bir araç yok lakin geçen sene 1100 tl masraflı ufak bir kazam oldu.

fazla uzattım kusura bakmayın avrupa yakasında güvenilir kazıklamayacak bir sigorta acentesi arıyorum.
    Bilgilendirirseniz memnun olurum durum acil.

Mumkünse iletişim bilgilerini pm atmanızı önemle rıca ederim.

Son olarak yukarıda anlattığım durum hakkında dikkat etmem gereken birşey varmıdır bu konudada bilgilendirirseniz memnun olurum.
  • meraba 2002 model ford mondeo 2.0i trend marka araca kasko yaptirmak istiyorum. Kasko degeri 14.700 TL olarak gorunuyor. Arac Istanbul plakali. Biz araci 3-4 sene once ikinci el almistik ve bu gune kadar kasko yaptirmadik. Ruhsat babamin adina. Babam 47 yasinda ve su ana kadar hic kazasi olmadi bu arac da hasarsiz en uygun hangi sirketten kasko alabiliriz bir de araci ben kullanicam kasko benim hasarlarimi da karsilar degil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34dnz63 -- 18 Haziran 2011; 14:40:45 >
  • Arkadaşlar merhaba bir kaç gün içinde 2011 hyundai i30 alacağım inşallah. Hyundai ile anlaşmalı kasko şirketleri hangileri ve sizler hangi şirketi önerirsiniz. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar..Ben yaklaşık 2 ay önce ana yoldan sokağa dönerken yayaya vurdum ve yaya hafif yaralandı..Polis,savcı felan geldi..Yaya benden şikayetçi olmuş ve mahkeme açıldı..Ve polis raporlarına göre ben ASLİ KUSURLU bulunmuşum.(eskiden 8 üzerinden veriliomuş suçluluk, şimdi asli kusurlu, tali kusurlu diye ). Mahkeme sonuçlandı ve 6500 tl ceza yedim..Üstelik bu ceza devlete iletilecek, yaya bana tazminat davası açmadı..
    Benim sorum bu cezayı trafik sigortam veya kaskoma ödetebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smnkz

Arkadaşlar merhaba bir kaç gün içinde 2011 hyundai i30 alacağım inşallah. Hyundai ile anlaşmalı kasko şirketleri hangileri ve sizler hangi şirketi önerirsiniz. Teşekkürler.

Öncelikle Arabanız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız, güle güle kullanırsınız inşallah...

Araçların anlaşmalı şirketleri olmuyor. Mağazaların anlaşmaları oluyor. Ancak anlaşmalı acenteden teklif aldıktan sonra bir kaç şirketten daha teklif almanızı öneririm. Geçen hafta bir yakınımın Nissan Qasqai arabasını mağazasının anlaşmalı olduğu Sigorta şirketinden 100 TL daha ucuza yaptırdım.

Teklif aldıktan sonra iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: daricalii

merhaba arkadaşlar..Ben yaklaşık 2 ay önce ana yoldan sokağa dönerken yayaya vurdum ve yaya hafif yaralandı..Polis,savcı felan geldi..Yaya benden şikayetçi olmuş ve mahkeme açıldı..Ve polis raporlarına göre ben ASLİ KUSURLU bulunmuşum.(eskiden 8 üzerinden veriliomuş suçluluk, şimdi asli kusurlu, tali kusurlu diye ). Mahkeme sonuçlandı ve 6500 tl ceza yedim..Üstelik bu ceza devlete iletilecek, yaya bana tazminat davası açmadı..
    Benim sorum bu cezayı trafik sigortam veya kaskoma ödetebilir miyim?

Poliçenizde Manevi Tazminat Maddesi varsa cezayı kasko şirketiniz karşılar. Sigortacınızla temas kurup poliçenizde Manevi Tazminat Klozu bulunup bulunmadığını, bulunuyorsa limitinin ne kadar olduğunu sorun.

Anadolu Sigorta'da otomatik olarak ekleniyor, ama bazı şirketlerde bulunmayabiliyor.

Ayrıca Hukuki Masraflar Maddesi ile 5.000 TL'ye kadar mahkeme ve dosya masraflarınızı karşılatabilirsiniz.

Yardımcı olabileceğim bir konu olursa iletişime geçmekten çekinmeyin...
  • Selamlar;

Aracımın trafik sigortası , karşı tarafa verdiğim hasarın 20.000 TL ye kadar olan kısmını ödüyor. Kaza başınada 40.00 TL ödüyor.

Peki bir kazaya karışsak , karşıdaki araç Pert olsa , Değeri 70.000 TL olsa. Çarptığımız adamın Kaskosu olsa , ama bizim kaskomuz olmasa. Ayrıca komple ben suçlu olsam.

Anladığım kadarıyla adamın zararının 20.000 TL si benim trafik sigortasından , kalan 50.000 TL si ise kendi kasko şirketinden ödeniyor. Adam bi sıkıntı yaşamıyor.

Peki bana ne oluyor? Karşı tarafın kasko şirketi , ödemiş olduğu 50.000 TL yi benden mi almaya çalışıyor. Eğer benim kaskom yoksa??

Yanıt verebilirseniz çok makbule geçecek.

Bu arada 7 yıldır arabama kasko yaptırıyorum. Ve daha hiç kullanmadım. Hala kasko yenilemek için 475 TL istiyor kasko şirketi. Bende dedim ki: " Ya kardeşim size toplam 4500 TL para ödemişim 7 yılda , hiçde kullanmamışım , Bu seferki de bizden olsun demeniz lazım dedim." Dediğimle kaldım. Hiçbir şirket olur demedi. Gerçi bende yem atmıştım zaten ama , bunun benim dediğim gibi olması gerekir. Tanıdığım insanlar var her yıl 1000 - 2000 TL lik kaza - onarım yapıyorlar. Ben hiç kullanmamışım hala 475 TL. Bune ya..
    Açıkçası , Artık kasko yaptırmayıp , kaskoya vereceğim parayla , yaklaşık 8 depo LPG alıp , Ege turu yapmayı planlıyorum.
  • Merhaba,
    Yarın nasip olursa yeni aracım ı satın alacağım.
    Şuanki aracımda %50 oranda hasarsızlıklı kasko ve trafik sigortası bulunuyor.

Eski aracımı henüz satmadım ve hasarsızlık indirimlerimi kullanmak istiyorum.

Kasko şirketim (Ray) eski araçtaki kaskoyu 150 TL farkla şubat ayına kadar devam ettireceğimi ve şubatta 600 tl civarına (%60 hasarsızlıkla) yeniletebileceğimi iletti. Eğer sıfırdan kasko alırsam hasarsızlık indirimi ile 900 TL civarı tutacağını belirtti.
    Kaskoyu yeni araca devredip satana kadar eski araca yeni kasko yaptırmayı planlıyorum. Hasarsızlık indirimi olmadan kasko bedeli 1700 TL civarıymış.

Esas sorum trafik sigortasına gelince ise (Axa) eski aracı satmadan yeni araca hasarsızlığın yansıtılamayacağını, hasarsızlık indirimsiz yeni poliçe almam gerektiğini söylediler. Trafik sigortasında hasarsızlık indirimini niye uygulatamıyoruz? Eski aracımın trafik poliçesi 200 TL ödüyorum. Netten baktığım kadarıyla yeni araca indirimsiz 400 TL civarı trafik sigortası bedeli çıkıyor. :(

Yeni aracım 2008 VW Jetta 1.4 TSi 140 BG DSG.
    Yer İstanbul Ümraniye
  • Merhabalar...

Benim su an icinde bulundugum garip bir durum var ve aklıma takılan birkaç soru var sizinle paylaşmak istediğim...

24 Haziran tarihinde bir aracın sıkıştırması sonucu aracımla kaldırıma çıktım. Araç aynı gün servise çekildi. Servis önce tahmini 3000 TL yi geçmez dedi. Ardından araçta 10.000 TL Yedek parça 5.750 TL işcilik toplam 15.750 lik hasarı olduğunu eksper raporunda böyle yazdığını söylediler. Ekper raporunun bir kopyasını aldım araçta bir sürü 10 kalemden fazla malzeme yazıyor. (Ön motor traversi, direksiyon kutusu, rotlar, arka taşıyıcı, Jantlar, Lastikler, bijonlar, Fren diski, Kampanası, Rotilller... vs...) Aracın değeri 25.000 TL olduğundan ve yarı fiyarını aştığından dolayı pert edilsin dedim. Pert ile ilgili işlemler sürdü ve 13 Temmuz itibariyle aracınız perte çıktı dendi. Bugün yani 20 Temmuz tarihinde beni yetkili servis aradı ve tekrar başka bir eksperin gelip baktığını ve hasarın 6.500 e düştüğünü, motor traversinde, direksiyon kutusunda ve arka taşıyıcıda hasar olmadığını söylediler.

1) Ben şimdi nasıl bir prosedür izlemeliyim?
    2) İlk raporu ve son raporu yazan servis aynı İmzalayan eksperler farklı. Biz bunu üstünkörü yapıp müşteriye giydirelim tarzı bir yaklaşım olabileceği kanısındayım... Bu durumda diğer ilk listeye değişim(hasarlı) yazılmış ama son listeye yazılmamış parçalar için servisten bir garanti-taahhüt talep edebilir miyim?
    3) Bu süre boyunca sadece 7 gün boyunca sigorta bana kiralık araç tahsis etti ve 7 günün sonunda aracı geri aldı.. O günden sonra da aracım keyfi olarak sigorta tarafından bekletilmiş her hangi bir işlem yapılmamış olduğundan ve ben bu konuda da mağdur olduğumdan dolayı herhangi bir (ulaşım giderleri vb. için. faturalandırılabilir) tazminat ya da ödeme talep edebilir miyim? (Kı aracın onarımına şu an başlansa 15 gün sürecek)
    4) Mesela onarım tamamlandı fakat motor traversinde ya da arka traverste bir eğrilik olduğu araç servisten teslim alındıktan sonra tespit edildi.. Bu durumda ne yapabiliriz?

teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.