Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet aslında sorum dolaylı olarak ucu bize dokunur mu ? misal maddi/manevi 1 milyonluk bir tazminat durumunda ücreti benden de tahsil etmeye çalışırlar mı,nihayetinde ben hukuki olarak korunuyor olmam lazım.aksi takdirde bende ödeyemezsem süreçte uzarsa icra vs gibi can sıkan şeylerle uğraşmak zorunda kalırmıyım.en iyisi trafik deyip geçmeden iyi firmalarla çalışmak.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ,

Kasko ve Zorunlu trafik sigortasi teklifi rica edeceğim yardimci olacak arkadaslar dm den yazabilirmi??

İyi calismalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • makovad kullanıcısına yanıt

merhaba hocam

5327837230 whatsapptan bilgileri atar mısınız lütfen.

• Şuan şoktayım 2005 model caddy aracımızın geçen sene 600 TL çıkan sigortası bugün sigortacımla görüştüğümde en uygun 1474 TL ile ethica sigorta çıktı bu nasıl bir artış arkadaş !!! , yuh çüşşş ohaaa , Bunun böyle olmasında kimin payı varsa alayının Allah bin belasını versin  Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| 

• helsloot kullanıcısına yanıt

Geçen sene zaten piyasanın ortalama fiyatı 800-900 TL civarındaydı, zararına 600 TL'ye kesen firma vardı geçen sene.

Şimdi oda artık 300 TL aşağıya düşemiyor.

Olması gereken 900 TL'den 1475 TL'ye artması.

Ee o kadar da artacak, herşey zamlandı artmayan ne kaldı?

@helsloot

• helsloot kullanıcısına yanıt

Yuh valla,benim araç babamın adına hiç kazası yok, 472 tl çıkmıştı sigorta,kaskoda 1200dü bakım nolacak 13 martta doluyor,haberlerde yüzde 20 zam diyordu demek yalanmış,araç clio icon 1.5dci 2016,valla eski araç olsa yaptırmazdım kasko

• lDirtyHandsl kullanıcısına yanıt
    %20 mi yazıyor ama yansıyan %120

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2014 yılında yaptığım 2 kazadan dolayı trafik sigortası yüksek çıktı ve bende aracı annemin üzerine geçirdim.

Bu güne kadar trafik sigortaları hep annemin üzerine oldu.

Aracı kendi üzerime alsam, trafik sigortasında yaptığım 2 kaza görünür mü.

Sigortacının birisi eskiden 5 yıl sonra siliniyor demişti. Bu doğrumu.

SBM üzerinden kendi üstüme olan araç ile trafik sigortası teklifi yaptığımda 7000TL civarında çıkıyor.

Aracı üzerime alsam bu tutarımı öderim.

• lDirtyHandsl kullanıcısına yanıt

merhaba

fiyatlar ne çıktı acaba , merak ettim .

• poman kullanıcısına yanıt

Kasko bin 50 liradan 2 bin lira ya çıkmış,sigortada 432 liradan 1050 liraya çıktı

• 6.kademeyim 1500den aşağı trafik 3500den aşağı kasko yok millet kafayı yemiş araba sahiplerini milyoner sanıyorlar herhalde.

• Dostlar merhaba, geçtiğimiz aylarda bir kaza atlattım ve elimde %100 haklı olduğumu kanıtlar nitelikte araç içi kamera görüntüsü var ancak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne bu araç içi kamera görüntüsü eksper ve sigorta tarafından gönderilmediği için kusur oranı Komisyon tarafından %50 - %50 olarak verildi.

Komisyon'a itiraz ancak dava yolu ile olabiliyormuş. Başına böyle bir iş gelmiş birileri ya da bilgisi olan birileri beni yönlendirebilir mi? En önemli sorumda, komisyon kararına dava dışında bir seçenek olur mu? Olmaz ise dava, hangi mahkemeye açılır?

• iDoctor kullanıcısına yanıt

Zamanında başıma gelmişti. Işık yeşil yanınca kavşaktan çıktım, adamın teki kırmızı ışıkta durmayıp gelip vurdu kapımdan. Ben yeşil sarı yanarken geçtim diye yalan atıp tutanağa da bunu yazdı. Sonuç %50-50 olarak çıktı. Adamın yalan söylediğini biliyordum. Bende gidip kavşağı gören bir dükkandan kamera görüntüsünü rica ettim bir kaç gün sonra. Kabak gibi adamın kırmızıda geçtiği görünüyordu. Bu görüntüyle nasıl itiraz edeceğimi araştırdım ilk başta bulamadım.

Epey uğraştım. Yanlış hatırlamıyorsam kendi sigorta şirketimi taciz etmiştim. İlk başlarda sizin dava açmanız itiraz etmeniz lazım gibi geçiştirmişti çağrı merkezinden birisi. ama böyle bir yol yok sanırım veya çok zahmetliydi. Daha sonra epey zorladım ve kendi sigorta şirketimden birisi elimdeki görüntüyü vs. istedi. Karara itiraz etti ve sonuç lehime %100 olarak değişti. Eğer kasko şirketşin varsa kasko + sigorta şirketinin ikisinide zorla.

Çünkü baktığın zaman kararın %100 olarak senin lehine değişmesi aslında senden çok sigorta + kasko şirketinin işine yarıyor. Çünkü kasko senin aracına ödediğini karşı tarafın sigorta şirketine rücu edip 0 masrafla kurtuluyor ayrıca karşı tarafın aracına ödeme yapmıyor. Sigorta şirketin ise karşı tarafın aracına hiçbir ödeme yapmıyor kusur onda olduğu için. Bu durumu iyice belirtip kendini ifade et. Sonuca senin adına itiraz etmelerini iste. ilk başta böyle bir yöntem yok derlerse de inanma. Kasko ve sigorta şirketlerinin o karara itiraz edecek bir yöntemi mekanizması var. Bizzat başıma geldi.

Ek bilgi. Bu olay başıma 2013 yılında gelmişti. Sigorta şirketime gönderdiğim maili buldum detayları hatırladım. O kaza yaptığım aracımda kasko yoktu. Hasar tamiri için karşı tarafın sigortasından eksper istemiştik oto tamircide. Eksper benim verdiğim fotoğrafları sbm'ye eklememişti. Benim hasarımı onun sigorta şirketi ödeyeceği için kasıtlı olarak eklemediğini düşündüm. Sonucun %50-50 çıkmasını sağlamak için. Bende benim sigorta şirketim olan koru sigortayı zorladım ve elimdeki görüntülerle sonuca itiraz etmelerini sağlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 18 Mart 2022; 19:31:13 >

• Kaskoda sinirsiz imm yaptirip.sigorta da da imm yaptırmaya gerek var mi

• Arkadaşlar merhaba,

2013 model Auris 1.33 aracım var. 8-9 yıldır hasarsızlık devam ediyor. Sanırım indirim en yüksek neyse o oluyor.

Sigortacım en düşük neova dan 2.210 tl kasgo çıkarmış. Sizce en uygun rakam bumudur ? Bunca yıldır kaza yapmamış olsakda 2 bin üzerinde mi ödeme yapılıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 25 Mart 2022; 12:34:12 >
  • Merhaba. Trafik sigortasinda en yuksek hasarsizlik indirimime sahibim. Ancak dün ufak capli bir kaza yaptim. Cok az maliyetli bir kaza. Çarptığım arabayı trafik sigortasindan yaptirsam tüm hasarsızlığım mı silinir yoksa yüzde 45 olan indirimim yüzde 30 a mı geriler? Yani 1 kademe mi geri gider?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rampy -- 4 Mayıs 2022; 15:12:48 >
  • rampy kullanıcısına yanıt

1 kademe düşer hocam ufak birşey ise eger ufak bir miktar ise tabi kendi cebinizden yaptırın derim.. gelicek yıl sigortanız yüksek çıkmasın.. + aracınıza hasar kaydı işlemesin..

• cetera kullanıcısına yanıt

evet hocam mlsf kaskoda en yüksek indirim kademesi %60 4.senenin sonunda, bunu 10 yılda böyle yaptırsanız %60 tır

araç bedellerinden dolayı ve araç parça fiyatlarından dolayı kaskolarda ve trafik sigortalarında aşırı bir artış var maalesef.. (şirketler zarar ettiklerini söylüyorlar ) koca koca büyük şirketler trafik sigortası kesmemeye çalışıyor hatta kesende tek çekim kesiyor..

fiyatınız bana göre uygun kendim sigortacıyım tabi kaç ekrandan bakıldı bilmiyorum ama iyi fiyat.. çünkü geçen yıl 700/800 tlye kaskolar yaptığımı bilirim bu yıl 2, 2,5 üstünde mlsf

• BlackMon B kullanıcısına yanıt

Hocam yukarıda bir arkadaş sormuş cevap gelmemiş bir de ben sorayım.

Kaskoda imm olup trafikte imm olmaması sorun olur mu?

• ilkerk88 kullanıcısına yanıt

Trafikte şuan 50.000 hocam zorunlu olarak var poliçede

kaskonuz yok ise extra imm poliçesi yaptırabilirsiniz örneğin eski model araçlara kasko olmuyor 2000 altı vb

bunlara sınırsız imm yapılabilir 495 TL şuan

kaskonuz var ise gerek yoktur hocam en az 500 bin 1 milyon veya sınırsız olursa iyi olur kafanız rahat olur

eski düşük model aracınız var ise mutlaka imm yaptırın arkadaşlar karşıya verilen hasarın 50.000 e kadar olan kısmı poliçeniz öder geriye kalan kısmı immden ödenir yok ise maalesef kendi cebinizden ödemek zorundasınız

• 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.