Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.465
Cevap
97
Favori
374.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evet değer kaybı zaten çıkmaz ticari de ama yatış parası diye tabir ettiğimiz gelir kaybı için mahkemeye giderse mali tablosuna göre tazminat hak kazanır hocam.
    Ayrıca hakkı da sonuçta aracı ticari amaçla çalıştırıyor maliyeye belediye ye şöförler odasına vs vs. bir çok yere vergi ödüyor bir başka biri gelip çarpıp 2-3 gün kazanç elde edemiyor ama yinede vergisini ödemek zorunda devlete.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    anladım ve bilgi için tekrar teşekkürler
    bundan sonra ticarilerin yanından geçerken dahi bu konu aklıma gelecek :)
    ticariye değer kaybı çıkmadığını da yeni öğrenmiş oldum (aklıma gelmeyen başka bir konuydu)

saygılar ,selamlar
  • Tamam hocam şimdi oturdu rayına

Kasko'da yok ancak bu tazminatı ödemenizi sağlayan sigorta poliçeleri var.Yıllık 100 liraya sizden kaynaklı iş kayıplarını ödüyorlar.

Birde hepsini ödememek gerekir.Mesela ben işi araştırtıyorum , kendi yöntemlerim ile bazı şeyleri tespit ediyorum ve karşı ticari sürücülerinden dolandırıcılık davası tehdidi ile sigortalılarıma ücret ödettiriyorum

Bu konuda bazı sözde hukuk büroları arayıp ücret talep ediyor.Ancak bu hukuk bürolarına ödeme yapmamak gerekir. Haksız yere yüksek ücret talep ediyorlar.

Birde böyle bir olay başınıza gelirse yargıtaya götürmek gerekir ki bakarsınız değer kaybında olduğu gibi emsal karar çıkartırlar.

• spacewolf kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler
    bunu öğrendiğim iyi oldu ,bazı yamyamlara anladığı dilden konuşmak gerek ,diyorsunuz yani :)
  • Hukuk mezunu olmasam beni yalanlayacaklar diyorum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam merhaba . Aracimi sattim 30 Aralikta ve sigorta acentasina bildirdim satışı.6 ay olmuştu sigorta yaptıralı. iade ne zaman yapılıyor nerdeyse 1 ay oldu

• sigortayi sompojapan dan yaptırmıştım.

• ZeSeBa kullanıcısına yanıt
    Ertesi gün hesaba geçer hocam.

Acente biraz umursamaz gibi geldi bana

• rica ederim hocam ne demek,
    sevgi saygı bizden
    Firmanızı şimdi gördüm hocam. Sompo İadesi 16 saat , 24 saat bile değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Ertesi gün hesaba geçer hocam.

Acente biraz umursamaz gibi geldi bana

Ben 1-2 hafta da anca iade olur diye bekliyorum. Unuttum neredeyse. Bizim acente uyuz çıktı. Şimdi aradım pazartesi tekrar arayın genel merkezle görüşelim şimdiye iade olması lazim dedi.

Birde hocam ayni anda sompo japan a kasko da yatırmıştım. Onunda iadesini istemiştim.

30/06/2017 sigorta zamanı

30/12/2017 araç satış zamanı

990 a sigorta

1066 kasko

Yaklaşık ne kadar iade oluyor hocam. Kesinti oluyor mu?

Hocam bunu kimse bilemez. Hesaplamalar otomatik yapılır.

Bu nedenle içiniz rahat olsun denetlenen bir sistem var.

Hocam içim rahat etti tesekkur ederim . İyi günler iyi çalışmalar...

• Merhaba değerli dostlar.

Bir sorum olacak.

Hayatımda ilk kez sıfır bir ticari araç almanın arifesindeyim fakat bu tip araçlardaki trafik ve Kasko yıllık ücretlerinin ne kadar olacağı konusunda bilgim yok. Haliyle aşırı yüksek olabilir endişesiyle bir türlü onay veremedim bayiye.

Alacağım araç "2016 model Citroën Berlingo 1.6 CC. 92 bg. Selection"

Aşağı yukarı bir fiyat bilgisi olanlardan öğrenmek isterim.

Teşekkürler

• turung T kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

öncelikle hayırlı olsun, orasını kimse bilemez lakin kamyonet sınıfında ki araçlar otomobil sınıfına göre daha pahalı çıkmaktadır bilginiz olsun hocam.
  • turung T kullanıcısına yanıt
    Sıfır araç alacaksınız, trafik ve kasko fiyatı alabilirsiniz.

Sigortacınız ile irtibata geçin, yardımcı olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağm bir trafik siğortası firmaları arıyorum. Her zaman müşterinin arkasında duran kaza da felan sorun çıkarmayan hangi şirketleri tavsiye edersiniz.

Sırf poliçes ucuz olsun diye trafik siğortası şeçmek istemiyorum.

• Anadolu , Axa , Sompo Japan , Allianz ,Mapfre , Ray ve benzeri firmalar sorun çıkartmazlar hocam.

Rahat etmek istiyorum derseniz saydığım ve bir kaç tane daha güvenilir firma hariç işlem yapmamanızı öneririm.
  • Sağlam şirketten önce sağlam bir acente bulmanız lazım, bu daha önemlidir, işi bilmeyen bir acente ile çalıştıktan sonra hangi sigorta şirketi ile çalışırsanız çalışın sonuç aynı olacaktır.

Hasarda sizi yanlız bırakmayan hasarınızı sizin adınıza takip eden hasar esnasında aklınıza takılan soruları öğrenmek istediklerinizi internette forumlar yerine sigortacınızı arayıp sorabilmeniz en önemlisidir.

Tüm sigorta şirketleri sorun çıkartır hiçbir hasarda müşterisinin arkasında durmak istemez, hasar ödemesi yapmak istemez ticaret faaliyeti olması hasebiyle çok kar az masraf politikası güderler. Tüm sigorta şirketleri yasalar gereğince ödeme yapmadığı takdirde komisyona başvurma hakkınız vardır sigortalılar bunu bilmiyor acente sahipleri de hasar frekansları yükselmesin diye bilgilendirme yapmıyor bekleyin diyor halbu ki 8 iş günü içerisinde hasar ödemesi yapmak zorundadır mesela, tahkime giderseniz tahkim gereğini yapar.

Sigorta şirketleri açısından tek problem şirketlerin iflas riskidir, iflasa uğraması durumunda teminatı devlet üstlenir hasarda ödemeyi devlet yapmaktadır. Mesleki ve hayat tecrübelerime göre de Türkiye'de ticaretin her alanında kendi malı hariç kötüleme ve aşağılama durumu var, benim malımdan başka mallar kötü, değeri düşük alınmaması gereken mal olarak tabir edilir.
    Maalesef şahsi kanaatime göre bu durum sigorta sektöründe de mevcut.

Tüm sigorta şirketleri dönem dönem farklı politikalar uygular, doğru acente ile çalıştığınız zaman bu durumu bilip o dönemler içerisinde size tavsiye etmemesi sizin yararınıza olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 30 Ocak 2017; 16:1:24 >

• Sompo japona 470 yaptırdım. Aksaray fiat palio 2004 model. 7 Kademe

• 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.