Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • başlıkta gereksiz mesaj yapmamak adına bana özel mesaj ile ulaşırsanız size yardımcı olurum , bu arada fiyatımız bu modelde baya yüksek diye hatırlıyorum
  • iyi günler
    dün başka bir foruma mail atmıştım, TRCaPiTaL (Yarbay) tarafından cevap yazılmış kendisine çok teşekkür ederim,
    guide beni bu foruma yönlendirdi dolayısıyla herkesin bilglenmesi için buradada olmasında yarar var diye düşünüyorum bunun yanında guide izmirdeymiş bende bornovada oturuyorum, dokuz eylül üniversitesinde çalışmaktayım ve arabam özkanlardan çalındı belki guide ın yardımı için bunları yazmakta fayda var
    ilginiz için tekrar teşekkür eder
    saygılar sunarım
    dünkü mailim aşağıda yer alıyor:
    Orjinalden alıntı: milaslıyım

iyi günler
    benim 1 nisan gecesi arabam çalındı
    4 senedir anadolu sigortaya kasko yaptırdım herhangi bir hasar ve masraf falan olmadı
    arabam 2000 model şahin 1.6 ie 51000 km de lpg takılı tamamen hasarısz ve herşeyi orjinal, ilk sahibiyim
    30 günlük bulunma süresi varmış eğer arabam bulunmassa kaskom bana piyasa değerinden ödeme yapacak fakat bakıyorum internette 8850 ile 11000 ytl arasında fiyatlar var ben 10300 ytl den kasko yaptırmıştım (2005 yılı aralık ayında) sormak istediğim, eğer arabam bulunmassa acaba kasko bana ne kadar ödeme yapar ve 2 mayısta dolacak olan 30 günlük süreden ne kadar süre sonra ödeme yapılır
    bu konuda bana yardımcı olabilirmisin
    bu vesileyle forumdaki herkese işlerinde kolaylıklar dilerim
    saygılarımla

• Bir şey sormak istiyorum, şu ana kadar hiç arabam olmadı, yeni 0 bir araba almayı düşünüyorum. Şİmdi ben bu arabayı Mayısta alsam, anladığım kadarıyla 6 aylık trafik sigortası ve vergisini hallediyorlar. Ama bu 6 aylık vergi ve sigorta Temmuza kadar mı geçerli? Yani benim tekrar Temmuzda bi vergi ve sigorta taksiti mi ödemem gerekiyor? Yoksa 6 aylık sürenin bittiği Kasım'da mı ödeyeceğim. Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abs -- 13 Nisan 2006; 10:18:43 >
  • bildigim trafik sigortasi 1 yil vergisini ama alirsan simdi temmuzda tekrar odemen gerek.
  • tanrım
    quote:

Orjinalden alıntı: abs

Bir şey sormak istiyorum, şu ana kadar hiç arabam olmadı, yeni 0 bir araba almayı düşünüyorum. Şİmdi ben bu arabayı Mayısta alsam, anladığım kadarıyla 6 aylık trafik sigortası ve vergisini hallediyorlar. Ama bu 6 aylık vergi ve sigorta Temmuza kadar mı geçerli? Yani benim tekrar Temmuzda bi vergi ve sigorta taksiti mi ödemem gerekiyor? Yoksa 6 aylık sürenin bittiği Kasım'da mı ödeyeceğim. Şimdiden teşekkürler...
  • kasko bedeline yakın bişi alırsın... itirazhakkınız var unutmayın
    quote:

iyi günler
    dün başka bir foruma mail atmıştım, TRCaPiTaL (Yarbay) tarafından cevap yazılmış kendisine çok teşekkür ederim,
    guide beni bu foruma yönlendirdi dolayısıyla herkesin bilglenmesi için buradada olmasında yarar var diye düşünüyorum bunun yanında guide izmirdeymiş bende bornovada oturuyorum, dokuz eylül üniversitesinde çalışmaktayım ve arabam özkanlardan çalındı belki guide ın yardımı için bunları yazmakta fayda var
    saygılar sunarım

iyi günler
    4 senedir anadolu sigortaya kasko yaptırdım herhangi bir hasar ve masraf falan olmadı
    arabam 2000 model şahin 1.6 ie 51000 km de lpg takılı tamamen hasarısz ve herşeyi orjinal, ilk sahibiyim
    30 günlük bulunma süresi varmış eğer arabam bulunmassa kaskom bana piyasa değerinden ödeme yapacak fakat bakıyorum internette 8850 ile 11000 ytl arasında fiyatlar var ben 10300 ytl den kasko yaptırmıştım (2005 yılı aralık ayında) sormak istediğim, eğer arabam bulunmassa acaba kasko bana ne kadar ödeme yapar ve 2 mayısta dolacak olan 30 günlük süreden ne kadar süre sonra ödeme yapılır
    saygılarımla

• quote:

iyi günler
    saygılar sunarım

iyi günler
    saygılarımla

Geçmiş olsun öncelikle , evim ve iş yerim de gaziemirde

1 ay sürenin dolmasına yakın veya dolunca acentenize bulunamadı yazısı örneği gelecektir , acentenizden bu yazıyı alarak, başvuru yapmış olduğunuz karakola veya emniyet müdürlüğüne vermeniz gerekiyor , bu yazıya cevaben bulunup bulunamadığını size bildiren bir evrak verecekler , sizde bu evrağı bence direk olarak ilgili şirketin genel müdürlüğündeki hasar departmanına hasar dosya numaranızı yazarak gönderin .

Gelelim ödenecek rakama ; poliçenizde yazılı olan 10.300 YTL araç bedeli yapılacak max ödemedir , yapılacak ödeme ise aracınızın piyasa bedeli şeklinde olacaktır. Poliçe yaptırdığınızda aracınızda bulunan lpg sistemi için artı bir değer girmişseniz bu rakamda ödeme yapılırken göz önüne alınır, örneğin 500 YTL lpg sistemi için değer verildi , alacağınız ödene 10.300 YTL + 500 YTL şeklinde olacaktır .

• quote:

Orjinalden alıntı: abs

Bir şey sormak istiyorum, şu ana kadar hiç arabam olmadı, yeni 0 bir araba almayı düşünüyorum. Şİmdi ben bu arabayı Mayısta alsam, anladığım kadarıyla 6 aylık trafik sigortası ve vergisini hallediyorlar. Ama bu 6 aylık vergi ve sigorta Temmuza kadar mı geçerli? Yani benim tekrar Temmuzda bi vergi ve sigorta taksiti mi ödemem gerekiyor? Yoksa 6 aylık sürenin bittiği Kasım'da mı ödeyeceğim. Şimdiden teşekkürler...

Merhaba ,

bayide size anlatılan şeyler biraz kafanızı karıştırmış sanırım , ama kısmen doğru aldığınız bilgiler .

Motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksidini ödüyor otomobil firması sizin adınıza , diğer taksidi yani kalan 6 aylık süre için ise sizin ödeme yapmanız gerekiyor.

Trafik sigortası poliçesi 1 seneliktir , dolayısı ile otomobil firması 1 senelik poliçe bedelini ödüyor , sizin poliçenin bitiş süresinde tekrar yenileme yapmanız gerekiyor

• Merhaba guide size kasko sigortası hakkında birkaç soru sormak istiyorum aklıma takılanlar şunlar..

1. Aracımı 2006 başında aldım 2000 VW Polo trenline /AC kasko için bikaç firma gezdim netten araştırdım falan en son babamın bi arkadaşına Anadolu sigortadan 1000 YTL civarı bi rakam çıkardılar ama fazla gibi geldi ilk senemiz ve hasarsızlık indirimi yok full kasko olduğu söylendi ama kasko poliçesini netten görüntüledim bilgileri aşağıda acaba teminatlar ve limitler üst limitlermidir ?? eksik bilgilendirme yada fazla prim tahsilatı olmuşmudur ???? axa oyak ise kasko için 1,300 küsür rakam çıkarmıştı nedeni ise VW araçlarda primler yüksekmiş doğrumudur ???

MOTORLU ARACA VE SÜRÜCÜYE BAĞLI HUKUKSAL KORUMA SİGORTASI TOPLAM TEMİNAT LİMİTLERİ
    -Olay Başına Azami Teminat 3,750
    -Olay Başına Azami Avans Limit 750
    -Olay Başına Azami Kefalet Akçesi 750
    -Sigorta Süresi İçerisinde Azami Ödeme Limiti 5,500
    mi Ödeme Limiti

FERDİ KAZA KOLTUK BRANŞI BİLGİLERİ
    Sürücü Sayısı: 1 Sürücü Yardımcısı Sayısı: 0 Yolcu Sayısı: 4
    FERDİ KAZA KOLTUK TEMİNATLARI
    -ÖLÜM (KOLTUK BAŞINA) 10,000
    -SÜREK.SAKATLIK(KOLTUK BAŞINA) 10,000
    -TEDAVİ MASRAF.(KOLTUK BAŞINA) 1,000
    Ferdi Kaza Branşında Deprem Teminatı Var Mı? E

ARTAN MALİ SORUMLULUK BRANŞI BİLGİLERİ
    -BEDENİ KİŞİ BAŞINA 15,000
    -BEDENİ KAZA BAŞINA 45,000
    -MADDİ ZARARLARDA KAZA BAŞINA 15,000

KASKO KAPSAMINDAKİ DEĞERLER
    TİPİ

MARKA/CİNS

NO-ADET

BEDEL
    Araç VOLKSWAGEN 16,000

SÖZLEŞME MADDELERİ

Sigara ve benzeri madde zararları Yetkili olmayan kişilerce çekilme
    Anadolu Hizmet ve İkame Araç Kıymet Kazanma Tenzili İstisnası
    Sel su baskını Deprem
    Grev L.H.H.-Terör Manevi Tazminat

POLİÇE KAPSAMINDAKİ KLOZLAR

lar ve poliçe ekinde sigortalıya verilen basılı klozlardaki bilgiler Ses Cihazları Klozu
    Enflasyondan Korunma Klozu Araçta Bulunan Kişisel Eşyalar Klozu
    Kıymet Kazanma Tenzili İstisnası Teminat Limitinin Devamlılığı Klozu
    Hasar Durumunda İstenecek Belgeler Klozu Anadolu Hizmet "Kasko" ve İkame Araç (Hususi Otomobil)
    Motorlu Kara Taşıtlarıyla Seyahat Eden Yolcular ile Sürücü ve Ferdi Kaza Deprem Teminatı Klozu

POLİÇE PRİMİ

TOPLAM BRÜT PRİM: 1,019

2. sorum ise primlerin vadesi her ayın 2 si olarak görünüyor ve bu parayı acenteye ödeyip karşılığında makbuz alıyorum fakat poliçeyi netten görüntülediğimde her ayın 20 si olarak gözüküyor bu neden olabilir yani ödeme planında vadeler 2 si gözükürken yatan paralar 20 si olarak gözükmekte allah korusun hasar falan olsa bir sorun olurmu bu ?? genel müdürlüğü arıyorum anadolu sigortayı sormak için acentenizle görüşün diyorlar ne biçim hizmet bu ne yapmam gerekir ? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: guide

quote:

iyi günler
    saygılar sunarım

iyi günler
    saygılarımla

Geçmiş olsun öncelikle , evim ve iş yerim de gaziemirde

1 ay sürenin dolmasına yakın veya dolunca acentenize bulunamadı yazısı örneği gelecektir , acentenizden bu yazıyı alarak, başvuru yapmış olduğunuz karakola veya emniyet müdürlüğüne vermeniz gerekiyor , bu yazıya cevaben bulunup bulunamadığını size bildiren bir evrak verecekler , sizde bu evrağı bence direk olarak ilgili şirketin genel müdürlüğündeki hasar departmanına hasar dosya numaranızı yazarak gönderin .

Gelelim ödenecek rakama ; poliçenizde yazılı olan 10.300 YTL araç bedeli yapılacak max ödemedir , yapılacak ödeme ise aracınızın piyasa bedeli şeklinde olacaktır. Poliçe yaptırdığınızda aracınızda bulunan lpg sistemi için artı bir değer girmişseniz bu rakamda ödeme yapılırken göz önüne alınır, örneğin 500 YTL lpg sistemi için değer verildi , alacağınız ödene 10.300 YTL + 500 YTL şeklinde olacaktır .

Geçmiş olsun dostum. Ben de Özkanlardayım. 1 ay önce ablamın arabası da çalınmıştı Buca da bulundu inşallah sende de sorun olmaz bulunur. Yapmanız gerekenleri guide yazmış geriye bir şey bırakmamış. Ama bana ödenecek para max. 10.300 deyimi eski poliçelerde enflasyon klozunu hatırlattı. Hala geçerli değil mi acaba. Yani araç değer kazandıysa poliçe değerinini de üstünü ödeme yapması gerekmiyor mu acaba? Yoksa sadece eski poliçelerde mi kaldı bu enflazsyon klozu. Çünkü benim poliçeye baktım yazmıyor bu kloz

• iyi günler
    verdikleri öneriler için guide ve duduco ya teşekkür ederim,
    evet kasko 10000 ve +300 lpg şeklinde yazılmıştı
    klozda piyasa değeri ödenir diyor ben zaten daha fazla ödesinler beklemiyorum ama üniversitede arkadaşlar apartmanda insanlar kafamı o kadar çok karıştırdıki, piyasa değeri çok muallak bir tanımmış?
    kaskoda en düşük değeri verirmiş? vb. bende sigortam anadolu sigorta olmasına rağmen şüphe duymaya başladım, eğer arabam bulunmassa benim kaskodan alacağım para yeni alacağım arabanın peşinatı olacak tabii bu rakam 10300 den çok daha aşağılara çekilirse benim için yeni arabayı ödemek daha zor olur. yani 7 yıllık bir asistan olarak aldığım maaş sonuçta 895 ytl dersem beni daha iyi anlayacağınıza inanıyorum
    önerileriniz için tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim
  • 2000 yılında yaptığımız trafik kazasından sonra elimizde kasko poliçesi olmasına rağmen, kaskomuzun olmadığını öğrendik....
    kaskomuzu yapan acente daha sonra haberimiz olmadan kaskomuzu iptal ederek bizi madur bırakmıştır. kazadan sonra elimizde poliçe olmasına rağmen Axa Oyak bu durum geçersiz olduğunu idda ediyor ve hasarın tutarını tarafımızdan talep ediyor. aradan 6 yıl geçmesine rağmen dava hala sürüyor. bu arada gitmediğimiz avukat çalmadığımız kapı kalmamıştır.
    elimizde poliçe olduğu için sigorta şirketi tarafımıza ödeme yapılmadığı için tebliğgatta bulunması gerekmiyor muydu?
    aslında davanın detayları oldukça fazla ama sizleri sıkmamak için acentenin yaptığı üçkağıttan dolayı şirketle biz polemiğe düştük. bu durumu nasıl aşabiliriz? ne yapmamız lazım? yardımlarınızı bekliyorum...
  • @milaslıyım ; her sigorta şirketi piyasadan bir kaç firmaya sorar ve internetten arabam com, sahibinden com gibi bir kaç siteden aynı araba modellerinin fiayatlarına bakar ve oprtalama fiyatı bulur. Ama sana az gelirse şirkete gider mağduriyetini anlatırsan biraz da iyi niyetle yaklaşırsan bir 200-300 daha koparabilirsin. Ama daha da fazla yapabileceğin bir şey yok maalesef.
  • slm ben 2006 cbr 600f motosiklet aldım fakat 10 günlükken bi aracın çarpması sonucu aracım pert olucak benim.trafik rapaorunda asli kusur karşı tarafta sorum ise bu motorun aynısını yada bedelini alabilirmiyim kaskom anadolu sigortadan bide şu var aracımın kasko degeri 13840 ama şu andaki aracın fiyatı 14980 bana bu onuda yardımcı olursanız sevinirim
  • arabamı arkadaşlarıma ödünç verdim ancak aracın trafik sigortası yoktu ve arkadaşlar iki gün arayla iki araçlarınıda kaza yaptıklarından korkuyla araca sigorta yaptırdılar yada yaptırdıklarını söylüyorlar aynı tarihlerde bende kendi kullandığım aracıma trafik sigortası yaptırdım... tramer kayıtlarını incelerken kendi kullandığım araçla ilgili poliçeyi görebiliyorum ancak diğer araçla ilgili poliçe bilgileri sadece geçen senenin poliçesi ve daha önceki poliçe görünüyor yeni poliçe görünürde yok... tramer kayıtlarınamı güveneyim yoksa arkadaşlarıma mı... yada arkadaşlarım sigorta yaptırdıklarınımısanıyorlar kazıklanmış olabilirlermi...poliçeyi henüz görmedim enkısa zamanda poliçeyi isteyeceğim... ama sigorta şirketinde olduklarını söyleyerek benden TC kimlik nomu istediler ve sigorta yaptıklarını söylediler ve ben onlara güvenirim(güvenmesem arabamı vermezdim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal2003 -- 17 Nisan 2006; 2:33:06 >

• mrb bana yardımcı olursanız sevinirim benim 206 2003 model hdi aracım var geçen bi kaza yaptım. polis tutanağı flan tuttu %80 karşı taraf kusurlu çıktı. arabamı ben 18000YTL ye aldım kasko değeri 23500YTL 83000 km de aracımda 11000YTL hasar tespit edildi
    1 araç pert olurmu olursa alıcağım miktar ?
    2 olmaması için yapmam gerekenler
    yapıkredi sigorta kaskom.
  • DOSTUM POLİÇEYİ İSTEMEDİNMİ...TRAMERDE GİRİŞ ŞEKLİNE GÖRE ESKİ POLİÇEYİ GÖRÜYOR OLABİLİRSİN
  • bugün poliçeyi gördüm axaoyak tan yapmışlar...ama aklıma takılan diğer araçta hem eski hem yeni poliçeyi görebiliyorum ama arkadaşlardaki araçla ilgili bir poliçe göremiyorum... her iki poliçedede benim kimlik numaram var ve sorgulamada da plaka ve tc no ile sorguluyorum...
  • Dostlarım selamlar.
    Yesilkoyde oturuyorum.dun saat 20.30 da babam ana cadde gazı evranos da gıderken caddeye cıkan yan yoldan yola fırlayan araba geldı babama sag arka kapıdan vurdu.babam savrulmus ama allaha sukur ne kaldırıma cıkmıs ne de baksa arabaya ya da yayaya vurmadan durdurmus arabayı.tampon mampon dagılmıs tabı.neyse olay yerıne gıttım.sagolsun polis saat 22.30 da lutfettı geldı.sudur budur.polisler kendı aralarıda konusuyorlar.bızede arabayı cekın dedıler.ama tampon iceri gctugunden lastık sıkısmıs ben de onu duzeltmekle ugrasıyorum.neyse bi ara polislerin arasına geldim.babam falan konusuyorlar.polis babama imzalarmısınız dedi.babam o ne dedi.acıklıcam biraz oce bahsettigim mevzu dedi.babam da imzaladı.diger taraf da imzaladı.

Sonuc: megerse bu imza 47 milyonluk cezaymıs.polis ayrılırken dememz mi ikiniz de suclusunuz diye.yan yolun ana yla bagladıgı yerde anayol isareti yokmus.efendim yanyoldan gelen kisinerden bilsinmis anayola cıktıgını.bu durumda sagdan geleninmis yol hakkı.ulan cumle alem biliyor be angisi anayol angisi yanyol.essek kadar yol.benim tepe bi attı.basladım soylenmeye.babam susturdu beni.polise diyorum ki neden imzaladık peki.imzalamazdık bilseydik.bana diyor ki imzalasan da imzalanamasan da fark etmez.ceza kesildi ve itirazhakkınız var diyor.okuyun belgeyi diyor.baktım sulh ceza mahkemesine 15 gun icinde basvurabilirsiniz diyor.ulan bu memleket de mahkemelerde surundurmesin Allah kimseyi.polise diyorum ki.burda bu tabela yoksa benim sucum mu.göz var nizan var.ana yol tali yol gormuyormusunuz.ben proseduru uyguluyorum dedi herif ya.cildirdimmm….bastı gitti.polis.

Bugun rapor cıkıcak.ne olacak bilmiyorum. Kasko dan % 60lık hasarsızlık indirimimize ne olur??? Yapılabilecek birsey var mı???

Dostlarım cok uzun yazdım ama butun gece sinirden uyuyamadım.kafam cok ena atık.bıraksam kendi sayfalarca yazarım.yardımlarınızı bekliyorum…

• quote:

Orjinalden alıntı: elnino__

mrb bana yardımcı olursanız sevinirim benim 206 2003 model hdi aracım var geçen bi kaza yaptım. polis tutanağı flan tuttu %80 karşı taraf kusurlu çıktı. arabamı ben 18000YTL ye aldım kasko değeri 23500YTL 83000 km de aracımda 11000YTL hasar tespit edildi
    1 araç pert olurmu olursa alıcağım miktar ?
    2 olmaması için yapmam gerekenler
    yapıkredi sigorta kaskom.

Sen istemedikten sonra pert edemezler. Pert deseler bile hayır ben aracımı yaptırıp kullanmak istiyorum dersen yapmak zorundalar. Pert olursa da aracın piyasa değerini araştırıp ortalam fiyatını verirler. Ama bence piyasa fiyatını verirlerse kabul et arabayı yaptırsan bile darbeli olacağından ilerde elden çıkarmakta zorlanırsın

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.