Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.467
Cevap
97
Favori
374.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guide

Bağlı bulunduğunuz emniyet müdürlüğüne plaka basım talebinizi bildiren dilekçe ve ruhsatınızla gidiyorsunuz , emniyet müdürlüğü plaka basım fişi veriyor ve şöförler odasının ilgili plaka basım merkezine gidiyorsunuz. çift plaka basımı sanıyorum 30- 35 TL sı.

bağlı bulunduğum emniyet müdürlüğ derken? ben ankaradayım, plakam aksaray, en yakın trafik tescil müdürlüğüne gitsem olmaz mı? dilekçe örneği var mıdır? şöförler odasına gitmeye gerek yok o zmn, plaka basılan yer başka yerde çünkü baktım ben
    bir de ben aracı allaı 2,5 ay oldu, şimdi plakayı 06 yapabiliyor muyum? yapabiliyorsam bunun için izlenecek yöntem ve ücret nedir?
    teşekürler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarK PaSSenGeR -- 7 Ocak 2014; 22:11:08 >
  • İkamet ettiğiniz emniyet müdürlüğüne gidin plakanız yabancı ise ... 1 ay geçtiği için artık Ankara plaka yapamazsınız .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyb.goode

Arkadaşlar kolay gelsin,

Sizden biraz karmaşık bir konuda yardım isteyeceğim. Konuya hakim olan arkadaşlar cevaplayabilirse daha memnun olurum.

Sorun tam hasarlı aracın ödenecek primi ile ilgili.

Kasım ayında sıfır araç aldım 31.500 tl'ye.

29 Aralık gecesi kaza yaptım ve eksperle konuştum araç tam hasarlı kapsamına alınacak.

Biliyorsunuz ki Ocak ayı başında ÖTV zamı geldi ve şu anki liste fiyatı 34.900 tl oldu.

Henüz ekspertiz raporun çıkmadığını da göze alırsak, sizce geri ödeme primini 31.500 mü yoksa 34.900 tl olarak mı geri alırım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kimse cevap yazmamış bana :)

bu arada sigorta poliçesinde herhangi bir değer yok. sıfır değer klozu olarak başlık açılıp aracın o anki piyasa değeri karşılanacaktır şeklinde yazılmış.

• quote:

quote:

Arkadaşlar kolay gelsin,

Sizden biraz karmaşık bir konuda yardım isteyeceğim. Konuya hakim olan arkadaşlar cevaplayabilirse daha memnun olurum.

Sorun tam hasarlı aracın ödenecek primi ile ilgili.

Kasım ayında sıfır araç aldım 31.500 tl'ye.

29 Aralık gecesi kaza yaptım ve eksperle konuştum araç tam hasarlı kapsamına alınacak.

Biliyorsunuz ki Ocak ayı başında ÖTV zamı geldi ve şu anki liste fiyatı 34.900 tl oldu.

Henüz ekspertiz raporun çıkmadığını da göze alırsak, sizce geri ödeme primini 31.500 mü yoksa 34.900 tl olarak mı geri alırım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kimse cevap yazmamış bana :)

bu arada sigorta poliçesinde herhangi bir değer yok. sıfır değer klozu olarak başlık açılıp aracın o anki piyasa değeri karşılanacaktır şeklinde yazılmış.

Geçen yıldan itibaren Kasko poliçelerinde , araç bedeli karşısına 'Rayiç değer' yazıyor. Ama acenteler kendi sistemlerinde görebiliyor bu değer , yalnız poliçeye yansımıyor.

• Hiç bir sigorta şirketi ÖTV zammı var diye Size fazlapara öödemez ÖTV ye belki %10 gelseydi arac değeride 40 bin olsaydı onudamı verecekti

• quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Geçen gün bi tanıdık sigorta acentasından kasko için teklif aldım. Fiyatı uygun geldi. Hangi sigorta şirketi diye sorduğumda groupama dedi. Tamam dedim kredi kartı bilgilerini verdim. Policeyi gönderdi EURO sigorta geldi. Ben şimdi adama ne diyeyim. Tanıdık da bunu yapıyorsa kime güvenecez yahu. Adam başta EURO sigorta dese gene yaptıracam benim için tek kıstas fiyatı uygun olmasıydı firmanın iyi olması gibi bi derdim yoktu ama genede kazıklanma hissi insanın içini kemiriyo.

Eğer Euro dan kasko varsa aman he kesinlikle iptalettirin bbaşka firmaya yaptırın yoksa kaza olursa araki bulasın

• aloneleon A kullanıcısına yanıt
    Son gelen zam tamamen ÖTV ile ilgili değil. Euro kur artışının daha büyük etkisi oldu. Zaten ÖTV tek başına 3.500 TL etkilemez, kaldı ki bazı firmalar 1000 tl zam yaparken, Peugeot 3500 TL bir araca zam yaptı.
  • Nightmare667 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Kendi sözleşmemde(Hard Copy) 'Çarpma' kısmında "Rayiç Bedel' yazıyor. Sigorta şirketinin websitesine baktığımda 30.900 TL yazıyor (Sanırım bandrol ve trafik sigortası düşerek hesaplanmış). Ancak sözleşmede piyasa değeri o günki piyasa koşullarına göre sıfırı neyse o kadar prim ödenir yazıyor.

Burada muğlak olan durum, hasar tarihine göre mi bu fiyat baz alınacak, yoksa raporun sonucunun çıkacağı güne/prim ödeneceği güne göre mi prim ödeneceği. Çünkü sözleşmede ucu açık belirtilmiş. Firma bana hasar günü ödeme yapsaydı problem olmayacaktı ama bu beklediğim süreç içerisinde kur artışı ve ÖTV zamı prime yansıtılmazsa sıfırını verdikleri primlerle alamıyorum.
  • Arkadaşlar ekim ayında aracımı aldım ve kasko yaptırdım. 2 defa hırsız girdi aracıma yaklaşık 4000TL'lik bir zarar oluştu. Kaskoyu 1900TL'ye yaptırmıştım. Şimdi aracımı değiştirmek istiyorum. Verdiğim kasko ne olur. Yeni aldığım araca aktarma gibi bir durumum olabilir mi? Yoksa verdiğim bütün para yanar mı?
  • merhaba drkozi
    tabiki esiki poliçenizi yeni aracınıza aktarabilirsiniz burada paranızın yanması gibi bir husus oluşmaz hayırlı olsun şimdiden
    saygılarımla
  • takip+
  • Aksigorta'dan kaskom var. Bu hafta süresi bitiyor. Hasarsızlık indirimini kaybetmemek için poliçe yenileme süresi nedir? Bilgisi olan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasko şirketleri çıldırmış olmalı !!!!!!.4bin tl nedir ? dalga geçer gibi...tamam anladım yaşım 22 olabilir ama gerizekalida değilim.adam gibi bi kasko yaptıramadım aracımı dün aldım ve acil yaptırmam gerek.anadolu sigorta bile 2300 tl fiyat çıkartı el insaf kardeşim.trafik sigortasını 700tl yaptırdık mecburen arabayı aldığımın akşamı,çevirseler bağlıyacaklardı çünkü...

bana teklif yapıcak sigorta şirketi varsa özelden yazarsa sevinirim.Full kasko istiyorum bilindik kurumsal şirketlerden.mümkünse 1800 maximum fiyat olsun.akşama kadar yapmam gerekiyor aciliyeti var...
  • Johnnie Walkerr kullanıcısına yanıt
    bize pm atın bilgilerinizi bakalım isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Aksigorta'dan kaskom var. Bu hafta süresi bitiyor. Hasarsızlık indirimini kaybetmemek için poliçe yenileme süresi nedir? Bilgisi olan var mı?

TC kimlik no , plaka , Belge seri no PM atın yardımcı olayım.
  • Arkadaşlar kolay gelsin,
    Bir şey sormak istiyorum.

2004 model BMW 3.16i aracın kasko bedeli 33500 TL olarak gözüküyor. (gib.gov.tr'deki listede).

Bu araç full kaskoluyken, pert olacak şekilde kaza yapsa, sigorta şirketin alınacak ücret ne olur? bu kasko bedelinin tamamı mı olur? Belirli bir kesintileri var mı? varsa neye dayanarak yapıyorlar? merak etmekteyim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbaletsigorta

quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiya

Aksigorta'dan kaskom var. Bu hafta süresi bitiyor. Hasarsızlık indirimini kaybetmemek için poliçe yenileme süresi nedir? Bilgisi olan var mı?

Son gününe kadar yenilemeniz gerekiyor.Aksigortada dahil olmak üzere 12 farklı sigorta şirketiyle çalışıyoruz.Bilgilerinizi gönderirseniz fiyat konusunda yardımcı olabiliriz.

Ticari çıkarlarınız için yanlış bilgi vererek insanları yönlendirmeyin. Aksigorta merkez müşteri hizmetlerinden (4442727) aldığım net bilgi: Hasarsızlık indirimini kaybetemeden, kaskomu 6 ay içinde yenileyebiliyorum.

Biraz ticari ahlak...

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    siz altı ay sonra yaptırın fiyatın artıp artmadığını o zaman görürsünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbaletsigorta

siz altı ay sonra yaptırın fiyatın artıp artmadığını o zaman görürsünüz

Ne zaman yaptıracağım seni ilgilendirmez. Ben hasarsızlık indirimini kaybetmemek için gereken süreyi sordum, 10 gün sonra da yaparım, 179 gün sonra da. Bütçeme ve tercihime göre kararımı veririm.

Forum üyelerine yönelik yazılan sorulara, hemen atlamayın, yanlı bilgi vermeyin. Ticaretinizi ticarethanenizde yapın. Bilgi forumunu çirkinleştirmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 22 Ocak 2014; 19:10:15 >
  • oh beeee yaptırdım kaskomu europa dan 1172 tl ulen herkes 2300 2400 3 bin 4.500 tl çıkarıyodu bu ilaç gibi geldi
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.