Şimdi Ara

Trafik Polisi Yok

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
25
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Giriş
    20715 Mesaj
    Son 6 aydır büyük kazalar olsun, normal kazalar olsun bir çok kaza gördüm, yeri geldi 155'den yardım istedik vs... bir kere trafik polisi gelmedi. Gelenler hep yunus polis ve karakol polisi.

Bu trafik polisleri nerede? Darbeden sonra hepsi görevden mi atıldı? Ülkede ki trafik düzensizliği de iyice arttı zaten son 1 senedir. Radar dışında trafik polisi göremiyorum diyeceğim, radarlar bile sivil zaten.

Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019/2020 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
  • İstanbula giderken çakarları açık trafik polisine makas atan araçlar görebilirsiniz bol bol. Hatta geçenlerde geniş aralıklardan makas atarak geçen trafik polisi gördüm. Meanwhile in Turkey kardeş yapıcak birşey yok şu devirde kurallara uyan enayi oluyor.
    Emniyetin önündeyken bonzai içmiş gençler bize vurdu. İzmitteki benzin kafenin önünde oldu bu olay, emniyet 15 metre yan tarafta. Abartmıyorum bir buçuk saat polis bekledik bonzai içmişler gelin alın bunları başkalarına zarar vericekler diye. Gelene kadar bonzai içenler sıkılıp gitmeye kalktılar biz gitmeyin diyince bıçak çektiler öyle gittiler.
  • Yarbay
    3501 Mesaj
    Trafik polisinin görevi artık TR'de trafigi düzene sokmak degil ki... TR'de artık T.polisinin görevi ceza kesmektir benim gözümde artık öyle.

keşke ceza kesse. ceza kesme kalktı neredeyse. ben polis olsam ceza koçanı yetmez akşama kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Schneeflocke kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yaralanmalı veya ölümlü kazalar adli olay olduğu için karakol polisleri gelip işlem başlatırlar. O sebepten dolayı karakol polisinin olay yerine gelmesi gerekir. Gerektiği zamanlarda kaza mahaline gerekli incelemeler için olay yeri inceleme ekipleri, savcı bile gelir. Trafik polisleri ise yaralanmalı veya ölümlü trafik kazalari haricinde, maddi hasarlı olarak gerçekleşen trafik kazalarinda bile gerekli oldukça başka bir kaza yaşanmaması için yoldaki gerekli tedbirleri alırlar, trafik kazası tespit tutanağı tutarlar ve kazaya karışan araçların ve sürücülerin karayolları trafik yönetmeliğnde belirlenen hususlara göre kontrolünü yaparlar. Gerçekleşen maddi hasarlı trafik kazalarında tarafların karşılıklı olarak tutanak tanzim etmeleri yeterlidir. Halkımız bu sistemi tam olarak benimseyemediği için en ufak kazada polis çağırmaktadır. Bu alınan ihbarlarda en yakın ekip kaza mahaline gider ve bu ekipler genellikle trafik ekipleri değildir. Karakol veya yunus ekipleri gelir önce, çünkü trafikçilerin gelmesi zaman alabilir ve gelen ekip gerekli görmedikçe trafiği çağırmaz. Çünkü hemen hemen her mahallenin polis karakolu vardır ama trafik ekipleri merkezde konuşlandırılmıştır. Erinmeden yazdım, umarım bilgilendirici olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DursunBey -- 18 Şubat 2018; 15:3:35 >
    |
    |

• Yarbay
    3501 Mesaj

Valla bizim memleket kocaeli pilot bölge oldugu için hergün uygulama oluyor hocam, yılın bir kısmında konya'dayım orada hiç görmedim T.polisi.
    |
    |
    Navi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ne alıp veremediğiniz var şu polislerle kimse kimseye durduk yere ceza yazmaz her köşe başı polismi beklemek zorunda

İhraçlardan sonra açık çok fazla bazı karakollarda 2 polis kaldığı bile oldu, hiç kimse kalmayınca en telafi edilebilir birim trafik oluyor. Şöyle ki ağır ceza mahkemesinin önüne bakın trafik şubeden polisler dolu artık, narkotik ve çocuk şube gibi birimler yanında haliyle adli kolluk görevini genelde trafik şubeye falan veriyorlar.

Tabi şehir girişleri vs oluşturulan kontrol noktaları var, sayı bu kadar yetersizken o kontrol noktalarına da memur koyunca daha da azalıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: karahancer2

Ne alıp veremediğiniz var şu polislerle kimse kimseye durduk yere ceza yazmaz her köşe başı polismi beklemek zorunda

gözümüzün ırzına geçen farları takan .... lara ceza yazsınlar mesela. kasasından döke döke giden kamyona da ceza yazsınlar. bir tanesi mantolama taşıyor,düzün yüklenmemiş. arada bir iki mantolama uçuyor yola. hızla ön cama gelip kapatsa artık soluğu hangi bariyerde alacağın belli değil. yollar,otobanlar kaplama lastik dolu.yolda öylece duruyor. ne otoban polisi ne bir şey var. geçen gün paralı yolda koca meyve kasası vardı.gece olsa görmesen ne olacak.araban dağılacak,kaza yapacaksın belki. saysam bir dünya şey sayarım. hırsızlar,sapıklar uyuşturucu satanlar milleti haraca bağlıyor bunlar hala ne peşinde.
    |
    |

• Yarbay
    26155 Mesaj
    2 kere lazım oldular 2si de tehlikeli araç sürenleri uyarmak içindi çok kişinin hayatını tehlikeye attılar. 1 tanesinde aracı tarif ettim plakanın son kısmını hatırlamadığımı ama şirket aracı şu bu marka model renk söyledim. Bir şey olmadı.

İkincisinde 3-4 dakika telefonda beklememe rağmen cevap bile verilmedi.
    |
    |
    İstanbula giderken çakarları açık trafik polisine makas atan araçlar görebilirsiniz bol bol. Hatta geçenlerde geniş aralıklardan makas atarak geçen trafik polisi gördüm. Meanwhile in Turkey kardeş yapıcak birşey yok şu devirde kurallara uyan enayi oluyor.
    Emniyetin önündeyken bonzai içmiş gençler bize vurdu. İzmitteki benzin kafenin önünde oldu bu olay, emniyet 15 metre yan tarafta. Abartmıyorum bir buçuk saat polis bekledik bonzai içmişler gelin alın bunları başkalarına zarar vericekler diye. Gelene kadar bonzai içenler sıkılıp gitmeye kalktılar biz gitmeyin diyince bıçak çektiler öyle gittiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night Stalker Batman -- 18 Şubat 2018; 17:59:40 >
    |
    |
    avrupa yakasinda topkapi,bagcilar,bayrampara nerdese 5 dk da bir her kose de trafik polisi mevcut..
    ama alayi ticari araclari cevirip ceza yaziyor.bugun src sinavindan gectim neyse ki ceza yemeden kurtulucam insallah artik.
    |
    |
    When I was your age, i rocket jumped all the way to school, both ways....
  • Yüzbaşı
    875 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

Valla bizim memleket kocaeli pilot bölge oldugu için hergün uygulama oluyor hocam, yılın bir kısmında konya'dayım orada hiç görmedim T.polisi.

keşke kocaeli istanbul yolunda da sık sık gözükseler arkadaşım. ne zaman ankara istanbul yapsam bu bölümde cinnet geçiriyorum. orta şeritte huzur içinde seyahat mümkün değil. herkes potansiyel canavar.

|
    |
    Polislerin neredeyse onda biri fetöden meslekten atıldı. En az 15.000 tanesi açıkta bekliyor. Yeni alınan Polislerin çoğu özel harekatçı, normal görev yapanlara adli olarak bir faydaları yok. Bir de bu hendek-barikat olaylarından sonra doğu güneydoğu'ya aşırı bir kadro kaydırıldı. Bir tanıdığım eskiden diyarbakırda 4000 polis görev yaparken şu anda 12000 polis görev yapıyor dedi. Bu hesaba göre batı diyebileceğimiz illerde şu anda polis çok az hatta hiç yok diyebiliriz. Dağılabilirsiniz.
    |
    |
    |
    |

Son yıllarda alınan polislerin çoğu özel h. Olarak alındı

Şu an muazzam açık var.Turkiyenin her yerinde 12 12 çalışılıyor izinsiz.

|
    |

Dh RasKoLNiKov
  • Yarbay
    2363 Mesaj
    Trafik şubede saçma sapan işlerle uğraştırıyorlar adamları, özellikle şehirlerde görevli olanların sahahaya çıktıkları durumlar genelde eskort görevleri. Şehir dışında ise günde 2-3 saat radar aracı görevi, EDS TEDES gibi sistemlerle sadece para odaklı ceza sistemi de ballı kaymak geliyor uyarı yok sürücü hata yapsın arkadan yolla ceza trafiği tehlikeye atmasına anında engel olma uyarma sadece kasaya para girsin...
    Kaldırımlar araç dolu karışan eden yok, hatalı parka karışılan yerlerde ise çekici mafyası nemalanıyor polis üniforması giymiş adamlar ama hiçbiri gerçek polis değil çekicilerin başındakilerin zaten sorunca hemen kendileri söylüyor bu yasa dışılığı çekici / otopark parasını veriyorsun ceza meza gelmiyor.
    |
    |
    24 saat boyunca o beton santralından betonu yükleyen sarı damperli kamyonlar (dikkat edin açık kasalı sarı damperli) Dudullu istikametine bir yerlere (muhtemelen diğer inşaatı devam eden metro istasyonlarına) harç taşıyor...Bildiğiniz inşaat harcı...Bazen gri harç,bazen de kırmızımsı bir harç...
    Bunların gittiği istikamette yollar harç içinde,yerlere döke saça gidiyorlar,ani fren ve kalkışlarda yerlere harç döküyorlar...Bu harç ıslakken araçların kaza yapmasına sebep oluyor,kuruyunca ortalığı acayip bir toz bulutu kaplıyor,nefes alınamıyor o bölgede...
    Bir tane polis,bir tane devlet görevlisi ne bileyim bir tane otorite çıkıp da "yahu arkadaş,açık kamyonla harç çekilir mi?" diye sormuyor...

Ülke batmış,uzatmaları oynuyor...
    |
    |

• Yarbay
    2657 Mesaj
    1 yıldır araç kullanıyorum hiç çevirmeye takılmadım. Zaten ender polis görüyorum. Böylesi aslında daha iyi.

|
    |
    2011 de aldım ehliyetimi 2013 yılından beri aktif araç kullanıyorum.Yalan atmıyorum 1 kere bile Polis çevirmedi ben sürerken.Mesela aracı yavaşlatıp bakıyorlar kemer takılı devam et.Hiç ehliyet yada ruhsat soran olmadı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

Trafik polisinin görevi artık TR'de trafigi düzene sokmak degil ki... TR'de artık T.polisinin görevi ceza kesmektir benim gözümde artık öyle.

YALAN.

Trafik polisinin görevi Atatürk havalimanına siyasi birisi inince e5'i vatandaşa kapatıp insanların 2 saat de olsa evinde ailesiyle vakit geçirmeisni engellemektir. Ya da trafik polisinin görevi taksim'in en yoğun olan kavşağının 10 metre kenarına arabayı parkedip araç içinde telefonla oynamaktır. Veya annem ve ablamın kullandığı arabayı görünce arama kayıtlarında dahil gözükmeyen telefon görüşmesini bahane edip taciz etmektir. O da mı olmadı, kız arkadaşımla beni gezerken çevirip artistik yapmaktır. Ya da hep daha önemli bir işi olduğu için insanlık olsun diye durduğum ve ingilizce konuşan arap vatandaşa çarpan kürt vatandaşın kazasına uğrayıp bana tutanak kağıdı verip sen tut bugün başbakan istanbulda diyip gitmektir.

Çok değil 2 ay önce 2 apartman yanımızdaki daireye gece 4'te hırsız girdi, evde alarm vardı ben uyanık olduğum için hemen polisi aradım. Evim vatan caddesindeki migrosun sokağında, yani istanbul emniyet müdürlüğünün 300 metre ilerisinde. Yarım saatte polis gelemeyince hırsızlar kaçtı gitti. Sabah gelen olay yeri inceleme görevini yapmayan polisler için tutanak tuttu mu hayır, çünkü onların da işi gücü çok.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
kolayoto.com
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.