Şimdi Ara

Trafik Polisi ile Tartışmam ve Sonrasında Başıma Gelenler (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
16
Favori
31.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
657 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Askerde bile bedelli eğitimini uzalmanlara vs vermiyorlardı. Bedellilerin askerlik eğitimini kısa dönem askerlere yaptırdılar. Sebebi gayet açık idi uzman çavuşlarının aşırı vukaatlı olmalarıydı. Her önüne geleni polis asker yaparsa olacağı bu. Şaka gibiyiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çevredeki güvenlik kameraları gürüntüleri alın. Rica edin ya da avukat aracılığıyla aldırın.

• Medeniyetin beşiğinde bir gün daha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada, görüntüdeki memurda kamera zaten var. Hiç mi fark etmediniz? Tabii çekmesi gereken yeri çekmiyor...

• Hocam burda nekadar kibar anlatmışsın ama bu olayın senin anlattığın gibi olmayabilir. Bak olmaz demiyorum olmayabilir. Olayları tek taraflı dinlememek fayda var. Çokça çevirmeye denk geldim yada polise işim düştü senin yaşadığın tarz olay hiç ama hiç yaşamadım.

• Geçmiş olsun dostum, maalesef adalet sistemi biraz bozuk, sen iyi davrandığın için tepene çıkmışlar belli ki. böyle insanlara kim olursa olsun fırsat vermeyip burunlarından getireceksiniz.

• İyileri de var ama çoğu artis ve kendini padişah zannediyorlar. Ben birkaçıyla sözlü kavga etmiştim boyle artıslık yaptıkları ıcın. Bir tanesi hemen üstüme iftira atıp bağırarak bana kufur ettı dıye yaygara cıkarmıştı.

Araya dığer polıs gırınce öpüşüp barışmıştık. Boyle enterasan bır anım var.
  • Tam tersi yorum yapmıştım fakat konudaki mesajları okuyunca fikrim değişti. Yola çift sıra park etmişsin. Polis çek diyor çekmiyorsun. Sonrasını da ne kadar gerçek muamma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 16 Mart 2020; 19:26:57 >
  • Olayın tam olarak içeriğini bilmeden bütün polisleri itham etmeyin.gerçekten haklı olduğunuza inanıyorsanız kesinlikle tüm hukuki yardımları ve yasal yolları kullanın. bu milletin canını malını koruyan bu uğurda binlerce şehit veren bir kurumu tek taraflı ifadelerle iddialarla zan altında bırakmayın.

• Her şeyi bilenler yine kendilerini tutamamışlar. En iyi avukatı da tutsan İçişleri soruşturma izni vermezse savcı o memurları ifadeye dahi çağıramaz. Suçun sabit olmadığı durumlarda neden bu kadar rahatlar sanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 16 Mart 2020; 19:20:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam savcılığa veriyor, karakola değil

• Askerin polisten değersiz olduğu yerden ne bekliyorsunuz?

• İfadesini karakolda veriyor. Karakol evrakı savcılığa gönderiyor. 4483’e göre savcı, İçişleri’nden soruşturma izni almadıkça polis memurlarının ifadelerini dahi alamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

İfadesini karakolda veriyor. Karakol evrakı savcılığa gönderiyor. 4483’e göre savcı, İçişleri’nden soruşturma izni almadıkça polis memurlarının ifadelerini dahi alamaz.
    Fakat videoyu savcılığa göndereceğim diyor.

• Bahsettiğiniz Açık Kapı uygulaması. Konu sonunda yine yargıya intikal eder. Kaymakamlık yargı birimi değildir, en fazla idari soruşturma yapabilir. Adli konularla idari konuları birbirine karıştırmayın.
  • Polise artistlik yapacak bir şey yok orda polisin dediğini yapacaksın yapmazsan olacağı bu ceza alırsın her türlü 5 yıl denetimli serbestlik olarak siciline yazılır bir daha sen sen ol polis ne derse uy

• Savcılıkta karakoldaki ifadesine ek yapabilir, tamamen değiştirebilir veya yeni delil sunabilir.
  • Polise asla güvenme. yalancı şahit de bulabilirler, resi işlemleri yok edebilirler de. Şikayet direk savcılığa yapılmalı. Ama taktk olarak olay günü resmi işlemleri kendilerinin iptal etmesini, yani suçlu olmaktan korkup şikayeti vermemelerini bekleyip ardından savcılığa başvurabilirsin ama o kağıtları belki 1 sene sonr bile verirler.

yalancı şahit olayı çok kötü. Herşeyi kesin gören kamera varsa ona yüklemek lazım. Aslında en kesin olanı da mobese. Var mıydı?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.