Şimdi Ara

Trafik magandasının aracını çizdim. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
1
Favori
4.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında en doğrusunu yapmışsın, polise gitmek çok doğru bir hareket. Maalesef polisten bir çözüm bulamamışsın.ikinci en iyi hareket bence aracın üZerindeki reklamdan firmayı arayıp anlatmak. O da belki çözebilirdi.

Eşim benzer bir durumda bir servis aracından laf atılma olayına maruz kalmış. Plakayı almış neyse ki. Aradık şikayet ettik. O adam işten atılmazsa şunu bunu yaparız, insanların çocuklarını böyle adamlara mı emanet ediyorsunuz falan dedik ve sonuç olarak atıldı işten.

Ama siz polise gidip yanıt alamayınca daha da öfkelenmişsiniz. Böyle birbsinirle adamı beklemek riskli, biri bir diğerini bıçaklasa ciddi zarar verse daha mı iyi? kendini tutamama riski varsa hiç gerek yok böyle ağzını burnunu dağıtırım muhabbetlerine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Ben de hersey yapılır ama kalıcı hasar verilmez diyen biriyim ama haketmiş..

toplum olarak biraz agresifleştik geçen bir arkadaş mesaj atmış aracımda her zaman silahımı taşırım öfkeye kapılmamak lazım polis neyse durum müdahale eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: escober

Araç çizmek vb. davranışlar hele ki kazandığı para ile sahip olmadığı bir araç ise gereksiz ve önemsiz bir davranış olarak unutulur. Biraz sosyal mühendislik ile daha yaratıcı ve ibretlik bir ders verebilirdin.

sen örnek ver ne yapabilirdi böyle bir magandaya ? aynısı senin annene yapıldı diyelim ne yapacaktın ? sosyal mühendisciliğemi soyunurdun yoksa bu arkadaş gibi hırslanırmıydın ? bazen ne kadar rahat cevaplar veriyoruz ama olaylar bizim başımıza gelince maalesef kimse daha önce söylediklerini yapmıyor
  • Keşke insanlığa yakışır şekilde davransaymışınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yandex79

quote:

toplum olarak biraz agresifleştik geçen bir arkadaş mesaj atmış aracımda her zaman silahımı taşırım öfkeye kapılmamak lazım polis neyse durum müdahale eder

Polis müdahale etmemiş..

• quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Az mantık kullansanız yaptıgınızın yanlıs bıse oldugunu anlarsınız. Araba kendı kendını yoneten bır aygıt değil. Onu kullanan zihnyete hızmet veren aygıt. Yanı suç arabanın değilki arabaya zarar verıyorsun

Ama arkadaşın yaptığı hareket zaten o aygıtı kullanan şahsiyete verilmiş bir ceza.Adam o çiziği görünce ömründen ömür gider,kapı yada çamurluk olsa neyse de tavan çizildiği zaman o şahsiyet eminim 1 hafta uykusuz kalacak,yaptığı terbiyesizliğe bin kat pişman olacak..

Adamın tıtız bırı oldugunu nerden bılıyorsunuz. Boyatmaz omrunden omurde gıtmezse nolcak ? Senın yaptıgın kendını kandırmaktan ılerı geçemez arabanın başında beklesen yada yakında bıyere otursan adama dırek olarak zarar versen ( illa zarar verceksen ) daha mantıklı. Arabalara yanlış yapıldımı uyuz oluyorum ben şahsen. Misal veriyorum ben bu arkadaşımızın annesıne yapmıs olsamda benım arabama yapmış olsa bu hareketı yüzünü tanınmaz hale getırırım. Ama gelıp dırek benle halletmeye çalısırsa ısını sadece kendını savuncak kadar şiddete başvururum.

vay be yavaş ol aslan ağzını burnunu tanınmaz hale falan getiririm ne oluyoruz çok fazla kuzey güney izliyorsun sanırım farz etki adam senin dövemeyeceğin bir tip çık çok iyi kavga ediyor ve kick bokscu diyelim (mesela benim kardeşim gibi) ve seni orda birgüzel benzetti o zaman ne yapacaksın? Silah yada bıçakla adamı öldürüp veya yaralayacakmısın ? böyle mantıksız şeyler yazmayalım yarın bi bakarsın aracın tavanı çizik ondan sonra otururu o çok sevdiğin hondacığının başında ağlarsın

Daha arabamın başında ağlatan olmadı merak etme. Kuzey guneyle işim yok klavyeylede. Reelde arabama dokunan delıkanlı görelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 16 Mart 2013; 17:42:21 >

• quote:

quote:

quote:

Polis müdahale etmemiş..

nasıl etmez ya olurmu siciline işlerler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Polis müdahale etmemiş..

Konuyu okumadan yazmışsın. Once oku..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Polis müdahale etmemiş..

siz şimdi yazarken bende iyice okumaya başlamıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: lordz

quote:

Orijinalden alıntı: uurll

quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

mala zarar vermeden şikayetçi olur Milletvekili tanıdığı olur devreye sokar belli olmaz...
    sadece şikayetçi olursa zararı ödetirlermiş...

Hocam onemli olan o anki hirsimi almamdi. Nerde bulacak bir daha beni hem

Karakolda annenin bilgilerini almışlardır muhakkak.

Birine denyo dediğin için karakolda ifade vereceksin. Sonrada arabanın tavanında "denyo" yazılı bulacaksın.
    Yapan adamı bulabilmek için daha güzel bir imza olamazdı.

Sen hırsını aldın... Sıra arabası çizen adamın hırsını almasında... Bu da demek oluyor ki sırada senin bir tarafların çizilecek...

Umarım adam seni bulamaz ama bulabilmesi için epeyce kanıt mevcut.

Şirket aracı olması yönünde dua etsen iyi olur. Adamın şahsi arabası ise meseleye şahsi yaklaşacaktır...

Öncelikle arabayı çizen arkadaşa geçmiş olsun ve eline sağlık demek istiyorum.
    Belki o o. çocuğu bundan sonra kimseye hayvanlık etmez.

lordz kardeşim sende çok fazla arka sokaklar seyretmişsin.

birine denyo diyecesin arabanla dokunacaksın, sonra arabanı çizilmiş bulacaksın.
    sonra karakola gidip "ey polis abiler ben böyle böyle yaptım benim arabamı çizdiler, beni şikayet eden oldu mu, o şikayet eden kişinin bilgilerini alıcam" diyecek.

ve polisler de o bilgileri verecek.

diyeceksin ki millet vekili falan girer araya alır. sence millet vekili bu topun altına girer mi. veya başka biri.

bu tür konularda aklı başında yorumlar yazın, insanları korkutacak saçma sapan şeyler yazmayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Polis müdahale etmemiş..

siz şimdi yazarken bende iyice okumaya başlamıştım

Cok guzel..

• quote:

Orijinalden alıntı: uurll

Arkadaslar annemin basina bir olay gelmis bugun , nisantasinda 3 sira park etmis araclar. Annem taksi beklerken bi arac yavasca anneme dokunup camdan "yoldan cekilsene denyo" demis. Ki annem orada beklemekte hakli cunku 3 sira park etmisler ve 3. sirada park halinde duran arac cikmaya calisirken olmus olay. Annem de sinirli bir insandir biraz , tartismislar cocuk kufur falan etmis cevredekiler araya girmis.. Annemin dedigine gore 20-24 yaslari arasinda bi cocukmus.

Annemle beraber karakola gittik , anlattik. Biz bisey yapamayiz dediler. İyi o zaman ben yaparim dedim ve ayrildim.

Tam 1 bucuk saat etrafta o araci arayip buldum , anahtarimla tavanina denyo yazdim gittim. Gitsin tavanini boyatsin simdi , siyahti arac hem de.

Kendime yapilsaydi bu kadar kizmazdim buyuk ihtimalle ama sinirlendim yani cikacaksan da duzgunce soylersin yani dokunmak ne demektir ya

Çok yanlış yapmışsınnn...

İlkönce eline keskin bir elmas alacaksın, sonra aklına gelen herhangi birşeyi istersen resim olabilir, yapmaya başlayacaksın. Sonradan çizidğin yere hidroklorikasit asit dökeceksin, komple çürüteceksin arabayı. Hatta mümkünse büyükçe bi delik açacaksın tavanda ve kaputta çapı 1cm yeterlidir. Dökeceksin tuz ruhunu bak bakalım bir daha o arabadan hayır geliyormu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Az mantık kullansanız yaptıgınızın yanlıs bıse oldugunu anlarsınız. Araba kendı kendını yoneten bır aygıt değil. Onu kullanan zihnyete hızmet veren aygıt. Yanı suç arabanın değilki arabaya zarar verıyorsun

Ama arkadaşın yaptığı hareket zaten o aygıtı kullanan şahsiyete verilmiş bir ceza.Adam o çiziği görünce ömründen ömür gider,kapı yada çamurluk olsa neyse de tavan çizildiği zaman o şahsiyet eminim 1 hafta uykusuz kalacak,yaptığı terbiyesizliğe bin kat pişman olacak..

Adamın tıtız bırı oldugunu nerden bılıyorsunuz. Boyatmaz omrunden omurde gıtmezse nolcak ? Senın yaptıgın kendını kandırmaktan ılerı geçemez arabanın başında beklesen yada yakında bıyere otursan adama dırek olarak zarar versen ( illa zarar verceksen ) daha mantıklı. Arabalara yanlış yapıldımı uyuz oluyorum ben şahsen. Misal veriyorum ben bu arkadaşımızın annesıne yapmıs olsamda benım arabama yapmış olsa bu hareketı yüzünü tanınmaz hale getırırım. Ama gelıp dırek benle halletmeye çalısırsa ısını sadece kendını savuncak kadar şiddete başvururum.

vay be yavaş ol aslan ağzını burnunu tanınmaz hale falan getiririm ne oluyoruz çok fazla kuzey güney izliyorsun sanırım farz etki adam senin dövemeyeceğin bir tip çık çok iyi kavga ediyor ve kick bokscu diyelim (mesela benim kardeşim gibi) ve seni orda birgüzel benzetti o zaman ne yapacaksın? Silah yada bıçakla adamı öldürüp veya yaralayacakmısın ? böyle mantıksız şeyler yazmayalım yarın bi bakarsın aracın tavanı çizik ondan sonra otururu o çok sevdiğin hondacığının başında ağlarsın

Daha arabamın başında ağlatan olmadı merak etme. Kuzey guneyle işim yok klavyeylede. Reelde arabama dokunan delıkanlı görelim

inşallahta olmaz kardeş ama bence bu zihniyetten vazgeç bu dünyada kimse kimseden daha güçlü değildir hiç ummadığın biri seni çok kötü madara edebilir neyse ne diyelim Allah hepimizi korusun bu tip maganda kişilerden ...

• Hukusal olarak yanlış
    Etik olarak denebilecek bir şey yok.
    Etki – tepki meselesi kaldı ki vatandaş olarak polise başvurmuş ama netice alamamış yani plaka var araç şirket aracı, belki şahit var, her şeyden önce mağdur var en azından ifadesi alınabilirdi ki bu davranışından bir ihtimal rahatsız olurdu ama adi vaka, yaralama yok, mala zarar verme yok vs. polis maalesef pas geçmiş.

Bazen bir musibet bin nasihate bedelmiş, umarım faydası olur hayvansı yaratığa…

*.Ha bu şekilde bir taciz/hakaret olayında hele ki ANNE gibi herkesin kutsalı olan bir meselede yüksek standartta medeniyet gösterilmesini beklenmemeli. Teori ile saha pratiği farklı oluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 16 Mart 2013; 17:58:58 >
  • tavanı nasıl çizdiniz anahtarla ? arabanın üstüne çıkıp çizdiniz sokaktaki kimse sizi uyarmadı bişey demedi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

inşallahta olmaz kardeş ama bence bu zihniyetten vazgeç bu dünyada kimse kimseden daha güçlü değildir hiç ummadığın biri seni çok kötü madara edebilir neyse ne diyelim Allah hepimizi korusun bu tip maganda kişilerden ...

Bu benımde ıstedıgım bısey degıl ama arabama bişey oldumu gozume perde ınıyo karsımdakının kım oldugunun onemı kalmıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: escober

Araç çizmek vb. davranışlar hele ki kazandığı para ile sahip olmadığı bir araç ise gereksiz ve önemsiz bir davranış olarak unutulur. Biraz sosyal mühendislik ile daha yaratıcı ve ibretlik bir ders verebilirdin.

sen örnek ver ne yapabilirdi böyle bir magandaya ? aynısı senin annene yapıldı diyelim ne yapacaktın ? sosyal mühendisciliğemi soyunurdun yoksa bu arkadaş gibi hırslanırmıydın ? bazen ne kadar rahat cevaplar veriyoruz ama olaylar bizim başımıza gelince maalesef kimse daha önce söylediklerini yapmıyor

Bu senin neyi nasıl hangi argüman ile yapabileceğine bağlı, intikam soğuk yenince daha tatlıdır. Basit bir örnek kişinin çalıştığını ve çalıştığı şirketinde diğer şirketler gibi "yasakları" olduğunu ve bu yasakların çalışan personel üzerinde olumsuz etkilerini yaptığı terbiyesizliğe orantılayabilirsin. Biraz vakit gereklidir ancak sonuç etkilidir.

• Olayın anne tarafı var, yüzde yüz haklımı? oda bişey yaptımı? dedimi karşı tarafa? tam olarak net bilinmiyor. kim başlattı? ne sözler geçti?

polise gitmişsiniz şikayetçi olmak için, polis neden takip etmedi meseleyi? her sikayet dosyalandırılır bir tutanak olur. önce suç duyuranın başvurusu alınır sonra ise suçlananın. bunlar elinizdemi?

kendi fevri yaptığınız hareket ise son derece başınıza büyük işler açabilecek bir durum. mağdur taraf bunun peşini bırakmaz ve yakında size geri döner.

kolay gelsin.

anneniz keşke bu olaya sizleri karıştırmamış olsa idi....

günün sonunda sizin başınız daha çok ağrıycak gibi görünüyor...

neyse iyi haftasonları.
  • Pardon, ama buradikilerin Polis'in ne yapmasını bekliyorsunuz?
    "Bana küfür etti, lütfen buna ceza kesin"
    Sonuçta burda mağdur bir anne olmasına rağmen farklı bir ceza ya da bir ceza kesemezler, bir anne'ye ya da bir delikanlı adama küfür ettiniz diye farklı ceza kesilemez... ceza kesilirse bile küfür edildi diye.
    Valla, böyle birşey olsa, ertesi gün hapishaneler dolardı.

Bana bakarsanız biraz çocukça davrandınız.
    Evet adamın yaptığı çok terbiyesizdi, ama böyle insanlar var ve hep olacak.
    Kısacası, bir adamın gerizekalığı üzünden suça bulaşmak çok salakça bence.
    Sonuçta, mobese kamera üzerinden sizi bulurlarsa, olay sizin başınıza patlar.
  • Almanyada polisi arayıp şu plaka yolda küllüğünü boşalttı diyince sorgusuz sualsiz araç çevirilir ileride cezası acı acı kesilir
    Bizde bişey yapamayız
    Vah vah

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.