Şimdi Ara

TRAFİK KAZASI - KUSUR ORANI ( KASKO YOK )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
19.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var..
    Sanayi sitesi içi bir kaza geldi başımıza..
    Lastik bakmak için sanayide bulunan bir dükkan önüne park edip işimizi halletmeye gittik..
    Biz yanaşıp sağa park ettikten sonra yanımıza otokar-sultan marka bir otobüs çalışır vaziyette yanaşıp yol ortasından sağ tarafa doğru park etti..
    Biz lastik için dükkandan anlaşamadık ve çıktık..
    Babam ara kısımdan bizim araca binip tam kapıyı kapamak üzereydi ki , çalışır vaziyette bekleyen otobüs kapısı açık şekilde yol alıp açık kapısı ile bizim kapıya takıp 90 derece açarak maddi hasara yol açtı..
    Sonrasını söylemiyorum adam tehdit ve çirkeflikle bir sürü problem çıkardı..
    Aracı kullanan şahsında ehliyeti yoktu..
    Bu sebebten dolayı sorun çıkaracağız diye 2 araba akrabası gelip üzerimize geldiler..
    Bir sürü tehdit ve zorbalıkta cabası..
    Polisi aradım ölen yoksa diğer türlü gelemiyoruz rapor yazın verin dedi..
    Ordaki kaportacı arkadaşlar ehliyetli yada ehliyetsiz farketmez ortayı bulun raporu doldurun bişey olmaz dediler..
    Bizde diğer kullanıcının ehliyeti ile işlem yaptık..
    Dünde tutanak için oran % 100 biz kusurlu çıkmışız..
    Dün itiraz ettik bugünde % 50 % 50 olmuş..

SORULARIM ŞUNLAR ;
    1- Bu olayın sağlıklı ilerleyebilmesi için daha ne yapabiliriz..
    2- Karşı otobüste hasar yok.. Bütün hasar bizde oluştu..
    3- % 50 - % 50 ne demek oluyor..
    4- Bu orana tekrar itiraz etsek ne olur ?
    5- Bu durumda trafik poliçe ödeme oranında ne gibi değişme olur ?

TRAFİK KAZASI - KUSUR ORANI ( KASKO YOK )
    TRAFİK KAZASI - KUSUR ORANI ( KASKO YOK )TRAFİK KAZASI - KUSUR ORANI ( KASKO YOK )TRAFİK KAZASI - KUSUR ORANI ( KASKO YOK )TRAFİK KAZASI - KUSUR ORANI ( KASKO YOK )

• Kaza ne zaman oldu ve polis gelmediyse kusur oranı kim tarafından belirlendi ? 2 taraflı maddi hasarlı kazalarda kusur oranları genelde tutanaktan yola çıkılarak ilgili şirketlerin karşılıklı mutabakatı sonucunda belirlenir. Sizin durumunuz da park halinde çarpmaya girer ve %50 - %50 kusur paylaşımı gibi bir durum söz konusu bile değildir. Park halindeki araca çarpan kişi yani karşı taraf %100 kusurludur ve onun trafik sigortasından hasar yapılmak zorundadır. Fakat ticari araçlarda trafik sigortası/kasko yüksek meblağlarda yapıldığından ve hasarsızlığını bozmak istemediğinden çirkeflik yapmış olma ihtimali vardır.
  • Cevap verdiğiniz için teşekkürler vortex35 ..

Kaza geçen hafta cumartesi oldu.. ( 27.05.17 )
    Kusur oranını telefona gelen mesaj ilewww.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/sayfalar/kazatespittutanagisorgula dan öğrendik..
    Dün tirazımızıda burdan yaptık.. Dün % 100 biz kusurlu iken, bugün % 50-%50 ye düştü..
    Ne yapılabilir peki ?
  • Trafik polisi çağırıp tutanak tutturmanız sizin için en iyisiydi fakat iş işten geçmiş.
    Orada bulunan ve olayı gören birinden rica edin size şahitlik etsin, durumu anlatan bir dilekçede sürücünün ehliyetinin olmadığını yakınlarını çağırıp sizi tehdit ettiğini ve zorla rapor tutturup sizin kusurlu gibi gözükmenizi sağladıklarını anlatın gerekirse ilgili kamera kayıtlarını da her iki sigorta şirketine iletin ve durumun suistimal edildiğini hasarınızın karşı taraftan karşılanması gerektiğini bildirin.

Ek olarak bu linkteki bilgileri de okuyun :
    https://www.sbm.org.tr/tr/Sayfalar/Yanlis-Sigorta-Uygulamalari.aspx
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    Ve bu linki gerekirse doldurup gönderin :
    https://www.sbm.org.tr/tr/Sayfalar/Yanlis-Sigorta-Uyg-(SISBIS)-Bilgi-Duzeltme.aspx

Geçmiş olsun.

• Polisi aradığınızda karşı tarafın ehliyeti olmadığı durumda gelmesi gerekiyor? başka kişinin ehliyeti ile işlem yaptırmanız hatalı olmuş, 50 50 razı olacaksınız artık itiraz da edilmiş.Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B46CB32A -- 2 Haziran 2017; 12:46:39 >
  • Geçmiş olsun...Polise "sürücü ehliyetsiz" deseniz gelmek zorunda diye biliyorum...
    Aslında bir de ehliyetsiz sürücü yerine başkasının ehliyeti ile işlem yapıldığını kanıtlayabilirseniz mahkemeye gidebilirsiniz...
  • Cevap için teşekkürler..
    Evet orda o yüklenme ile hata yaptık..
    Kazayı belirttim ama konuşurken ehliyet aklıma gelmedi hiç..
    Oruçtan sanırım..
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    İşte bunu nasıl yapacağım.. Şahitlik için ordakilere rica ettik kimse yanaşmadı..
  • Adamlar belalı gibi çullandılar..
    İşte öyle bir şahit yok..
    Tutanak içinde rica ettik kimse yanaşmadı..
    Kamera kaydı mevcut bakalım tekrar bir görüşeyim babamla..
    Teşekkürler..
  • Geçmiş olsun biraz gecikmişsiniz ehliyetsiz olduğunu tehdit ettiklerini polise söyleseydiniz cezada yiyeceklerdi iş işten geçmiş malesef kendi sigortacınızı arayıp hatayı %100 karşı tarafa yansıtmak için neler yapılabilir diye danışın ancak tutanağı ehliyetli biriyle tuttuğunuz için şansınız düşük.
  • derya41. D kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle geçmiş olsun.

Trafikte şöyle bir detay varmış, baktığında saçma gelebilir.

Araçların geçiş tarafındaki kapını acık tutarsan ve biri gelip de kapıya vurursa %100 kusur sana veriliyor. Çünkü duran arabanın dikkat edilmesi gerektiği söylenmiş. Benim de aynı durum benzin istasyonunda başıma geldi ve sadece kapı mentesem kırılmıştı. Ben ilk adama yükselsem de adam bu durumda sen haksızsın hiç tutanak tutmayalım demişti, sonra polisi arayıp öğrendik ki gerçekten karşı taraf haklıymış.

Ama itiraz sonucu kusur oran dağılımı konusunda bi fikrim yok.

Polemik için yazmadım bunları :)
  • OguzcanCkaya O kullanıcısına yanıt
    Estagfurullah.. :D
    Deneyim önemli işte :D
    Teşekkür ederim..
    Kapı konusunda bende suçlu olabilirim doğrudur..
    Cana geleceğine mala gelsin tabikide fakat hem bana zarar verip hemde öle davranmaları hoş olmadı..
    Şuanki kusur %50 - % 50 ..
  • Teşekkürler..
    Danışalım bir ne çıkacak..
  • bu durumda karşı tafasın trafik sigortası hasar alan kapının hasarının yarısını mı ödeyecek ?
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    Bunu bende bilmiyorum..
    Eksper görmedi henüz aracı..
    Kaza tespit tutanağına verilen değer bu..
  • %50 oldugunda senin sigortan onun hasarını, onun sigortası senin hasarını ödüyor diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın ehliyeti yoksa direkt suçlu oluyor. bi kere polise bunu iletin. %50 demek senin sigorta onun yarısını onun sigorta senin yarısını karşılar.
  • derya41. D kullanıcısına yanıt
    Karşı tarafın sigortası sizin hasarın yarısını karşılayacak.Sizin sigortanız da karşı tarafın.Kalan parayı herkes cebinden ödeyecek.
  • Mastertheweb M kullanıcısına yanıt
    ONDA HASAR YOK Kİ
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    işte ordaki kişilerin ikna sonucu başka kişi ehliyetiyle kayıt yaptık.. onda hasar yok..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.