Şimdi Ara

Trafik Kazası - 51/2-a Hız Kusuruna Ne Yapılır? Davalık Konu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
3
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Trafik Kazası - 51/2-a Hız Kusuruna Ne Yapılır? Davalık Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    23 Mesaj
    Herkese merhaba. 25/06/2018 tarihinde trafik kazasına karıştım. Hız sınırı 50 olan yolda (ki ben 50 ile gideni hiç görmedim -neyse kural kuraldır hatalıyız burada-) sağımda ki arabayı sollamak için hızlandım. Daha sonra sağ taraftan yaşlı, bisikletli bir kişi 2 şeritte araba olduğunu göre göre yola çıktı. Ben sağdaki arabayı sollayacağım için daha hızlıyım. Sağ şeritteki arabayı geçti ortaya geldi. Ben ilk önce ortada bekleyeceğini düşündüm sonra pedala yüklendi kalkacak gibi oldu sonra durdu geçip geçmemekte tereddüt etti ki ben de bunu görüyorum sonra bir den geçmeye karar verdi ben de o an fren attım. Sürdüğüm araba 93 model tempra kaydı da kaydı ama malesef bisikletli şahısa çarptım.

Şahısa çarptığımda hızım oldukça düşüktü çünkü tereddütte kaldığını fark edip erken durmaya çalıştım. Zaten arabanın sol ön tarafından çarptım, sol ön lastik tarafına doğru düştü. Hemen ambulans arandı geldi şahsı aldılar gittiler. Şahıs aynı gün bir kaç saat içinde kontrollerden sonra hastaneden taburcu edildi hiç bir şeyi yok. Sadece kafasına bir kaç dikiş atmışlar. Beni emniyete götürdüler şahsın kendine gelip ifade vermesini beklediler. Benim de ifademi alıp bıraktılar. Şahıs benden şikayetçi olmuş. Polise dedim bir şey olur mu? "Olmaz" dedi.

Fakat kayıtlarda benim trafik kazasında 51/2-a kusurlu olduğumu yazmışlar. Galiba karşı tarafta benden şikayetçi olmuş. Biraz önce mesaj aldım dava uzlaştırmacı falan diye. İfademde de bisikletli şahsın beklemediğini kendinin arabayı gördüğü halde yola çıktığını yazdım.

Hatta kazanın olduğu yerde fırın vardı fırının kamera kayıtları varsa bakabilirsiniz diye eklettim. Şimdi sorun şudur. Dava açılır mı? Açılırsa ne olur? Benden para cezası keserlerse ne kadar keserler? Bilen yorum yapabilecek olan veya başına gelen varsa lütfen yardımcı olsun.

|
    |
    MB: ASUS H110M-K
    Store: TEAM T253X1480G & ST1000DM003-1CH162

• Yüzbaşı
    263 Mesaj
    geçen kavgada yumruk atana 3750 ceza kesmişler diye duydum..buda ondan asagı olmaz gibi...belli bi para teklif et..1000 lira hastane masrafın olmustur al bunu davadan vazgec de ..en kesin yontem bu
    |
    |

Ayrica ben hizdan dolayi cezami oderim ama gidip sahsa 1000tl gibi yuklu bir miktar odeyemem. Ayrica orasi bolunmus yoldu 2 seritte doluyken yola cikti. Polislere soyledim kameraya bakilsin diye hic bir sey demediler.

Hiz kusuruna gore nasil bir sey olur bilmiyorum.

Konu suan uzlasmadaymis. Yani her ikitarafin kusuruna gore acilir veya acilmazmis. Ama benden tutup yuksek meblag isterlerse uzlasmak istemem.

Burada anayola arabalar seyir halindeyken cikmak göre göre o kusurlu zaten gecmeseydi kaza da olmayacaktim ama korktugum konu bana hiz ihlali yapildi denmesi ve bunun sonucunda aleyhime cikacak daha kotu sonuclar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MB: ASUS H110M-K
    Store: TEAM T253X1480G &amp; ST1000DM003-1CH162
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.