Şimdi Ara

Trafik kazası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • hasar kaydı olacak ve deger kaybı olacak o nedenle talep edın

 • Allah şu kadar yerden değer kaybı almaya çalışan insanlardan cümlemizi korusun . eline fırsat geçtimi herşeyi yapar . gün gelir o kantar bir gün seni de tartar .  Trafik kazası
 • crow in cornfield c kullanıcısına yanıt

  kedi kıçını görmüş kılıç yarası sanmış diye bir lafımız var...


  bazı mevzular acılar hasarlar insana nasıl etki bırakır bilinmez ama işte bu yönü ile de insanız...


  ilgili hasar 1.500TL tutuyorsa ki tampon hasar onarım ve boya 2.500TL'ye hallolur gibi duruyor...

  ortada bir rakamda buluşulur ve bu hasar resmi saklanır... taa ki yeni sahibi ile aracı satana kadar...


  geçmiş olsun ve Allah beterinden korusun...

 • Tamponda o tip hasarlar yanıltır.


  Zamanında biri arkadan vurduğunda görüntüde hiç bir şey yoktu. Ama tamponun bağlı olduğu arka panel alttan bakınca yamuk duruyordu. O yüzden tampon girmez, değer kaybı olmaz, o kadarcık hasardan bilmemne mi olur diyen arkadaşlar yanılıyor.


  O hasarın "görünen" yüzü. Altta ne olduğu hiç bir zaman belli olmaz. İki vida patlar, tamponun düzgünlüğü gider... Anlattığım örnekteki gibi panel yamulur, masraf çıkar. O yüzden ne kaza olursa olsun tutanak tutturmak lazım aslında. Alttan ne çıkacağı bilinmez.


  Bu noktada da şu yapılabilir, "gerçek" hasar ne diye bakılır, gerçekten tampondaki hasar o kadarsa bir şey yapmaya gerek olmaz ama devamı varsa girilebilir.


  Ha bu "değer kaybı" muhabbeti de ilginç bir noktaya gidiyor ama du bakalım. Suistimale çok açık.

 • Bu kadar görece basit bir hatadan değer kaybı çıkarmak istiyorsunuz. bir başka yazınızda da sürücünün alkollü olduğunu belirtmişsiniz. "alkollünün yanına kalmasın" hesabı. iyi de, neden polis çağırmadınız? polis talep etseniz alkollü sürücünün ehliyeti giderdi. yanına da kalmazdı. asıl şimdi yanına kalmış. ayrıca, bu şekilde ört-pas edilen kazalar sigorta şirketlerini de mağdur ediyor. alkollü sürücü olduğu polis tutanağında yazılmış olsa, sigorta şirketi masrafları şahsa rücu edebilirdi.

 • sonuc ne oldu? benim aracıma trafikte hareket halindeyken arkadan çarpmışlardı. indik baktık hiçbir şey yok. ben yine de çocuğun telefonunu aldım ne olur ne olmaz diye. sanayiye götürmüştüm aracı başka bir iş için. usta arabaya kim vurdu dedi direk. evet görünüşte bir şey yok ama tamponun arkasından öne doğru araç yamulmuştu resmen. yanda kaportacı vardı oraya götürüp çektirmiştim. çocuğu arayıp masrafı aldım sonra. ha benim aracım eskiydi zaten değer kaybı falan filan onemsiz de şu zamanda arabalar 1 milyon tl ye yaklaşmış. değer kaybı illaki olur gizli bir hasar varsa.

 • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.