Şimdi Ara

Trafik kazalarında yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çoğumuz son günlerde ortaya çıkan "motorluya silah çeken maganda" videosunu izlemişizdir. videoda yerde yatan, hatta kıvranan bir yaralı varken hem araba sürücüsünün, hem de silah çekilen bir diğer maganda olan motorlu sürücünün geçip gittiğini gördük. ben ehliyet alalı uzun yıllar oldu. kursa giderken derslerde ilk yardımda bulunmanın zorunlu olduğunu öğrenmiştik. özellikle kanama varsa kanamayı durdurmamız. yaralılarda nabız yoksa kalp masajı ve suni teneffüs yapmamız gerektiği öğretilmişti. bunları yapmamanın suç olduğunu söylemişlerdi. gerçi suç olmasa da yardım etmek insanlık görevidir. bugün ona yarın sana herkesin başına gelebilir. benim merak ettiğim konu artık kazalara müdahele etmek, yardım etmek zorunluluk olmaktan çıkartıldı mı?

yerde kıvranan, sürünen biri var adamlar 100 metre ilerde durdu birbirine el kol yapıyor silah çekiyor. etrafta ambulans yok. olsa bende geçerim nasılsa ekip gelmiş diye. bu nasıl oluyor. sosyal medyada kimse olayın bu yönünü tartışmıyor veya dikkat çekmiyor. herkesin mi ayarları bozuldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wraith Todd -- 4 Aralık 2017; 8:3:14 >

• İlk yardım sertifikanız yoksa dokunmanız suç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

İlk yardım sertifikanız yoksa dokunmanız suç.

anladım. teşekkürler. şartlar ne olursa olsun dağ başı ıssız yol vs. kaza görünce bende geçip gideyim o zaman. sertifikam yok.
  • Kim kime silah çekiyor yine

• quote:

Orijinalden alıntı: Wraith Todd

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

İlk yardım sertifikanız yoksa dokunmanız suç.

anladım. teşekkürler. şartlar ne olursa olsun dağ başı ıssız yol vs. kaza görünce bende geçip gideyim o zaman. sertifikam yok.

Yasal olarak suç fakat sizin insanlığınızda bitiyor iş insanlar robotlaştı iyice..

Dün bi haydut inip adamın camlarını patlatıyor insanlar film gibi izliyor birisi de elinden tutup kenara çekmedi.

• O videoyu detaylı izlemedim ama bana kaza olmuş gibi gelmedi. Yerde yatan adam epilepsi nöbeti geçiriyor gibi gelmişti. Bu durumda yapılacak tek şey adamı güvenli bir yere taşımak olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.