Şimdi Ara

TRAFİK CEZASINA İTİRAZ EDİPTE DAVAYI KAZANAN VAR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
6
Favori
103.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dava dilekçemi hazırladım, yarın sabahtan adliyeye gidip başvurumu yapıyorum...

sonucu sizlerle paylaşacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

dava dilekçemi hazırladım, yarın sabahtan adliyeye gidip başvurumu yapıyorum...

sonucu sizlerle paylaşacağım...

kolay gelsin hocam umarım sonuç güzel olur
  • İyi dilekleriniz için sağolun...

bir yerden başlamak gerek, yılmadan, uğraşmak gerek...
    biz ''eşek'' oldukça semer vuran çok olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tourneo

Beyoğlunda park cezası kesip eve tebliğ etmişler bende tebliğ aldıktan sonra itiraz ettim beyoğlu 2. sulh ceza mahkemesine 6 -7 ay sonra sonuç olumluydu ceza iptal oldu

Bu da bana tebliğ edilen sonuç

TRAFİK CEZASINA İTİRAZ EDİPTE DAVAYI KAZANAN VAR MI?

Hukuk denilen şeyin, ne olduğunun en güzel ispatı.

• [Deleted by Admins]
  • [Deleted by Admins]
  • [Deleted by Admins]
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orijinalden alıntı: akbilge

Bütün bunları artık bence amacı trafiği düzene koymaktan daha çok sürücülere işkence çektirme ve devlete gelir toplama kaynağı olarak görülen trafik düzenlemelerini gerçekçi bulmadığım için yazdım.

Umarım bir gün gerçekten trafik kuralları insan hayatını korumaya yönelik olarak ve sürücülerin trafikte rahat seyir edebilmesini sağlamak için uygulanır.

kesinlikle haklısın akbilge
  • geçen gün vergi dairesinin internet sitesinde aracıma mart 2009 tarihinde 60 TL ceza kesildiği ve nisan 2009 tarihinde tebliğ edildiğini gördüm...üstelik 24 TL faiz yemişim...bana tebligat filan da gelmedi...anlamıyorum bu devletin işini...hesapta açık çıkınca kimse itiraz etmeyecek şekilde taksim ediyorlar tutarı...2 yıl oldu aracımı alalı..ceza yemedim diye geziyordum ortalarda...aldılar façamızı nihayet. İçimden eğer devlet vatandaşından zorla aldığı sakalla ayakta kalıyorsa yıkılsın gitsin diyesim geliyor ama olmuyor işte.
  • radar mağduru olarak sonuna kadar destekcinim .

edit:düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cıvıq06 -- 10 Şubat 2010; 21:33:13 >
  • [Deleted by Admins]
  • dilekçe ile ankara trafik mahkemesine başvurdum...
    sonucu bekliyorum...
  • HOCAM MRB ARACİMİN MUAYENE ZAMANİ GELDİĞİ İÇİN VERGİ BORCUNU ÖDEMEYE GİTTİM VE ARKADAŞİN ADİNA AİT OLAN BİR TRAFİK CEZASİYLA KARSİLAŞTİM.BENİM ARABAMDA CEZA YEMİŞ,CEZA 3 YİL ÖNCE KESİLMİŞ VE BANA SÖLEMEMİŞ FAİZİYLE CEZA 1 MİLYARİ GECMİŞ.ŞİMDİ BU ARKADAS ÖDEMEYECEĞİNİ SÖYLÜYOR.
    BORCU BANA YIKMAYA CALİŞİYOR BORCU ÖDEMEDİĞİ İÇİN ARACİMİ MUAYENEDEN DE GECİREMİYORUM.NEYAPMAM LAZİM BORCU ONA ÖDETMEM İÇİN VEYA Muayene için borcu yoktur KAĞİDİ ALMAM İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR.SAYGİLAR..
  • quote:

Orijinalden alıntı: anac10da

HOCAM MRB ARACİMİN MUAYENE ZAMANİ GELDİĞİ İÇİN VERGİ BORCUNU ÖDEMEYE GİTTİM VE ARKADAŞİN ADİNA AİT OLAN BİR TRAFİK CEZASİYLA KARSİLAŞTİM.BENİM ARABAMDA CEZA YEMİŞ,CEZA 3 YİL ÖNCE KESİLMİŞ VE BANA SÖLEMEMİŞ FAİZİYLE CEZA 1 MİLYARİ GECMİŞ.ŞİMDİ BU ARKADAS ÖDEMEYECEĞİNİ SÖYLÜYOR.
    BORCU BANA YIKMAYA CALİŞİYOR BORCU ÖDEMEDİĞİ İÇİN ARACİMİ MUAYENEDEN DE GECİREMİYORUM.NEYAPMAM LAZİM BORCU ONA ÖDETMEM İÇİN VEYA Muayene için borcu yoktur KAĞİDİ ALMAM İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR.SAYGİLAR..

benimde itiraz etme hakkim war mi sonucta ceza baskasinin adina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 10 Mart 2010; 13:06:08 >
  • Ben de Ayvalık'ta işgüzar bi memur arkadaş sayesinde kask cezası yemiştim.Ortalıkta sürüyle millet kasksız gezerken ben kaskla gezdiğim halde piyango bana vurdu ve eve ceza geldi.Şubeye gittim bunu nası kanıtlayacaksınız dedim,her türlü tahsil edilir gibisinden bi cevap aldım.Şimdiki aklım olsa resim yok hiçbir kanıt yok bunu kesen memura ödettirirdim cezayı.O zamanlar acemiydim.Bundan sonra böyle birşeyle karşılaşırsam eğer kanıt isteyeceğim yoksa kesin dava açacağım.Madem haklıyız,HAKKIMIZI ARAYALIM.
  • quote:

dilekçe ile ankara trafik mahkemesine başvurdum...
    sonucu bekliyorum...

up hocam..
  • quote:

dilekçe ile ankara trafik mahkemesine başvurdum...
    sonucu bekliyorum...

Helal olsun hocam, gerçekten çok takdir ettim.Ben dahil birçok insan hem astarı yüzünden pahalı gelceği hem de zor bir iş olcağı için kılını bile kıpırdatmazdı.
  • Cezayı kesenler büyük ihtimalle fahri trafik müfettişleri oluyorlar. Eğer size gıcık biri varsı ve fahri trafik müfettişiyse plakanızı bilmesi yeterli.
  • Vay be.Demek bu tip cezalara da itiraz edip hatta cezayı iptal de ettirebiliyormuşuz.BAşımıza taş yağıcak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.