Şimdi Ara

Trafik Cezası - Evimin önünde telefonla konuştuğuma dair 73/c den ceza geldi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba forumdaşlar, mart ayı sonunda evimin olduğu sokakta plakama 73/c'den 235 lira ceza yazılmış. Tebligat Nisan 22 gibi yapılmış fakat bana gelen birşey olmadı, muhtarlığa bırakmışlardır büyük ihtimal. Ben cezayı şansa e-devletten öğrendim, şehir dışındayım bir süreliğine... muhtara gitme şansım da yok. Kesinlikle telefonla bluetooth dışı konuşmam, bu işte bir yanlışlık var. Cezayı faize girdiği için ve yakında araç muayeneye gireceği için ödedim. Nasıl itiraz edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSN_vs_XBOXLive -- 11 Haziran 2019; 16:15:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İtiraz etsen de bir şey çıkmaz araç içinde telefonla görüşmek yasaktır ve sert katı cezaları vardır . Ehliyetinize el konulmadığı için şanslısın sakın bize burada ben öyle bir şey yapmadım v.b gibi bahaneler sunma . Kanıtın varsa itiraz edersin yoksa boşuna mahkemelerde sürünme.

• Kanıtlayacak bir kayıt cihazım yok. Ön kamera var kayıtta o da yolu çekiyor ses almıyor. Mahallemizde başkaları da var aynı yerde ceza yiyen onlar da konuşmadan bu ay ceza geldi dediler. Bu son seçim öncesi kaldırımda trafik polisleri çok duruyordu evimizin sokağında, ben henüz tebligatı alamadım, eğer tebligatta kanıt yoksa, ki kanıt olamaz araçta bluetooth dışı konuşmam, nasıl bir yol izlemeliyim? Direk mahkeme mi itiraz için?

• Sulh ceza hakimliğine itiraz edeceksiniz süre tebliğden itibaren 15 gün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawyer066

Sulh ceza hakimliğine itiraz edeceksiniz süre tebliğden itibaren 15 gün
    Peki tebligat muhtarlığa bırakılınca tebliğ süresi başlamış mı oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSN_vs_XBOXLive -- 11 Haziran 2019; 20:53:11 >
  • PSN_vs_XBOXLive P kullanıcısına yanıt
    Evet başlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba hocam;

konuyu hortlatmak gibi olacak ama benzer bi durum başımıza geldi. Siz konuyla alakalı ne yaptınız, itiraz vs. yoluna gittiniz mi?

• Moueson kullanıcısına yanıt

Telefonu arabaya bağlayıp konuşmakta yasak mı?

• Deníz kullanıcısına yanıt
    Teorik olarak yasak ama polis ıspatlayamaz şarkı söylüyodum dersin geçersin. Elinde telefon görürse yasak oluyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Cadmium C kullanıcısına yanıt
    Teorik olarak polis ispatlayamaz ama pratikte polis ispata ihtiyac duymaz. Yazmak istiyorsa yazar gecer. Itiraz ve ispatla sen ugras der. 300 liralik ceza icin 3000 liralik ugrastiracaklarindan lanet olsun der odersin. Tecrube ile sabit

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Setsa kullanıcısına yanıt

Güldürdün.. insanları yanıltmayın

• BOLDVIPER kullanıcısına yanıt

yooo gayet de böyle oluyor. Ben ceza yedim bluetooth hoparlör ile konuşuyordum. Polis ceza kestiğinde ispat zorunluluğu ceza yiyende oluyor. Kameradan yemişim, sabahın 7'sinde. İtiraz ettim gelen yanıt şuydu. Aracın plakası ve model-rengi uyuştuğu ve kabahatin işlendiği polis tarafından kaydedildiği için suçunuz sabittir minvalinde bir yanıt aldım.

Yine başka bir makas cezam var. Olayı net hatırlıyorum önümdeki dolmuş yolcu almak için sinyalsiz durdu. Ben de o an aynaya bakıp duramayacağımı düşünüp gaza basıp diğer şeride kırdım. Tak diye fahri müfettişten ceza geldi. İtiraz ettim ve plaka araç model-renk uyumu olduğundan reddine karar verildi.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

telefonla konuşma yüzünden bana da fahri trafik müfettişinden ceza geldi. indirim süresi geçmeden ödedim ama itiraz etmeyi düşünüyorum, çünkü benim durum da sizinkine benziyor.

itiraz süreci, bağlı sulh ceza mahkemesi ya da e-devlet ile yapılıyor diye okudum, ama e-devlette de mobil imza falan istiyor sanırım. itiraz süreci nasıl başlatılıyor, en kolay yöntem hangisi sizce?

• ceza cezadır, evinin önü ana cadde ise, polisin gördüğü nokta ise, yersin tabi. ben de kapımın önüne parkettim diye 2 kere ceza yedim, neden ? otobana bağlanan yol olduğu için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçlarda bluetooth ile telefon görüşmesi yasak değil. Kim uyduruyor bunları ?

• ben de mecidiyeköyde inanılmaz bir trafikte elimde telefon olduğu için ceza yedim. araçla hareket bile etmiyordum. trafikte duruyordum sadece. buna itiraz etme şansım var mıdır ?

• Kriger kullanıcısına yanıt

:) trafikte kelimesi yeterli ceza için

• Kriger kullanıcısına yanıt

ben olsam itiraz ederdim, seyir halinde diye acikca yaziyor kanun maddesinde. hakimin yorumuna kaliyor ancak kaybetseniz bile masraf fazla cikmiyor, hatta bazen hic cikmiyor.

• Sokak, cadde farketmez ister dur ister git seyir halinde isen ceza yazılır. Park halinde değilsin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • OzzY® O kullanıcısına yanıt

hocam ortalama ne kadar çıkıyor masraf. bir de itiraz edersem kesinlikle kanıt isteniyormuş galiba. ne gibi bi kanıt isteniyor , ne sunabilirim sizce ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.