Şimdi Ara

Trafik cezalarinizi PTT'den odemeyin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
16.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar basima gelen olayi paylasiyorum:

8 ay once odedigim trafik cezasi sistemde odenmemis gozukuyor. Odeme kayitlarinda da yaptigim hicbir odeme gozukmuyor zaten. Bugun nakil vasitalari vergi dairesini aradim. Dekontunuzda "MERKEZ MUHASEBE BIRIMI" yaziyor mu dediler, evet dedim, PTT'den yapilan odemeler Merkez Muhasebe Birimi denen yere gonderiliyormus halbuki bu yanlismis. PTT'nin sisteminden kaynaklaniyormus. Defalarca soyledik duzeltmediler vatandas hep magdur oluyor dediler. Simdi dekontu bulup vergi dairesine dilekce ile fakslamaktan baska care yok.

Velhasil TRAFIK CEZALARINIZI ASLA PTT'DEN ODEMEYIN.

Zaten omru hayatimda PTT'nin bir ise yaradigini gormedim. En son gecen sene kendi kendime Yalovadan Istanbula gonderdigim mektup 2 ayda geldi. 2011 yilindayiz hala boyle rezalet bir kurumla ugrasiyoruz diyecek birsey bulamiyorum.

• PTT için çok normal bir durum. Sık sık bizim işyerine alakasız adresli mektuplar geliyor.
  • PTT zaten devlet kurumları içinde karın ağrısı yapan rezil kurumlardan biri. Bırakın dış kurumlarla iletişimi, kendi birimleriyle bile iletişim problemleri olan, 80'lerden kalma kurumlardan biri.
  • bende bir uyarı yapıyım yemiş olduğum trafik cezasınını ertesi günü garanti bankasından yatırdım aradan 8 ay geçtikten sonra muayene zamanı geldiğinde internetten baktığımda o para cezası hala ödenmemiş gözüküyordu. bende ödediğime dair dekontu aldım ve muayne istasyonuna gittim ama elimde ödeme yapıldığna dair dekont olmasına ve trafik cezasının aslı olmasına rağmen muayeneye sokmadılar aracı. vergi dairesine gitmemi ordan ödeme yapılmamış gözüktüğünü vs söylediler bin türlü uğraş çıkardılar.

lafın kısası ne bankaya ne de ptt'yi ödemeyin cezalarınızı direkwww.gib.gov.tr üzerinden motorlu taşıtlar sorgulama ekranından ödemelerinizi yapın.
  • Kesinlikle 3.sınıf ülkelere yakışacak bir kurum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

bende bir uyarı yapıyım yemiş olduğum trafik cezasınını ertesi günü garanti bankasından yatırdım aradan 8 ay geçtikten sonra muayene zamanı geldiğinde internetten baktığımda o para cezası hala ödenmemiş gözüküyordu. bende ödediğime dair dekontu aldım ve muayne istasyonuna gittim ama elimde ödeme yapıldığna dair dekont olmasına ve trafik cezasının aslı olmasına rağmen muayeneye sokmadılar aracı. vergi dairesine gitmemi ordan ödeme yapılmamış gözüktüğünü vs söylediler bin türlü uğraş çıkardılar.

lafın kısası ne bankaya ne de ptt'yi ödemeyin cezalarınızı direkwww.gib.gov.tr üzerinden motorlu taşıtlar sorgulama ekranından ödemelerinizi yapın.

intvd'de aninda ciksa zaten hic ugrasmicam direk girip kredi kartiyla odeyecegim ama asirlar sonra cikiyor. gib.gov.tr'de beyanli odeme yapan var mi calisiyor mu o sistem acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 19 Eylül 2012; 12:18:07 >
  • Cezaları veya normal vergileri direk maliyeye ödüyorum. 0 problem.
  • Ziraat Bankasına da yapabilirisiniz onların sistemi bire bir çalışıyor vergi dairesi ile hata olma olasılığı çok zayıf. Vergi dairleri Ziraat Bank dekontlarını kabul ediyor ama diğer Bankalarınkine sorun çıkarabiliyorlar. Gidin bankanızdan düzeltip deyip topu bankaya atıyorlar, bir kaç defa başıma geldi.
  • Trafik cezalarını nakil araçlar v.d.ne, istanbuldaysanız da ogs kgs kaçak geçişlerini yalnızca fsmde ödeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen gun izmirden istanbula mektup yollamam gerekti, ne zamana gider dedim 2-3 haftayi bulur dediler, peki daha hizlisi yok mu dedim 5 lira verin 1 haftada gitsin dediler bende eyvallah dedim ciktim, mektup gonderme ptt tekelinde oldugu icin ben de kargoyla eski bir kitabin arasina koydum mektubu, 6 lira verdim 1 gun sonra alicidaydi.

Ben de ozellestirilmeye karsiyim, ama ptt su an is gormeyen bir kurum, mektup isini ozel sektore verseler ptt iflas eder.

• Ptt ile yurtdışına gönderdiğim mektup abartmıyorum TAM 14 AY SONRA gideceği yere ulaştı. Ve üzerine basılmış damgalardan dolayı diğer ülkeyi suçlama imkanım yok. Türkiye'den çıkışı 13 AY SONRA olmuş... Sadece güldüm, yorum yapabilme yeteneğimi kaybettim durum karşısında.
  • off ptt offf
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

bende bir uyarı yapıyım yemiş olduğum trafik cezasınını ertesi günü garanti bankasından yatırdım aradan 8 ay geçtikten sonra muayene zamanı geldiğinde internetten baktığımda o para cezası hala ödenmemiş gözüküyordu. bende ödediğime dair dekontu aldım ve muayne istasyonuna gittim ama elimde ödeme yapıldığna dair dekont olmasına ve trafik cezasının aslı olmasına rağmen muayeneye sokmadılar aracı. vergi dairesine gitmemi ordan ödeme yapılmamış gözüktüğünü vs söylediler bin türlü uğraş çıkardılar.

intvd'de aninda ciksa zaten hic ugrasmicam direk girip kredi kartiyla odeyecegim ama asirlar sonra cikiyor. gib.gov.tr'de beyanli odeme yapan var mi calisiyor mu o sistem acaba?

Buu durumda da elinizde makbuz varsa internet vergi dairesinden beyanlı trafik cezası ödeme sekmesinden ödeme yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Ptt ile yurtdışına gönderdiğim mektup abartmıyorum TAM 14 AY SONRA gideceği yere ulaştı. Ve üzerine basılmış damgalardan dolayı diğer ülkeyi suçlama imkanım yok. Türkiye'den çıkışı 13 AY SONRA olmuş... Sadece güldüm, yorum yapabilme yeteneğimi kaybettim durum karşısında.

Yalovadan istanbula 2 ayda geldi derken saka yapmiyorum 14 ay gayet normal bence
  • Allah kolaylık versin, durduk yerde sıkıntı işte...

Ben PTT'nin sisteminden çok çalışanlarının kalitesizliğine şahit oldum kaç kez. Bence PTT ve Ziraat bankası personeli kalifiye değil, revizyon gerekli. personeller; genç, dinamik, işi iyi bilen eğitimli kişilerden oluşmalı. Ortalık üniv. mezununundan geçilmiyor, fenamı olur göbekli 45-50 yaşını geçmiş eski memurların yerinde bu insanlar olsa..
  • Sadece PTT'ye değil bankalara da asla güvenmem.. Hatta trafik şubesinde bile "sistemimiz maliyeyle bağlı" demişlerdi de yine de işlemim yapılmamış çıktı.. Nakil vasıtaları vergi dairesine gidip kontrol etmeseydim anlamayacaktım..

Yapılan her işi takip etmek gerek, neler gördüm şu hayatımda ohooo..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Evet gib.gov.te den beyanli odeme yapiyorsun istedigi bilgileri girince ceza direk cikiyo agustosta denizlide ceza yemisim postayla geldi ceza gib.gov.tr ye baktim gozukmuyor beyanla odemeye gireyim bilgileri dedim ceza tak diye cikti odemeyi kartla yaptim

• merak ettim,butun bankalarin internet sitelerinden odenebilirken neden PTT riskin aldiniz?
  • Bir keresinde yeğenbey vergi dairesinin alt katından parayı yatırmıştım, üst kata işlem yaptırmak için çıktım yatmamış görünüyordu.
  • Bankadan vergi yatırmayalım pttden ceza yatırmayalım o zaman bu kurumlar bu işleri düzgün yapamıyorsa neden bunlara parayı tahsil etme yetkisi veriliyor mantığım almıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.