Şimdi Ara

Trafik Cezaları İle Ekonomi DÖNMEZ... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
6.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
98 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cormen

Sadece ilk cümle sana yazılmıştu ama bu edepsiz uslubunla uzatmaya gerek yok. Forum burası, aynadakiyle konuşmuyorsun.
    hadi canım. vallamı?
  • Açılın kenara 110 km hızla giderken ilçe köy yollarında hızına 50'ye düşeren adam geldi.3 ayda bir samsun istanbul ve İstanbul denizli yaparım.Otobanda dahi hız limitlerini geçmem.meşhur radarlı çankırı yollarında radar işareti olmasa da hızımı tak diye 50'ye düşerim.Neden ? orası kırsal kesim hayvan çıkar çocuk çıkar traktör çıkar.Hızlı gittin diye madalya mı taktılar ?Hayır ? Radar cezası yedikçe ağlıyor musunuz ? Evet. Neden tabeladaki hız sınırlarında gitmiyorsunuz? Sağ da solda yavaş gittiğim için arkamdan acemi sürücü keko enayi felan tiplersiniz farkındayım.Trafikte kendi aracımla 5. yılım.Devlete sizin gibi usta sürücülerden para lazım.böyle devam edin aynen devlete ben de o yönden çok kızgınım bizi bahmiyi
  • İzmir'de yolun 5 ŞERİTLİ(!) olduğu caddede akşam saat 22:25 te evime dönerken 92km/h hız yaptım diye 450TL ceza evime geldi.
    Haram zıkkım olsun.

Yolun o boş haliyle 92km'de sanki boş koridorda yürümek gibi bi şey..
    Ama doyuramadığın yöneticiler ve yandaşları varken...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 2 Mayıs 2018; 10:54:7 >
  • Omega.108 kullanıcısına yanıt
    Hız sınırları şerit sayısına göre belinlenmiyor. Şunu öğrenin artık.
  • muhtesemmatrix M kullanıcısına yanıt
    Aynen. 22 yıllık ehliyetim var. Yavaşından performanslısına onlarca otomobil, motosiklet, kamyonet vb. kullanmışımdır daha 1 kere radar cezası yemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 2 Mayıs 2018; 11:31:2 >
  • Maksat hız yapılmasını engellemek olsa uygulama yapılır. Memur gelir der ki : hız limitini aştınız, şöyle şöyle. Al bu da cezan.

Bu diyaloğa giren kişi daha dikkatli olur. Uyarıyı dikkate alır. Ehliyetine ceza puanı da işler. Bir daha gaza basarken düşünür. Ehliyetime el konulabilir ve araç kullanamayabilirim der.

Ancak 110 km lik hız sınırını birden bire 70 e düşürüp cezayı da arkadan gönderirsen "Allah Allah orada hız limiti 70 miydi ki ?" der insan.

İtiraz edecek olsa "kim uğraşacak, yüzde 25 indirim ile öde geç" der ve uğraşmaz.

Yani devlet devamlı müşteri istiyor ve bu sebeple uygulama yaparak ceza puanı düşmüyor. Cezalar tüm ülkelerde gelirdir. Tüm ülke ekonomilerinde de önceki yıldan (istatistiki olarak) tahmini beklenen gelir olarak bütçedeki yerini alır. Ancak trafik kazalarındaki ölümleri azaltmak istiyorsak çözümü gizli radarlar ile arkadan ceza yollamak değildir.

• Şerit sayısının cezayı belirlemediğini senden öğrenicek değilim,

Sen benim mesajımdaki temayı alamamışsın, öğreticilik yapmaya kalkma.

Gece saat 11 de bomboş caddede 90 yapmış araca soteye yatıp asgari ücretin 3te1i kadar ceza kesmekteki tutarsızlığa dikkat çekiyorum.

Mesajımı alamıyosan bilmişlik taslama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 2 Mayıs 2018; 11:51:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trafik cezalarının dahada artması gerekli bunlar az bile..adam gibi kullanan kullanır cezada ödemez ama eşkıyalık yapanlara bu cezalar az bile..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omega.108 kullanıcısına yanıt
    Kişi kendinden bilir işi. Aynadakine emir vermiyorsun andon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 2 Mayıs 2018; 12:9:31 >
  • Bu kendini akıllı sananlar yok bomboş yolda 90 yapmış araca soteye yatmış da bilmem ne... Oldu şehzadem hız sınırlarını trafik yoğunluğu ve saatlere göre düzenleyelim o zaman? Hız sınırını geçersen ceza yersin. Geçmeyeceksin, ceza da yemeyeceksin. Bu kadar basit. Ama bunu anlayacak beyin hücresi yok herhalde. Sibop bir de çıkmış külhanbeylik taslıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 2 Mayıs 2018; 12:14:56 >
  • Aynadakine öğretmenlik yapmıyorsun andon,

Konunun özünü anlayamıyorsan yorum yapma.

Bilmişlik taslamak küçük düşürücü görünüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 2 Mayıs 2018; 12:16:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Bu kendini akıllı sananlar yok bomboş yolda 90 yapmış araca soteye yatmış da bilmem ne... Oldu şehzadem hız sınırlarını trafik yoğunluğu ve saatlere göre düzenleyelim o zaman? Hız sınırını geçersen ceza yersin. Geçmeyeceksin, ceza da yemeyeceksin. Bu kadar basit. Ama bunu anlayacak beyin hücresi yok herhalde. Sibop bir de çıkmış külhanbeylik taslıyor.
    Ben bi vatandaş olarak 5 şeritli yolda 70km hız sınırını doğru bulmuyorum ve itiraz ediyorum,

burdan da bunu paylaşıyorum.

Karşıma geçip küstahça "hız sınırını şerit sayısı belirlemez sibop" sözünden ötürü şu an sana kahkahalarla gülüyorum.

Yazık,

Ne aşağı bi davranış.

Hadi git egonu şişir, birilerine bilmişlik yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 2 Mayıs 2018; 12:43:11 >
  • somet 16 kullanıcısına yanıt
    İtiraz edince uyarici levha vardir diye cevap geliyor, kanitlayamiyorsunuz da. Gecen sene dava kaybettim oradan biliyorum. Sehirler arasi yolda 110 hiz sinirinin oldugu yerde giderken 94, donerken 78 ile ceza yemisim, hakkim varsa zerre helal etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

Maksat hız yapılmasını engellemek olsa uygulama yapılır. Memur gelir der ki : hız limitini aştınız, şöyle şöyle. Al bu da cezan.

Bu diyaloğa giren kişi daha dikkatli olur. Uyarıyı dikkate alır. Ehliyetine ceza puanı da işler. Bir daha gaza basarken düşünür. Ehliyetime el konulabilir ve araç kullanamayabilirim der.

Ancak 110 km lik hız sınırını birden bire 70 e düşürüp cezayı da arkadan gönderirsen "Allah Allah orada hız limiti 70 miydi ki ?" der insan.

İtiraz edecek olsa "kim uğraşacak, yüzde 25 indirim ile öde geç" der ve uğraşmaz.

Yani devlet devamlı müşteri istiyor ve bu sebeple uygulama yaparak ceza puanı düşmüyor. Cezalar tüm ülkelerde gelirdir. Tüm ülke ekonomilerinde de önceki yıldan (istatistiki olarak) tahmini beklenen gelir olarak bütçedeki yerini alır. Ancak trafik kazalarındaki ölümleri azaltmak istiyorsak çözümü gizli radarlar ile arkadan ceza yollamak değildir.
    Yazınızı sonuna kadar okudum.Bir an cidden inanacaktım ama şu 3 sayfada yazılanları okuyunca bu milletten cacık olmayacağını anladım.Otoban ve şehirler arası yol 110-120 eyvallah ama ilçelerde yerleşim birimlerinde yavaşlaması gerektiğini anlayamayacak zekada insanlar var.Şehir içi max hız sınırının 82 olduğunu bilmeyen kullanıcı var yukarıda Yarası olan gocunsun devlete para lazım ağlayan ağlasın uygulamaları beğenerek takip ediyorum.eğer ki bir gün bana da radar cezası gelirse hiç gocunmam devletime helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: muhtesemmatrix

Yazınızı sonuna kadar okudum.Bir an cidden inanacaktım ama şu 3 sayfada yazılanları okuyunca bu milletten cacık olmayacağını anladım.Otoban ve şehirler arası yol 110-120 eyvallah ama ilçelerde yerleşim birimlerinde yavaşlaması gerektiğini anlayamayacak zekada insanlar var.Şehir içi max hız sınırının 82 olduğunu bilmeyen kullanıcı var yukarıda Yarası olan gocunsun devlete para lazım ağlayan ağlasın uygulamaları beğenerek takip ediyorum.eğer ki bir gün bana da radar cezası gelirse hiç gocunmam devletime helal olsun

Alıntıları Göster
    yazımda inandırmaya çalışılacak bir anekdot bulunmuyor.

siz kendi çocuğunuz bir hata yaptığında karşınıza alıp tembih mi edersiniz yoksa direkt ceza mı verirsiniz ? Trafik uygulamaları da böyle etkiye sahip işte. Ayrıca radar ile ilgili tek taraflı düşünmeyin. "Haksız" yenen cezada gocunmadan ödeme yaparsanız problem var demektir.

Çorum-Osmancık daki kule radarlarda aynen dediğim gibi aniden inen hız tabelası ve hemen ardından yazılan cezalar vardı. Ne mi oldu ? şirket Fetöcü çıktı uygulama durdu. Yeniden düzenlendi.

bakınız :

https://www.youtube.com/watch?v=Uy4icC6jyQo

https://www.youtube.com/watch?v=v4dUxwyhWU0

Kurallar herkes için, 110 dan 50 ye düşülüp ceza yazılması kuralcılık değil tuzaktır. Devlet vatandaşına tuzak kuramaz. Kurmamalı.

• Size bu cezaları kesmeseler kendileri maybachlara korumaları 6.2 v8 motor chevroletlere nasıl binecekler?
  • Tabi canım bütün ekonomi, devlet bütçesi falan trafik cezaları üzerinden dönüyor.
  • Cezalar aslında yüksek değil hatta çok düşük bile, ama sorun türk işi iş yapmakta, örneğin karadeniz OTOYOLU diye bir yol yapıyorsun milletten aldığın vergiyle buna hız limiti koyuyorsun 110 KM. Peki bu 1400 KM yolun kaç KM si 110 ile gidilebiliyor? Sadece yarısı diğer yarısı 50 (doğru gördünüz 110 luk yol BELEDİYE İNSİYATİFİNE BIRAKILAN YERLERDE 50), 70, 82 olarak gidiyorsunuz ve bu 50,70 ve 82 olan yerlere TUZAK RADAR koyuyorsunki gelir gelsin.
  • Hız sınırını aşmışsın ceza yemişsin boş yapma ehliyetini almalılar bence ama nerede işte anca para cezası...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

İtiraz edince uyarici levha vardir diye cevap geliyor, kanitlayamiyorsunuz da. Gecen sene dava kaybettim oradan biliyorum. Sehirler arasi yolda 110 hiz sinirinin oldugu yerde giderken 94, donerken 78 ile ceza yemisim, hakkim varsa zerre helal etmiyorum.
    ben 2 yıl önce 375 tl radar cezasına itiraz ettim kazandım , ödediğim parayı 7 ay sonra alabildim, iptal gerekçesi radar uygulaması yapılırken levha ile sürücüleri uyarmak zorundadır şeklindeydi,
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.