Şimdi Ara

TR PSN'İN YAZAN OYUN FİYATINDAN DAHA FAZLA ÜCRET ÇEKMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
6.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün TR PSN'den 299 TL'ye Spiderman oyununu aldım. Yapı Kredi banka kartıyla ödememi yaptım. Sonra Yapı Kredi internet şubesinden hesap hareketlerini kontrol ettiğimde ise 311,48 TL ücret kesildiğini gördüm.

Bankayla iletişime geçtiğimde kendilerinde hesap hareketinin TL cinsinden gözüktüğünü, işlem yapılan firmada döviz şeklinde bir ödeme durumu varsa o günkü kurdan çarpılarak işlem yapıldığını söyledi ve Sony ile görüşmemi istedi. Sony ise iade istediğimde sadece 299 TL'lik iade yapacağını söylüyor.

Yıllardır ödeme/kart sorununa sorun bulamayan, insanları sürekli mağdur eden ve üstüne üstlük gösterdiği fiyatın da üstünde para çeken Sony Türkiye denen rezil firmayı artık Allah'a havale ediyorum. Çünkü ben bıktım.

Forumu okuduğumda aynı sorun FIFA 19 başlığında da var. Bir oyun oynamak için kırk takla atmaktan, hesap yapmaktan gına geldi artık.

Bela okumak, küfür etmek istemiyorum. Çünkü bu başlık da kaldırılır, üyeliğim de askıya alınır biliyorum.

Diyecek sözüm yok.

• hocam daha öncede yazdim. kendinizi nasil savunacağinızi bilmeniz gerekiyor önce. siz hatayi sonyde bulduğunuz için bankayi ikna olmak için ariyorsunuz. halbuki asil suçlu banka. banka müsteri hizmetlerininde dediği gibi "işlem yapılan firmada döviz şeklinde bir ödeme durumu varsa o günkü kurdan çarpılarak işlem yapıldığını söyledi" fakat biz böyle bir işlem yapmiyoruzki.mesala aliexpressden bisey alirsin 5dolara hesabina tr yansin kur farki olur tamam dersin ama sen tl üzerinden ürun satin aliyorsun. sen bankayi arayip hatta şüpeli işlemler kısmindan girin ben 299liralik urun aldim kartimdan 311lira çekilmiş deyin ve bu yönde bastirin. sony tabiki 299lira iade eder çunku adamlarin sattigi fiyat o. aradaki farki bankaniz aliyor.

eğer sonynin suçu olsa herkesden fazla alirdi. ama herkez normal fiyatdan aliyor. 3-5 kişiden fazla para çekilmis oda işlem yaptiğiniz banka ile alakali. denizbank garanti bankasi ve enpara ile aliyorum ben neyse onu çekiyor. yapi kredi bankasi 5-10 lira arasi komisyon aliyor. olay bundan ibaret hocam
  • hocam daha öncede yazdim. kendinizi nasil savunacağinızi bilmeniz gerekiyor önce. siz hatayi sonyde bulduğunuz için bankayi ikna olmak için ariyorsunuz. halbuki asil suçlu banka. banka müsteri hizmetlerininde dediği gibi "işlem yapılan firmada döviz şeklinde bir ödeme durumu varsa o günkü kurdan çarpılarak işlem yapıldığını söyledi" fakat biz böyle bir işlem yapmiyoruzki.mesala aliexpressden bisey alirsin 5dolara hesabina tr yansin kur farki olur tamam dersin ama sen tl üzerinden ürun satin aliyorsun. sen bankayi arayip hatta şüpeli işlemler kısmindan girin ben 299liralik urun aldim kartimdan 311lira çekilmiş deyin ve bu yönde bastirin. sony tabiki 299lira iade eder çunku adamlarin sattigi fiyat o. aradaki farki bankaniz aliyor.

eğer sonynin suçu olsa herkesden fazla alirdi. ama herkez normal fiyatdan aliyor. 3-5 kişiden fazla para çekilmis oda işlem yaptiğiniz banka ile alakali. denizbank garanti bankasi ve enpara ile aliyorum ben neyse onu çekiyor. yapi kredi bankasi 5-10 lira arasi komisyon aliyor. olay bundan ibaret hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byvolcan -- 7 Eylül 2018; 19:57:46 >
  • Merak ediyorum sanal kart oluşturup içine 300 TL koyarak almaya kalksak fazladan para çekemeyecekleri için hata falan mı verir. Deneyen oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Merak ediyorum sanal kart oluşturup içine 300 TL koyarak almaya kalksak fazladan para çekemeyecekleri için hata falan mı verir. Deneyen oldu mu ?
    Sanal kart ile alındığında fazla ücret çekemiyorlar denenmiştir. Yalnız sanal kartı tanıtıp oyun almak ayrı bir dert.
  • Gelen sms onayında kaç tl yazıyor ?
  • Tavsiyem sanal kart ile alışveriş yapın, oyun alacağınız zaman oyunun fiyatı ne yazıyorsa onu yatırın. Hem güvenli hem kolay...Şuana kadar ekstra para çekimi olmadı kaldı ki öyle bir durum olamaz ekstra para yatırmıyorum.
  • Beyler doviz alis satislarinda margin yuksek suan .Bankalar dalgalanmadan dolayi kendilerini garantiye almak icin boyle bir yol izliyorlar.

Bu sebepten dolayi odenen miktar fazla cikiyor biz uk psn e bagliyiz oraya pound olarak gitmesi lazim o guzden banka pound satis fiyatini yuksek tutuyor buda fiyata yansiyor.

Ozellikle deneyin calisma saatleri disinda oyun almaya calisirsaniz daha fazla para ceker.
  • Enpara banka kartı tanımlı benim hesapta tutar ne ise onu çekiyor 1 TL düşük yada fazla çekmedi bu zamana kadar.
  • Fazla çekilen parayı geri iade alabilen var mı ? Dün benden de 9 lira fazla çekilmiş.
  • sırf bu konu sebebiyle 3 senedir garanti bonus kredi kartı kullanıyorum. Reklam olmaz sanıyorum bunu söylemek, Bonus kart alışveriş anında TL ye çevirdiği için kur dalgalanmasından etkilenmiyor. Ancak vakıfbank ya da ziraat gibi kartlar gün sonunda TL ye çevirdiği için aldığınızdan farklı fiyat görüyorsunuz ekstrenizde. Özetle bu konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eralp06 -- 18 Ekim 2018; 17:15:18 >
  • En para yaklaşık 70 TL mi 2,3 oyundan gasp etti. Geri istedim vermedi kapattım en paranın kredi kartını. Şimdi tüketici hakem heyetine başvuracağım sonucunu buradan yazarım bu işin sonunu getireceğim. Aynı şekilde finansın fix kartı var. Oda fazla çekti ona da itiraz ettim. Onlar iade ettiler. Aynı banka ama biri iade etti diğeri etmedi.

Benim oyunları aldığın dönem de dolar 6 TL idi. 2 gün provizyon da beklettiler ve 2 gün sonunda kur farkı diye 15,20 TL fazla kestiler. Aradım neden fazla kestiniz diye. Kur farkından ötürü fazla yansıyor ekstrenize dediler. Bu konuda yapacak birşey imiz yok. Bende dedim ki tüm itirazlarımı unutun. Kur farkı olayında sizi haklı buluyorum. Ama kur farkını yanlış yansıttınız dedim nasıl dedi kız. Dedim ki şimdi sen diyorsun dolar euro fiyatı yükseldiği için bizde döviz ile bu oyunun parasını verdiğimiz için kur farkını yansıttık.ben de sana diyorum ki oyunu aldığımda dolar 6 TL idi. Sizin parayı çektiğiniz gün 5,8 civarına geriledi yükselmedi. O yüzden kur farkı uygulamanızı kabul ediyorum 359 tl olan oyun kurun düşmesi nedeni ile 340 civarına geriledi. Fazla çektiklerini ze ek olarak kur farkı parasını da istiyorum dedim. Kız afalladı dolar artmıştır öyle olmaz demeye çalıştı.

Dedim benim önümde bilgisayar var seninde var aç aldığım tarih ile kesilen tarihin merkez babkası dolar kurslarını kontrol et dedim. Biraz bekledi. Ben sizi 1 dk bekleyeceğim dedi. Sonra döndüğün de sizi arkadaşlarımız 2öiş günü içerisinde arayacak incele sonucunu bildirecek dedi.

Sonuç olarak finansbank ın en para kredi kartı iade etmedi fix kartı iade etti. Yaklaşık 70 TL. Çok para mı değil. Ama bunlar binlerce kişiden bunu alıyor ben 10 TL de olsa sonuna kadar bu işin peşinden koşacak tayfadanım. Olmaz ise sıkıntı yok ama olursa belki bundan sonra milleti keriz yerine koymayı bırakırlar.
  • Bu işin sony ile alakası olmadığı kesin. Banka hiç kimsenin sesini çıkartmaması nedeni ile yoluyor milleti. Yoldurmayın kendinizi. Bırakmayın peşini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eonmg -- 21 Ekim 2018; 0:28:35 >
  • eonmg kullanıcısına yanıt
    Amazon.com dan anakart mı ekran kartı mı ne aldım zamanında uyguna getirdim diye sevinirken en para kredi kartı 3 gün provizyon da bekleyen dolara 400tl kur farkı geçirdi neye uğradığımı şaşırdım uygun aldık diye sevinirken girdi bize
  • Yaklaşık bir ay önce aynı olay başıma geldi. Enpara kredi kartı ile 299 tl ye aldığum spider man oyunu için enpara benden 313.43 tl para çekmiş. Bankanın bana söylediği psn store ingiltere altyapısını kullandığı için dolar üzerinden o günki banka kuru ile ücret tahsil edilmiş olması. Harcama itirazı yaptım ve 2 gün sonra bankadan harcama itirazım reddedildi. Aynı gün aldığım oyunun psn store linki, oyunun tl cinsinden fiyatını gösteren ekran görüntüsü, psn store daki satın alma geçmişimin ekran görüntüsü ve kredi kartımın ekstresi ile e devlet üzerinden hakem heyetine başvuru yaptım. Aldığım ürünü tl cinsinden aldığımı bankanın kur farkı yansıtmasının yanlış olduğuna dair uzun da bi açıklama yazdım. 3 hafta içinde karara bağlandı ve lehime sonuçlandı. Üstelik kararı bulunduğum ilçe kaymakamlığı bankaya bildirmiş param çoktan geri ödenmiş. Ben hiçbir şeyle uğraşmadım. Kaymakamlık tüketici hakem heyetinden arayıp paramın yatıp yatmadığına kadar sordular hatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radiohead71

Yaklaşık bir ay önce aynı olay başıma geldi. Enpara kredi kartı ile 299 tl ye aldığum spider man oyunu için enpara benden 313.43 tl para çekmiş. Bankanın bana söylediği psn store ingiltere altyapısını kullandığı için dolar üzerinden o günki banka kuru ile ücret tahsil edilmiş olması. Harcama itirazı yaptım ve 2 gün sonra bankadan harcama itirazım reddedildi. Aynı gün aldığım oyunun psn store linki, oyunun tl cinsinden fiyatını gösteren ekran görüntüsü, psn store daki satın alma geçmişimin ekran görüntüsü ve kredi kartımın ekstresi ile e devlet üzerinden hakem heyetine başvuru yaptım. Aldığım ürünü tl cinsinden aldığımı bankanın kur farkı yansıtmasının yanlış olduğuna dair uzun da bi açıklama yazdım. 3 hafta içinde karara bağlandı ve lehime sonuçlandı. Üstelik kararı bulunduğum ilçe kaymakamlığı bankaya bildirmiş param çoktan geri ödenmiş. Ben hiçbir şeyle uğraşmadım. Kaymakamlık tüketici hakem heyetinden arayıp paramın yatıp yatmadığına kadar sordular hatta.
    Enpara banka kartı olacak. Kredi kartı değil.
  • Banka kartı veya sanal kart kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Enpara banka kartı olacak. Kredi kartı değil.

Alıntıları Göster
    Nasıl banka kartı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radiohead71

Nasıl banka kartı?

Alıntıları Göster
    Enpara'nın; "Kredi kartı" var bir de "Encard" var. Encard, yani banka kartı olacak.
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    Anladım da ben alışverişi kredi kartı ile yaptım banka kartı ile değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.