Şimdi Ara

TR'nin En Büyük ve İlk Guildi: SÜRGÜN YERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
3
Favori
25.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Guilde katılmak isterim pm atarım oyun içinden.Steamden oynayan varsa ekleşirik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: druen

yok sorun degil. nemesiste olen normal lig olan standart lige gidiyor. dominationa degil.

dominationda istedigin akdar ol , oradasın hep

4 lig var, standart ,hardcore, nemesis, domination.

Bunları biliyorum da merak ettiğim daha doğrusu hatırlayamadığım;Nemesiste yada hardcore liglerde oldugunde karakter ıtemsız bır sekılde donuyordu normale degıl mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sNaP_21

quote:

yok sorun degil. nemesiste olen normal lig olan standart lige gidiyor. dominationa degil.

dominationda istedigin akdar ol , oradasın hep

4 lig var, standart ,hardcore, nemesis, domination.

Bunları biliyorum da merak ettiğim daha doğrusu hatırlayamadığım;Nemesiste yada hardcore liglerde oldugunde karakter ıtemsız bır sekılde donuyordu normale degıl mı ?

üzerindeki itemlerin duruyor. sadece kasa(stash) daki itemlerin hardcoreda kalıyor. seni paralel bir evrene ,yani standart lige ışınlıyor :D
  • Dh guildine katılabilir miyim oyunda ne turk var ne bişey arkdas herkes bıraktı mı oyunu toplasak biraz gorev yapsak beraber oynasak olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RowTzNox

Dh guildine katılabilir miyim oyunda ne turk var ne bişey arkdas herkes bıraktı mı oyunu toplasak biraz gorev yapsak beraber oynasak olmaz mı ?

Ben tekrar başlamak için yer arıyorum dünden beri videolar streamlar falan hepsine baktım ama hiç istek gelmedi.Sürekli aynı şeyleri yapmak fena sıkıyor.
  • Dogru soyluyorsunda oyun grup seklnde cok sarıyor eger bir grup olusturabılırsek ...
  • eQiNox bu nicki davet ettim guilde umarın sensindir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT*

eQiNox bu nicki davet ettim guilde umarın sensindir :D

Aga ben yarın bu nickle baslıcam sabah 12-1 gibi girerim oyuna .Su an eklediysen ben olmam :P
  • PeBia eklerseniz sevinirim :)
  • Benide ekleyin
    europa server

karakter adı

sephiirothh
  • Eğer o nicki ekleyebildiysem öyle birisi var demektir, kendine yeni bi nick aramaya başla hehe ^^;
    Diğer arkadaşlarıda davet ettim guilde
  • iyi sanslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmansakir -- 14 Şubat 2014; 23:41:35 >
  • Arkadaşlar witch cold mu daha iyi sizce fire mi hangisiyle daha kolay daha seri kasarım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GetLucky

Benide ekleyin
    europa server

karakter adı

sephiirothh

Aman tanrım loldeki sephirot musun sen ?
  • quote:

quote:

Benide ekleyin
    europa server

karakter adı

sephiirothh

Ben hiç lol oynamadım ayrıca sephiroth bir lol karakteri değildir
  • quote:

quote:

quote:

Benide ekleyin
    europa server

karakter adı

sephiirothh

Ben hiç lol oynamadım ayrıca sephiroth bir lol karakteri değildir

Pardon lolde sephiroth diye biri vardıda :)
  • quote:

Arkadaşlar witch cold mu daha iyi sizce fire mi hangisiyle daha kolay daha seri kasarım ?

oyunda karakterleri cold mu fire mı diye ayırmak pek dogru degil. mesela fireball var, incerate var, fire storm var...var da var... bunları diger gemlerle birlestirerek cok farklı skiller haline getirme imkanı oldugundan fire yada cold olması bir anlam ifade etmiyor. trap'e fire yada cold koymus olman seni fire ayda cold witch yapmaz. trap ata ata gezen bir karaktere yapar :P ne bileyim totemle kullanırsın belki. oyun diger oyunlar gibi ben cold mage olayım buz ata ata gezeyim tarzı degil. ayrıca marauder (warrior) yada bir ranger bile isterse witch(mage) gibi oynayabilir. olay tamamen senin hayal dünyan ile alakalı.

mesela bir talent var diger tüm elemental damagerin yarısını fire a cevirip sadece fire damage vuruyor. yani sen cold vuran skil bile kullansan bi talent point ile fire mage olmus olacaksın.

cold-fire ve lightin arsındaki farka gelirsek, fire yakar, cold yavaslatır yada kısa süreligine dondurur, lighting de şoklar( 3 kere şoklanıyor, her şok %30 damage arttırıyor) hepsinin aoe tarzı var , olmasa bile multi ile aoe ye cevirebilirsin. ayrıca mesela crit vurmak elementlerin özelliklerini uygulamarını saglar. yani her fire vurus yakmaz ama crit vurusan yakar. mesela lighting arrow kullanan bir okçu ,itemlerinde fire ve cold damage oldugunda hem şoklar, hem yakar hemde dondurabilir. burada fiziksel damage inde elemental damagelerdeki gibi bonus bir özelligi var. stun. stun olsun yakma, dondurma vs olsun. bunların etkileri senin yaratıga verdigin %damage ile alakalı. ayrıca stunda biraz farklı bir mekanik hesaplama var. her yaratıgın stun olma eşiği var. bu damage ile alakalı. sen o eşigi hem damageini arttırarak gecebilirsin hemde itemlerde stun threshold(nasıl yazılıyorsa artık) statı ile asagı cekerek daha az damage ile stun olmasını saglayabilirsin. stun süresi de bu eşigi ne kadar gectiginle alakalı.

youtube dan videoları izle. kendine bir talent tree(keystone build) belirle. ona gore oyna. bir süre sonra talent tree yi geri almak cok zorlasıyor.

bir kac fikir vermesi acısından krippian'ın fire armor(skilin adını hatırlayamadım) videosuna bak. discharge videolarına bak. flicker strike+multistrike videolarına bak, totem videolarına bak, summerlara bak, trap kullananları izle vs... oyundaki her skill ama damage skilin olabilir. leap, whirlwind tarzı hareket skillerine gore talentlerini ve gearını gelistirisen o bile baya etkili oluyor.

crit+dagger+ci buildlerine bak, buna lighting strike eklenebilir. fiziksel mi elemental mi olacagına karar ver. righteous fire, bloodmagic kullanımlarına bak. cok güzel secenekler var.

yani oyle düz fireball yada frostbolt atmak yada direk ok ata ata gitmek mantıgından ziyade bu skilleri ne sekilde kullanaagına karar vermelisin. mesela frost spear skili kullanmak crit ihtimalini %600 arttırır. madem crit cok vuruyor crit damage ine biraz odaklanman gerekebilir. aynı sekilde wand damage tarzı gidersen power siphon skili ile kullanak güzel olur ama burada da elemental mi fiziksel mi oalcaksın buna bakmak gerekiyor.

mesela krippinaın summonerı diger summonerlardan farklı bir builde sahip. adam 1-2 zombi ile boss filan kesebiliyor. zombilere fire damage abanmıs, bunu da elemental damagein etkisini cevreye yayan gem ile aoe haline getirmis. burning (yanma) damage ini arttırmıs. 1 zombi bir sekilde bir yaratıgı yakarsa cevredekilerin hepsi yanmaya baslıyor ve fire resisit düsürmek icin cift curse talentiyle birlikte extra 1 curse veren yüzükle oynayarak , fire damage abanmasına ragmen cold snap skilini kullanrak fire a karsı extradan resist düsürüp (herhanlde yaratıkların resisitleri -50lere iniyor) tek 1 vurusla bir alandaki tüm yaratıkları yakabiliyor. farklı bri tarz olmus ama baya etkili.

cold kullanmak cok fazla yaratıkları slowlayıp dondurmuyor bunu da belirteyim, iyi oyunlar. kafanı karsıtırmadım inş , talent treeye tam hakim olursan dediklerimi daha rahat anlarsın.

• quote:

quote:

Arkadaşlar witch cold mu daha iyi sizce fire mi hangisiyle daha kolay daha seri kasarım ?

oyunda karakterleri cold mu fire mı diye ayırmak pek dogru degil. mesela fireball var, incerate var, fire storm var...var da var... bunları diger gemlerle birlestirerek cok farklı skiller haline getirme imkanı oldugundan fire yada cold olması bir anlam ifade etmiyor. trap'e fire yada cold koymus olman seni fire ayda cold witch yapmaz. trap ata ata gezen bir karaktere yapar :P ne bileyim totemle kullanırsın belki. oyun diger oyunlar gibi ben cold mage olayım buz ata ata gezeyim tarzı degil. ayrıca marauder (warrior) yada bir ranger bile isterse witch(mage) gibi oynayabilir. olay tamamen senin hayal dünyan ile alakalı.

mesela bir talent var diger tüm elemental damagerin yarısını fire a cevirip sadece fire damage vuruyor. yani sen cold vuran skil bile kullansan bi talent point ile fire mage olmus olacaksın.

cold-fire ve lightin arsındaki farka gelirsek, fire yakar, cold yavaslatır yada kısa süreligine dondurur, lighting de şoklar( 3 kere şoklanıyor, her şok %30 damage arttırıyor) hepsinin aoe tarzı var , olmasa bile multi ile aoe ye cevirebilirsin. ayrıca mesela crit vurmak elementlerin özelliklerini uygulamarını saglar. yani her fire vurus yakmaz ama crit vurusan yakar. mesela lighting arrow kullanan bir okçu ,itemlerinde fire ve cold damage oldugunda hem şoklar, hem yakar hemde dondurabilir. burada fiziksel damage inde elemental damagelerdeki gibi bonus bir özelligi var. stun. stun olsun yakma, dondurma vs olsun. bunların etkileri senin yaratıga verdigin %damage ile alakalı. ayrıca stunda biraz farklı bir mekanik hesaplama var. her yaratıgın stun olma eşiği var. bu damage ile alakalı. sen o eşigi hem damageini arttırarak gecebilirsin hemde itemlerde stun threshold(nasıl yazılıyorsa artık) statı ile asagı cekerek daha az damage ile stun olmasını saglayabilirsin. stun süresi de bu eşigi ne kadar gectiginle alakalı.

youtube dan videoları izle. kendine bir talent tree(keystone build) belirle. ona gore oyna. bir süre sonra talent tree yi geri almak cok zorlasıyor.

bir kac fikir vermesi acısından krippian'ın fire armor(skilin adını hatırlayamadım) videosuna bak. discharge videolarına bak. flicker strike+multistrike videolarına bak, totem videolarına bak, summerlara bak, trap kullananları izle vs... oyundaki her skill ama damage skilin olabilir. leap, whirlwind tarzı hareket skillerine gore talentlerini ve gearını gelistirisen o bile baya etkili oluyor.

crit+dagger+ci buildlerine bak, buna lighting strike eklenebilir. fiziksel mi elemental mi olacagına karar ver. righteous fire, bloodmagic kullanımlarına bak. cok güzel secenekler var.

yani oyle düz fireball yada frostbolt atmak yada direk ok ata ata gitmek mantıgından ziyade bu skilleri ne sekilde kullanaagına karar vermelisin. mesela frost spear skili kullanmak crit ihtimalini %600 arttırır. madem crit cok vuruyor crit damage ine biraz odaklanman gerekebilir. aynı sekilde wand damage tarzı gidersen power siphon skili ile kullanak güzel olur ama burada da elemental mi fiziksel mi oalcaksın buna bakmak gerekiyor.

mesela krippinaın summonerı diger summonerlardan farklı bir builde sahip. adam 1-2 zombi ile boss filan kesebiliyor. zombilere fire damage abanmıs, bunu da elemental damagein etkisini cevreye yayan gem ile aoe haline getirmis. burning (yanma) damage ini arttırmıs. 1 zombi bir sekilde bir yaratıgı yakarsa cevredekilerin hepsi yanmaya baslıyor ve fire resisit düsürmek icin cift curse talentiyle birlikte extra 1 curse veren yüzükle oynayarak , fire damage abanmasına ragmen cold snap skilini kullanrak fire a karsı extradan resist düsürüp (herhanlde yaratıkların resisitleri -50lere iniyor) tek 1 vurusla bir alandaki tüm yaratıkları yakabiliyor. farklı bri tarz olmus ama baya etkili.

cold kullanmak cok fazla yaratıkları slowlayıp dondurmuyor bunu da belirteyim, iyi oyunlar. kafanı karsıtırmadım inş , talent treeye tam hakim olursan dediklerimi daha rahat anlarsın.

Abi dediklerini kısmen anladım.Youtubedan olsun poe nin kendi sitesinden olsun cok arastırdım bu konuyu.Ben herseyden once witch kasmaya karar vermıstım nedeni ise alan vuran(aeo sanırım) skillere bayılıyorum bu oyunuda onun ıcın oynuyorum zaten.Cok fazla skill var cok fazla secenek cok fazla build cıkıyor karşına bunları zamanla ogrenıcegım eminim.Oyuna 2 gün once basladım bu kadar cok gizemli olacagını bile bilmiyordum yardımın ıcın saol :)

• quote:

quote:

Hocam çok güzel anlatmışsın gerçekten emeğine sağlık.

Sizden ricam eğer bilginiz varsa ( discharge ) build 'ini kripp 'in ki kadar iyi olmasada ortalama bir item dizilimi ile nasıl kullanabilirim biraz açıklayabilirseniz sevinirim,çünkü bana çok karışık göründü ama aslında çokta karışık olmadığını biliyorum ve bilen bir Türk arkadaşımızdan kısaca anlayacağımız şekilde dinlemek iyi olurdu diye düşünüyorum. Youtube ve forumdan izleyip okuyorum ama bazı ince ayrıntıları anlayamadığım için pasif ağacını rezil edip karakterin içine etmek istemedim.

Ben şuan herşeyimi fire olarak ayarlamış, 3 Incınırate totem atıp keyfime bakan bir build seçtiğim 71 lvl Templar karakterim ile oynuyorum ve eğer discharge build 'i anlayabilirsem o şekilde oynamayı düşünüyorum.

Teşekkürler şimdiden.

• aksam eve gidince bir video atayım , guzel anlatır ama genel olarak elemental damage gitmen gerekiyor. her 3 element damagei de gerektiginden. bloodrage gerekiyor, öldürdügün adam basına 1 frenzy alıyorsun, bu sayede paso üzerinde frenzy oluyor. ayrıca crit önemli, palatdıgında crit vurursa üzeriinde power charge gelmesi icin(herhande bunun icinde pasif gem lazım-crite power charge veren-) . ya warlock curse ile yada endurance a elinle basarak endurance charge biriktirebiliyorsun.

oyunda en hosuma giden item (ismini unuttum) chaos damage i energy shildden gecirmeyen item. o item sayesinde CI acmana gerek kalmıyor. üstelik canın bonus oluyor. bu item sayesinde bloodrage den damage almıyorsun. ilerde bu item baya iş gorur ama oyunun ortalarında CI acman lazım.

power charge toplamak icin cold spear kullanabilirsin(%600 crit ihtimali) yani bu da sana power charges olmadan %25-30 crit verir, power charges ile cold spear crit yüzden 50lere yakın olur. ama discharge crit yüzden (base criti bilmiyorum ama ya 5 tir yada 4) 6 power sharge icin 24-30 arası+itemlerden de gelse rahat %30-35 yapabilirsin. frenzy zaten sürekli üzerinde olacak, adam kestikce stacklencek. onun damage i crit cıakrsa yaratıkları keser. buna endurance charge ve power charge eklenirse Pirty'e (betanın son bossu kadın) tek atabilirsin.

burada bu skill tree nin negatif yanları : yaratıkların icine dalıyorsun, reflect damage e karsı cok hassas (piety e tek atacak akdar vuruyorsun , reflectte kendine tek atıyor :P ), alan damage ,alan damage genisliği vs gemler ve skill tree de gerekli.

ayrıca yukarda soyleigim chaos damagein energy shildden gecmesini engelleyen item ile 300-500 canın olduyor. bloodmagic gemi ile 1 aurayı kullanırsan canın %30lara düzecek ki zaten senin asıl canın energy shild olacagından bundan bir zararın yok ama %30 cana düsünce talentten low healt olunca %30 damage veren skili acabilirsin ki bu da baya etkili. ayrıca buna ek olarak righteous fire ı kullanabilirsen bunların birlesimi asırı damageler cıkartıyor. ek olarak %30 cast time azaltıp %30-40 spell damage veren eldiven de kullanabilirsin. zaten skill instnat oldugundan cok fazla etkilenmezsin olumsuz bir sekilde ama dedigim eldivenin lvli düsük oldugundan oradan eneergy shild kazanımın cok az olacaktır.

ayrıca karakteriniz biraz zayıfsa toteme skeleton koyun, paaso spam iskelet cıkartıyor. yaratıklar onlarla ugrasırken rahat kesersiniz sizde. genel mantık bu sekilde.

aksam eve gidince unutmazsam 1-2 video linki veriririm. youtube dan gerci arattınmı o videoları hemen bulursun.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.