Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (493. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yukarıdaki derken, şu mesajınızda paylaştığınız ekran görüntüsü. Buradaki ayarların aynısını yaparsam sorun olur mu, daha yüksek performans alır mıyım?

Teşekkürler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • efekcr kullanıcısına yanıt

Yapabilirsiniz hocam evet daha yüksek performans alabilirsiniz. Ben de böyle kullanıyorum.

• Invisible kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam, sağ olasın.

• Ac 750 modelini kullanıyorum en fazla 7 gün 7/24 çalıştı hiçde sorun vermedi hız hep 100mb idi. Elektrik gitmese daha uzunda çalışırdı.

• Creative52 C kullanıcısına yanıt

Sorun yaşatmıyor hocam ama yine de günlük resetlemeyi ayarlamak faydalı oluyor hem cihaz yeni bir IP alıyor hem de bellek temizlenmiş oluyor.

Orada tam olarak ne yazması lazım hocam. Rebootda yazan gibi WAN Connection: WAN was restore mi yazar acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu ayar 2.4 frekans için mi hocam? Her iki frekansta da olur mu. 40 mhz daha uzak mesafe diye biliyorum 20 ise snaurım daha kalite miydi

• quote:

Orijinalden alıntı: EsFaEr

Bu ayar 2.4 frekans için mi hocam? Her iki frekansta da olur mu. 40 mhz daha uzak mesafe diye biliyorum 20 ise snaurım daha kalite miydi

Hocam attığım ayarlar 2.4 için, 5ghz için ayarları bilmiyorum.

• quote:

Orada tam olarak ne yazması lazım hocam. Rebootda yazan gibi WAN Connection: WAN was restore mi yazar acaba?

DSL link is down yazıyor olması lazım bağlantı koptuğunda. Sonra bağlantı geldiğinde de DSL link is up yazar

Hocam dediğiniz bütün ayarları yaptım. Son durum şöyle:

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

WiFi ayarlarını da yaptım. Her gün saat 6'da resetlemeye de aktif hâle getirdim. Bundan sonra crc hatasız, hızlı ve performanslı bir internet deneyimi sağlanacak değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: efekcr

Hocam dediğiniz bütün ayarları yaptım. Son durum şöyle:

WiFi ayarlarını da yaptım. Her gün saat 6'da resetlemeye de aktif hâle getirdim. Bundan sonra crc hatasız, hızlı ve performanslı bir internet deneyimi sağlanacak değil mi?

Sağlayacaktır hocam iyi kullanımlar, bir sorun yaşarsanız yardım ederim, şuan en stabil ayarlar bu şekilde

Çok teşekkür ederim hocam, yardımların için sağ ol var ol.

• Bir sorum olacak bilenler yardımcı olursa sevinirim. Operatöre hız düşürme yaptırma işlemi ile kendimiz snr ayarlayarak düşürme arasında stabiliite anlamında fark olur mu?

• quote:

Bir sorum olacak bilenler yardımcı olursa sevinirim. Operatöre hız düşürme yaptırma işlemi ile kendimiz snr ayarlayarak düşürme arasında stabiliite anlamında fark olur mu?

Teorik olarak olur ama pratikte olmaz.

• Keenetic DSL Extra ile Asus AC750 arasında kaldım. Birinin yapıp diğerinin yapamadığı ne gibi şeyler var? Keenetic'de USB var fazladan başka bir fark göremedim (Normal ev kullanıcısı olarak)

• EsFaEr kullanıcısına yanıt

asus'a bakarsak eğer "olabilir" diyor. modemin stabilite için snr değerini artırma ve azaltma desteği veriyorsa, pratik olarak bu imkanın var demektir.

" XDSL bağlantısı ilk kez oluşturıldığında, varsayılan hedef SNR (Sinyal-Gürültü Oranı) kenar boşluğu otomatik olarak yapılandırılır. Daha sonra hedef SNR marjını değiştirmek, bağlantı kararlılığını artırmak veya maksimum hızı artırmak için etkili bir yöntem *olabilir*. "

[DSL-AX82U] ASUS DSL modem yönlendiricisinde SNR Marjını nasıl değiştirebilirim? | Resmi Destek | ASUS Global

2 günde bir reset atma ayarı nasıl yapılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mur37

2 günde bir reset atma ayarı nasıl yapılıyor

Hocam yönetim kısmından, yeniden başlatma zamanlayıcısı olması lazım ismi oradan günleri seçip saati seçip yapabiliyorsunuz.

Hocam affına sığınarak zamanlama ayarını göremedim ekran görüntüsü atarmısın zahmet olmaz ise birde bu resetleme sadece yeniden başlatıyor ayarlarda değişiklik olmuyor değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur37 -- 2 Ekim 2021; 0:1:7 >
  • mur37 M kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.