Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (492. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.337
Cevap
205
Favori
521.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Linke tıkladığımda dosyalar bende görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

Asus ac 750 köprü (bridge) modu nasıl yapılıyor.Asus ac 750 yi bridge mode alıp modem ile router arasına kablo çektim. router dan pppoe ile internete bağlanmak istiyorum

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]resmi desteği | asus türkiye
    [DSL Yönlendirici] DSL-AC68U/R modelinde Ethernet WAN modu nasıl ayarlanır? | Resmi Desteği | ASUS Türkiye
    https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1016292/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

bazı ayarları denedim ama router'da pppoe bağlantısı yapamıyorum

• Asus son kullanıcıya hitaben(ev de kullanmak amacıyla) yeni bir ürünü ne zaman çıkarabilir.Bende n14u var.Modem birick olursa çıkacak olan asus modemi almayı düşünüyorum..

• Asus ac 750 modemin arkasında 2 LAN portu var ve çoğu durumda yetersiz kalıyor

Bu konuda şöyle bir sorum vardı LAN portlarının hangisi veya hangilerinin kullanımda olduğunu web ara yüzden görebiliyor muyuz

DSL portuna yakın olan LAN1 diğeri LAN2 Bu resme göre

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

AC52U için bulamadım, betalar modele özgü mü çıkıyor yoksa belli model grupları için mi?

Düzeltme: Başlıkta aradığım için gözümden kaçmış konu içerisinde yazıyormuş.

uktechhub.com
    Latest Beta Firmwares for DSL-AC51 to DSL-N66U incl. DSL-AC750 -
    https://uktechhub.com/forums/topic/latest-dsl-asuswrt-firmware-v9-1-2-3_502-g2bdb05b-now-available/
  • Invisible kullanıcısına yanıt

Dosya yok.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]
  • Farklı bi tarayıcıda göründü dosyalar indirdim teşekkürler.

Kardeşim bende 3 yıldır ac 750 kullanıyorum ne yaptıysam düzenli internet kullanamıyorum ara yüzde ne tür ayarlar ile kullanıyorsun mümkünse paylaşabilir misin (ekran görüntüsüde olur tüm ayarların

• quote:

Orijinalden alıntı: mur37

Kardeşim bende 3 yıldır ac 750 kullanıyorum ne yaptıysam düzenli internet kullanamıyorum ara yüzde ne tür ayarlar ile kullanıyorsun mümkünse paylaşabilir misin (ekran görüntüsüde olur tüm ayarların

DSL ayarlarım şuanda böyle, bir de cihazı 2 günde bir reset atması için ayarladım. Onun dışında bir ayar kullanmıyorum, memnunum.

790 veya son beta firmware i kullanmanızı tavsiye ederim.

• Merhaba

Modemi her gün yeniden başlatma seçeneğim açık. Bunu da aynı şekilde açmam gerekir mi ?

Teşekkür ederim.

@Invisible

• quote:

Orijinalden alıntı: SeneCa61

Merhaba

Modemi her gün yeniden başlatma seçeneğim açık. Bunu da aynı şekilde açmam gerekir mi ?

Teşekkür ederim.

@Invisible

Gerekmiyor hocam, rica ederim

WAN ı elle nasıl reconnect yapabiliriz

• TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

WAN ı buradan aç kapa yaparak reconnect yapabiliyoruz sanırım

• Bir WAN ip si var. Bir 192.168.1.2, 192.168.1.3, 192.168.1.4 ..v.b şeklinde local ip ler var

bir de iss servis sağlayıcının verdiği internete çıktığımız public ip var. Kaç tane ip var abi

• wa$abi kullanıcısına yanıt

Evet hocam bu şekilde reconnect yapabilirsiniz.

• wa$abi kullanıcısına yanıt

3 tane ip mevcut.

Bir tanesi public ip internetteki siteler bu ipyi görür. Genelde 95. veye 188. ile başlar

Bir de CGNAT kullanıldığı için bir WAN IP var bu ip de Private IP dir, modemde gördüğünüz IP budur. Genelde 100. ile başlar bu ipler.

Bir de yerel ağ IP leri var. Bu modemin interneti dağıtması için oluşturduğu yerel ağda sizin cihazınıza atanan IP adresidir. Cihazınız bu IP üzerinden modem ile haberleşir.

• Arkadaşlar merhaba,

Modemim AC-750 / DSL-AC51

Uzun zamandır Turk.net kullanıyorum, paketim 75/5.
    Burayı okuyunca şaşırdım, 790 olan firmwire en sorunsuz olan olduğu yazılıyor. Şimdi 790 indirdim ve yükleyip sıfırlama işlemi yapmayı düşünüyorum. Betadan daha kararlı sanırım? Hangisini önerirsiniz?

Sizden ricam hat değerlerime bakıp benim için en kusursuz ayarın ne olacağını paylaşabilir misiniz? Bir de WiFi ayarlarınızı nasıl yapıyorsunuz 2.5Ghz ve 5Ghz ayarları için en performanslı ayar var mı? 5Ghz'den 68mbit'e kadar hız görüyorum ama 2.5Ghz en fazla 27-29 arası. :((((

Herkese teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekcr -- 22 Eylül 2021; 17:43:32 >
  • efekcr kullanıcısına yanıt

790 sürümünü tavsiye ederim hocam, kullanabilirsiniz. Biraz crcniz var rx gaini stable yapabilirsiniz. Wifi konusunda bir sorun yaşamadığım için hiç kurcalamadım ama konun ilk mesajında bir ayar mevcut onu deneyebilrsiniz.

Hocam yanıt için teşekkürler. Dediğinizi nasıl yapacağım? Yukarda paylaştığınız ekran görüntüsünde görünen ayarların birebir aynısını yapsam ?

Bir de modemi otomatik başlatma kurmuşsunuz, bunun sebebi nedir merak ettim? Turk.net kullanıyorum, benim için de avantajlı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekcr -- 23 Eylül 2021; 0:40:37 >
  • efekcr kullanıcısına yanıt

Otomatik başlatma kurmamın sebebi hocam modemin hafızasını yenilemek için günde bir kere reset atması iyi oluyor bu sayede daha iyi performans aldım. Yukarıdaki ayarlar, DSL içindir yapılmasını tavsiye ederim, kablosuz için önerilen ayarlar konuda var.

https://i.hizliresim.com/A7Pl0Q.png

https://i.hizliresim.com/0nA54V.png

Bu ayarları kullanabilirsin, kablosuz için

• 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.