Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

zyxel modem ile ilgili bir düzeltme yapayım. zyxel VMG3625-T50B modeme 2.4ghz ve 5ghz farklı ssid verincei wifi sorunu bayağı düzeldi. teamviewer ile notebook tan bağlandığım masa üstü pc den bir remote bağlantının verebileceği kalitede fazla yırtılma olmadan video izleyebiliyorum. ayrıca ip kameralardan daha iyi görüntü almaya başladım. ve ip kameralar modem den kolay kolay düşmüyor

• n16 modelini aldım 16mbit adsl kullanıcıyım kurulumunu yaptım ince ayar için yardım edebilecek var mı teamwireden de olur

• Selam. DSL n17u kullanıcısıyım. Bu modeme ethernet çıkışından kablolu olarak dsl- n10 modemi router olarak bağladım. Yani n10 u router olarak kullanıyorum.
    Ancak şöyle bir problem oluyor modem komple internet gidiyor hem Wi-Fi hem de kablolu internet ya çok ağırlaşıyor yada tamamen yok oluyor. Yani n10 modem i ana modem olan n17u ya takınca ana modem adeta sırtında yük binmiş gibi oluyor.
    Acaba başka bir ayarmı yapmam gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xurmirac kullanıcısına yanıt

türknet kullanıyorum birkaç ay önce adslden vdsl'e geçerken dsl ışığım yanmıyordu. türktelekom sorun müşteri kaynaklıdır mesajı atıyordu. yalvardım yakardım 10 gün sonra binama gelip kontrol ettiler. sonra buraya bile güç gelmiyor galiba biz panodan kabloyu takmamışız dediler. yani adamlar caddedeki kutudaki fişimi takmamasına rağmen ben sorun bildirdiğim zaman sorun görülmedi müşteri kaynaklıdır mesajı atıyordu. şimdi iftardan sonra bazen download hızım nerdeyse sıfıra iniyor bazen 5 mbps civarı (normalde 30-35 arası olması gerek)oluyor.

• Merhaba

Modem değişikliği yaptığım için cihazla birlikte aldığım dual band ve Aimesh destekli Asus RP-AX56 yı satıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rp-ax56-574mbps-1201mbps-dual-bant-kablosuz-ax-range-extender.html?utm_source=search&utm_medium=rp%20ax&utm_campaign=rp%20ax

Modem 29 nisan da elime ulaştı 30 nisan da iade ettiğim için hiç kullanılmamıştır.

Mesh kurmak isteyen yada sinyali güçlendirmek isteyen ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.

• Arkadaşlar TP-Link Archer VR300 ile ASUS DSL-N16 arasında kaldım. Fiyat olarak aynılar ancak ikisi içinde kötü yorumlar var. Ne önerirsiniz? Birde mesajda fiber desteği var deniyor ancak fiberden kasıt hipernet mi? Yani modem sadece ADSL/VDSL mi destekliyor yoksa ADSL/VDSL ve FİBER de mi destekliyor?

• Asus DSL-N16 modemin antenleri sökülebilir mi?

• merhaba.Asus DSL-N16 bilmiyorum. bende asus ac750 var. antenler sökülemiyor

• Öncelikle merhabalar yakın zamanda almış olduğum AC-750 modemin interneti iletmeme sorunu meydana gelmeye başladı. Yani şöyle ki bir anda bağlı olduğumuz cihazlarda internete giremiyoruz ve kontrol ettiğimde modemde ki bütün ışıklar yanıyor, iss yi arayıp internetim kopuyor dediğimde herhangi bir sorun gözükmüyor deniyor. Bu sorun can sıkıcı olmaya başladı 1 gün içerisinde belirli aralıklarla meydana gelebiliyor ilginçtir ki modeme DNS atadığımda bu sorun azalmaya başladı mesela günde 1 kez oluyor ama sorunun artık sadece modem kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım yardımlarınızı bekliyorum

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

• Merhaba hocam bende Asus AC-51 modem kullanıyorum ve son 3 aydır sürekli yüksek CRC hatası alıyordum. İnternet kendi kendine gidiyor, kafasına göre hız düşürüyordu. Defalarca destek kaydı açtığım Türknet müşteri hizmetlerinden de bir sonuç çıkmayınca TP-Link VR400 modemini satın aldım ve 12 saat sonunda internet kullanımı stabil şekilde kopmadan devam ediyor. Aşağıda Asus AC-51 ile 6 dakika içinde 641 CRC ve TP-LİNK VR400 ile de 12 saat içinde 23 CRC hatası almışım. Forumlarda araştırmama göre Asus modemlerin bazılarında stabilite sorunları varmış. https://forum.turk.net/t/turknet-asus-ac51/11457 @hamigo

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenaton1990 -- 14 Mayıs 2021; 1:58:21 >

• Modemi değiştirmek gerekiyor diyorsunuz yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamıgo -- 14 Mayıs 2021; 9:57:0 >
  • Herkese selam
    Kullandığım modem türktelekom un verdiği tplink 9970v3 3. Senesinde, son 1 aydır özellikle wifi bağlantısı problemleri yaşıyorum, bazı sitelere giremiyorum(mobil internet ile problem yok), TV bağlanmıyor yani cihaza bağlı ama internette girmiyor( bunu da mobil ile bağladığımda problem yok).bazen yotube videoların kalitesi düşüyor. Hızım normalde 24mbit. Neleri kontrol etmeliyim, yeni modem mi almalıyım. Kablolu kullanmıyorum, TV laptop telefonlar 5-6 cihaz wifi ile bağlanıyor.

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-dsl-ac51-dualband-ebeveyn-kontrol-destekli-dlna-vpn-adsl-vdsl-fiber-modem-router_pdp_504550216
    Bu modeli buldum birde kenetec in extra dsl ini tavsiye diyorlar.

Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz?

Herkese iyi bayramlar.

• selamın aleyküm şuan şöyle bir sorun yaşıyorum eski modemimde aynı ağ üzerindeyken televizyona youtube yansıtabiliyordum şuanda ise televizyonu görmüyor sorun nedir ?

• hamıgo H kullanıcısına yanıt

En azından Asus marka olmayan başka bir modem ile denemenizde fayda var bence

• quote:

Orijinalden alıntı: ShaNexxx

Arkadaşlar TP-Link Archer VR300 ile ASUS DSL-N16 arasında kaldım. Fiyat olarak aynılar ancak ikisi içinde kötü yorumlar var. Ne önerirsiniz? Birde mesajda fiber desteği var deniyor ancak fiberden kasıt hipernet mi? Yani modem sadece ADSL/VDSL mi destekliyor yoksa ADSL/VDSL ve FİBER de mi destekliyor?

N16 asla önermiyorum, hiç sorunu bitmiyor çekim gücü de aşırı kötü sürekli kopma var

• Bu asus modemler hepsi sıkıntılı galiba. Yada ayarları profesyonellik istiyor. Acemi kullanıcılar için pek kullanışlı değil.

• kugutex kullanıcısına yanıt
    Ac 55 var memnunum ama söylediğiniz gibi ayarları iyi bilmek gerek sanırım
  • sorun yaşayan arkadaşlar asus un support sayfasından farklı firmware ler indirip deneyin. (YEDEĞİNİZİ ALIN TABİ) çok fark ediyor. illa en son firmware yi kullanacaksınız diye bir şey yok

ama asus un eski kalitesi yok 10 yıl önce aldığım adsl modem çok iyiydi. vdsl e geçtiğim için o modemi kullanmıyorum.

• Problem daha kötü olmaya başladı CRC ye bakar mısınız

• Merhaba

Modem değişikliği yaptığım için cihazla birlikte aldığım dual band ve Aimesh destekli Asus RP-AX56 yı satıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rp-ax56-574mbps-1201mbps-dual-bant-kablosuz-ax-range-extender.html?utm_source=search&utm_medium=rp%20ax&utm_campaign=rp%20ax

Modem 29 nisan da elime ulaştı 30 nisan da iade ettiğim için hiç kullanılmamıştır.

AiMesh kurmak isteyen yada sinyali güçlendirmek isteyen ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.

• 
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.