Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (374. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şimdi anladım sorunu;

QoS için tanımladığın hız zaten net aldığın hıza denk olduğu için tüm kapasiteyi 1. makine sömürüyor.

Önerim şöyle yap;
    1. Makineye qos ayarı girip 2 mbit tanımla
    2. Makineye 2 tanımla
    3. Makineye 2 ver
    4. Makineye 35 ver

Eğer 1'de download çok yavaş gelirse 4 yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreUnal1

İyi günler. Ben telefon hattıyla beraber fiber kullanıyorum da ac55u modelinde nasıl bir bağlantı yapmam gerekir? Önceki modemimde telefon girişi ayrıca vardı fakat bunda sadece EWAN girişi var. Tahminimce splitter ile halledilecek ama teknik bilgim yok yardım edebilir misiniz lütfen

ac55u'da DSL girişi de var. Tam model adını yazabilir misin?
  • selam, DSL-AC55U ile usb disk hız sorunum var.

modeme takılı diskten pc'ye dosya gönderim hızı 4MBps seviyelerinde. diğer ac55u kullanıcılarında da durum böyle mi acaba?

h.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h-guy

selam, DSL-AC55U ile usb disk hız sorunum var.

modeme takılı diskten pc'ye dosya gönderim hızı 4MBps seviyelerinde. diğer ac55u kullanıcılarında da durum böyle mi acaba?

h.

Kablolu mu bağlısın?
  • meke kullanıcısına yanıt
    Net hızım 35 ama 15 değilki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meke

Uzun araştırmalar sonunda Samba erişim problemini çözdüm.
    Aynı sorunu yaşayan varsa paylaşayım;

Asus SMB 1.0 versiyonu kullanıyor, ama Windows10 Fall Creators Update sonrası veya yeni kurulumlarda SMB 1.0 özelliğini kapalı hale getiriyor.
    Açmak için;
    Windows 10 > Ayarlar/Uygulamalar/Programlar ve Özellikler/Windows özelliklerini Aç veya kapa/SMB1.0 İstemcisi seçeneğini seçili hale getirmemiz gerekiyor.
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

Sonrasında Asus menüdeki Samba ayarlarından gerekli ayarları yaparsanız erişimi açmış oluyorsunuz.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

Windows Explorer üzerinden gerekli ayarları yaparak Ağ sürücüsünü sisteme ekleyebilirsiniz.

Merhaba, tüm adımlara yapmama rağmen şöyle bir hata alıyorum;

Modem n17u

yardımcı olabilir misiniz?

• Cihan kullanıcısına yanıt
    35 olmasına rağmen net 35 alamayabilirsin.
    4 işlem yapar gibi olmuyor malesef.
    Önerdiğimi deneyebildin mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • the_hornet kullanıcısına yanıt
    Modemin paylaşım adını yazmak yerine lan ip adresi yazabilir misin?
    \\192.168.1.1\paylasim_adi Gibi

• Cihan kullanıcısına yanıt
    upload hizlarini düşük paylaştırmayı denediniz mi?

0.20 , 0.30 mbit gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

İyi günler. Ben telefon hattıyla beraber fiber kullanıyorum da ac55u modelinde nasıl bir bağlantı yapmam gerekir? Önceki modemimde telefon girişi ayrıca vardı fakat bunda sadece EWAN girişi var. Tahminimce splitter ile halledilecek ama teknik bilgim yok yardım edebilir misiniz lütfen

Tilgin hg1311 var şu an. İnternet hattım 50mbit ama dsl bağlantısı yaparsam o hızı alabilir miyim ki zaten hızı alamadığım için modem değiştiriyorum. Telefonlu hatlarda vdsl modem kullanamıyor muyuz anlamadım bilgim yok maalesef
  • quote:

quote:

asus modeli de dsl-ac55u dsl girişi var evet ama oradan bağlanarak yine verimli bir hız alamam diye düşünüyorum
  • quote:

quote:

h.

Kablolu mu bağlısın?

evet. pc - asus, gigabit lan bağlantılı.
  • Fiber pakedim 50mbit fakat yalın internet değil, splitter ile dsl’den bağlantı yapabilme şansım var sadece asus modeme. WAN portu yerine DSL portundan bağlamak hızı ne ölçüde etkiler ona göre modem almayı düşünüyorum

• DSL bağlantısı ile 100 Mbit'e kadar hız alabilirsin.
    Evinde Yalın bağlantı yok sanırım.
    İster elindeki Tılgın, ister yeni konfigüre edeceğin Asus DSL-AC55U için mevcuttaki telefon hattına splitter takman gerekir.
    Splitter'dan çıkan telefon ucunu telefona, Bilgisayar ucunu Modemdeki DSL portuna takman gerekiyor.

Asus'daki EWAN, hali hazırda bir modemin varsa o modemden çıkan Ethernet kablosunu takarak routing işlemi için kullanabilmene yarıyor.
    Mesela,
    1)eve kadar gelen fiber kablonun ucundaki GPON cihazından çıkan ethernet kablosunu takabilirsin.
    2)Herhangi bir bağlantı tipinde (ADSL, VDSL, Fiber) operatörün verdiği modemi değiştirmek istemiyorsan veya değiştiremiyorsan (Superonline Fiber vb) Asus'u Ewan portundan o modeme bağlayıp Routing ve Wireless Access Point olarak kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 2 Nisan 2018; 20:49:55 >
  • quote:

quote:

quote:

h.

Kablolu mu bağlısın?

evet. pc - asus, gigabit lan bağlantılı.

Gigabit Lan bağlantısı ölçülen bir değer mi?
    PC'de network bağlantılarında bağlı ethernet portu 1.0 Gbs yazıyor mu?
    Eğer 100 Mbit yazıyorsa arada kullanılan ethernet kablo nedeniyle 4-10 MB/sec alman normaldir.
    Eğer 1.0 GBit yazıyorsa;
    a)HDD eski modeldir yüksek kapasiteyle hizmet edemiyor olabilir
    b)modemin USB portundan ethernet switch'e hızlı veri aktaramıyor olabilir.

Bazı Asus modellerinde bunun mevcut bir problem olduğunu okumuştum forumlarda.

• İllegalBiri kullanıcısına yanıt
    Hiç farketmez, eğer DSL hattın kaliteli ise (port hızı, bina içi kablolamanın kalitesi/yaşı) 100 Mbit'e kadar hız alabilirsin.
    Bundan sonraki işlem Modemde ele alınıyor, DSL portundan kablo bağlayarak 50 Mbit'e kadar hız alabiliyor olman lazım.

Wan portundan bağlayabilmek için araya başka bir modem takman gerekir ki elindeki Asus DSL ise gereksiz bir işlem olmuş olur.
    aslında benim de modem değiştirilemiyor normalde yani telekom yetkilileri öyle diyor, aradan tilgini çıkartamazsam router olarak değil de tilgini bridge moda alıp yine asusu asıl modem olarak kullanmayı düşünüyorum, o zaman da mı ewan kullanmam gerek?

• İllegalBiri kullanıcısına yanıt
    Tılgın'ı wifi kapatıp modem olarak kullanmanı öneririm, ethernet portlarından birine Asus'u Ewan üzerinden bağlayıp Router olarak kullanabilirsin.
    dsl-ac52u alacağım gibi duruyor onun DSL portu 50mbit’i verir o halde eğer dediğiniz gibi diğer faktörler de elverişli ise

ama benim şikayetçi olduğum kısım zaten pakedim 50 iken şu an max. 17-18 görüyor olmam, asus’u router yaparsam buna bir çözüm olur mu ki

• 
Sayfa: önceki 372373374375376
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.