Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir sürü farklı ISS var bunlara özgü ayarları bilemiyorum, bildiklerimi ilk sayfaya yazdım, arayıp kendilerine sormalısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iholcay

Paylaşımlar için teşekkür ederim. Benim bir sorum olacak.

Geçtiğimiz hafta Kablonet 25mbit 50gb AKK den Turknet 75mbit 150gb AKK ye geçiş yaptım. Forumlardan okuduğum kadarıyla Asus DSL-N17U satın aldım. Asus modeme kullanıcı adı ve şifremi girdikten sonra bağlantı otomatik olarak 16mbit download 0,8mbit upload olarak çalışmaya başlıyor (bağlantı görüntüsünü paylaştım).

Turknet sistemlerinde hesabımın VDSL olarak tanımlı olduğunu söylüyor. Bu durumda modemde önemli ayarların her türlü kombinasyonlarını denedim. (WAN Aktarım Modu, 802.1q, VLAN ID, 802.1P Yönetim DSL Ayarları --> DSL Modülasyonu, Ek modu) İki günde yaklaşık 8 saat uğraştım ama hiçbir şekilde VDSL ayarlarında internet bağlantısı yapılamıyor.

Temel olarak DSL Modülasyonu VDSL2 seçildiğinde, WAN Aktarım Modu VDSL WAN (PTM) seçilip etkinleştir evet yapıldığında bağlantı kurulamıyor.

DSL modülasyonu Auto Sync-up seçilip WAN Aktarım Modu VDSL WAN (PTM) seçilip etkinleştir evet yapıldığında bağlantı kuruluyor fakat WAN aktarım modu otomatik olarak ADSL WAN (ATM)'ye dönmüş olarak ve 16mbit downlaod hızında.

Acaba modemde mi sorun vardır? öyleyse geri iade için 2 günüm kaldı.

Bu modem için (DSL-N17U) Turknet VDSL ayarları ne olmalıdır paylaşmanızı rica ederim. Eğer ayarlarımı doğru yapıyor ve hala VDSL alamıyorsam modemi iade edip Turknet'in verdiği modemlerden birini tercih etmem gerekecek.

Yardımınız için teşekkür ederim.

Modemin firmware i enson sürümde mi? Birçok kişi turknet ile asus modem kulanıyor böyle bir sorun ilginç. Ama siz normal adsl kullanabiliyorsanız nasıl olur ki? Yani hiç giremeseniz anlıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 13 Temmuz 2017; 2:45:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 30a vdsl sinyali alan var mı ?
  • Benim Durumda bu şekilde görünüyor. (Yalın internet)
  • Asus DSL-N16 modem kullanıyorum ve bu modemin kronik sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Elektrikler vs. gittiğinde ve geldiğinde bu modem otomatik olarak internete kesinlikle bağlanmıyor. Işıklar yeşil yanıyor internet var gibi gösteriyor ama internet sayfası açılmıyor. Modem arayüzüne girip 2-3 kere yeniden başlat yapıp beklemeniz lazım internete girmesi için. Bu sorunla karşılaşan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Asus DSL-N16 modem kullanıyorum ve bu modemin kronik sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Elektrikler vs. gittiğinde ve geldiğinde bu modem otomatik olarak internete kesinlikle bağlanmıyor. Işıklar yeşil yanıyor internet var gibi gösteriyor ama internet sayfası açılmıyor. Modem arayüzüne girip 2-3 kere yeniden başlat yapıp beklemeniz lazım internete girmesi için. Bu sorunla karşılaşan var mı?

Senin modemde sıkıntı olabilir, böyle bir şey yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Asus DSL-N16 modem kullanıyorum ve bu modemin kronik sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Elektrikler vs. gittiğinde ve geldiğinde bu modem otomatik olarak internete kesinlikle bağlanmıyor. Işıklar yeşil yanıyor internet var gibi gösteriyor ama internet sayfası açılmıyor. Modem arayüzüne girip 2-3 kere yeniden başlat yapıp beklemeniz lazım internete girmesi için. Bu sorunla karşılaşan var mı?

Senin modemde sıkıntı olabilir, böyle bir şey yaşamadım.

Aynı problem arkadaşımda da var. Olayı anlattım evet yeniden bağlanması sıkıntı kapatıp açıyorum bende 1-2 kere dedi.
  • KacaKTV kullanıcısına yanıt
    Son sürüme güncellediniz mi modemleri ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 13 Temmuz 2017; 16:31:2 >
  • quote:

Evet belki sorun sürümle ilgilidir diye son sürüme güncelledim yine aynı
  • quote:

quote:

Evet belki sorun sürümle ilgilidir diye son sürüme güncelledim yine aynı

O zaman ASUS'u arayıp sorun dostum.
  • Merhaba. Asus DSL N16 modeme sahibim. VDSL 50 Mbps'ye geçtiğim için bu modemi almıştım. Alalı yaklaşık 1 ay oldu. İlk 2 hafta herhangi bir sorun yokken şu günlerde günde 1-2 defa internet kesiliyor. Modem arayüzünde de İnternet bağlantısı kesildi yazıyor. Sorun modemle mi ilgili acaba ? İnternetin kesildiği anın DSL günlüğündeki raporunu da ekleyeceğim. Online oyun oynadığım için 1 defa oyun içinde gitmesi kötü oluyor.8-10 saate kadar inmiş durumda. Sürekli kopuyor. Arayüzde internet durumu : bağlantı kesildi yazıyor fakat kablolar yerinde aniden gidiyor. İlk sayfadaki stabilite ayarlarını da yaptım gidiyor engel olamıyorum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiimgoku99 -- 14 Temmuz 2017; 5:28:54 >

• Hocam sorunu anlayabildin mi? ISS'yi mi aramam gerek. Tam anlamadım ben DSL günlüğündeki yazılardan.
  • Hocam elimde dsl-n16 modem var ama hat değerlerimi yani hattımın alabileceği maksimum hız sayfasını göremiyorum daha doğrusu bulamadım arayüz içinde. Yardımcı olabilir misiniz?
  • iholcay İ kullanıcısına yanıt
    Cevap yazanlara teşekkür ederim. Sorunum çözüldü.

Turk.neti tekrar aradım ve konuyu detaylı bir şekilde anlattım. Yetkili sabit hattan cep numaramı aradığımda doğru numaramı çıkıp çıkmadığını sordu (bazen bina içinde başka birinin hattını size bağlayabiliyorlarmış ve siz vdsl beklerken adsl alabiliyormuşsunuz) bende numara doğru çıktığı için bunu atladık. "O zaman altyapı sağlayınının sunucularında sizin hattınız yanlışlıkla adsle bağlanmış olmalı" dedi, bununla ilgili kayıt oluşturdu. İki gün içinde bağlantım 75mbite oturdu.

Özet şu şekilde:
    1-Evet turk.net vaad ettiği hızları verebiliyor ama bunu alabilmek için ben 4 arıza kaydı ile sonuca ulaşabildim. Telefona cevap verenler teknik olarak çok yetkin değiller ama arıza kayotları verilen sürede ilgiyle çözümleniyor.
    2-İlk günden herşeyin tamamladığı güne kadar iki hafta geçti, yeni hesap açtırırken bu süreyi göz önüne alarak eski internetinizi kapattırın.
    3-Asus N17U modem turk.nette sorunsuz çalışıyor.
    4-Modem ADSL ile bağlantı kuruyor ve siz turk.netten vdsl aldıysanız, hattınız ya binada yada sunucuda yanlış bağlanmıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: iholcay

Cevap yazanlara teşekkür ederim. Sorunum çözüldü.

Turk.neti tekrar aradım ve konuyu detaylı bir şekilde anlattım. Yetkili sabit hattan cep numaramı aradığımda doğru numaramı çıkıp çıkmadığını sordu (bazen bina içinde başka birinin hattını size bağlayabiliyorlarmış ve siz vdsl beklerken adsl alabiliyormuşsunuz) bende numara doğru çıktığı için bunu atladık. "O zaman altyapı sağlayınının sunucularında sizin hattınız yanlışlıkla adsle bağlanmış olmalı" dedi, bununla ilgili kayıt oluşturdu. İki gün içinde bağlantım 75mbite oturdu.

Özet şu şekilde:
    1-Evet turk.net vaad ettiği hızları verebiliyor ama bunu alabilmek için ben 4 arıza kaydı ile sonuca ulaşabildim. Telefona cevap verenler teknik olarak çok yetkin değiller ama arıza kayotları verilen sürede ilgiyle çözümleniyor.
    2-İlk günden herşeyin tamamladığı güne kadar iki hafta geçti, yeni hesap açtırırken bu süreyi göz önüne alarak eski internetinizi kapattırın.
    3-Asus N17U modem turk.nette sorunsuz çalışıyor.
    4-Modem ADSL ile bağlantı kuruyor ve siz turk.netten vdsl aldıysanız, hattınız ya binada yada sunucuda yanlış bağlanmıştır

Ok tahmin ettiğimiz gibi size adsl tanımlamışlar

• Ben dsl-n17u kullanıcısıyım. Bağladığım usb'den dosya çekim hızı ve dosya yükleme hızı beklediğim gibi değil. Özellikle kablosuzda daha da kötü durumda. Bu modemin vaat ettiği 300 mb özelliğini nasıl kullanabiliyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sage12

Ben dsl-n17u kullanıcısıyım. Bağladığım usb'den dosya çekim hızı ve dosya yükleme hızı beklediğim gibi değil. Özellikle kablosuzda daha da kötü durumda. Bu modemin vaat ettiği 300 mb özelliğini nasıl kullanabiliyoruz?

Kabloluda 18-20mb/s, kablosuzda bağlandığınız cihaz ve uzaklığına göre 10mb/s ye kadar performans alabilirsiniz bu model ile. Dsl-ac68u da 55mb/kablolu, kablosuz 40-50mb/s diye hatirliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Orijinalden alıntı: Sage12

Ben dsl-n17u kullanıcısıyım. Bağladığım usb'den dosya çekim hızı ve dosya yükleme hızı beklediğim gibi değil. Özellikle kablosuzda daha da kötü durumda. Bu modemin vaat ettiği 300 mb özelliğini nasıl kullanabiliyoruz?

Kabloluda 18-20mb/s, kablosuzda bağlandığınız cihaz ve uzaklığına göre 10mb/s ye kadar performans alabilirsiniz bu model ile. Dsl-ac68u da 55mb/kablolu, kablosuz 40-50mb/s diye hatirliyorum

Peki hocam bu 300mb wireless olayı nedir biliyor musunuz? Yani satarken kelime oyunu filan mı yapılıyor?
  • modemi ilk aldığımda (n16) ağ eşleme/istemciler bölümünde kaç kişinin bağlandığı yazıyordu ve tıkladığımda sağ sütunda bağlı makinelerin isimleri yazıyordu. geçenlerde bilgisayara format attım ve istemci sayısı hala görününüyor. ancak rakama tıkladığımda sağ sütunda herhangi bir bilgi çıkmıyor ve boş görünüyor. modemi sıfırladım, farklı browserlarda denedim ama durum aynı. sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim bunu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth hede -- 18 Temmuz 2017; 3:53:45 >
  • Asus N16 modem kullaniyorum, aldigimdan beri Turkcell WiFi'in calismadigini farkettim. WiFi Calling icin operatorler IPSec VPN ile baglanti kuruyorlar. Modem ayarlarinda IPSec Passthrough acik gorunuyor ancak bu ozellik evde Asus modemle calismiyor. isin ilginc tarafi IPSec kullanan VPN'lere de (Opera VPN ve DotVPN) telefondan WiFi ile baglanamadigimi farkettim. Boyle bir sorun yasayan veya cozume dair fikri olan var mi?

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.