Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netspeed'e yaptığım başvuru sonucunda bugün TürkTelekom ekibi gelip kurulum yaptı.

Verdikleri cihaz bu

Kullanmakta olduğum Dsl AC-750'yi direk kutusuna kaldırdım dahada çıkarmam

ZTE ZXHN H298A V1.0 evin her köşesinde gayet iyi çekiyor 5 GHz aynı şekilde hemen bağlanıyor hızı ve çekim gücü çok iyi.Şaşırmadım değil.

Fiber kablonun bağlandığı cihaz Gpon sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem3113 -- 3 Eylül 2019; 23:33:56 >

• Arkadaslar Asus Dsl N16 modemim mevcut . Uzak masaustu icin port acma yaptigimda portu bir turlu acmiyor . Farkli portlar denedimsede sorun duzelmesi . Guvenlik duvarindan da kontrol ettigimde uzak masaustu baglantilari etkin . Konu modemle alakali olabilir mi yada bu modem ile uzak masaustunu stabil olarak kuran oldu mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xug X kullanıcısına yanıt
    IP yetersizligi nedeniyle herkes CGN havuzunda oldugu icin bu gibi ozellikler kullanilamiyor. Bazi ISP'ler aylik sabit IP satarak havuz disi Static IP atamasi yapabiliyor, ayda 15-20 TL ek ucret odeyerek bu tur ozellikleri kullanabiliyoruz. Detayina imzamdan ulasilabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archangelic -- 5 Eylül 2019; 0:43:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem3113

Netspeed'e yaptığım başvuru sonucunda bugün TürkTelekom ekibi gelip kurulum yaptı.

Verdikleri cihaz bu

ZTE ZXHN H298A V1.0 evin her köşesinde gayet iyi çekiyor 5 GHz aynı şekilde hemen bağlanıyor hızı ve çekim gücü çok iyi.Şaşırmadım değil.

Fiber kablonun bağlandığı cihaz ONT, diğeri de Router. TT fiberde TT farklı operatör olsa da kendi cihazlarını veriyor. GPON o sistemin adı yani doğrudan fiberden geldiği için pasif optik ağ deniliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 4 Eylül 2019; 21:34:50 >

• bende n14 u var kurtarma modunda aşağıdaki resimdekileri aynen uyguluyorum fakat ip bulamıyor galiba kurtarma modunda kablosuz aygıt bulunamadı yazıyor ne yapmam gerek

not:asus un kendi sitesinde yazan herşeyi bire bir uyguluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kumdan kale -- 10 Eylül 2019; 16:13:51 >
  • kumdan kale kullanıcısına yanıt
    Default gateway 192.168.1.1 olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Default gateway 192.168.1.1 olacak.
    denedim onuda denedim 192.168.1.1 i denedim 192.168.1.2 yi denedim yerlerini değiştirdim malesef olmadı
  • quote:

Netspeed'e yaptığım başvuru sonucunda bugün TürkTelekom ekibi gelip kurulum yaptı.

Verdikleri cihaz bu

netspeed modem parası ne kadar alıyor, fiberde tt kendi modemini veriyor mecbur.

Bende taşındığım daire de vdsl olduğu için tt altyapılı vdsl bağlatacam. asus dsl ac750 yi hiç kullandınız mı , test ettiniz miydi?

• quote:

Orijinalden alıntı: helll_599

Asus Dsl-ac51 Ac750 Adsl/vdsl/fiber Modem ben bu modemi sevmedim 2-3 gün daha kullanırım böyle devam ederse patlatırım bunu duvara bune arkadaş rezalet bir modem almayın bunu sakın tavsiye etmem neden tavsiye etmiyorsun diyecek olursanız çok sıkıntılı benim yaşadığım sıkıntı modem'in bütün ışıkları yanıyor 5 ışık birden ancak internete bağlanamıyorum 5dk bekliyorum 10 dk bekliyorum yok arkadaş açılmıyor sayfalar daha sonra http://192.168.1.1 den modemin arayüzüne giriyorum yeniden başlat diyorum ancak öyle düzeliyor zırt pırt bu sorun ile mi uğraşıcam ben bu ne arkadaş
    hala var mı sorun?

• quote:

AC750 kullanıcısıyım ve aldığıma pişmanım. Donanım Yazılımı Sürümü:1.1.2.3_473 ile 9 aydır kullanıyorum ve yaşadığım sorunları bu sürümde yaşamadım. Sürüm yükseltince brick oluyor. Bu yüzden artık yükseltmiyorum.

Size de tavsiyem 1.1.2.3_473 kullanmanız.
    modem bakıyordum bende, ac750 önermiyorsunuz sanırım di mi?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Ben de eski oturduğum evde TT altyapısı netspeed Vdsl kullanıyordum.Vatan bilgisayar'dan DSL AC-750 aldım, arayüz güzel ve anlaşılır pek çok ayar var ancak çekim gücü ve yazılım sıkıntıları mevcut.1 sene kadar kullandım AC-750

Netspeed TT fiber altyapılı eve taşındım. Netspeed modem ücreti talep etmiyor, sadece 120 TL kurulum ücreti var ve ilk kesilecek faturanıza yansıyor.Abonelik sonlandıracak olursanız cihazı kargoyla göndermeniz gerekiyor.

Verdikleri cihaz işimi fazlası ile görüyor, o yüzden AC-750 kutusunda duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem3113 -- 11 Eylül 2019; 1:13:42 >
    Kesinlikle önermiyorum.
  • quote:

Kesinlikle önermiyorum.
    ne alsam bilemedim ki vdsl için.
  • quote:

Ben de eski oturduğum evde TT altyapısı netspeed Vdsl kullanıyordum.Vatan bilgisayar'dan DSL AC-750 aldım, arayüz güzel ve anlaşılır pek çok ayar var ancak çekim gücü ve yazılım sıkıntıları mevcut.1 sene kadar kullandım AC-750

Netspeed TT fiber altyapılı eve taşındım. Netspeed modem ücreti talep etmiyor, sadece 120 TL kurulum ücreti var ve ilk kesilecek faturanıza yansıyor.Abonelik sonlandıracak olursanız cihazı kargoyla göndermeniz gerekiyor.

Verdikleri cihaz işimi fazlası ile görüyor, o yüzden AC-750 kutusunda duruyor.
    altyapım fiber olmadığı için mecbur modem alacağım ama hangisini alsam kararsız kaldım şimdi.
    huawei hg658 v2 (75-100TL arası) + 5Ghz destekli bir router alın.
  • quote:

huawei hg658 v2 (75-100TL arası) + 5Ghz destekli bir router alın.
    vodafone mu kullanıyordu bu modemi? modem router maliyeti ne kadar olur ki, 200 tl gibi mi
  • Merhabalar,

Asus DSL-N17U modemi yaklaşık 2 yıldan beri kullanıyoruz. Turknet 50 mbps internetimiz var. Şöyle bir problemimiz var. Telefon ile modeme bağlandığımızda inanılmaz derecede yavaş bir internet bağlantısı alıyoruz. Özellikle sosyal medya sayfaları açılmıyor gibi. Hiç stabil değil bir 20 mbps hız ölçerken bir anda 1-2 mps'lere düşüyor. Samsung Smart Tv (Netflix) kablosuz bağlı olmasına rağmen onlarda pek bir problem hissetmiyoruz.

Dün gece ödünç aldığım Airties 5750 modemi bağlandığımda çift kanal olduğundan 5 Ghz ile bağlandığımda çok hızlı bir internet aldığımı, 2.4 Ghz ile bağlandığımda kısmen bir düşüş yaşadığımı gördüm.

Sizce Asus modemi servise göndereyim mi? Bir ayarı vs. var mıdır?
  • OlCuM kullanıcısına yanıt
    Slm kanal değiştirip bağlanmayı deneyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OlCuM kullanıcısına yanıt
    Birinci sayfada önerilen ayarları denediniz mi? Kanal ve frekans değiştirmek fayda edecektir.
  • Ac88u konusuna yazdım ama bakan olmadı.
    Ac68u modemden ac88u modeme geçiş yaptım. Maxrate de sıkıntı yaşıyorum ac88u da maxrate sınırda geziyor. Sorun ne olabilir.
    Ac68u Fastpath modunda çalışıyor. Ac88u Fast modunda çalışıyor ac88u yu nasıl Fastpath moduna alabilirim bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.